Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Alergia a odkurzacz

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~cold~

~cold~
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 10:56:02

Jestem uczulony na kurz, więc szukam odkurzacza, który bardzo dobrze zbije wszelkie roztocza. Sporo czytałem na ten temat i dowiedziałem się, że odkurzacz dla alergika musi mieć specjalny system zasysania powietrza na zasadzie kompresora, żeby nie wzniecał kurzu w powietrze. Co do rodzaju odkurzacza to natknąłem się na sprzeczne informacje. Jedni piszą, że dla alergika najlepszy jest wodny odkurzacz bo dobrze filtruje powietrze, a inni, że taki odkurzacz nie filtruje dobrze roztoczy i ich odchodów i wyrzuca je w postaci mgiełki wodnej. A czy kamień zawart w wodzie nie niszczy takiego odkurzacza? A filtry? Podobno dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Czy to prawda?

#2 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 11:20:50

Nie wierz co przeczytałeś o odkurzaczach wodnych. Jego praca z filtrem wodnym jak sama nazwa wskazuje polega na topieniu w wodzie wszelkiego brudu, a to co się nie utopi w wodzie to nie wyleci na zewnątrz bo po drodze jest 3 lub więcej filtrów w tym hepa. Tak to prawda dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Ja polecam odkurzacze parowe, to coś więcej niż wodny czyli dodatkowo odkaża, dezynfekuje i odświeża czyszczone powierzchnie. Zabija roztocza, grzyby dlatego moim zdaniem jest idealny dla alergików oraz dla osób mających domowe zwierzęta. Pierze dywany i wykładziny, zbiera rozlane ciecze i błoto, czyści parą porowate powierzchnie takie jak płytki czy terakota, oraz fugi, szyby, lustra, można myć również okna. A wody można używać destylowanej ok 5zł za 5l. Słyszałem też o odkurzaczach zbijających kurz w kostki ale nie wiele jescze wiem na ten temat narazie urzytkuję odkurzacz parowy Wodnik Quattro

#3 Teldris

Teldris

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 07:53:06

kup lepszy odkurzacz albo spróbuj odkurzacz centralny podobno jest dobry dla alergików z filtrami i wszystko. takie uczulenie to nie zbyt komfortowe jest dlatego trzeba troche zainwestować.

#4 klosik

klosik

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:35:08

Kiedyś jeszcze bardzo popularne były odkurzacze typu wodnik. Myśle, że to też było bardzo ciekawe rozwiązanie:)

#5 gos.gos84

gos.gos84

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 31 maj 2015 - 09:51:40

Niestety mam ten sam problem i jedyny sposób dla mnie to częste odkurzanie i mycie

#6 menisa

menisa

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 11:41:53

Od kilku lat korzystam z odkurzacza bez worka. W mojej sytuacji sprawdził się idealnie.

#7 Petra00

Petra00

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 29 luty 2020 - 13:03:58

A u nas Roomba się sprawdziła, pozwala codziennie utrzymać dom w czystości i bez kurzu, włączam Roombę codziennie, zbiera cały pojemnik kurzu i wtedy lżej się w domu oddycha

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych