Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~p~

~p~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:14:28

Wszystko pięknie. Tylko szkoda ze do tej bazyliki nie można wejść. W wakacje byłam pierwszy raz w Szczecinie i chciałam wejść zobaczyć Bazylikę. Okazało się, że aby móc się pomodlić muszę najpierw zapłacić. Bo wstęp jest płatny. To teraz tak zachęca się parafian do przychodzenia do Kościoła? A raczej zniechęca. Rozumiem, że można pobierać opłaty za bilet wstępu na wieżę. Ale pobierać opłaty za wchodzenie do Kościoła to już chyba lekka przesada. Nie wiedziałam, że pieniądze stoją teraz ponad wiarą i modlitwą. I jak tu wierzyć w Kościół?

#2 ~Dżuma Eklezjalna~

~Dżuma Eklezjalna~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 18:42:26

czy doszło do przestępstwa polegającego na marntrawstwie publicznych pieniędzy w katedrze w Szczecinie?wybudowano windę która nie może być publicznie eksploatowana?czy winę ponosi Dyrektor CHołojuk lub Prezes Lipke z Konsart czy Proboszcz?czy Polska to kraj zadźumiony gdzie nie obowiązują przepisy budowlane i nie można wyciągnąć konsekwencji za łąmanie przepisów?

#3 ~goodwill~

~goodwill~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2010 - 03:15:31

Oplaty za wstep do tak wielkich swiatyn sa prakykowane na calym swiecie - wcale nie dziwia! Jak inaczej moznaby zapewnic srodki na utrzymanie?!
Dawno nie bylem w Katedrze, wiec bylem mile zaskoczony wszystkimi zmianami - wielkie podziekowania dla gospodarzy.

#4 ~aniou~

~aniou~
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 23:41:28

Artykuł żywcem zerżniety z przewodnika K. Kality-Skwirzyńskiej. Wstyd!!!

#5 ~serwis~

~serwis~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 04:55:27

WITAM,

 

Przy wejściu do Katedry jest sprzedawana cegiełka na odbudowę Katedry. Jeśli ktoś chce wejść i się pomodlić nie ma obowiązku zakupu cegiełki może wejść za darmo. Jeśli zaś ktoś przyjeżdża w grupie ponad 15 osobowej tylko po to aby zwiedzić wnętrze nie chce się pomodlić bo jest osobą niewierzącą i przychodzi pooglądać wnętrze naciskamy na zakup cegiełki gdyż jest to forma biletu wstępu tak jak do muzeum aby zwiedzić wystawę czy eksponaty. Katedra utrzymuje się ze środków własnych oraz z tacy i to wierni ją utrzymują a wiadomo że taki obiekt to pochłania pieniążki i nie stać Proboszcza na pełne utrzymanie a gdy wejdzie do wnętrza 300 osób dziennie (około 15 wycieczek) to zawsze po nich jest coś do naprawy, trzeba odkurzyć i pomyć wnętrze (aby praca nie była na daremno to robi się to po nocach) od czasu do czasu coś zakonserwować i poddać renowacji a wiadomo że takie prace to kosztują majątek.

Bardzo dobrze że jest taka możliwość. Na zachodzie wejście do jakiegokolwiek wnętrza zabytkowego zawsze jest poprzedzone biletem.

Pozdrawiam

 

Oplaty za wstep do tak wielkich swiatyn sa prakykowane na calym swiecie - wcale nie dziwia! Jak inaczej moznaby zapewnic srodki na utrzymanie?!
Dawno nie bylem w Katedrze, wiec bylem mile zaskoczony wszystkimi zmianami - wielkie podziekowania dla gospodarzy.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych