Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~nie dla S-6przez Kołobrzeg~

~nie dla S-6przez Kołobrzeg~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2013 - 16:00:57

S P R Z E C I W        K A T E G O R Y C Z N Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może i S6 jest potrzebna, ale nie w proponowanym wariancie z przebiegiem przez Kołobrzeg. To jakaś paranoja, bo kiedy duży ruch wyprowadza się z miast, w tym przypadku, z niewiadomych przyczyn wprowadza się ten ruch do miasta. Robi się to kosztem zbędnego wydłużania, a co za tym idzie zwiększania kosztów inwestycji, drogi o kilkadziesiąt kilometrów. Czemu ma to służyć?????????????? Przecież droga S6 winna biec najkrótszą trasą, a w tym przypadku, dziwnym trafem, właśnie wprowadza się ją do Kołobrzegu, gdzie, by było śmieszniej przewiduje się budowę dwóch węzłów ??????????? wschodniego i zachodniego. Czy to nie płukanie społecznych pieniędzy oraz znacznej części unijnego dofinansowania??????????? Za nieodpowiedzialne widzimisię decydentów zapłacimy wszyscy i to bezsensownie wydanie pieniędzy. Marnotrawstwo, gdyż pieniądze te możnaby wykorzystać na budowę innych dróg. Czyżby w Kołobrzegu ktoś miał w tym wariactwie jakiś interes????????? Proszę o poparcie i sprzeciwienie się takiemu pomysłowi przebiegu drogi S6 przez Kołobrzeg. Warto podnieść larum, póki jeszcze czas na opamiętanie. Gospodarujmy rzetelnie funduszami unijnymi. Mam nadzieję, że apel ten dotrze do decydentów i rządzących oraz sprawi, że przebieg drogi S6 zostanie poprawiony omijając Kołobrzeg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 14:40:02

Kolego nie zgadzam się z Twoimi argumentami. Kołobrzeg jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na wybrzeżu, co roku przyjeżdża tam cała masa turystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ponadto jest jednym z polskich portów, więc tym bardziej potrzebna jest obecność nowoczesnej infrastruktury. Przy zalożeniu, że S6 przebiegałaby 30km na południe od tego miasta, konieczne byłoby zbudowanie kolejnej drogi (S11 Kołobrzeg-Koszalin-Bobolice i dalej na Poznań) i to możnaby było uznać za marnotrawstwo pieniędzy. Mam nadzieje, że przytoczone argumenty dadzą Ci do myślenia i przestaniesz wygłaszać zbyt pochopnie wyciągnięte wnioski. Pozdrawiam

#3 ~edek~

~edek~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 18:44:20

Zgadzam sie ! Budowa drogi przez  Kołobrzeg to chybiony pomysł i lobbing SP.Karpiniuka. Kołobrzeg kwitnie i rozwija się wystarczająco dobrze . Dla turysty przejechanie kilkunastu kilometrów normalną drogą to żadne utrudnienie , ale odsunięcie od S6 takich miast jak Białogard i Karlino to wyrok śmierci .

#4 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:06:58

jestem przeciwna aby ta droga szła akurat tym warjantem jest wiele innych możliwości. Ile ludzi starci dach nad głową bo będzie szła przez ich dom droga. Ile się słucha o tym, że robią drogi a ludzie nie dostają ani pieniędzyn ani mieszkań zastępczych. Muszą sobie radzić sami. Co byście zrobili jak by to przez wasz dom szła obwodnica.?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2013 - 12:01:51

Zgadzam sie ! Budowa drogi przez  Kołobrzeg to chybiony pomysł i lobbing SP.Karpiniuka. Kołobrzeg kwitnie i rozwija się wystarczająco dobrze . Dla turysty przejechanie kilkunastu kilometrów normalną drogą to żadne utrudnienie , ale odsunięcie od S6 takich miast jak Białogard i Karlino to wyrok śmierci .

I dobrze zaścianek białogard I karlino nixh przyjmą na klatęco już apomnieli jak płalaki jak to tiry przez ich miasto jadą w karlinie się już przekonali jak to pomaga :) teraz czas na białogard !!! a trasa jest OK I 11 I 6 (10 km róznicy nikogo nie zbawi)

#6 ~Zbyszek~

~Zbyszek~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 16:33:36

Największa bzdura o jakiej słyszałem. Kto z Gdańska przyjedzie na urlop czy wypoczynek np. do Mielna , jak morze mają dużo bliżej. S11 niech wybudują żeby np. Wielkopolska przyjeżdżała bo tam są pieniądze.

#7 ~rolnik~

~rolnik~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 09:53:44

Cwaniactwo powykupowało pola od rolników przy planowanej S6 i S11 a teraz lobbują!!!!!!!!!!!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 21:47:53

a co Białogard i Karlino mają do zaoferowania ??

#9 ~roman~

~roman~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 19:41:43

Uważam ,pilniejsza i bardziej potrzebna jest droga S 11,dla Polaków aby mogli z południa przyjchać nad swoje polskie morze,i zostawić pieniądze w Polsce.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 20:13:47

Jak najwięcej nowych dróg i obwodnic. Pieniądze mógłby by iść w znacznym stopniu z puli na kolejne niepotrzebne ścieżki rowerowe.

#11 ~LU~

~LU~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:59:01

W każdym normalnym kraju jedziesz non stop drogą szybkiego ruchu i zjeżdżasz, a właściwie wjeżdżasz do miasta na danym zjeździe.U nas trzeba jechać przez wioski,wioseczki, miasteczka i t d . i t p . nie wspomnę o straży gminnej i fotoradarach.Ludzie ten kraj jest chory.

Drogi robi się z asfaltu bez kruszywa - czyli kamieni, które wzmacniają nawierzchnię.

Pierwsza duża temperatura (lato ok +30*C) i się zaczyna zabawa koleiny.Dlaczego tak się robi ?

Już tłumaczę. 

Firma jest wykonawcą drogi.Ta droga się zepsuła ,bo materiały na jej produkcję dobiera się na minimum. Wtedy wykonawca wraca ją naprawić i dostaje ponownie wynagrodzenie za wykonaną pracę.

W Polsce wytrzymałość drogi nowej to ok 3-8 lat. W EU to ok 15 minimum. Są dziury od czasu do czasu, ale takie sprawy załatwia się "na już" ,a u nas potniesz sobie opony, amory na śmietnik i sądź się o odszkodowanie (jak Ci nerwów wystarczy)

Wybaczcie - nasz kraj to cyrk , a zwykły zjadacz chleba to małpka w cyrku tych co o klase robotniczą mają za nic ,bo diety przesłaniają miejsce ,z którego się wywodzą.

Studia to nie wszystko, w kraju gdzie i czołg można było kupić za skrzynkę wódki swojego czasu.

Szacunek !

#12 ~LU~

~LU~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2014 - 00:09:35

Pamiętajcie ,że Polska jest 30 lat za innymi. Jeśli na prawdę jest, że ktoś podkupił rolników to decyzja czy będzie to miało sens czy nie - nie ma już znaczenia. Droga przebiegnie tak jak zostały wykupione grunty.

Po drugie - droga szybkiego ruchu powinna być od Szczecina do obwodnicy Nowogard, obwodnica Koszalina (nie ma takiej) i dalej od Gdańskiej do obwodnicy Słupska i Trójmiasta. Dalej Olsztyn i Suwałki. 

Głowne aglomeracje - wyłącznie. Nie ma szmalu na grube inwestycje.

Moje zdanie - to tyle.

PS.jestem kierowcą ciężarówki i coś nie coś wiem na temat usytuowania odpowiednich kategorii dróg.

Szacunek

#13 ~zatroskany~

~zatroskany~
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 09:26:49

Dlaczego 6 a nie 11. Według mnie dla rejonu koszalińskiego bardziej jest potrzebna 11, gdyż przynosi społeczeństwu zajmującemu się turystyką same korzyści. Jeśli ktoś chciałby się przekonać, że jedenastka pełni tak ważną funkcję w połączeniu całego kraju z miejscowościami nadmorskimi to polecam się przejechać na trasie Bobolice-Koszalin i odwrotnie w sezonie. Ludzie gdzie Wy macie oczy, jeśli promujecie budowę 6. Dla naszego regionu 6 prawie nic nie znaczy.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 16:45:38

S P R Z E C I W        K A T E G O R Y C Z N Y !!!!!!!!!!!

Może i S6 jest potrzebna, ale nie w proponowanym wariancie z przebiegiem przez Kołobrzeg. To jakaś paranoja, bo kiedy duży ruch wyprowadza się z miast, w tym przypadku, z niewiadomych przyczyn wprowadza się ten ruch do miasta. Robi się to kosztem zbędnego wydłużania, a co za tym idzie zwiększania kosztów inwestycji, drogi o kilkadziesiąt kilometrów. Czemu ma to służyć?????????????? Przecież droga S6 winna biec najkrótszą trasą, a w tym przypadku, dziwnym trafem, właśnie wprowadza się ją do Kołobrzegu, gdzie, by było śmieszniej przewiduje się budowę dwóch węzłów ??????????? wschodniego i zachodniego. Czy to nie płukanie społecznych pieniędzy oraz znacznej części unijnego dofinansowania??????????? Za nieodpowiedzialne widzimisię decydentów zapłacimy wszyscy i to bezsensownie wydanie pieniędzy. Marnotrawstwo, gdyż pieniądze te możnaby wykorzystać na budowę innych dróg. Czyżby w Kołobrzegu ktoś miał w tym wariactwie jakiś interes????? Proszę o poparcie i sprzeciwienie się takiemu pomysłowi przebiegu drogi S6 przez Kołobrzeg. Warto podnieść larum, póki jeszcze czas na opamiętanie. Gospodarujmy rzetelnie funduszami unijnymi. Mam nadzieję, że apel ten dotrze do decydentów i rządzących oraz sprawi, że przebieg drogi S6 zostanie poprawiony omijając Kołobrzeg!!!!!!!!!!!!!!!

Gdyby droga przebiegła w ciągu starej DK6 to by trzeba było, budować kolejny 45 km odcinek S11 łączącej Kołobrzeg z Koszalinem i kolejny odcinek łączący Kołobrzeg z S6. A wtedy by wyszło drożej niż jest obecnie planowane.Co do Kołobrzegu - to masz chyba jakieś kompleksy, co takiego zrobiło ci to miasto ?

Czyżbyś ty miał jakiś interes w tym, żeby w pobliżu Kołobrzegu nie było normalnej drogi ?

S6 nie będzie przebiegać przez Kołobrzeg tylko będzie jego obwodnicą !

arkusz7.jpg

#15 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 17:20:14

W artykule  podnosi się miedzy innymi, że: "Ta trasa to także nieoceniona pomoc dla rozwoju turystyki" Mówiąc szczerze, nie bardzo pojmuję w jakiej mierze? Czyżby zakładano, że mieszkańcy Sopotu ucieszą się możliwości szybszego dojechania do Świnoujścia i odwrotnie i zaczną masowo śmigać na plaże? Toż to absolutna bzdura, ta droga biegnie niemalże na styku z morzem i to tyle. Korzyści, tj. mówiąc nieładnie napędzenie turystów może zagwarantować wyłącznie S11.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 10:29:26

Przydała by się jeszcze ekspresówka łącząca Kołobrzeg z Wałczem.

#17 ~roman~

~roman~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 20:29:19

Nie rozumię dlacego Koszalin chce drogi S6 która nic nam nie daje,Uważam że dla Koszalina ,Mielna i Kołobrzegu ważniejsza jest droga S11,dzięki której region zyskał by bardzo dużo.Nasi rodacy z południa chętniej przyjażdrzali by nad nasze morze.Istnieje tyle stref ekonomicznych a niema dobrej drogi z południem.

#18 ~Anty Gość~

~Anty Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 19:21:25

Odpowiedź na komentarz Gościa. Najpierw sprawdź, jak S6 ma przebiegać, a potem sie wypowiadaj! Z punktu widzenia mieszkańca Kołobrzegu mogę Ci powiedzieć jedno- już nie mogę się doczekać kiedy ten projekt zostanie zrealizowany! W sezonie letnim przemieszczanie się w obrębie miasta, to prawdziwy horror, właśnie przez brak S6!

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 maj 2014 - 13:50:37

A ja mam S6 w nosie - to , że ktoś ma wykupione tereny przy Kołobrzegu i na siłę lobbuje za S6 nic nie znaczy. Ja chcę S11, w sezonie nie sposób nią przejechać.

#20 ~XYZ~

~XYZ~
  • Goście

Napisano 20 maj 2014 - 16:38:26

A ja mam S6 w nosie - to , że ktoś ma wykupione tereny przy Kołobrzegu i na siłę lobbuje za S6 nic nie znaczy. Ja chcę S11, w sezonie nie sposób nią przejechać.

A my mamy w nosie to, co Ty chcesz. Tylko nieudolnie lobujesz za S11.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych