Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czyszczenie wentylacji laptopa.

Koszalin Serwis laptop

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Alicja 87~

~Alicja 87~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 10:42:03

Witam. Czy ktoś z Was się orientuje, gdzie można w Koszalinie dać laptopa do przeczyszczenia z kurzu, układu chłodzenia i wentylacji. Może jakieś namiary  i numery telefonów na tani i solidny serwis. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 14:19:27

Amado na Wąwozowej albo Mikroserwis na Boh.Wa-wy 30, koszt ok. 150zł

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 14:23:13

MatKom na Zwyciestwa 40/21 - bezpłatna diagnostyka

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:01:52

Albo popytać znajomych, najdłużej trwa rozkręcanie ;)

#5 ~rozkrecacz~

~rozkrecacz~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:58:10

Jeśli umiesz posługiwać się śrubokrętem i znasz język angielski sama możesz pokusić się o oczyszczenie laptopa. Trzeba poszukać w necie odpowiedniej książki technicznej dla modelu twojego laptopa. Jak kolega wyżej napisał, najwięcej zabawy jest przy rozkręcaniu (chodzi o kolejność zdejmowania poszczególnych elementów). Na końcu zostaje satysfakcja, że samemu to się zrobiło.

#6 ~komp składany :)~

~komp składany :)~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 19:22:12

Mój problem jest inny. Nie mogę zainstalować poczty w komputerze i telefonie.

Co prawda mam pocztę w laptopie ale poczta w telefonie jest potrzebna.

#7 ~djhackerr~

~djhackerr~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 21:16:51

Mój problem jest inny. Nie mogę zainstalować poczty w komputerze i telefonie.

Co prawda mam pocztę w laptopie ale poczta w telefonie jest potrzebna.

Poczta z czego? jeśli coś z darmowych typu o2,wp etc musisz znać tylko serwery smtp i pop poczty oraz swój nick i hasło wszystko wpisujesz w ustawieniach i to wszystko :)

#8 ~ex pert pro plus~

~ex pert pro plus~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 16:09:02

Bez przesady, rozkręcenie to nie wszytko :) Laptopy są różnie zbudowane, po rozkręceniu układ chłodzenia może nie być od razu dostępny. Czasem trzeba posmarować, może też być padnięty/terkoczący wiatraczek, łatwo też coś uszkodzić.

Najbezpieczniej po prostu wrzucić do pralki - laptopik będzie czyściutki, jak nowy.

#9 ~końputerowiec~

~końputerowiec~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 16:28:57

Bez przesady, rozkręcenie to nie wszytko :) Laptopy są różnie zbudowane, po rozkręceniu układ chłodzenia może nie być od razu dostępny. Czasem trzeba posmarować, może też być padnięty/terkoczący wiatraczek, łatwo też coś uszkodzić.

Najbezpieczniej po prostu wrzucić do pralki - laptopik będzie czyściutki, jak nowy.

Tylko nie wirować bo się matryca poskręca , dlatego potrzebna pralka z suszarką .   :)

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 22:28:54

Dużo jest poradników na YouTube, tylko po angielsku ;)

Wpisujemy disassembly oraz model laptopa, szukamy, oglądamy i śrubokręt w dłoń :)

#11 ~Alicja 87~

~Alicja 87~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2015 - 07:46:36

Dużo jest poradników na YouTube, tylko po angielsku ;)

Wpisujemy disassembly oraz model laptopa, szukamy, oglądamy i śrubokręt w dłoń :)

Mam Asusa seria R500. Oglądałam na youtube jak wyczyścić w tym modelu wentylator, ale niestety akurat w tym modelu trzeba rozkręcić całego laptopa włącznie z wyjęciem klawiatury, a to niestety przerasta moje siły. Oglądałam też jak czyścić w innych modelach tam czasami wystarczy odkręcić 2-3 śrubki i jest dostęp do wentylatora, a w moim modelu niestety nie:(. Dzwoniłam do 2 firm, mówią że robią takie usługi, ale cena od 100 do 150 zł to trochę za dużo jak na mój budżet domowy :(. Czas rozkręcenia mojego laptopa wraz z czyszczeniem na youtube trwał 10 minut. Tak więc za 20 minut roboty wraz ze skręceniem to jednak coś nie tak w porównaniu do ceny.

#12 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 07:19:59

Mam Asusa seria R500. Oglądałam na youtube jak wyczyścić w tym modelu wentylator, ale niestety akurat w tym modelu trzeba rozkręcić całego laptopa włącznie z wyjęciem klawiatury, a to niestety przerasta moje siły. Oglądałam też jak czyścić w innych modelach tam czasami wystarczy odkręcić 2-3 śrubki i jest dostęp do wentylatora, a w moim modelu niestety nie:(. Dzwoniłam do 2 firm, mówią że robią takie usługi, ale cena od 100 do 150 zł to trochę za dużo jak na mój budżet domowy :(. Czas rozkręcenia mojego laptopa wraz z czyszczeniem na youtube trwał 10 minut. Tak więc za 20 minut roboty wraz ze skręceniem to jednak coś nie tak w porównaniu do ceny.

1. W filmach na YT są cięcia.

2. Rozebranie laptoka to nie kopanie rowu. Tu nie płaci się za czas, ale za wiedzę i umiejętności. Z drugiej strony 100 zł za przeczyszczenie to trochę dużo.

#13 ~nikt taki ważny~

~nikt taki ważny~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:56:04

Gostek przyhamuj.

A jak zerwiesz proca bo pasta na kamień to też 30 pln wołasz?

płaci się za wiedzę i doświadczenie. Nie każdy może być Adamem Słodowym(gimbaza - to taki polski McGyver :) to jeszcze za czasów kiedy wasi rodzice oglądali reksia).

Zresztą 30 pln za wymianę pasty w asusie lamborgini to raczej chyba troche mało....

#14 ~Włodzimierz~

~Włodzimierz~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2015 - 15:27:19

Gostek przyhamuj.

Zresztą 30 pln za wymianę pasty to raczej chyba troche mało....

Z dojazdem do klienta - bardzo mało. Chyba że Gostek liczy na bonusy  :rolleyes:

#15 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2015 - 01:45:19

Gostek przyhamuj.

A jak zerwiesz proca bo pasta na kamień to też 30 pln wołasz?

płaci się za wiedzę i doświadczenie. Nie każdy może być Adamem Słodowym(gimbaza - to taki polski McGyver :) to jeszcze za czasów kiedy wasi rodzice oglądali reksia).

Zresztą 30 pln za wymianę pasty w asusie lamborgini to raczej chyba troche mało....

"Zerwiesz proca" - czy Ty kiedykolwiek widziałeś jak zbudowany jest laptop w środku, bo z Twojej wypowiedzi wynika że nie bardzo. A 30zł bo takie biorę pieniądze za usługę, która to nie zajmuje więcej niż max. 1h, po za tym klient widzi co jest robione a nie tak jak polecane tutaj serwisy po których sporo laptopów ląduje u mnie bo jak się okazuje nie były dokładnie czyszczone a o wymianie pasty to już tylko pomarzyć....

#16 ~pucus~

~pucus~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2015 - 18:22:52

ja daje na ul.Dzieci Wrzesinskich

#17 ~Szpachel~

~Szpachel~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 12:16:45

Proponuje zanieść do com-tel na Laskonogiego 1. za czyszczenie lapa 50 zł , czas 2 godziny :)

#18 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:04:53

Mój ulubiony serwis znajduje się w Bydgoszczy - Lapart.pl, dlatego zawsze oddaję gdy tam jestem lub przejeżdżam… A nawet wysyłam pocztą. Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Koszalin, Serwis, laptop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych