Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Aleksandrów Kujawski


1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Gościnniencncn8~

~Gościnniencncn8~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 18:53:41

Poznaj bliżej Aleksandrów Kujawski- oświata i gospodarka

Aleksandrów Kujawski jest dosyć istotnym miastem powiatowym w województwie kujawsko-pomorskim. Z tego też względu warto bliżej przyjrzeć się jego podejściu do kwestii oświaty oraz gospodarki, które w znacznej mierze wpływają na rozwój danej miejscowości, a także powiatu.
Na terenie Aleksandrowa Kujawskiego działają trzy przedszkola, w których funkcjonują wszystkie odziały dziecięce, włącznie ze żłobkami. Co więcej, istnieją tutaj również trzy szkoły podstawowe, trzy gimnazja i trzy szkoły ponadgminazjalne. Dzięki temu młodzież oraz dzieci mają dosyć spore możliwości, jeżeli chodzi o wybór konkretnej placówki oświatowej, a także oferty edukacyjnej zwłaszcza na poziomie ponadgimnazjalnym.
Jest to dosyć istotny aspekt rozwoju miasta, który pozwala na wykształcenie dzieci i młodzieży na odpowiednim poziomie, a także zapewnienie im możliwości realizowania swoich celów edukacyjnych oraz zawodowych w zadowalającym stopniu.
Gospodarka w Aleksandrowie Kujawskim jest dosyć rozwinięta, ponieważ władze gminy i powiatu stawiają szczególny nacisk na rozwój gospodarczy miasta i regionu. Jest to ułatwione głównie ze względu na dosyć korzystne położenia, nieopodal szlaków komunikacyjnych łączących Łódź oraz Bydgoszcz. Na terenie miasta funkcjonuje bardzo wiele firm usługowych z różnorodnych branż, dzięki czemu zaspokajają one potrzeby wszystkich mieszkańców. Znajdziemy tutaj agencje reklamowe, zakłady przemysłowe, producentów żywności, biura geodezyjne, budowlane, zakłady mechaniczne, gabinety lekarskie, sklepy sportowe, odzieżowe czy z artykułami spożywczymi oraz wiele innych.
Aleksandrów Kujawski jest zróżnicowanym i prężnie rozwijającym się miastem, które jest doskonałym miejscem do inwestowania. Warto przekonać się o tym samemu i odwiedzić tą miejscowość, a także poznać jej uwarunkowania gospodarcze, kulturalne czy oświatowe.

Uzdrowisko w Aleksandrowie Kujawskim

Każdy w Polsce zna uzdrowisko i sanatorium w Ciechocinku. Mało kto wie, że również w Aleksandrowie Kujawskim powstała jego filia, z której co roku korzysta wielu kuracjuszy.
Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Aleksandrowie Kujawskim stanowi dosyć istotny punkt na mapie turystycznej i rekreacyjnej miasta. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez osób, które poszukują odpoczynku, regeneracji sił lub podreperowania zdrowia. Kuracjusze często wybierają spokojny Aleksandrów Kujawski, zamiast wyjeżdżać do chętnie odwiedzanego Ciechocinka.
Sanatorium ma swój początek w latach dwudziestych XX wieku, natomiast w latach siedemdziesiątych zostało ono połączone z uzdrowiskiem w Ciechocinku. Dzisiejsza placówka w Aleksandrowie Kujawskim zajmuje się leczeniem schorzeń reumatycznych, narządów ruchu, chorób układu oddechowego, nerwowego oraz krążenia. Szereg lekarzy, terapeutów oraz rehabilitantów dba o spokój oraz powrót do zdrowia swoich pacjentów. Na terenie sanatorium mamy możliwość skorzystania z rehabilitacji, masarzy relaksacyjnych, czytelni, badan laboratoryjnych, balneoterapii, kinezyterapii, elektroterapii, a także magnetoterapii.
Oprócz leczenia, Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy, podobnie jak sanatorium w Ciechocinku, oferuje szereg usług towarzyszących, które mają na celu zapewnienie rozrywki kuracjuszom. Mogą oni wziąć udział w wielu warsztatach, zajęciach z fitnessu, a także skorzystać z porad dietetyka. Dla osób, które pragną zintegrować się z innymi pacjentami dostępna jest kawiarnia.
Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Aleksandrowie Kujawskim to idealne miejsce na odpoczęcie od codziennego zgiełku oraz pośpiechu. Możemy tutaj podreperować swoje zdrowie, a także zrelaksować się w miłym otoczeniu. Jeżeli nie lubimy tłumów, to Aleksandrów Kujawski może się okazać dla nas doskonałą alternatywą dla popularnego i zatłoczonego Ciechocinka.
 #2 ~werto~

~werto~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2017 - 20:11:20

Z pobytu w Al.Kujaw. mam nieciekawe opinie .Na turnusie z zus często odbywały się pijackie balangi w altance .głośne śpiewy i wrzaski trwały do godz 22 , a czasem i dłużej.Zabiegi ,kuchnia personel ok. Pokoje zależy do którego trafisz są i z epoki Gierka ,ale i lepsze.pobyt w VII.2017 r.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych