Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Co zostanie z tego miasta?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 majonez

majonez

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 07:18:40

Od tygodnia trwają prace przy rozbiórce Domu Żołnierza ( dawniej Soldatenheim ) vis a vis Nadleśnictwa. Kolejny borneński zabytek przestanie istnieć. Co będzie następne? Dom Oficera? Zabytkowe spichlerze przy zlotowisku? Domy na Parkowej i Różanej? 

Co po nas zostanie? Czy koniecznie musimy zapisać się w histori jako ci nieudolni, którzy nie potrafili zagospodarować tego, co darmo dostali? Czy jest szansa dla tego miasta, które nie potrafi zachęcić nowych inwestorów, a istniejących dobija ceną wody i podatkami od nieruchomości?

#2 ~PRAWDA.~

~PRAWDA.~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 22:38:10

Od tygodnia trwają prace przy rozbiórce Domu Żołnierza ( dawniej Soldatenheim ) vis a vis Nadleśnictwa. Kolejny borneński zabytek przestanie istnieć. Co będzie następne? Dom Oficera? Zabytkowe spichlerze przy zlotowisku? Domy na Parkowej i Różanej? 

Co po nas zostanie? Czy koniecznie musimy zapisać się w histori jako ci nieudolni, którzy nie potrafili zagospodarować tego, co darmo dostali? Czy jest szansa dla tego miasta, które nie potrafi zachęcić nowych inwestorów, a istniejących dobija ceną wody i podatkami od nieruchomości?

Fakt bardzo piękna budowla, niszczyć takie dobro to niepowetowana strata, ale co zrobić. Przecież to zabytek. O sprawie powinien zostać poinformowany konserwator zabytków. Dom oficera na bieżąco jest także rozkradany, giną ostatnie marmury i zabytkowe monumenty. Nikt na to nie zwraca uwagi, aż krew się gotuje jak daje się przyzwolenie na takie rujnowanie historii Bornego Sulinowa.

Użytkownik PRAWDA. edytował ten post 09 czerwiec 2014 - 22:39:08

#3 Razaali1

Razaali1

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:19:07

Witaj też mi się nie chce wierzyć że są jeszcze w naszym kraju takie zakątki w których odbywają się  manifestacje żywcem wyjęte z poprzedniej popapranej epoki że są ludzie którzy się nimi pasjonują .Jest to jak wskrzeszony trup ,miałem uczucie jakbym nie był w swoim kraju ,daleka syberia ,rosyjska flaga .To byli sami rosjanie ? czyżby już tu wrócili ? gdzie ja się sprowadziłem ,to jakaś paranoja .Czy to jeszcze Polska ?

#4 indy18

indy18

Znajomy

• PipPip
  • 45 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:43:06

Czemu wy się martwicie. Jeszcze trochę i Rosjanie Wkroczą do Polski i Wrócą po miny i karabiny zabunkrowane w lesie pod Bornem. Borne odbudują... a my będziemy dla nich Wykopywać miny w lesie

#5 Niuniek

Niuniek

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:31:02

Witam,

chyba wszyscy ubolewają nad zniszczeniem. Piękne budynki są wyburzane, w ich miejsce powstają nowe, które już nie oddają duszy miasta. Niestety nic z tym nie da się zrobić. Tak jest wszędzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych