Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

BORNE SULINOWO MIASTEM BEZPRAWIA


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
306 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~M. Kuśmierek~

~M. Kuśmierek~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 02:33:57

Ciekawe wątki pozostały! Czy także zostaną usunięte? Czy tymi poruszonymi wsześniej w ramach zlikwidowanego tematu "Borne Sulinowo miastem bezprawia" zainteresowała się już prokuratura? Z czyjej inicjatywy temat usunięto? Itd., itp.

#2 ~M.K. - BORNIAK - j.w.~

~M.K. - BORNIAK - j.w.~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 03:40:49

Jakoś te ocalałe drobiazgi pozbierają się w borneńsko - szczecinecką całość.

#3 ~Czesio~

~Czesio~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 04:29:27

Do wiedzienia! Czesio. Pora na merytoryczną rozmowę. Jak się wyśpię, to się wpiszę. Teraz zasypiam sobie w cieplutku w domku swym w Bornem Sulinowie. Pukać trzy razy.

#4 ~Czesio~

~Czesio~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 04:39:16

Ponizej przypominam tylko fragmenty zlikwidowanego tematu "Borne Sulionwo miastem bezprawia". Żebym mógł zasnąć spokojnie. Czesio.


Miło porozmawiać na forum gazety, która poruszyła tyle ciekawych tematów dotyczących Bornego Sulinowa. Przypomnijmy np. afery i złodziejstwo w Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólnota", rozkradzenie Kłomna /nie pozostał kamień na kamieniu/, wyprowadzenie z kasy Urzędu Miasta i Gminy pieniędzy na tzw. promocję, sprzedaż działek "swoim" /np. nad jez. Ciemino/, lewizny w tzw. inkubatorze przedsiębiorczości, bezkarność kolejnych tzw. burmistrzów w obdarowywaniu wszystkim co społeczne, byle nie swoim, ludzi z ukłądu, powieszenia się w policyjnym radiowozie bezdomnego, likwidacji noclegowni, sprzedaży drzew z miejskiej wycinki "za flaszkę", itd., itp.
Chętnych do rozmowy nigdy nie zabraknie. Zapraszamy pana redaktora Rajmunda Wełnica na spotkanie z mieszkańcami /z udziałem pani burmistrz/, co by się dowiedział co ludzie myślą. Wciskanie kitu trwa. Kolejni burmistrzowie też. Kiedy robi się gorąco - przychodzą nowi. Tyle tylko, że np. astronomiczne opłaty za ogrzewanie płącą mieszkańcy, bo... Miłych obchodów XV-lecia. Nadzieja w tym, że borneńskiej tzw. samorządowej mafii następne 15 lat już nie zleci w spokoju i rozkoszy napełniania własnej kabzy. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


~podróżnik~ 18.07.2008, 15:25 Wpis #2
GościePamietam,był okres w którym Borne Sulinowo gosciło we wszystkich środkach przekazu ogólnopolskich.Póżniej coraz rzadziej od czasu do czasu,ale głównie do miłośnikow militariow,pasjonatów były kierowane zaproszenia aby przyjechać.Powyższy wpis odsłania częsciowo przyczynę zapomnienia
,proszę napisać wiecej.Uważam,ze powinien zostać napisany duży reportaż w obiektywnym świetle ukazujący czym jest dzisiaj Borne Sulinowo.


~borneńczyk były~ 18.07.2008, 16:21 Wpis #3
GościeCYTAT(podróżnik @ 18.07.2008, 16:25)
Pamietam,był okres w którym Borne Sulinowo gosciło we wszystkich środkach przekazu ogólnopolskich.Póżniej coraz rzadziej od czasu do czasu,ale głównie do miłośnikow militariow,pasjonatów były kierowane zaproszenia aby przyjechać.Powyższy wpis odsłania częsciowo przyczynę zapomnienia
,proszę napisać wiecej.Uważam,ze powinien zostać napisany duży reportaż w obiektywnym świetle ukazujący czym jest dzisiaj Borne Sulinowo.

Piszą... Czasami...
http://artelis.pl/ar...rasnoludki.html
W zwalczaniu "borneńskiej mafii" przyjaciół niewielu. Zobacz jak piękny obraz miasta tworzą byli UBOLE i WSI /byli/, przy pomocy niepełnosprawnego...
(IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)


~borniak~ 18.07.2008, 16:24 Wpis #4
GościeCYTAT(borneńczyk były @ 18.07.2008, 17:21)
Piszą... Czasami...
http://artelis.pl/ar...rasnoludki.html
W zwalczaniu "borneńskiej mafii" przyjaciół niewielu. Zobacz jak piękny obraz miasta tworzą byli UBOLE i WSI /byli/, przy pomocy niepełnosprawnego...
(IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)

Klienici wymyślili fałszywą stronę o Bornem, żeby do kotleta mógł przygrywać niejaki Lenin. To trwa od czasów byłego burmistrza Chrzanowskiego i jego cichego zaplecza - np. Malinowskiego, niejakiego JA. Żałosne! www.borniak.com
(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)~Gość~ 24.07.2008, 13:25 Wpis #5
GościeNic dodać, nic ująć. A gdzie prokurator Wożniak ze Szczecinka?


~Gość~ 31.07.2008, 12:47 Wpis #6
GościeOd samego początku Borne Sulinowo miało pecha. Kolejni burmistrzowie, z obecna Panią, której mąż nieźle sobie poczynał w inkubatorze dla przedsiębiorczych /od prywaty kwitło wszystko/, rozglądali sie jedynie co by tu jeszcze sprzedać i kogo z rodziny wciągnąć do gmoiny. Trwa to od lat. Ludzie uciekają z miasteczka. Pojawiają się nowi, "przedsiębiorczy", jak pan, któremuy pozowlono na terenie parku wybudować pensjonat całkiem okazały. Koperta opasła jest podstawą bytu dla zamożnych w Bornem Sulinowie. Biedacy mogą sobie poganiać w ramach maratonu ulicznego i wygrać coś z drewna w firmie "Matex" obrobionego /sprytnie chroniony truciciel/. Warto poszukać u znajmoych wydania Głosu Koszalińskiego z reportażem pani redaktor Hendzel o Bornem Sulinowie - "MIasto bezprawia". Nic się nie zmianiło. Jest jeszcze gorzej. Pod rządami lokalnych kacyków miasteczko zginie jak kiedyś Brzeźnica, czy Kłomino.


~plażowicz~ 1.08.2008, 07:18 Wpis #7
GościeNikt i nic nie ruszy borneńskich układów. To ludzie od kilkunastu lat powiązani z obcnymi platformersami i resztkami sb i wsi. Taka prawda. Lepiej poszukać sobie innego miejsca na ziemi. Byle daleko od gminy Borne Sulinwo. Podobno sprzedali wodociągi za złotówkę a w system ogrzewania miasta wpompowali ogromne pieniądze, żeby kolesie od upraw "eko" opału mogli zarobić /największe uprawy - były burmistrz.


~Gość~ 6.08.2008, 08:59 Wpis #8
GościeDo red. Piotra Polechońskiego z KG, z Koszalina.

Brawo panie redaktorze. W przeciwieństwie do pana kolegi ze Szczecinka, nie pierwszy raz, zdobył się pan na odwagę pisania prawdy o policji. Proszę sobie wyobrazić jak bardzo oszukała nas policja z Bornego sulinowa i Szczecinka zatajając fakty związane z powieszeniem się w RADIOWOZIE bezdomnego. Na kilka chwil informacja na ten temat ukazała się w internetowym wydaniu GK. Szybko jednak zniknęla. Bezdomny po kilku dniach śpiączki w szczecineckim szpitalu zmarł. Podobno wcześniej chciał wysadzić stację benzynową w powietrze. Młodego, bezdomnego człowieka, który "stawał na nogi" oitraktowano jak psa. Był niewygodny z wielu powodów. M.in. dlatego, że zeznawał w sprawie mafii paliwowej. Bezdomnego nie ma. Sprawa pozostała. I oczywiście, że kiedys doczeka się wyjaśnienia. Polecamy panu ten temat. Podobnie jak kilka innych z terenu gminy Borne Sulinowo. Kwitnie tam od lat krzewinoy przez kolejnych burmistrzów nepotyzm, łapówkarstwo, samowola, marnotrastwo. Parasol ochronny roztaczają przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości m.in. ze Szczecinka. Kłomina nie ma - temat pozostał. Kto ukradł miasteczko? Bezdomnego nie ma - temat pozostał. Kto przycyznił się do jego śmierci? MNoclegowni dla bezdomnych , przez nich urządzonej nie ma - temat pozostał. Kto i dlaczego ją zlikwidował. Na wielu posesjach można znaleźć dachówki i kostkę brukową ukradziono w okolicach Bornego Sulinowa. Kostki nie ma - temat pozostał. Kto ją ukradł i komu sprzedał? Itp., idt. Zarówno panu jak i wszystkim zainteresowanym służymy szczegółową wiedzą. Z wyjątkiem przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości o organów ścigania. Z tymi informacjami dzieliliśmy się od lat. Zostały wyśmiane, zignorowane. Nas szantażowano, napadano, okradano. Tak że drodzy państwo dbający o mienie wspólne /włądze samorządowe/, jak i przestrzeganie prawa - udajcie się bezpośrednio "do źródła". Np. do Kłomina, na stację benzynową, czy posesję byłego burmistrza...


~Gość OSZUKANY!~ 7.08.2008, 08:48 Wpis #9
GościeBORNE SULINOWO MIASTEM BEZPRAWIA OD LAT! NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. CHYBA, ŻE KTOŚ KIEDYŚ ZA TO WSZYSTKO ODPOWIE PRZED SĄDEM I... WYBORCAMI.


~Gość~ 7.08.2008, 10:46 Wpis #10
GościeInkubator Przedsiębiorczości w Bornem Sulinowie, to coś nie z tej ziemi. Za społeczne i państwowe pieniądze powstała sobie kiedyś całkiem prywatna firma. Później ją zlikwidowano, co było - rozsprzedano /likwidował były prezes Błażejewicz/. Jeszcze później kolejni "przedsiębiorcy" porządzili jak umieli. Forsa zniknęła. W gronie zacnych zarządców był mąż obecnej pani burmistrz. Czy dlatego to temat tabu dla dziennikarzy prasy lokalnej?


~Gość~ 7.08.2008, 11:36 Wpis #11
GościeUważam,ze powinien zostać napisany duży reportaż w obiektywnym świetle ukazujący czym jest dzisiaj Borne Sulinowo.
Taki reportaż już napisano. "Borne Sulinowo - miasto bezprawia". Można go znaleźć w papierowych wydaniach Głosu Koszalińskiego. Poczytać warto, choćby w czytelni miejskiej w Bornem. Reportaż ciągle aktualny! Jedynie uzupełnić o następne skandale. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Kto zawinił?


~Gość~ 8.08.2008, 09:36 Wpis #12
GościeMoże ktoś ujawni tajemnice sprzedaży wodociągów Bornego Sulinowa. Niczego dowiedzieć się nie można, poza tym, że sprzedane jakiejś spółce ze Szczecinka. W tym celu podobno zajmował stanowisko v-ce burmistrza pewien pan ze Szczecinka. Odszedł szybko, kiedy interesu dobito.


~Gość~ 9.08.2008, 09:49 Wpis #13
GościeJest sobie w Bornem Sulinowie taka fabryka "Matex". Jej własciciel znany jest z organizacji biegów ulicznych, latania własnym śmigłowcem, opóźnień w wypłacaniu wynagodzenia. W tej fabryce produkują architekturę ogrodową. Produkują także ścieki, które przenikają do gruntu. Z tego powodu żona właściciela ma zapewnione fuchy a kolejni burmistrzowie gwarantują majątkiem samorządowym co trzeba. W Bornem Sulinowie, choć czasami "gryzą" się miedzy sobą, żyją wielkie rodziny. Od lat kilkunastu. Rodziny nietykalnych, żyjących dzięki układom. NIc i nikt ich nie rusza. Ot taka lokalna tradycja. W środku parku - pensjonat, pomysł wycięcia otuliny pod działki budowlane, bezkarność właścicieli popadających w ruinę obiektów, grożących zawaleniem. Cichy układ. Rączka rączkę myje. Mydło zapewniają układowicze ze Szczecinka. Borne Sulinowo - miasto tajemnic.


~goście~ 9.08.2008, 10:41 Wpis #14
GościeDużo goryczy w tych wypowiedziach. To zrozumiałe. Zmarnowano i marnuje się szanse pięknego miasteczka. Podobnie jak wcześniej Kłomina /www.koloniakarna.wizytowka.pl/. Dałam się kiedyś nabrać bzdurom wypisywanym na stronie www.borniak.com NIestety. Fałszywy obraz rzeczywistości, jak się teraz okazało wykreowany przez rzekomych partiotów lokalnych. NJawiększy całe miesiące spędza u siebie - na Śląsku. Dugi - stowrzył sobie witrynę do reklamy usług "gramy na ślubach, chrzcinach i weselach" /Lenin Band. Jakmożna od nazwiska przestępcy nazwać zespół muzyczny. Dobrze, że nie Hitler Band/. Tak to w tym miasteczku się niektórym poprzestaiwało w głowach. Może to wpływ resztek promieniowania? Nawet kradzioną kostką można wybrukować sobie podwórko w centrum miasta i nikogo to nie ursza. jezioro piękne, okoliczne lasy także. Mieszkańcy gościnni i serdeczni. Co się stało, że rządzi tu garstka "wybrańców"? Czyżby wszyscy trzymali siebie w szachu? Odiwedzić warto - halę sportową w centrum miasta /piwo na miejscu/ oraz pobliski pałacyk z pustaków. Z prawdziwych zabytków niewiele zostało /dana Kantyna - Dom Oficera/. Pensjonaty miłe, choć odrobinę drogie. W centrum miasta - chyba lotnisko - porasta zielskiem. Podobno właściciel czeka na kupca, a mieszkańcy jak w wielu innych sprawach - na prokuratora.


~Gość~ 9.08.2008, 11:45 Wpis #15
Goście(IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Byłem świadkiem dość osobliwej sytuacji. Pani blondynka z mikrofonem w ręku tłumaczyła młodzieńcowi co ma odpowiedzieć na jej pytanie. Ten po chwili powtórzył prawie wszystko z pamięci. Pani wyraziła zadowolenie i po chwili podobnie postapiła z innym rozmówcą. Na mikrofonie widniał napis "Born". Jak wyjaśnino mi w pobiskim sklepie, to taka lokalna internetowa stacja radiowa. Posłuchałem programu. Prowadził pan o słąbej dykcji /mówiąc wprost - jąkał się/. Miał pretensje do kogoś o coś. Następnie odtworzono nagranie w którym pani - chyba burmistrz - opowiadała banialuki /wobec tego co na własne oczy widziałem w Bornem Sulinowie i oczym rozmawiali jego mieszkańcy w sklepie/. Po audycji słowno - muzycznej przez kilka godzin nadawano piosenki rosyjskie i niemieckie. Jak na miasteczkow którym stacjonowali Niemcy a następnie jako okupanci - Rosjanie, to osobliwy pomysł na radio. Na stronie www.bornesulinowo.pl /oficjalnej miasta i gminy/, znalezłem link do strony www.borniak.com i tak sobie pomyślałem kto i w jakim celu robi ludziom wodę z mózgu. Widziałem też pobliskie Kłomino i nieopodal gospodarstwo prowadzone przez ludzi, którzy za zgodą władz rozbierali /dewastowali!/, domy w Kłominie. W Kłominie - ruiny, gospodarstwo - wypasione. Czy reporterzy Głosu Koszalińskiego nie mogą zdobyć się na rzetelne przedstawienie problemów tego miasteczka? Czy lokalne układy na to nie pozwalają? Dlaczego sprawami, które tracą kodeksem karnym nie zainteresuje się prokuratura? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)


~Gość~ 9.08.2008, 15:51 Wpis #16
GościeZ internetu dowiedzieliśmy się, że twórca Wirtualnego Fun Klubu Bornego Sulinowa przybywa do miasteczka. Proponujemy mieszkańcom aby poznali pana Łukasza Wilińskiego i jego borneńskich współpracowników - Adama Kaczkowskiego ps. Lenin oraz Mariolę Grunwald ps. Blondynka. To właśnie ci ludzie, wspomagani przez p. Malinowskiego i kilka innych, cierpiących na manię prześladowczą decydowania o losach innych, wyniesioną jeszcze z czasów komuny, tworzą fałszywy obraz życia w miasteczku. Manipulują, zacierając ślady przestępst tam popełnionych. Sami także je popełniając - jak. np. będące tajemnicą poliszynela wyłudzenia p. M. Grunwald pomocy z PCK. Zatanawiające jest jedno - jak wiele nazwisk powtarza się na stronie www.bornak.com, kiedy mowa o miejscach pracy w urzędzie gminy lub placówkach mu podległych. Żony, mężowie, siosty i bracia KRÓLICZKA rządzą miastem. Jak policjanta odesłali na emeryturę wcześniejszą, to jego żona znalazła pracę w urzędzie...
Jak dziecko tzw. buzinesmana zostało skazane, to kuratorka pozwoliłą mu na wyjazd poza granice kraju, ponieważ... W jednej ze stacji telewizyjnych przygotowywany jest program o Bornem Sulinowie. W wielu domach wiele kolejnych doniesień o popełnieniu przestępstw przez lokalną klikę, które "oleje" prokuratura w Szczecinku. Jak to już wcześniej bywało. Kochani - odwiedzajcie latem Borne Sulinowo. Piękne miasteczko. Mieszkańcy rzeczywiście pogodni i mili. Ksiądz probosz - extra. Jednak jeżeli nie macie ze sobą "koperty" omijajcie urząd gminy!


~gość~ 9.08.2008, 20:51 Wpis #17
GościeZ wszystkich byłych baz wojsk ZSRR Borne Sulinowo wypada najgorzej. Jaki pan - taki kram. Kiedyś pisano o "podziemnym mieście". Czytaliśmy na ten temat w lokalnej gazecie "Coś w... Bornym Sulinowie". Mówiono na ten temat w nieistniejącym już radiu BORNEO /www.borneoradio.prv.pl - ale trzeba znać hasło dostępu!/. Red. Rostkowski wydał niezwykle ciekawą książkę "Borne Sulinowo - ginące miasta". Władze samorządowe zrobiły wszystko aby publikację ośmieszyć /ujawiniała poza historią sprzed lat, także współczesne, lokalne machlojki/. Red. Mac opowiadła niejednokrotnie o Bornem sulinowie i Kłominie /rozkradzionym mieście - satelicie Bornego Sulinowa/, w programie TVP "Sprawa dla reportera". Na lokalnej stronce internetowej nie pozostawiono na nim suchej nitki. W "Głosie Koszalińskim" o czym już wspomniano red. Hendzel pokazała wszechobecne bezprawie. Czy rzeczywiście w miasteczku funkcjonuje lokalna mafia czy "zawiniły krasnoludki"?


~Gość~ 10.08.2008, 17:54 Wpis #18
GościeDziekujemy za podpowiedzenie zwiedzenia dawnego Kłomina. Widok nie z tej ziemi. Obejrzeliśmy zdjęcia w lokalnym, prywatnym muzeum /brawa dla twórcy!/, i ogarnęlo nas przerażenie. To co pozostawili Rosjanie a to do czego doprowadziły lokalne władze, to jakaś abstrakcja. Czy rzeczywiście ludzie za to odpowiedzialni pozostaną bezkarni?
Polecamy jedzonko mniam-mniam "u Saszy". Nie polecamy "rozdętej" i szokującej cenowo "Mariny". To też ciekawe jak właścielowi udało się postawić takie paskudztwo tuż nad jeziorem i do tego w parku.


~Gość~ 12.08.2008, 18:03 Wpis #19
GościeMIasto bezprawia? To mało powiedziane! Moi znajomi przyjechali do Bornego Sulinowa ze Śląska. To miały być ich "zielone płuca". Najpierw wykańczali się nerowo w Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólnota". Później oferowano im jakies działki ale "to wymao starań" /koperty?/. Później zaczęli odwiedzać jedynie sklepik "U Mariusza", bo tam też gospodarze sklepiku byli ze Śląska i było z kim porozmawiać. Teraz pakują manatki i ze stratą dla siebie sprzedają mieszkanie. "Bo tu żyć się normalnie nie da". Kto komu zgotował ten los? Grupka ściągniętych z okolicznych wiosek przez pierwszą panią Burmistrz cwaniaczków? Dzięki obecnej wielu z nich nadal "kręci swoje lody". To prawda - rączka rączkę myje!


~Gość~ 12.08.2008, 19:08 Wpis #20
Goście(IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Gdyby ujawnić wszystkie tajemnice Bornego Sulinowa po 1995 roku, to... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) To w zakresie gospodarowania majątkiem społecznym "lot nad kukułczym gniazdem". Państwo Burmistrzowie Knopik, Chrzanowski, Tomczak i Pietkiewicz - Chmyłkowska bez specjalnego wysiłku trafiają do Księgi Rekordów - dział "Jak rozp... wszystko i ujść bezkarnie". Spokojnie. Bilans, tak czy inaczej, musi być na zero. Tylko jak ta kupa anonimowych cwaniaków odwiezie do Kłomina, to co ukradła "w świetle prawa", to już trudniejsza sprawa. (IMG:style_emoticons/default/ph34r.gif)

#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 07:29:35

Polecane do usunięcia inne wpisy dot. Bornego Sulinowa - miasta bezprawia.

#6 ~Ktokolwiek~

~Ktokolwiek~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 08:17:38

Czy i jaką odpowiedzialność poniosły osoby ODPOWIEDZIALNE za "zagospodarowanie" Kłomina?

#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 10:34:17

Czy zabieranie głosu na forum GK jest karalne? Chciałam jedynie zapytać panią burmistrz Chmyłkowską czy i kiedy zostaną wyjaśnione sprawy poręczeń i ulg podatkowych udzielanych różnym firmom na terenie gminy Borne Sulinowo, np. firmie "Matex" oraz kiedy w-ce burmistrz Korpal wyjaśni sprawę rozpadających się koszarowców i odpowiedzialności za ten stan rzeczy ich właścicieli oraz czy i kto został zwolniony z opłat tzw. gruntowych na terenie gminy i dlaczego?

#8 ~Zdzisław Mac~

~Zdzisław Mac~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 11:17:27

- CBŚ nie chce na razie informować o swojej akcji - Zbigniew Urbański z biura prasowego Komendy Głównej Policji zasłania się tajemnicą śledztwa. Nieoficjalnie wiemy, że wszczęto je po doniesieniu jednego z mieszkańców Bornego, który od lat tropi winnych tego, że Kłomino praktycznie zniknęło z powierzchni ziemi, a miliony wpompowane w jego uratowanie bezpowrotnie stracono.

Kłomino w 15 lat od przejęcia miasta od Rosjan zamieniło się w morze ruin. Początkowo dawną bazą władał wojewoda koszaliński, który za rządowe dotacje (4,8 mln zł) odbudowywał oczyszczalnię, kotłownię, oświetlenie i doprowadził wodę.

http://www.gk24.pl/a...=73328534570458

Pieniędzy "nie utopiono". Zostały "odłowione" przez grono cwaniaczków, o których już pisaliście na tym forum. Byli dobrze chronieni przez policję z komisariatu w Bornem Sulinowie i prokuraturę.

Zdzisław R. Mac
infopl@wp.pl


#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 12:55:28

:wub:

#10 ~optymist~

~optymist~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 16:40:57

:) Więcej optymizmu. Będzie dobrze!

#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 listopad 2008 - 01:55:41

Kiedy poznamy opinię szczecineckiej prokuratury na temat zmiany planu przestrzennego zagospodarowania miasta Borne Sulinowo?

#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 listopad 2008 - 08:50:57

Kiedy poznamy opinię szczecineckiej prokuratury na temat zmiany planu przestrzennego zagospodarowania miasta Borne Sulinowo?


Nigdy. To ją przerasta i dlatego jest to zadanie dla organu spoza strefy wpływów. :(

#13 borniak jr.

borniak jr.

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 11:48:37

Czy plac pod szkołą w Bornem Sulinowie należy do osoby prywatnej, czy do gminy? Jeżeli do prywatnej, to dlaczego porasta zielskiem w centrum miasta? Jeżeli do gminy, to dlaczego własnie tam nie wybuduje sobie i znajomym osiedla domków jednorodzinnych? Wszystko będzie widoczne jak na dłoni. Po co chować się po krzakach?

#14 ~Gość obcy~

~Gość obcy~
 • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 09:35:55

Ewa Mikłasz
Skarbnik Gminy
Borne Sulinowo
Powiat szczecinecki
Województwo zachodniopomorskie
zgłosił do Rejestru Korzyści następujące informacje: Data złożenia deklaracji
do Państwowej Komisji Wyborczej
2007-04-12
I.
Korzyści własne
1) Wszystkie stanowiska i zajęcia wykonywane zarówno w administracji publicznej, jak i w instytucjach prywatnych, z tytułu których pobieram wynagrodzenie, oraz pracy zawodowej wykonywanej na własny rachunek:
Skarbnik Gminy,
ZOZ Borne Sulinowo - umowa zlecenia,
Sąd Rejonowy Szczecinek - kurator społeczny,
działalnośc gospodarcza - wynajem pokoi gościnnych.


I dlatego niektórzy żyją sobie jak paniska. O zdrowie się nie muszą martwić! O bezpieczeństwo też. Policja czuwa.
Zapewne to zupełnie przypadkowa zbieżność nazwisk. Mikłasz - policjant i Mikłasz - skarbnik gminy i Mikłasz - kasa w ZOZ-ie /u dr Bielickiego/ i Miklasz - wynajem pokoi i Mikłasz - kurator społeczny.

Wspomniane pokoje można wynająć w centrum miasta.

Pytanie do pani burmistrz Pietkiewicz - Chmyłkowskiej:
- Sami swoi w tym urzędzie gminy, czy ktoś może ze względu na wiedzę, umiejętności i uczciwość się załapał?

#15 ~Wiesław R.~

~Wiesław R.~
 • Goście

Napisano 01 grudzień 2008 - 02:53:31

Załącznik Nr 4
do Zarządzenia Nr 32/2008
Burmistrza Gminy Borne Sulinowo
z dnia 19 maja 2008 r.
Wykaz udzielonych w roku 2007 poręczeń i gwarancji
Lp. Wystawca weksla Kwota poręczenia
1. Związek Miast i Gmin
Dorzecza Parsęty 78-230
Karlino
6.812.257,11
2. Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Sp. z o.o.
78-400 Szczecinek
2.039.355,00
3. Związek Miast i Gmin
Dorzecza Parsęty 78-230
Karlino
49.150,80
4. Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Sp. z o.o.
78-400 Szczecinek
4.509.489,60

No i kasa poleciała nad Parsętę a nie nad jezioro Pile.

#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 grudzień 2008 - 04:07:55

kliknij i poczytaj :lol:

#17 ~rum serwice~

~rum serwice~
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2008 - 07:48:56

Wykupione za grosze budynki nadal świecą oczodołami okien. Właściciele albo zbankrutowali, albo wyjechali. Dopiero niedawno władze miasteczka zaczęły egzekwować to, co zapisano w umowach. Po interwencjach mieszkańców i dziennikarzy. Zabezpieczenie terenów, niezbędne remonty mogące zapobiec ruinie. Kilkadziesiąt budynków stoi od lat i niszczeje. Bezdomni śpiący w piwnicach, choć mogliby pracować przy remontach, „chodzą na lewiznę”.
Witamy w Bornem Sulinowie!
Problem bezdomnych rozwiązał się sam. Mają kwatery jak się patrzy na tutejszym cmentarzu. Mieli noclegownię ale kilku cwaniaczków chciało robić interesy i ich pogodniło z tej noclegowni. Ale to nie byli chuliganie. To byli "przedsiębiorcy". Co pani burmistrz ma do powiedzenia w sprawie majątku przekazanego do tej noclegowni i z tej noclegowni zabranego? Czy rozliczono już tzw. zasiłki z MOPS-u dla wybranych, niekoniecznie potrzebujących? Czy pan, który kazał podpisaywać bezdomnym i bezrobotnym odbiór odzieży zakupionej w sklepie za jakieś tam kwoty a w rzeczywistości za parę groszy jeszcze w MOPS pracuje, czy juz wyleciał na zbity pysk?
Czy wy kochani u żłobu wierzycie, że to wszystko zamiecie się pod dywan?
I bardzo kokretne pytanie do pani burmistrz: - Co stało się z zawiadomieniem mieszkańców o przestępstwie polegającym na budowie knajpy nad jeziorem Pile? Odpowiedzi do dziś nie ma a knajpa stoi. Właściciel mieni się sponsorem kolejnej imprezki "na otarcie łez". Powtarzamy te same schematy? "Matex" tez sponosorwał i łykał poręczenia gminy. Zwlaniany był z opłat i podatków. "Matex" który nie płacił pensji pracownikom. To jak to jest? Urząd gminy dla mieszkańców, czy dla wybrańców?
Człowiek powiesił się w radiowozie straży miejskiej a pani burmistrz ani be ani me ani kuku - ryku?
Może były pan komendant policji w Bornem S. - Śliwicki wyjaśni jak udało mu się - oficjalnie, w protokule - wywalenie drzwi siekierą i przystawienie pistoletu dziecku do głowy nazwać "naruszeniem miru domowego"? Nawąchał się kleju ze swoim podwładnym, czy się tylko tak "wymskło"?
Dowody w tych i innych sprawach. Są. Proponuję przyjrzeć się przed świętami jednemu z nich. To mogiła bezdomnego na cmentarzu. Tego, który "się powiesił". Czy tez może mogiłkę też się zlikwiduje i będzie po sprawie?
Żałośni jesteście o borneńscy radni. Żałosni i naiwni. Nie dziś, to jutro panie Zając trzeba będzie się rozliczyć. Stołek w powiecie też nie pomoże. Nie wybiera się pan do Irlandii do pracy? Nie. Pan kosztem innych urządził ją sobie tutaj.

#18 ~Irena~

~Irena~
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2008 - 23:14:38

Ewa Mikłasz
Skarbnik Gminy
Borne Sulinowo
Powiat szczecinecki
Województwo zachodniopomorskie
zgłosił do Rejestru Korzyści następujące informacje: Data złożenia deklaracji
do Państwowej Komisji Wyborczej
2007-04-12
I.
Korzyści własne
1) Wszystkie stanowiska i zajęcia wykonywane zarówno w administracji publicznej, jak i w instytucjach prywatnych, z tytułu których pobieram wynagrodzenie, oraz pracy zawodowej wykonywanej na własny rachunek:
Skarbnik Gminy,
ZOZ Borne Sulinowo - umowa zlecenia,
Sąd Rejonowy Szczecinek - kurator społeczny,
działalnośc gospodarcza - wynajem pokoi gościnnych.


I dlatego niektórzy żyją sobie jak paniska. O zdrowie się nie muszą martwić! O bezpieczeństwo też. Policja czuwa.
Zapewne to zupełnie przypadkowa zbieżność nazwisk. Mikłasz - policjant i Mikłasz - skarbnik gminy i Mikłasz - kasa w ZOZ-ie /u dr Bielickiego/ i Miklasz - wynajem pokoi i Mikłasz - kurator społeczny.

Wspomniane pokoje można wynająć w centrum miasta.

Pytanie do pani burmistrz Pietkiewicz - Chmyłkowskiej:
- Sami swoi w tym urzędzie gminy, czy ktoś może ze względu na wiedzę, umiejętności i uczciwość się załapał?To w cale nie jest zbieżność nazwisk, mąż p. Ewy był policjantem, dzielnicowym, może sobie nie radził, przeszedł na emeryturę - ok. 2 tys zł, mało mu od pewnego czasu jest strażnikiem miejskim w Bornem Sulinowie - CIEKAWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!, PONOĆ U NAS JEST DUŻE BEZROBOCIE, BIEDA

#19 ~Goguś~

~Goguś~
 • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 02:12:31

Znajdż Borne Sulinowo! Kliknijj tutaj. O szczegóły pytaj w urzędzie gminy.

#20 ~WIRTUALNY~

~WIRTUALNY~
 • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 20:52:45

W wyniku audytów zewnętrznych oceniających poziom zaawansowania oraz trwałość wdrażania rozwiązań zgodnych ze standardami Akcji w poszczególnych samorządach, zostały przyznane pierwsze odnawialne certyfikaty „Przejrzystej Polski” na lata 2008 – 2010. Certyfikaty otrzymało 15 na 16 jednostek uczestniczących w projekcie:

Urząd Miasta i Gminy w Cieszanowie
Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej
Urząd Miejski w Dzierżoniowie
Urząd Miejski w Elblągu
Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu
Urząd Miasta Legionowo
Urząd Miejski w Łęcznej
Urząd Gminy Masłów
Urząd Miasta Nowego Sącza
Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec
Urząd Gminy Osielsko
Starostwo Powiatowe w Pabianicach
Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Urząd Miejski Sulechów
Urząd Miejski w Tczewie
Serdecznie gratulujemy certyfikowanym samorządom i bardzo dziękujemy wszystkim jednostkom za udział w projekcie.

Chodza słuchy, że w akcji uczestniczyła gmina Borne Sulinowo. Na tej liście miasta i gminy nie ma. Robienie wody z mózgu przez autorów www.borniak.com jest już przysłowiowe.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych