Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Biały Bór Wybory Burmistrza 27.01.2013

Biały Bór Kliczko Maczyszczyn Jola wybory 2013

550 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Sąsiad z Białej~

~Sąsiad z Białej~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2012 - 23:57:56

Nie wiem czym Pan Mikołajewski zasłynął i nie wiem czy polonista doskonale poradzi sobie na takim stanowisku a poza tym chyba nie wszyscy są ememrytami i nie zawsze młodość jest wielkim atutem. Pani Jola ma i odpowiednie wykształcenie i napewno większe doswiadczenie w pracy urzędowej, do emerytury jeszcze daleko i z tego co wiem nie pracuje dzięki rodzince ani znajomością a poprostu dlatego że jest konkretnym, konsekfetnym człowiekiem i nigdy nikomu nie odmówiła pomocy. Nie trzeba dużo mówić że to pani Maczyszyn jest faworytem.

Po pierwsze - mylisz długość doświadczenia z jego wielkością. Naprawdę uważasz, że stanowisko inspektora ds. infrastruktury i jako-taka znajomość specyfiki funkcjonowania urzędu gminy to kompetencje wystarczające do poradzenia sobie na stanowisku burmistrza?

Po drugie - pani Jolanta pracuje w Urzędzie Gminy Szczecinek, w którym nawet sprzątaczka jest z PSL, i przecież nie od dziś jest jej z tym ugrupowaniem po drodze. Równie dobrze możesz napisać, że Maciej Dowbor pracuje w telewizji, bo po prostu jest dobrym prezenterem. Tyle samo ludzi Ci w to uwierzy.

Po trzecie - pani Jolanta jest rzeczywiście miłą osobą, ale chyba trochę naiwną, skoro zgodziła się firmować swoją kandydaturą interesy człowieka z wyrokami. Po wszystkich ekscesach tego pana mieszkańcy naszej gminy doskonale orientują się, że jego poparcie jest jak piętno Judasza.

#22 ~Amelia~

~Amelia~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2012 - 23:59:16

panie nauczycielu anna maczyszyn to wogle niema nic wspolnego z pania jola nawet nieutrzymuja kontaktu wiec niepisz glupot a ja z tych 5 kandydatow niewidze burmistrza wiecie dziwie sie co niektorym kandydatom maja bardzo duze emerytorki i jeszcze im malo a moze dajcie szanse mlodym i tak nic niezrobicie przez 2 lata w naszym urzedzie pierwsze co trzeba to zwolnic ludzi ktorzy biora kase i zajmuja stolki mlodym i ci przyjeci po znajomosci tych tez jest wielu kto wygra to i tak nic niezrobi wszedzie trzeba miec plecy aby dostac prace w naszym urzedzie to widac jak na dloni sama rodzinka i lizusy ludzie kandydaci dajcie sobie spokoj bo z was ludzie nikogo niewybiora najwieksze szanse ma p.Mikołajewski a reszta to emeryci wiec pod piecyk i rozaniec a nie na stolek burmistrza.

Nikt nikomu nie może zabronić kandydowania. Trzeba było się zgłosić, może by się udało wygrać przy tylu kandydatach. Też jestem za młodymi, ale cóż ci najlepsi wybyli z BB bo poza urzędem niewiele jest zakładów aby można znaleźć tu pracę. Osobiście pod piecykiem nie będę siedzieć - nawet na starość, praca to moja pasja, nieważne gdzie, a najlepiej charytatywanie tego nikt nie może nam zabronić. Bo tak naprawdę to tych młodych, wykształconych poszukującyh pracy w naszej gminie jest niewielu. Może by tak raz kobieta, ale w nastęnych wyborach bo tak na 2 latka Pani Joli szkoda.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 08:32:37

Po pierwsze Panie sąsiedzie ocena wielkości doświadczenia nie leży w Pana gestii, ani trochę a i tak uważam że pani Jola ma dużo więcej doświadczenia, ponieważ tam gdzie się pracuje bardzo dobrze poznaje się strukturę funkcjonowania firmy.

Po drugie nie wiem kto dał Panu Sznownemu Moc obrażania pracowników w Urzędzie Gminy Szczecinek, bo z mojej wiedzy wynika że nie wszyscy należą do PSL i na pewno nikt nie pomagał w otrzymaniu pracy pani Jolancie, i jestem przekonany że dużo bardziej nadaje się na stanowisko burmistrza Pani Maczyszyn niż którykolwiek z kandydatów!!!baz dwóch zdań!!!!

#24 ~sum~

~sum~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 10:53:07

Wójt gminy Szczecinek odszedł z PSL już dawno temu. Ludzie zresztą zapisują się raczej do Platformy czy ugrupowania starosty, aby załapać stołek w naszym powiecie. Niewątpliwie dwoje kandydatów ma rzeczywiste kompetencje do kierowania gminą Biały Bór: p. Mikołajewski i p. Maczyszyn. Rzecz w tym, że forowany przez układ polityczny Szczecinka p. Mikołajewski został przywieziony "w teczce" i do tego dostał fory - jako kandydat na burmistrza został mianowany komisarzem! Robią więc wszystko, aby wsadzić tego wychowanka senatora Gładkowskiego, postkomuny i sexshopu na fotel burmistrzowski. Pani Maczyszyn natomiast nie tylko ma kompetencje to po prostu jest nasza, od urodzenia związana z gminą. Dlatego ja nie mam wątpliwości, na kogo głosować.

#25 ~Wojtek S.~

~Wojtek S.~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:27:09

Dziwne, że jak była rozmowa o kandydatach, to nikt o Pani Maczyszyn nawet nie wspomniał. A tu wyciąga ją ktoś jak zająca z kapelusza i raptem staje się kandydatem nr 1. Fajnie, jakby była debata otwarta między kandydatami-wtedy dopiero okazałoby się kto jest najlepszy. Według mnie Mikołajewski zmiażdżyłby wszystkich w takiej debacie. Bo ma wiedzę, elokwencję, prawdziwe doświadczenie i dobre wykształcenie. Cała reszta ma to w sumie, ale każdy z osobna jest niestety słabszy.

#26 ~GM~

~GM~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:52:32

Z tym wyksztełceniem M.P. to oczywiście przesadziłeś , A nigdy nie spotkałem się ze sztucznym DOŚWIADCZENIEM, riposta z twojej strony Wojtku szybka , bo strach Cie oblecial ,że jednak mozna przegrać . Debata owszem tylko gdzie i za czyje pieniądze / w tvp1/ , bo w remizie strażackiej to raczej niepowazne . Pani Maczyszyn jest adekwatna do do tego stanowiska . Póki co to Pan PM ma największy lęk o stołek , bo nie czuje się mocny a wpisy popierające jego kandydaturę sa tworzone na zamówienie i tak jak Twój Wojtku pod wpływem innych opinii , samo chwalenie się nic nie da , Pan MP miał i maokazję się wykazać i co , zyje mitem o samym sobie jaki jest doskonały , takich z elokwencją już mamy i tym się nie nakarmimy , też wątpliwej jakości . Fakty należy przyjąc i nie dyskutować , bo milczenie jest lepsze .

#27 ~Wojtek S.~

~Wojtek S.~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:11:54

Widać jedno-przeciwnikom Mikołajewskiego trudno jest zrozumieć i przyjąć do wiadomości, że facet jest popularny i mimo, że ze Szczecinka (z teczki itp zarzuty) to ma duże poparcie. Pojawiają się słowa obrazy itd. A jego zwolennicy nikogo nie obrażają, tylko w sposób kulturalny i rzeczowy punktują jego mocne strony, ale i wskazują słabe jego przeciwników. I jak sam zauważyłeś, zwolennicy Mikołajewskiego sami z siebie nie piszą ochów i achów, tylko właśnie skupiają się na innych. Mikołajewski (w co wierzę) sam się obroni albo w debacie albo już w trakcie wyborów. Bo wciąż uważam, że to najlepszy kandydat.
A to, czy wpisy są tworzone na zamówienie czy nie, to nie Tobie oceniać. Bo ja także mogę ocenić, że robisz to na czyjeś polecenie. I w odróżnieniu od innych wciąż podpisuję się jednym nickiem i nie tworzę "sztucznego" poparcia dla mojego kandydata.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:44:46

Z tym wyksztełceniem M.P. to oczywiście przesadziłeś , A nigdy nie spotkałem się ze sztucznym DOŚWIADCZENIEM, riposta z twojej strony Wojtku szybka , bo strach Cie oblecial ,że jednak mozna przegrać . Debata owszem tylko gdzie i za czyje pieniądze / w tvp1/ , bo w remizie strażackiej to raczej niepowazne . Pani Maczyszyn jest adekwatna do do tego stanowiska . Póki co to Pan PM ma największy lęk o stołek , bo nie czuje się mocny a wpisy popierające jego kandydaturę sa tworzone na zamówienie i tak jak Twój Wojtku pod wpływem innych opinii , samo chwalenie się nic nie da , Pan MP miał i maokazję się wykazać i co , zyje mitem o samym sobie jaki jest doskonały , takich z elokwencją już mamy i tym się nie nakarmimy , też wątpliwej jakości . Fakty należy przyjąc i nie dyskutować , bo milczenie jest lepsze .

Milczenie jest lepsze. I to wlasnie zalecil bym piszacemu ten post. A uzycie slowa ADEKWATNA w tym kontekscie jest chyba jakims przejezyczeniem. prosze o bardziej staranny dobor slow bo tylko osmieszacie sie ta swoja ERUDYCJA. pozdr.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:23:45

ok. zgadzam się nie do kogoś tylko do czegoś więc jest odpowiednia i to jest już ok , - więc nie polemizuj humanisto , tylko bierz się do roboty ,, za nic nie płacą , ale zrozumiałeś o co chodzi .

#30 ~mieszkaniec BB~

~mieszkaniec BB~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:30:52

W Białym Borze nie chcemy ludzi "wciskanych ,,na siłę, tacy już byli, nic nie zrobili i ich czas już przeminą, więc glosujmy na naszych. Myślę pomijając te kłótnie że pani Jolanta jest najlepszym kandydatem a nie Pan Popularny bo pytanie brzmi gdzie są powyborcze atuty popularnosci przecież to nie telewizja. Mieszkancy znaja Panią Maczyszyn i wiedzą że stać ją na bardzo dużo.

#31 ~Czesio~

~Czesio~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 16:37:23

Przepraszam jacy mieszkańcy znają Panią Maczyszyn chyba Białej nie Biały Bór i nie mów że jest miejscowa. To nie kandydat dla nas. Przykro nam. Pozdrawiamy Białoborzanie.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 16:46:01

W Białym Borze nie chcemy ludzi "wciskanych ,,na siłę, tacy już byli, nic nie zrobili i ich czas już przeminą, więc glosujmy na naszych. Myślę pomijając te kłótnie że pani Jolanta jest najlepszym kandydatem a nie Pan Popularny bo pytanie brzmi gdzie są powyborcze atuty popularnosci przecież to nie telewizja. Mieszkancy znaja Panią Maczyszyn i wiedzą że stać ją na bardzo dużo.

i nic

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 16:51:15

i nic

i nic.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 16:52:59

Przepraszam jacy mieszkańcy znają Panią Maczyszyn chyba Białej nie Biały Bór i nie mów że jest miejscowa. To nie kandydat dla nas. Przykro nam. Pozdrawiamy Białoborzanie.

Racje pan ma.

#35 ~grabowiak~

~grabowiak~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:35:13

Ja na pewno zagłosuję na " naszych". Mieszkam w Grabowie w gminie Biały Bór w powiecie szczecineckim w województwie zachodniopomorskim.I chciałbym wiedzieć kto jest "nasz" czy mieszkaniec mojej wioski czy moze mieszkaniec gminy ? a może też mieszkaniec powiatu lub województwa??? Kto z tych mądrych piszących o "naszych" potrafi mi odpowiedzieć :)

#36 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:56:38

Nie wiem co to ma znaczyć "i nic, i nic " bardzo wysoki poziom pan reprezentuje sobą :) pogratulować. Moje pytanie brzmi: czy jest pan mieszkańcem Białego Boru?? myślę że nie. Pozdrawiam niecierpliwego

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:25:13

Wybierać będziemy burmistrza miasta i gminy.Jesteś inaczej inteligętny?

#38 ~Sąsiad z Białej~

~Sąsiad z Białej~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:43:17

Po pierwsze Panie sąsiedzie ocena wielkości doświadczenia nie leży w Pana gestii, ani trochę a i tak uważam że pani Jola ma dużo więcej doświadczenia, ponieważ tam gdzie się pracuje bardzo dobrze poznaje się strukturę funkcjonowania firmy.

W mojej gestii nie leży, ale w Pana już tak? Jakim kryterium mam zatem się kierować, porównując kandydatów? Tłumaczenie, że pani Jola ma dużo więcej doświadczenia, "bo tak", przekona może jej koleżanki z Białej, ale samym elektoratem z Białej wyborów się nie wygra. Trzeba zaoferować coś więcej pozostałym wyborcom, aby ich do siebie przyciągnąć, ale do tego potrzebny jest jakiś program, a nie argumentacja oparta na stwierdzeniu "jestem najlepsza, bo jestem Jolanta i mam poparcie Grzywacza".

Po drugie nie wiem kto dał Panu Sznownemu Moc obrażania pracowników w Urzędzie Gminy Szczecinek, bo z mojej wiedzy wynika że nie wszyscy należą do PSL i na pewno nikt nie pomagał w otrzymaniu pracy pani Jolancie, i jestem przekonany że dużo bardziej nadaje się na stanowisko burmistrza Pani Maczyszyn niż którykolwiek z kandydatów!!!baz dwóch zdań!!!!

Dlaczego Pan uważa, że stwierdzenie, że ktoś należy do PSL, jest równoznaczne z obrażaniem go? Czyżby Pan nie oceniał dobrze tego ugrupowania albo jego działaczy? Pani Jolanta od wielu lat jest związana ze środowiskiem PSL i najwyraźniej jest w stanie poświęcić dla tej partii bardzo dużo, skoro zgodziła się kandydować w sytuacji, gdy wszyscy inni odmówili Grzywaczowi.

Wójt gminy Szczecinek odszedł z PSL już dawno temu.

Co według Ciebie oznacza "dawno", skoro w zeszłym roku pan Babiński kandydował do Sejmu z ramienia PSL, a w roku bieżącym został wybrany na prezesa PSL w gminie Szczecinek oraz członka powiatowego zarządu tejże partii?

Pani Maczyszyn natomiast nie tylko ma kompetencje to po prostu jest nasza, od urodzenia związana z gminą. Dlatego ja nie mam wątpliwości, na kogo głosować.

Gratuluję dobrego samopoczucia, ale ja te wątpliwości mam, bo wiem, jakim człowiekiem jest Grzywacz. Pani Maczyszyn może dla Ciebie jest "nasza", ale z perspektywy samego Białego Boru to osoba przywieziona przez Grzywacza w teczce.

Mieszkancy znaja Panią Maczyszyn i wiedzą że stać ją na bardzo dużo.

To już pani Maczyszyn potwierdziła, decydując się na protekcję Grzywacza. Trzeba nie mieć już nic do stracenia politycznie, żeby zdecydować się na skorzystanie z takiego "wsparcia".

#39 ~KRMIL~

~KRMIL~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:58:04

Pani Jolanta Maczyszyn jest dobrą kandydatka na stanowisko burmistrza Białego Boru i nie ma co się dziwić jej zwolennikom,że tak bardzo podkreślają jej zamieszkiwanie na terenie gminy.Pan Mikołajewski ma pewne zalety ale jest ich za mało aby rządzic Białym Borem.Przede wszystkim w dziwnych okolicznościach znalazł się w fotelu zastępcy.Mieszkańcy nie chcą już przywozonych w teczuszce osobników,którzy bedą spełniać ambicje polityczne ''tych''ze Szczecinka.Ja mam w nosie PO i Porozumienie Samorządowe,ja chcę na stanowisku burmistrza widzieć osobę bezkonfliktową,wykształconą,naszą,która wniesie dużo nowego,pozytywnego w życie Gminy.Gdy słyszę,że p.Mikołajewski nie zamierza niczego zmieniać to człowiekowi ręce opadają.Wydawałoby sie to logiczne,bo przecież za dwa lata wybory i trudno nie zadbac o przyszłych wyborców.Ale przecietniakom będzie się żyło przy takim podejściu dużo,dużo gorzej.To,że Pan nie ruszy nikogo z zatrudnionych wUMiG /również Straży Miejskiej/mnie nie dziwi.Tak się wszyscy przyzwyczaili do swoich posad,że będą ziemię gryźć aby wygrał Komisarz wybory.I tutaj trzeba trzeźwo pomyśleć: Czy nadal będziemy patrzeć na upadek gminy przy dotychczasowej kadrze urzędników,czy dajmy szansę kobiecie ,która zapewne zmieni kierunek na rozwój naszego regionu.Spróbujmy !!!!!!!!

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:55:35

Wioski zadecydują kto zostanie burmistrzem.Wielka prośba do mieszkańców Sępolna Wielkiego,aby przyjrzeli się wieloletniemu Przewodniczącemu Rady p.Markiewiczowi.Czy napewno dobrze wypełnia swoje obowiązki za 1300 zł miesięcznie netto.Uważam,że nie.W niektórych przypadkach wręcz nas kompromituje /zabranie głosu na pogrzebie/.To pitolenie,dukanie to jest śmieszne.KILKADZIESIĄT tysięcy złotych pobranych przez tego Pana do czegos zobowiązuje.A do czego?to niech sobie odpowiedzą sami mieszkańcy tej dużej wioski.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Biały Bór, Kliczko, Maczyszczyn, Jola, wybory, 2013

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych