Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~abc~

~abc~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:09:10

ktoś zapomniał dopisać że bunkrami zajmowała się i zajmuje jednostka służby więziennej Aresztu Śledczego w Koszalinie po oddaniu koszarów przez wojsko polskie i gdyby nie determinacja dyrektora to by po bunkrach pozostał beton i dziura.

#2 ~anika~

~anika~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:33:44

Brawo, brawo w końcu coś się dzieje oby tak dalej ... napewno przyjade zobaczyć ....

Zacznie sie promocja Gminy ...

#3 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:17:56

W lasach koło Bornego też jest bunkier w ktorym przetrzymywano głowice

#4 ~1123581321~

~1123581321~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:49:05

Póki SW trzymała nad tym pieczę wygląda to tak jak wygląda. Jestem ciekaw jak będzie to wyglądać po jakimś czasie "opiekowania się" przez Strażników Historii. A słyną z wielu miejsc, niekoniecznie pozytywnie....

#5 ~pablo~

~pablo~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:51:16

A moze by tak podac jakac mape dojazdu czy cos ????

bo szukac obietktu po lesie to mi sie nie chce xD

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:55:41

A moze by tak podac jakac mape dojazdu czy cos ????

bo szukac obietktu po lesie to mi sie nie ch

Póki SW trzymała nad tym pieczę wygląda to tak jak wygląda. Jestem ciekaw jak będzie to wyglądać po jakimś czasie "opiekowania się" przez Strażników Historii. A słyną z wielu miejsc, niekoniecznie pozytywnie....

lepiej siedziec na tyłku i anonimowo wszystkich krytykować - to może cwaniaczku napisz co zrobili zle, a co ty zrobiłeś wogóle ?

#7 ~agata~

~agata~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 15:47:06

Koszalińska Pampeluna ponoć kręciła tam teledysk - ciekawe jak im wyszło jeśli to na prawdę tam.

#8 ~?~

~?~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 16:01:13

Jak tam trafić? Może jakiś adres albo wskazówki dojazdu? Kiedy można zwiedzać, jakie dni i godziny?

#9 ~ed fred~

~ed fred~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 17:52:23

TO JEST OK 35 KM OD kOSZALINA. kIERUJECIE SIE DO dOBROWA, jadac w strone tychowa, wyjazd z Koszalina z polczynskiej. Tym bunkrem opiekuja sie pracownicy zakladu karnego w Dobrowku i chwala im za to, ze wlasnymi silami zabezpieczyli ten teren. Faktycznie schron w bdb stanie, z oryginalna rozdzielnia elelktr, poteznym generatorem, filtrami. Duza sprawa a malo kto o niej wie. wokol lasy, cisza, spokoj i czysto. jak dlugo to od Was zalezy.

#10 ~krzysiek & krzysiek~

~krzysiek & krzysiek~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:22:32

Jesli życzycie sobie zwiedzic i obejrzec w towarzystwie przewodnika

Fundacja Straznicy Historii zaprasza wszystkich serdecznie

tel. 509-204-256 krzysiek

i

tel. 601-197-908 krzysiek

pozdrawiam

krzysiek

#11 ~Historia~

~Historia~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 21:54:05

Obiekt nie byl broniony.... Nic bardziej bzdurnego. Jeszcze za czasow gdy obiekt zajmowala marynarka wojenna caly kompleks otoczony byl bodajze dwiema obwodnicami w tym jedna pod napieciem(pewnie dawniej to dzialalo) a ponadto sam teren jak go nazywano "scisly" otoczony byl betonowym murem w ktorym umieszczone byly luki strzelnicze. Dopiero po przekazaniu obiektu z MON do MSWiA zlokwidowano ogrodzenia. Do dzis mozna jednak zauwazyc nienaturalne uksztaltowanie terenu - pozostalosci okopow.

#12 ~Patriota~

~Patriota~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 08:18:50

Bunkry są super ale szkoda że wpadły w takie ręce...Znani są z wodolejstwa...Czekamy na fanty...

#13 ~Patriota~

~Patriota~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:08:26

Jestem mieszkańcem Białogardu od lat.Poznałem tych panów osobiście podczas wielu pseudo historycznych akcji, np. pomnik.Mieszkańcy Białogardu wiedzą o co chodzi.W sumie ich metoda to wyciągnąć informację od ludzi i przypisać sobie sukcesy.Sami nie wiele wiedzą i nie wiele widzieli.A nie łaska głośno powiedzieć że bunkry zachowały się w takim stanie dzięki SW i  panu dyrektorowi ZK w Podborsku?Gdyby nie jego determinacja nic dziś by tam nie było.Ale nie ,zjawili się zbawcy z fundacji i uratowali to miejsce.A prawda jest taka , Ze kasę chcą stamtąd ciągnąć a nie dobro miejsca im na sercu.Tak jak i w wielu innych przypadkach...

#14 ~Patriota Lokalny~

~Patriota Lokalny~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:22:22

Drogi Patroto,zapoznaj się osobiście z ludżmi fundacji Stażnicy Historii.Następnie dowiedz się choćby z intrnetu co robią ci ludzie,i wtedy wydawaj opinie.Odnośnie fantów jak określasz w kryminalnym żargonie,a dla innych artefakyów dowiedz się gdzie są po odnalezieniu przekazywane(muzea,izby pamięci).

Te mniej ciekawe są w muzeach a te ciekawsze...Nie lej wody...Ludzi za głupków macie...

#15 ~Krystian~

~Krystian~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:26:28

Jestem mieszkańcem Białogardu od lat.Poznałem tych panów osobiście podczas wielu pseudo historycznych akcji, np. pomnik.Mieszkańcy Białogardu wiedzą o co chodzi.W sumie ich metoda to wyciągnąć informację od ludzi i przypisać sobie sukcesy.Sami nie wiele wiedzą i nie wiele widzieli.A nie łaska głośno powiedzieć że bunkry zachowały się w takim stanie dzięki SW i  panu dyrektorowi ZK w Podborsku?Gdyby nie jego determinacja nic dziś by tam nie było.Ale nie ,zjawili się zbawcy z fundacji i uratowali to miejsce.A prawda jest taka , Ze kasę chcą stamtąd ciągnąć a nie dobro miejsca im na sercu.Tak jak i w wielu innych przypadkach...

Kto Tobie broni coś zrobić? Najlepiej mordę schować za monitorem i na innych szczekać. I nie używaj podpisu Patriota, bo nie jesteś godzien. Lepiej pOLACZEK lub pOLACTWO, ponieważ dokładniej określa Twój charakterek. Może w ramach obrony pochwalisz się, co Ty żeś zrobił dla dobra innych lub zachowania pamięci?

#16 ~Pietrek~

~Pietrek~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:19:30

Bardzo ciekawy materiał. Obejrzałem z przyjemnością. Będzie to duża atrakcja turystyczna tylko trzeba reklamy. Jeżeli do tej pory nie było to może jakąś współpraca z Muzeum aby były jakieś pieniądze, bo pasjonaci historii to za mało aby utrzymać taki duży obiekt?!

#17 ~l~

~l~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:28:32

super ze tak blisko nas sa takie bunkkry na pewno pojedziemy je obejrzec czy mozna tam wejsc normalnie do srodka

#18 ~Patriota~

~Patriota~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 12:39:49

Kto Tobie broni coś zrobić? Najlepiej mordę schować za monitorem i na innych szczekać. I nie używaj podpisu Patriota, bo nie jesteś godzien. Lepiej pOLACZEK lub pOLACTWO, ponieważ dokładniej określa Twój charakterek. Może w ramach obrony pochwalisz się, co Ty żeś zrobił dla dobra innych lub zachowania pamięci?

Oj kolega sączy jad jak tylko prawda was w oczka kole...Mimo zmian nazw mam wrażenie, że cały czas jedna osoba się tam kryje...Jest wielu wspaniałych ludzi którzy dla samej pasji zajmują się historią.Nie jest potrzebny im rozgłos czy wypinanie się do orderów.Takich ludzi cenię.A wy...Sami sobie odpowiedzcie.Jeżeli bycie Polakiem jest dla kolegi obrazą to kim jesteś...?Ja jestem Polakiem,patriotą z Białogardu i jestem z tego dumny !!! A ty jasno określiłeś gdzie nas masz...Powodzenia...!!!

#19 ~jolka~

~jolka~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 16:32:54

Lokacja zajefajna i pewnie warto by zajrzeć, ale jak taka niemedialna twarz ma mnie oprowadzać to ja dziękuję! :)

#20 ~buahah~

~buahah~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:08:58

Lokacja zajefajna i pewnie warto by zajrzeć, ale jak taka niemedialna twarz ma mnie oprowadzać to ja dziękuję! :)

buahaha tym wasatym to można dzieci straszyć! jaki buras! buahha!!!!! :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lol

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych