Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

CO NOWEGO W TELEWIZJI (sprzęt i audycje nadawane drogą naziemną)

RTV

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lemur

Lemur

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 15:46:17

HEJ

Jak widzicie dawno nie zaglądałem na forum ale stęskniłem się nieco za wami więc postanowiłem zawitać do was ponownie i napisać co nie co o tym co nowego w TV i rzucić parę słów o stacjach nadawanych za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej więc zaczynamy:

TV 46-52 cale technologia LED 3D najlepsze modele obecnie na rynku:

- wysoka półka, czyli telewizorki które zużywają mniej prądu niż 80W żarówka (klasa energetyczna A+), każdy z nich ma wbudowaną przeglądarkę internetową i wifi obsługują również hbbtv (więcej info na tej stronie http://hbbtv.pl/) czyli nowalijkę w technice TV :

1. Samsung UE46ES8000 (okulary migawkowe) model wyposażony we wszystko co można sterowany mowa i gestami pełen wypas szkoda się rozpisywać obecnie najlepszy model na rynku.

2. Panasonic TX-L47WT50E (okulary migawkowe) zdetronizowany przez model powyżej brak kamery słabsza obsługa TV ale naprawdę fascynujący obraz 1600Hz mówi samo za siebie

3. LG 47LM960V (okulary polaryzacyjne) najdroższy z trójki najlepszych niestety obraz 3D o pomniejszonej rozdzielczości tzw. cinema (tak jak w kinie) ale za to wysmakowany design i dodatkowe funkcje np. niesamowity pilot (magic remonte) i niezwykle intuicyjny panel użytkownika dający się modyfikować w dowolny sposób i widi (dość nowy wymysł) Funkcja WiDi umożliwiającą przesyłanie obrazu i dźwięku z notebooka, lub laptopa z procesorem Intel® Core™ drugiej generacji na ekran telewizora. Wszystko dzięki prostej komunikacji bezprzewodowej.][to jego plusy.

TV 46-52 cale technologia LED 3D

- tzw. klasa średnia czyli prawie wszystko ale w obniżonych parametrach co za tym idzie cena spada w dół bardziej przystępne ale z małym pazurem( klasa energetyczna A):

1. Panasonic TX-L47ET5E (okulary polaryzacyjne) super telewizorek bardzo oszczędny i przyjazny dla użytkownika bardzo dobry design i Panel IPS LED charakteryzujący się wysoką przepuszczalnością światła, dzięki czemu uzyskamy szeroki kąt widzenia, lepszy kontrast między jasnymi i ciemnymi elementami obrazu oraz lepszą płynność obrazu ruchomego,na wyposażeniu:
Internet (przeglądarka), WiFi, DLNA, USB - zdjęcia, muzyka, film, czytnik kart pamieci, Skype (po dokupieniu kamerki)

2. Samsung UE46ES6570 (okulary migawkowe) troszkę droższy od modelu wyżej ale za to z bardzo dobrym ostrym obrazem i świetnymi kolorami na wyposażeniu:
Internet (przeglądarka), WiFi, DLNA, USB - zdjęcia, muzyka, film, USB - nagrywanie, PiP - obraz w obrazie, Skype (po dokupieniu kamerki)

3. Philips 46PFL5507K (okulary migawkowe) najtańszy z trójki ale naprawdę dobrze skrojony świetny obraz i najlepszy głos to cechy nowego Philipsa brak możliwości rozmów skype na wyposażeniu:
Internet(przeglądarka), WiFi, DLNA, USB - zdjęcia, muzyka, film, USB - nagrywanie

TV 46-52 cale technologia LED 3D

- klasa najniższa zazwyczaj służą do wyświetlania obrazu bez dodatkowych funkcji ale niektóre z nich mogą zadziwić cenowo zbliżone do klasy średniej a nawet i tu małe zaskoczenie niekiedy droższe od niej (klasa energetyczna A+, A i B):

1. Samsung UE46D6100 (okulary migawkowe) co prawda nie ma w nim przeglądarki internetowej ale namiastka internetu jest Smart Hub. Najtańszy ze wszystkich LED-ów w moim zestawieniu funkcje:
200Hz, zgodność z technologią 3D Samsung, DLNA Wireless Ready, USB - zdjęcia, muzyka, film, PIP - obraz w obrazie (1 tuner), Digital EPG, PVR - nagrywanie USB, ConnectShare Movie

2. Toshiba 46TL838 (okulary migawkowe) Toshiba ma jak zwykle bardzo wyrazisty obraz ale bardzo daleko jej do ideału sporo funkcji z tv smart tu brakuje a cena jak za smart własnie funkcje:
200Hz, zgodność z technologią 3D Toshiba, DLNA Wireless Ready, USB - zdjęcia, muzyka, film, brak przeglądarki internetowej

3. Sharp LC-46LE730(okulary migawkowe) dobry panel LED Klasa A+ drogi, funkcje:
100Hz zgodność z technologią 3D Sharp, DLNA Wireless Ready, USB - zdjęcia, muzyka, film, Aquos Link, Digital EPG, PVR - nagrywanie USB, brak przeglądarki internetowej

Na koniec oczywiście obiecany przegląd naziemnych stacji telewizyjnych.
- na terenie SŁAWNA obecnie dostępnych jest 15 stacji nadających droga cyfrową swoje programy:

TVP1 HD (z HbbTV)
TVP2
POLSAT
TV4
TVN
TV6
TVN7
ESKA TV
POLSAT SPORT NEWS
TV PULS
TTV
TVP INFO SZCZECIN
ATM ROZRYWKA TV
POLO TV
PULS 2 (TESTOWY)

można je oglądać oglądać bezpłatnie używając starej anteny siatkowej i tv z wbudowanym tunerem mpeg-4 lub po dokupieniu dodatkowego tunera do tradycyjnego tv (instalacja i funkcjonalność tunerów w zależności od modelu, zwyczaj banalna) ale jesteśmy również w zasięgu tzw tv. mobilnej z której możemy korzystać po wykupieniu dodatkowego abonamentu więcej na ten temat znajdziecie pod tym adresem http://www.tv-mobilna.pl/ życzę miłego odbioru w razie pytań piszcie poniżej chętnie podpowiem !

Użytkownik Lemur edytował ten post 17 lipiec 2012 - 15:51:11

#2 Lemur

Lemur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 15:59:17

Już niedługo zestawienie tv plazmowych pozdrawiam !!!

#3 Grzegorz Dyndała

Grzegorz Dyndała

Bywalec

• PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:17:31

Hej, hej! Tych 15 stacji to było, ale tylko około tygodnia, no może dwóch tygodni. Obecnie dostępne są (przynajmniej w mojej części miasta)TVP1 HD, TVP2, ESKA TV, POLO TV, TVP INFO SZCZECIN, ATM ROZRYWKA TV, i coś tam jeszcze. Łącznie siedem. Może wiesz co się stało?

#4 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1725 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 21:17:26

name='Grzegorz Dyndała' timestamp='1342552651' post='686752']
Hej, hej! Tych 15 stacji to było, ale tylko około tygodnia, no może dwóch tygodni. Obecnie dostępne są (przynajmniej w mojej części miasta)TVP1 HD, TVP2, ESKA TV, POLO TV, TVP INFO SZCZECIN, ATM ROZRYWKA TV, i coś tam jeszcze. Łącznie siedem. Może wiesz co się stało?
[/u]

Witaj, może ja spróbuję coś podpowiedieć, skoro odbierasz te programy o których piszesz, to bez względu w jakiej części miasta mieszkasz powinieneś mieć 15 programów... Może dekoder je zgubił, więc proponował bym Ci abyś wszedł w menu, tam znajdziesz instalacje, a w nich wejdż w automatyczne wyszukiwanie i spokojnie poczekaj aż ta operacja się zakończy, wtedy powinny być wszystkie 15 programy... Powodzenia...

#5 AvB

AvB

Swojak

• PipPipPipPip
  • 719 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 14:49:06

Witaj, może ja spróbuję coś podpowiedieć, skoro odbierasz te programy o których piszesz, to bez względu w jakiej części miasta mieszkasz powinieneś mieć 15 programów... Może dekoder je zgubił, więc proponował bym Ci abyś wszedł w menu, tam znajdziesz instalacje, a w nich wejdż w automatyczne wyszukiwanie i spokojnie poczekaj aż ta operacja się zakończy, wtedy powinny być wszystkie 15 programy... Powodzenia...

Aleś nas oświecił,lol.
Wystarczy napisać aby przeskanować i wyłączyć aktualizacje przez LCN
I naucz się poprawnie pisać

#6 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1725 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 15:47:46

Aleś nas oświecił,lol.
Wystarczy napisać aby przeskanować i wyłączyć aktualizacje przez LCN
I naucz się poprawnie pisać

AvB, całe szczęście że ciebie się nie skanuje, bo dopiero by się wszystko PO-paprało...

#7 AvB

AvB

Swojak

• PipPipPipPip
  • 719 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 16:12:09

Widzisz jakiś sens tego co nabazgrałeś??

#8 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1725 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:09:36

Widzisz jakiś sens tego co nabazgrałeś??

Ja widzę, ty nie widzisz bo masz wielką PO-mroczność... W karzdym temacie w którym się pojawiłeś, to nic na dany teman nie napisałeś, w każdym z nich robisz tylko PO-destrukcję, ale takie jest już wyznaczone twoje zadanie na tym i nie tylko forum, takie zadanie wyznaczyła ci twoja PO-paprana partia...Czy to prawda że takim PO-matołkom jak ty płacą za każdy napisany post?...Wydaje mi się że tak, bo nigdy nie piszecie w temacie, tylko staracie się aby z tego tematu zejść...Może zacznij zarabiać na chałupnictwie, lepiej na tym wyjdziesz, bo uczciwie zarobisz, bo tym co robisz, szacunku nie zdobędziesz, bo ludzie na propagandę coraz bardziej są wyczuleni, już nie ten czas że ludzią robiliście wodę w głowie...

#9 AvB

AvB

Swojak

• PipPipPipPip
  • 719 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 13:32:57

Widzę że w tej wściekłości z braku argumentów walisz niezłe byki,bu,ha,ha
Ja przynajmniej nie jestem takim prymitywem by obrażać innych.

#10 Lemur

Lemur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 22:47:24

OK ok spokojnie to akurat Panowie i Panie nie jest temat polityczny tylko czysto techniczny.

Więc tak gwoli ścisłości - wszystkie kanały działają poprawnie na zwykłych antenach siatkowych również, tak jak moi przedmówcy powiedzieli trzeba tylko ponownie wyszukać je w menu telewizorka lub dekodera. Kolejność nadawanych kanałów jest różna wiec jak ktoś mnie zapytał na priv nie jest taka jak wypisałem powyżej. Taki układ programów wymyśliłem sobie sam i stosuje go w moim TV. Uznałem, że tak jest najbardziej sensownie ponieważ programy swoim nazewnictwem pasują do nr kanału w moim telewizorku. Jeśli komuś podoba się taki układ może sobie go wprowadzić na swoim odbiorniku. Kontynuując temat chciałbym jeszcze poruszyć wątek TV dla mniej zamożnych, ponieważ bardzo dużo osób pytało mnie o duży TV ale i zarazem tani. Taki, który by nie tylko świecił i odtwarzał fonię ale i miał dobry ostry obraz w wysokiej rozdzielczości. Więc będzie to temat postu poniżej. Z góry serdecznie dziękuje za pochlebne opinie polecam się na przyszłość Lemur.

Użytkownik Lemur edytował ten post 20 lipiec 2012 - 22:47:42

#11 Lemur

Lemur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 23:39:10

TV FullHD do 2500zł 40-42 cale

moja rekomendacja

- niestety będą to TV bez 3D choć może zdarzy się jakiś wyjątek.

zazwyczaj TV służy nam do oglądania programów i niektórzy z nas nie zwracają uwagi na to co można jeszcze z odbiornika wyciągnąć taki procent użytkowników jest bardzo duży i sięga wg opinii OBOP aż 78%. wiec jeśli jesteś jedną z takich osób mam propozycje i dla ciebie.

1.Philips 42PFL4007H jest to bardzo ciekawa propozycja taniego dużego TV o dziwo ten odbiornik posiada wbudowaną przeglądarkę internetową, która dość dobrze daje sobie radę z wczytywaniem stron, Świetne kolory naprawdę jak na tej klasy ekran. Oczywiście TV FullHD i z mpeg-4 cena od 2200 do 2400zł. Parę informacji dodatkowych: Internet, WiFi Ready, DLNA, USB - zdjęcia, muzyka, film, USB - nagrywanie AmbiwOOx, Dolby Digital Plus, Clear Sound, AVL, Net TV, przeglądarka internetowa, Simply Share, Catch-up TV, SimpLink, Digital EPG

2.SAMSUNG UE40C6000 ​bardzo przyjazny telewizorek a jego sklepowa cena jest całkiem przyzwoita można go już znaleźć w sklepach za ok 1800zł lub mniej. LED o przekątnej 40 cali i rozdzielczości 1920 x 1080. Wyposażony jest w technologie Hyper Real Engine, 100 Hz Motion Plus oraz Wide Color Enhancer Pro. Posiada cztery złącza HDMI, dwa porty USB, złącze Component Video oraz złącze Common Interface. Brak przeglądarki internetowej ale poza tym moim skromnym zdaniem mimo 50Hz świeci znakomicie.

3.SHARP LC-40LU822E 40-calowy telewizor z podświetleniem LED o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. Cechuje się 100 Hz odświeżaniem obrazu. Wyposażony jest w tuner analogowy, HDTV (MPEG4, H.264), DVB-T i DVB-C oraz funkcję TimeShift z 8 GB pamięci. I tu ciekawostka bardzo dobrze spisuje się w tej roli zatrzymywanie programu czyli funkcja pauzy na żywo: zapis w pamięci wewnętrznej, przybliżony czas trwania pauzy na żywo (godz.) HD/SD: 1/2.5 to dla niego nie kłopot a po za tm cena nie przekroczy 2150zł.

4.FUNAI LED40-H9200M to ekran z serii taniej a dużo mnie na ścianie za ten model zapłacimy ok 1750zł. Nie cechuje go nic szczególnego ot dobrze gra jakby to powiedzieli laicy. Dobre w nim jest to że po rejestracji produktu na stronie otrzymujemy 5 lat gwarancji. Nie jest to TV pozbawiony ciekawostek znajdziemy w nim kilka ciekawych funkcji tj.: tryb standardowy, tryb filmowy, tryb gracza, ustawienia własne parametrów wyświetlanego obrazu, regulacja jasności, regulacja kontrastu, regulacja koloru, regulacja ostrości, regulacja temperatury koloru, regulacja podświetlenia, Sleep Timer, zegar, automatyczne wyłączenie, ECO Button, adaptacyjna regulacja luminancji, funkcja niedosłyszący, funkcja niedowidzący, 5-zakresowy korektor graficzny, odtwarzanie przez złącze USB formatów: MP3; JPEG brak możliwości odtwarzania filmów divx.

5.TOSHIBA 40TL838 to telewizor 3D z podświetleniem Edge LED o przekątnej 40 cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Charakteryzuje się kontrastem dynamicznym 5 000 000:1 oraz jasnością 400 cd/m2. Wyposażony w technologię Real Digital Picture, 3D Colour Managment, filtr grzebieniowy 3D, cyfrową redukcję szumów, tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T i cyfrowej telewizji kablowej DVB-C jest to jedyne duże 3D w tak niskiej cenie od 2177,00zł (taką znalazłem najniżej w sklepach) do 2500zł. Dysponuje bardzo dobrym czystym obrazem wspomaganym technologią 200Hz (okulary migawkowe, aktywne) niestety przy tej cenie trzeba je dokupić samemu koszt do 250zł szt. Parę funkcji, które znajdziemy w odbiorniku: DLNA, USB - zdjęcia, USB - muzyka, USB - film, tryb hotelowy, YouTube, stop klatka, brak przeglądarki internetowej, ale jest złącze LAN do aktualizacji oprogramowania.

to tyle odnośnie tego tematu zapraszam do czytania polecam się na przyszłość pozdrawiam wszystkich serdecznie Lemur

PS. Proszę o zachowanie kultury w tym temacie i zbytnie nie politykowanie byłbym niezmiernie wdzięczny wszystkim odpowiadającym w tym temacie aby zachowali umiar.

Użytkownik Lemur edytował ten post 20 lipiec 2012 - 23:45:26

#12 Lemur

Lemur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 23:50:11

Jeśli ktoś z Państwa byłby chętny kupić sobie nowy odbiornik z pewnością pomogę jak tylko mogę. Hehe ... fajno się mi zrymowało.

#13 Lemur

Lemur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 07:42:38

OD WCZORAJ JEST JUŻ UDOSTĘPNIONY KANAŁ

TV PULS2
(już nie jako sygnał testowy ale jako program tv)
pełny opis audycji nadawanych na tym kanale znajdziecie w EPG (GUIDE) waszych telewizorów

pozdrawiam Lemur

Użytkownik Lemur edytował ten post 21 lipiec 2012 - 07:45:37

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RTV

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych