Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

122 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~koszalin nie dla idiotów~

~koszalin nie dla idiotów~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:15:35

co sądzą mieszkańcy o tej inwestycji można wyczytać na forum GK24 przy okazji wcześniejszego artykułu o tym temacie. Zapraszam zainteresowanych bo się dzieje....;-)) To ostatnia szansa aby się wypowiedzieć bo chyba zaraz ten wątek zostanie zamknięty ( ocenzurowany ) przez moderatora!!

#2 ~lena~

~lena~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:32:45

Sama wieża byłaby zwieńczona krzyżem. A gdzie miejsce dla niekatolików. Niech stawiają krzyże w kościele. Góra Chełmska powinna być dla wszystkich. Mamy aż za nadto kosciołów. Nie potrzebne nam jest miejsce dla rozmodlonych w tym miejscu. Watykańczycy zabierają nam najlepsze miejsca dla relaksu, rozrywki. Staliśmy się wasalami państwa watykańskiego.
Tam na Górze Chełmskiej powinno być miejsce spotkań nas wszystkich, a nie tylko rozmodlonych człowieczków. Tam bym chciała przyprowadzić wnuki, by na placu zabaw się pobawiły, a ja w gronie przyjaciół wypiła kawę oddychając świeżym powietrzem zdala od spalin. Nie mam ochoty oglądać alei takich gwiazd jak JP2, który Polsce niczym sie nie przysłużył, ukrywał pedofilów i nie był taki kryształowy, jak go chca niektorzy przedstawiać. Mamy lepszych bohaterów na te ściany.

#3 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:42:00

To ma być również obiekt turystyczny.gdzie obiekty dla turystów ateistów? Pod ta nazwą państwo zbuduje siostrom za nasze pieniadze nastepny obiekt

#4 ~ide~

~ide~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:44:58

PAZERNOŚĆ C Z A R N Y C H nie zna granic.Chcieliby zabrać Górę dla siebie .WARA!!!

#5 ~Jagoda~

~Jagoda~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:47:45

To skandal! Góra Chełmska tak ważne miejsce dla Koszalinian, miejsce, które miało być terenem rekreacyjnym (takie obietnice padały przed wyborami) dla ludzi zostaje zawładnięte prze kler. Czy tego oczekuje Wasz Bóg? Pamiętam czasy, gdzie właśnie tam był i plac zabaw i tor saneczkowy, o restauracji nie wspomnę. Cudowne miejsce, gdzie w wolnej chwili szło się z ochotą. Poza tym jest to chyba obszar nas wszystkich - jakim prawem odbiera się ludziom tak atrakcyjny teren spacerowy. A czy pomyślał ktoś jakim kosztem??? Przecież budowa zmusi do wycinki drzew. Trzeba będzie zrobić parking dla autokarów - kolejne drzewa pod nóż. A co ze zwierzętami, ptakami? Przecież zwożone tam tłumy pielgrzymów to wszystko zdepczą, zniszczą. Już i tak niewiele można w Koszalinie pokazać przyjezdnym, to trzeba jeszcze ostatnią naturalną atrakcję odebrać ludziom. Jestem zdumiona i oburzona tą decyzją.

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:52:59

Trochę przesady.Niedługo w całym kraju będą tylko kościoły i sanktuaria.Tam miał być stadion, amfiteatr ,tor saneczkowy i wyciąg krzesełkowy. I co ?????? Totalna paranoja!!!!! A niech moderator wymyśla jeszcze głupsze literki aby nikt nie mógł się wypowiedzieć!!!!!! A potem powiedzą że nikt się nie sprzeciwił!!!!!!

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:00:15

To skandal! Góra Chełmska tak ważne miejsce dla Koszalinian, miejsce, które miało być terenem rekreacyjnym (takie obietnice padały przed wyborami) dla ludzi zostaje zawładnięte prze kler. Czy tego oczekuje Wasz Bóg? Pamiętam czasy, gdzie właśnie tam był i plac zabaw i tor saneczkowy, o restauracji nie wspomnę. Cudowne miejsce, gdzie w wolnej chwili szło się z ochotą. Poza tym jest to chyba obszar nas wszystkich - jakim prawem odbiera się ludziom tak atrakcyjny teren spacerowy. A czy pomyślał ktoś jakim kosztem??? Przecież budowa zmusi do wycinki drzew. Trzeba będzie zrobić parking dla autokarów - kolejne drzewa pod nóż. A co ze zwierzętami, ptakami? Przecież zwożone tam tłumy pielgrzymów to wszystko zdepczą, zniszczą. Już i tak niewiele można w Koszalinie pokazać przyjezdnym, to trzeba jeszcze ostatnią naturalną atrakcję odebrać ludziom. Jestem zdumiona i oburzona tą decyzją.

Ma Pani zupełną rację. Pamiętam tam występ Mazowsza czy Śląska. Kawiarnię ,restaurację hotel czy stadion.A teraz co cisza i nic . Czy mało mamy kościołów i sanktuari ???

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:07:26

Mają swoje sanktuarium na Połczyńskiej ( chyba to się kiedyś nazywało Wilkowo)i to im mało.A czemu się tym nie zajmie skarbówka czy płacą podatki za wesela itp. imprezy. Zlikwidować to i jest miejsce na spotkania wiernych. Bo uważam że kościół powinien się zajmować wiarą a nie prowadzić działalność zarobkową!!!!!!!!

#9 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:15:35

A przeróbmy wszystko na sanktuaria, co tam! Postawmy jeszcze 10 pomników arcypapieża JPII. Forum czyli Atrium przeróbmy na klasztor handlowy i oddajmy w zarząd Kazimierzowi Bednarskiemu, który dostanie od pobożnego prezydenta podwójne honorowe obywatelstwo i stosowne zwolnienia podatkowe. A i umieśćmy krzyże na każdym budynku wyższym niż 3 metry - w celu umacnienia chrześcijańskości koszallina. Nazwę Koszlaina też możnaby zmienić np. na katoliszanin albo Bednarska Wólka.

#10 ~vije~

~vije~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:24:30

Pamiętam jak odbywały się tam festyny dla zakładów mięsnych.Powinni zrobić tam centrum rekreacji.Mało im kościołów?

#11 ~uciskany~

~uciskany~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:44:35

Pamiętam jak odbywały się tam festyny dla zakładów mięsnych.Powinni zrobić tam centrum rekreacji.Mało im kościołów?

Tez to pamiętam!!!!! Było super!!!! A teraz tylko będziemy się modlić żeby Po-wcom żyło się lepiej.

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:59:30

Czy mało im kościołów? ... kolejny kościół ma powstać na osiedlu Unii Europejskiej.

#13 ~były polak~

~były polak~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:03:12

Czy mało im kościołów? ... kolejny kościół ma powstać na osiedlu Unii Europejskiej.

Oj widać mało bo mają duże brzuchy ale to z głodu!!!!!!!!
W innych krajach są też kościoły, rano modlą się inni po obiedzie inni i jest ok a u nas klerowi ciągle mało!!!!

#14 ~były polak~

~były polak~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:11:24

Pewnikiem nasz kochany prezydent Koszalinka dał im ziemię za zbawienie swojej duszki!!!!!
Dobrze że wyjechałem z tego durnego kraju i żyję jak normalny człowiek mimo że nie mam jeszcze obywatelstwa.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:24:10

A może by tak zrobić jakieś referendum w Koszalinie czy mieszkańcy życzą sobie kolejnego kościoła niby pod hasłem, ze to dla nas wszystkich.Jestem przeciw takiemu zagospodarowaniu tak fajnego miejsca. Taki teren tak po prostu oddać? Dość tego. Sama budowla- też fatalna. Może więc jakiś protest, można się skrzyknąć.

#16 ~szok~

~szok~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:24:50

Kojeny raz nasze pieniądze zostaną wyrzucone w błoto, a czy ktoś liczy się ze zdaniem ateistów?

Dlaczego z moich podatków ma być finansowane coś z czego nie skorzystam? Kiedy w końcu skończy się finansowanie kościoła przez Państwo Polskie??? :angry:

#17 ~koszalinianin~

~koszalinianin~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:27:34

SKANDAL

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:29:07

W środku znalazłaby się aula im. Kardynała Nominata Ignacego Jeża, w której można by organizować konferencje i seminaria, oraz muzeum im. Jana Pawła II, a w nim pamiątki po papieżu, zdjęcia, nagrania, filmy z pielgrzymki do kraju z 1991 roku, gdy odwiedził Koszalin.

– Ten pomysł wziął się z życia, by upamiętnić w ten sposób wizytę Jana Pawła II – mówił
prezydent Piotr Jedliński, który był pomysłodawcą stworzenia muzeum.

Ciekawe, czy pomysłodawca muzeum z pamiątkami po papieżu dorzuci coś siostrzyczkom z miejskiej kasy.

#19 ~były polak~

~były polak~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:39:07

A może by tak zrobić jakieś referendum w Koszalinie czy mieszkańcy życzą sobie kolejnego kościoła niby pod hasłem, ze to dla nas wszystkich.Jestem przeciw takiemu zagospodarowaniu tak fajnego miejsca. Taki teren tak po prostu oddać? Dość tego. Sama budowla- też fatalna. Może więc jakiś protest, można się skrzyknąć.

Bo Wy Polacy tylko umiecie pisać na forum!!!!Boicie się inaczej odezwać i dlatego was doją!!!! A oni władcy kraju i tak zrobią swoje. Wstydzę się tego ze byłem polakiem!!!!!!Bo ja już nie czuję się polakiem !!!! Pracuję za godziwe pieniądze może tez ciężko jak w polsce ale nie narzekam że mi zabraknie do pierwszego i że moje dzieci będą głodne.

#20 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:48:21

Czy siostry zapewnią bzpłatne dojazdy do sanktuarium. Poprzedni właściciele mieli skromniejsze wymagania. Dla mnie to zbędny obiekt budowlany.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych