Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Chcą Upamiętnić Gosiewskiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 08:54:44

Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska wspólnie z mężem szykują się do upamiętnienia swojego tragicznie zmarłego syna - Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu. Z informacji przekazanych "Dziennikowi Sławieńskiemu" wynika, że rodzina chce, aby w Darłowie w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego została wmurowana tablica upamiętniająca P. Gosiewskiego.

Przemysław Gosiewski był wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Także odwiedzał powiat sławieński. Zdjęcie wykonano podczas jego wizyty w Sławnie (© R.Pietrasz)

Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem.

Dodając zdjęcie oświadczam, że mam prawo do dysponowania nim, zgadzam się na przetwarzanie danych w celu jego publikacji, oraz na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w serwisie naszemiasto.pl oraz innych serwisach i gazetach Grupy Polskapresse. Proszę o podpisanie autora zdjęcia w sposób podany w formularzu
Jest już program uroczystości. Ma się ona rozpocząć 13 marca o godz. 10 mszą świętą w kościele św. Maksymiliana Kolbego. Na godz. 11.30 przewidziano odsłonięcie tablicy pamięci Przemysława Gosiewskiego. Później o godz. 15 w hotelu Apollo odbędzie się Wieczornica poświęcona życiu i pracy P. Gosiewskiego.

Dodajmy, że Darłowo jest rodzinnym miastem P. Gosiewskiego. Tu chodził do szkoły. Tu nadal mieszkają jego rodzice - Jadwiga i Jan Gosiewscy.

http://slawno.naszem...gosiewskiego-w-
darlowie,id,t.html#6d56caa0b6d77eaf,1,3,3

Moim skromnym zdaniem żeby kogoś w taki sposób uchonorować to Musiałby być osobą wyjątkową lub zasłużoną, Szczerze powiedziawszy wstydziłem się że Śp. Gosiewski pochodził z Darłowa. Na dodatek nic takiego Dla Darłowa nie zrobił a w kościele stawiać coś tam z jego nazwiskiem dlatego że przypadkiem zginął w wypadku lotniczym to dla mnie nie poważne .

#2 Incola

Incola

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 10:08:37

Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska wspólnie z mężem szykują się do upamiętnienia swojego tragicznie zmarłego syna - Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu. Z informacji przekazanych "Dziennikowi Sławieńskiemu" wynika, że rodzina chce, aby w Darłowie w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego została wmurowana tablica upamiętniająca P. Gosiewskiego.

Przemysław Gosiewski był wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Także odwiedzał powiat sławieński. Zdjęcie wykonano podczas jego wizyty w Sławnie (© R.Pietrasz)

Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem.

Dodając zdjęcie oświadczam, że mam prawo do dysponowania nim, zgadzam się na przetwarzanie danych w celu jego publikacji, oraz na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w serwisie naszemiasto.pl oraz innych serwisach i gazetach Grupy Polskapresse. Proszę o podpisanie autora zdjęcia w sposób podany w formularzu
Jest już program uroczystości. Ma się ona rozpocząć 13 marca o godz. 10 mszą świętą w kościele św. Maksymiliana Kolbego. Na godz. 11.30 przewidziano odsłonięcie tablicy pamięci Przemysława Gosiewskiego. Później o godz. 15 w hotelu Apollo odbędzie się Wieczornica poświęcona życiu i pracy P. Gosiewskiego.

Dodajmy, że Darłowo jest rodzinnym miastem P. Gosiewskiego. Tu chodził do szkoły. Tu nadal mieszkają jego rodzice - Jadwiga i Jan Gosiewscy.

http://slawno.naszemiasto.pl/artykul/797540,chca-upamietnic-przemyslawa-gosiewskiego-w-
darlowie,id,t.html#6d56caa0b6d77eaf,1,3,3

Moim skromnym zdaniem żeby kogoś w taki sposób uchonorować to Musiałby być osobą wyjątkową lub zasłużoną, Szczerze powiedziawszy wstydziłem się że Śp. Gosiewski pochodził z Darłowa. Na dodatek nic takiego Dla Darłowa nie zrobił a w kościele stawiać coś tam z jego nazwiskiem dlatego że przypadkiem zginął w wypadku lotniczym to dla mnie nie poważne .

A może by tak we Włoszczowej?

#3 zojka

zojka

Bywalec

• PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 12:41:34

A może by tak we Włoszczowej?

Proponuję złożyć zamówienie u "rzeźbiarza" - wykonawcy pomnika dziewczynki z zapałkami w Sianowie. Odetnie się tę większą postać, zostawi to małe monstrum, zapałki przerobi się na długoPISy, a cały świat będzie tu przyjeżdżał, żeby zobaczyć to cudo. Zarobimy na oświetlenie w nocy.

#4 Dar4

Dar4

Swojak

• PipPipPipPip
  • 147 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 16:23:22

Nie byłem zwolennikiem Śp.Pana Gosiewskiego jednak nie uważam, aby było coś złego w tym, że ma być upamiętniony w miejscu jak najbardziej do tego odpowiednim (kościół). Przecież był posłem na sejm (czy nie był on wybrany większością głosów przez ten naród?) i pochodził z tego miasta, a że nie zasłużył się wg. Was należycie to co to ma za znaczenie w obliczu jego tragicznej śmierci. Pomyślcie jak muszą się czuć jego rodzice jeśli dowiedzą się co tu wypisujecie. Dlaczego w Was tyle nienawiści do inaczej myślących, tak jakby Wy bylibyście nieomylni i bez grzechu.

#5 robotboy

robotboy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 17:46:10

Nie byłem zwolennikiem Śp.Pana Gosiewskiego jednak nie uważam, aby było coś złego w tym, że ma być upamiętniony w miejscu jak najbardziej do tego odpowiednim (kościół). Przecież był posłem na sejm (czy nie był on wybrany większością głosów przez ten naród?) i pochodził z tego miasta, a że nie zasłużył się wg. Was należycie to co to ma za znaczenie w obliczu jego tragicznej śmierci. Pomyślcie jak muszą się czuć jego rodzice jeśli dowiedzą się co tu wypisujecie. Dlaczego w Was tyle nienawiści do inaczej myślących, tak jakby Wy bylibyście nieomylni i bez grzechu.

Tez nie byłem zwolennikiem, co nie oznacza ze nie nalezy mu się szacunek, tym bardziej ze pochodził z Darłowa.

Użytkownik robotboy edytował ten post 01 marzec 2011 - 17:46:33

#6 Jakow

Jakow

Swojak

• PipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:07:29

Szacunek należy się każdemu ale na pewno nie dlatego,że pochodził z Darłowa bo w taki sposób to brakło by miejsca w całym mieście na takie upamiętnianie a to że wybrano go na posła w innym okręgu to tam powinni mu tablice stawiać , ale jak to ma być w kościele top ja nie decyduję i jak tak kościelna hierarchia ustanowi to ich sprawa .

#7 robotboy

robotboy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:10:42

Szacunek należy się każdemu ale na pewno nie dlatego,że pochodził z Darłowa bo w taki sposób to brakło by miejsca w całym mieście na takie upamiętnianie a to że wybrano go na posła w innym okręgu to tam powinni mu tablice stawiać , ale jak to ma być w kościele top ja nie decyduję i jak tak kościelna hierarchia ustanowi to ich sprawa .

Mnie chodzi tylko o szacunek, nie oceniam czy mu sie nalezy pomnik czy nie :)

#8 zosia

zosia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:19:05

Mnie chodzi tylko o szacunek, nie oceniam czy mu sie nalezy pomnik czy nie :)

Jesteś, niestety, HIPOKRYTĄ. Na pocieszenie powiem - jak wielu z nas. Należy Mu się szacunek, bo jest MARTWY? A ludziom ŻYWYM, których na tym forum obrażasz i wyzywasz od chu**w i innych takich , to szacunek się nie należy? Będziesz im okazywal szacunek po smierci?

#9 robotboy

robotboy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:30:15

Jesteś, niestety, HIPOKRYTĄ. Na pocieszenie powiem - jak wielu z nas. Należy Mu się szacunek, bo jest MARTWY? A ludziom ŻYWYM, których na tym forum obrażasz i wyzywasz od chu**w i innych takich , to szacunek się nie należy? Będziesz im okazywal szacunek po smierci?

Tobie Zosiu napewno.Zacytuj gdzie nazwałem w ten sposob kogos, bo mylisz fakty.Zasrańcem nazwałem pieska Klimowicza,ale nie ch***m, zluzuj poślady maleńka/ki.Reszta bedzie patrzyła kulturalnie jak Klimowicz sprzedaje nasze szkoły , żłobki, i przedszkola- nie daje ludziom wyboru.Czy to jest czas i miejsce na kulture???
Jak sie stanie tak jak w drugiej Grecji, to razem z incola i fela pod jednym łózkiem siedziec bedziecie.

#10 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:33:32

Zgadzam sie jak nigdy z Zosią . Jakby każdego z Darłowa który był trochę sławniejszy uhonorowywać to Kościół byłby zawalony takimi napiskami w kosciele .Dla tego żebył wysoko w Pisie na listach i dla tego ludzie go wybrali nie Darłowiacy . tylko Wyborcy Pisu . To teraz mam miec go w Kosciele . A jak go ja tam niechce ?

Do koscioła ide sie pomodlić do Boga a nie do Edgadra !!!

I w kosciele jest miejsce na ołtarz , obrazy święte , ambony , tabernakulum ,nawa itp,itd a nie na napiski o Gosiewskim .
Dobrze ze nikt nie wpadł na pomysł żeby go pochować w kosciele obok króla Eryka . Chore .
Spółczuje rodzinie ze straciła członka rodziny ale to nie powód zeby robic z niego kogoś kim nie był .

Niech napiski w kosciele mu dadzą we Włoszczowej tam coś dla nich zrobił dla Darłowiaków nic .

#11 Ben Eleazar

Ben Eleazar

Swojak

• PipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:43:18

Zgadzam sie jak nigdy z Zosią . Jakby każdego z Darłowa który był trochę sławniejszy uhonorowywać to Kościół byłby zawalony takimi napiskami w kosciele .Dla tego żebył wysoko w Pisie na listach i dla tego ludzie go wybrali nie Darłowiacy . tylko Wyborcy Pisu . To teraz mam miec go w Kosciele . A jak go ja tam niechce ?

Do koscioła ide sie pomodlić do Boga a nie do Edgadra !!!

I w kosciele jest miejsce na ołtarz , obrazy święte , ambony , tabernakulum ,nawa itp,itd a nie na napiski o Gosiewskim .
Dobrze ze nikt nie wpadł na pomysł żeby go pochować w kosciele obok króla Eryka . Chore .
Spółczuje rodzinie ze straciła członka rodziny ale to nie powód zeby robic z niego kogoś kim nie był .

Niech napiski w kosciele mu dadzą we Włoszczowej tam coś dla nich zrobił dla Darłowiaków nic .

Darłowianin przywieziony w ruskiej kołysce?
Z tych głosów wynika,że w waszej(z małej litery z brakiem szacunku)moralności najbardziej odpowiednim do honorowania jest niejaki Stanisław Gawłowski,jak kiedyś już powiedziałem na cały świat,i tego się ani boję,ani wstydzę-przestępca i hochsztapler.Może w końcu poda mnie do sądu, a tam udowodnię,iż mam rację.Zresztą już nawet TVN wycigą sprawki tego Honorowego Obywatela miasta Darłowo.Tfuu,psiamać gnidy!!!!

#12 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:54:21

[quote name='Ben Eleazar' timestamp='1299001398' post='485593']
Z tych głosów wynika,że w waszej(z małej litery z brakiem szacunku)moralności najbardziej odpowiednim do honorowania jest niejaki Stanisław Gawłowski,jak kiedyś już powiedziałem na cały świat,i tego się ani boję,ani wstydzę-przestępca i hochsztapler.Może w końcu poda mnie do sądu, a tam udowodnię,iż mam rację.Zresztą już nawet TVN wycigą sprawki tego Honorowego Obywatela miasta Darłowo.Tfuu,psiamać gnidy!!!!
[/quote

Co do Gawłowskiego to co robił w Kutrze to Chyba z Połowę Darłowa o tym wie . Ale to nie ten temat

Nic nie zmienia faktu że jako mieszkaniec Darłowa . Niechcę by w Darłowie były jakiegolwiek rzeczy które mialy upamiętniac Gosiewskiego . Był z Darłowa a jakoś nigdy go w Darłowie ni widziałem .

Użytkownik Darłowianin edytował ten post 01 marzec 2011 - 18:59:50

#13 Jakow

Jakow

Swojak

• PipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 20:06:10

Panie Zbyszku - spokojnie , każdy ma prawo mieć swoje zdanie i nie musi to być takie jak Pana, co do Gawłowskiego to akurat mam takie jak i Pan a co do Edgara to nie chce go w moim mieście .

#14 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 20:28:46

Ben pytanie do ciebie . Mówisz że czekasz na to kiedy Gawłowski poda cię do sądu bo udowodnisz że z niego taki Łapówkarzz itd . Czemu jak masz dodowy nie zwrócisz się sam do prokuratury z tymi dowodami żeby założyli się ich wyjaśnieniem i udowodnieniem daj boże i karą tego pana ? Tylko wypisujesz na forum że Gawłowski taki i taki , Myślisz że on siedzi w domu na kompie i czyta akurat forum Darłowa i tu znajdzie twoje wpisy , żeby cie podać do sądu. To że on jest osobą skorumpowaną to słyszałem ale ja dowodów na to niemam . Inaczej jak ty to mówisz . Masz coś do daj go do sądu a nie na forum .

#15 m.m

m.m

Bywalec

• PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 20:40:00

A co Pan Gosiewski zrobił dla Darłowa? Może tak każdemu mieszkańcowi postawić pomnik albo nazwać jego imieniem ulicę ( albo raczej dziurę bo mało mamy ulic ).

#16 duży

duży

Swojak

• PipPipPipPip
  • 386 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 21:15:06

Panie Zbyszku - spokojnie , każdy ma prawo mieć swoje zdanie i nie musi to być takie jak Pana, co do Gawłowskiego to akurat mam takie jak i Pan a co do Edgara to nie chce go w moim mieście .

Jakoś dziwnie przywłaszczasz sobie nasze Darłowo pisząc "w moim mieście". Od kiedy to miasto Darłowo jest wyłącznie Twoje ? Nie jest ważne czego chcą inni, tylko to ,co Ty chcesz. Nie jestem i nigdy nie byłem fanem Pana Śp. Gosiewskiego, ale tablica w kościele mnie nie przeszkadza. Przecież nie zajmuje całej przestrzeni w świątyni, do której każdy może wejść, jeśli ma taką potrzebę. Jeśli Tobie przeszkadza, to nie jeżdż do kościoła w Darłówku, tylko odwiedzaj kościoły w Darłowie. A ponadto , to jaki z Ciebie katolik , któremu woda sodowa uderza do głowy i który już dysponuje "swoim miastem" nie licząc się z tym, że w tym właśnie mieście żyje ponad 14 tysięcy mieszkańców ? Żyją tu także rodzice Śp. Gosiewskiego. A i On tu żył, uczył się w tutejszych szkołach i dbał o miasto będąc wicepremierem.

#17 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 21:32:44

Dbał o miasto będąc Wicepremierem - Wytłumacz mi tylko w jaki sposób dbał o Darłowo , będąc wicepremierem ?

Takie głupie gadanie ja też tu żyję więc Wpiszą w jakimkolwiek Darłowskim kościele iniciały mojej ŚP. babci ? Bo bym tak sobie chciał ? Traktujmy się jednakowo kim bysmy nie byli Czy normalny mieszkaniec czy były poseł.
Jakby Gosiewski zmarł w wieku 9o ileś tam lat a nie zginą w samolocie to nikt by nie pomyślał żeby w jakikolwiek go honorować w naszym mieście . Czy to znaczy że Gawłowski tez poseł z Darłowa jak i Arukowicz również z Darłowa jak odejdą na tamten świat też będą mieli swoje Tabliczki obok tabliczki ŚP. Gosiewskiego ?

#18 Jakow

Jakow

Swojak

• PipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 23:01:27

Ale się Duży czepił mojego zwrotu ,, moje miasto,, przecież jest to bardzo popularny zwrot który wypowiada człowiek urodzony i mieszkający w danym mieście a ten się przyczepił jak rzep, a co do Edgara to już napisałem , że w kościele to decyduje hierarchia kościelna a nie ja i po co wypisywać dyrdymały wielce oburzonego człowieka moim zwrotem ,, moje miasto,, bo przecież jest to moje miasto , jest tez i innych ale to już oni muszą się wypowiedzieć .

#19 Patriotka

Patriotka

LiBerta

• PipPipPipPip
  • 814 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 23:32:37

To też jest moje miasto!
i wstyd mi, że jego mieszkańcy tak złe świadectwo wystawiają komuś, kto się z niego wybił. Marzeniem niejednego z was jest być dwójką czy dziesiątką na liście do parlamentu, a takie bzdety tu wymyślacie.
Bezsprzecznym jest fakt, że ŚP Przemysław Gosiewski pochodził z Darłowa
i bezsprzecznym faktem jest, że osiągnął sukces.
czego i wam życzę. Jak również tego, żebyście zasłużyli na takie hołdy i dobre pośmiertne słowo od mieszkańców.
I dlatego należy mu się hołd od tych, co Go pamiętają.
Jak nie chcesz, to nie przychodź, tylko nie obrażaj!
Msza w Kościele w Darłówku o 10.00.
Wieczornica w "Apollo" o 15.00.

#20 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 23:50:13

To że ktoś zrobił karierę polityczną to nieznaczy że był kimś wybitnym i wspaniałym .

Jeśli o mnie chodzi Polityka = $ A powina się = Poswiecanie się społeczeństwu a nie trzebanie łatwej kasy dla siebie .Po za tym mówisz że każdy o tym marzy ja za rzadne pieniądze nie sprzedałbym sie żadnej partii i musiał mówić nie to co uważam tylko to co jest wygodne dla parti. A jak coś powiesz nie zabardzo przychylnie o swojej partii to cie juz niema .To jest to o czym miałbym marzyc - Jeszcze raz mówie za rzadne pieniądze bym sie nie sprzedał !!!

I ma być wysławiany teraz pod nie biosy dlatego że się TYLKO !!! urodził w Darłowie .
Jakby coś zrobił dla miasta pożytycznego dla Darłowa ok ale co on dla nas zrobił Darłowiaków ?

Patriotka wiesz może co Śp. Gosiewski zrobił dla Darłowa ? hmmm tylko to że się urodził ? , chyba trochę mało co ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych