Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Chrzciny w Darłowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 vem

vem

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 03 marzec 2011 - 10:19:20

Witam, chciałabym sie dowiedzieć ile biorą u nas Księża za chrzciny.
Wiem, że absolutnie nie powinni za tę powinność brać nic, ale życie życiem....
Czy ktoś mógłby mi napisać jak to wszystko wygląda, jak przebiega, w którym kościele.
I jak wygląda sprawa wynajęcia sali (obiad + deser, nic więcej) - tak na około 11 osób.
Z góry bardzo dziekuję.

#2 Iskierka

Iskierka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 04 marzec 2011 - 20:10:45

11 osób razem z chrześniakiem? Czy też bez?? :)
Katoliku!! Powinieneś dać dużo i jeszcze więcej!! Jeśli jesteś wierzący to wiesz doskonale, że pieniądze z ofiary idą na utrzymanie kościoła. Ile dać? 2000,- daj! A i to będzie niewiele bo kościół ma wiele potrzeb. Jakie to wszystko wyrachowane, ale w niedzielę w kościele chcesz mieć widno i ciepło!

#3 obserwatorka

obserwatorka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 13:44:03

Każdy daje tyle na ile go stać/ 200-500zł/To samo tyczy się poczęstunku. Ja zawsze robiłam wszelkie przyjęcia w domu, w rodzinnej atmosferze jest o wiele przyjemniej niż w restauracji zwłaszcza jak gości jest tak nie wielu.Co do samego obrządku w kościele to wszystkiego można dowiedzieć się na spotkaniach przed chrztem.

#4 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 18:43:29

Ja proponaowałbym chrziny w salce , Ostatnio byłem tam na chrzinach . Kameralnie z samą rodziną . Luźna atmosfera itp każdemu tam z obecnych bardzo się podobało .

#5 vem

vem

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 23:40:55

Iskierko , daruj sobie - nie lubię takich pustych polemik. Skoro Cię stać na takie datki-to dawaj, proszę bardzo. Pamiętaj jednak, że Kościół nie żyje jedynie z tego co na tacę.....

Obserwatorko-w domu nie mam na to warunków niestety, stąd wybór stołówki lub restauracji. Niestety , wolałabym w domu, bo ciężko będzie z pieniążkami, ale sporo gości będzie przyjezdnych więc nie mogę ich pozostawić bez posiłku. Za chwilę rusza w powrotną drogę.

Darłowianin-właśnie-nigdy tam nie byłam, więc nie wiem jak to wygląda, czy jest tam miejsce dla większej ilości osób, czy jedynie rodzice i chrzestni?
Czy za to jest jakaś dodatkowa opłata?

#6 Darłowianin

Darłowianin

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 00:48:47

Czy dodatkowa opłata chyba nie ale niewiem dokładnie , Są ławki dla gości nas na chrzcinach było około 20 osób a miejsca jeszcze były , serdecznie polecam, najpiewr specyficznie do tego podchodziłem że nie kościół itd ale po chrzcinach to moim zdaniem o wiele lepiej jak w kosciele .

Użytkownik Darłowianin edytował ten post 06 marzec 2011 - 00:54:07

#7 vem

vem

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 00:12:33

Czy dodatkowa opłata chyba nie ale niewiem dokładnie , Są ławki dla gości nas na chrzcinach było około 20 osób a miejsca jeszcze były , serdecznie polecam, najpiewr specyficznie do tego podchodziłem że nie kościół itd ale po chrzcinach to moim zdaniem o wiele lepiej jak w kosciele .

dziekuję Ci bardzo, zorientuje się co do reszty już w Kościele :)
Nas będzie około 13 osób więc w sam raz miejsca starczą :)
Kościół czy nie, najwazniejsza jest doniosłość samego wydarzenia :)

#8 Rugenwalder

Rugenwalder

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 11 luty 2012 - 16:24:21

Trochę "odgrzeję" temat...
Czy ktoś mi podpowie gdzie w Darłówku (ostatecznie w Darłowie) zorganizować przyjęcie po chrzcinach na ok. 15-20 osób.
Chodzi mi o lokal w którym dobrze się zje podczas takiej imprezy, a i dobrze wypije, a obsługa nie będzie patrzyła na zegarek z powodu przeciągającej się biesiady.
Czy ktoś poleca jakieś miejsce?

Dzięki z góry za podpowiedzi!

#9 moto13

moto13

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 11 luty 2012 - 23:55:27

Hmm...
W Darłówku to chyba tylko na Plażowej u Ryśka jest teraz czynne, ale to też nie lokal na takie imprezy... W tamtym roku robiliśmy w "Olivii" komunię dla dziecka i jedzenie było dobre, sala kameralna, a obsługa miła i nikt nie zerkał na zegarek. Było nas 36 osób, kilkoro dzieci i nie było problemu z zamianą dla nich deseru na inny (mimo, iż nie uzgadnialiśmy wcześniej). Nie wiem, czy tam teraz czynne- poza tym zostaje Lidia, Apollo i Jan, ale chyba ceny teraz wyższe. My płaciliśmy po 95 i 65zł (dzieci) i nie mogę się do niczego przyczepić.
Przede wszystkim cała sala była tylko dla nas i nie kręcili się pod nosem żadni niemcy czy klienci z ulicy- a to też jest ważne!

#10 Rugenwalder

Rugenwalder

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 12 luty 2012 - 10:40:14

Dzięki wielkie!
A może ktoś ma jakieś sugestie co do Darłowa?

#11 ObserwatorKomentator

ObserwatorKomentator

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2012 - 18:26:21

a po co w ogóle chrzcić, i tak nikt nie przestrzega zasad tej wiary, więc po co ta hipokryzja. Zapisywać niemowlaka do religii na całe życie, dodatkowo jakieś głupoty o urodzeniu się z grzechem...ja tam za takie coś dziękuję.

#12 darekos61

darekos61

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 12 luty 2012 - 19:22:13

a po co w ogóle chrzcić, i tak nikt nie przestrzega zasad tej wiary, więc po co ta hipokryzja. Zapisywać niemowlaka do religii na całe życie, dodatkowo jakieś głupoty o urodzeniu się z grzechem...ja tam za takie coś dziękuję.

Bezmiar głupoty płynący z powyższej wypowiedzi poraża...
Boże! Czemuś go takim idiotą stworzył...

#13 ObserwatorKomentator

ObserwatorKomentator

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2012 - 21:58:08

bóg zapłać za te słowa napełnione chrześcijańską miłością bliźniego:)

#14 moto13

moto13

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 12 luty 2012 - 22:19:05

A skąd wiesz, że darekkos61 jest katolikiem?
Kolejna wszystkowiedźma i mądrala zza ekranu komputera nam się wyłoniła?

W odpowiedzi na pytanie "po co chrzcić" odpowiem ci, że po to, by dziecko później miało wybór- piętna się dziecku nie wypala (może tego nie wiesz...) a później samo w dorosłym życiu może zdecydować, czy wierzy w katolickiego Boga, czy też w zadnego. Jeżeli jednak zdeklaruje się jako katolik, to już ma jakieś przygotowanie i przed ślubem kościelnym nie musi w jednym roku robić wszelkich sakramentów potrzebnych do zawarcia związku małżenskiego.

Niby proste, lecz dla niektórych ignorantów i tak za trudne...

Powiedz tylko, w co ty wierzysz i jakimi wartościami się kierujesz- zadaj sobie pytanie czy zawsze postępujesz zgodnie z nimi, a uzyskasz odpowiedz, czy sam/a nie jesteś hipokrytą. Spójrz w lustro i powiedz sobie, że żyjesz zgodnie z własnym sumieniem i nigdy nie popełniłaś błędu, nie zadałaś nikomu bólu...

łatwo jest krytykować innych, gdy w sobie widzi się same zalety???

#15 budynek

budynek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 14 luty 2012 - 16:56:39

W odpowiedzi na pytanie "po co chrzcić" odpowiem ci, że po to, by dziecko później miało wybór- piętna się dziecku nie wypala (może tego nie wiesz...) a później samo w dorosłym życiu może zdecydować, czy wierzy w katolickiego Boga, czy też w zadnego. Jeżeli jednak zdeklaruje się jako katolik, to już ma jakieś przygotowanie i przed ślubem kościelnym nie musi w jednym roku robić wszelkich sakramentów potrzebnych do zawarcia związku małżenskiego.

Niby proste, lecz dla niektórych ignorantów i tak za trudne...

Piętna się dziecku nie wypala (jak Pan słusznie zauważył), jednak dla zupełnej pewności ochrzczę go zawczasu. :D
Osobliwe poczucie humoru.
Musi to być absolutnie cudowne niemowlę, żeby nie mając świadomości czemu chrzest niemowląt służy, zdeklarować się jako katolik.

Same sprzeczności Pan serwujesz owym wpisem.

#16 moto13

moto13

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 14 luty 2012 - 17:53:06

Myślę, że miło by si Pani rozmawialo ze świadkami Jehowy- oni lubią taką demagogię.
Ja niestety nie dam się wciągnąć w tę jałową dyskusję...
Żegnam!

#17 budynek

budynek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 14 luty 2012 - 21:57:25

To tylko dowodzi, że Świadkowie Jehowy są mądrzejsi od katolików, a przynajmniej logicznie myślą.
Proponuję zapoznać się ze znaczeniem słowa "demagogia", dla pewności przytaczam definicję za słownikiem języka polskiego: publiczne głoszenie treści chętnie słuchanych, lecz niemających szans na realizację.
Konia z rzędem temu, który wskaże związek pomiędzy moją wypowiedzią a demagogią.
A już tak na koniec, dla porządku rzeczy: żegnać się można tylko z tym, z kim się wcześniej przywitało.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych