Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dobra metoda na te straszne pryszcze :: zobacz komentowany artykuł

64 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Ardia~

~Ardia~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 11:47:10

Moi drodzy, jeżeli macie bardzo duży problem z trądzikiem i są to ropne, duże zmiany proponuję dermatologa. Wiem, że taka terapia jest droga, ale w takim przypadku należy poradzić się specjalisty. Poza tym taka uwaga: jeżeli bez przerwy używacie kremów, żeli, toników i innych specyfików do skóry trądzikowej tak naprawdę pogarszacie jej stan. Dzieje się tak dlatego, że tym wszystkim niszczycie barierę ochronną naskórka i w ten sposób jest podatna na zanieczyszczenia, poza tym jest podrażniona, odwodniona i produkuje więcej sebum. W ten sposób powstaje błędne koło, bo skóra nie może się zregenerować. Ponadto skóra tłusta, która często występuje z trądzikową również potrzebuje nawilżenia! Nie należy o tym zapominać i spróbować ograniczyć agresywne środki. Pomocne w terapii mogą być delikatne żele lub płyny micelarne do oczyszczania cery, na dzień delikatny krem matująco-nawilżający, na noc nawilżający (najlepiej apteczny, bezzapachowy i antyalergiczny, bez parafiny), oraz przyjmowanie kolagenu w tabletkach.

#22 jannet735

jannet735

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:43:20

Czopy z zalegającym łojem łatwo odblokować używając odpowiednich kosmetyków na pryszcze. Do przemywania twarzy oraz maseczek z morza martwego. Żel należy stosować codziennie rano i wieczorem, zaś maseczkę nakładać dwa, trzy razy w tygodniu. 

#23 romantyk

romantyk

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 13:33:37

po pierwsze ... idz do dermataologa. Po to on jest, żeby Ci pomóc. Nie stosuj nic na własną rekę, bo nie wiadomo jak Twoja skóra zaaraguje na nowości farmaceutyczne. Lekarz pewnie przepisze Ci jakie kremy do płukania twarzy w ostateczności jakiś antybiotyk. Ja pamietam, z czasów swojej młodości, że najlepszym lekiem na moją cerę było... słońce. Promienie tak ładnie wysusząły moją skórę, że odrazu wszystkie pryszcze schodziły

#24 malgoska

malgoska

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 13:41:56

Tak, cynk pomaga na cerę, też kiedyś zażywałam na trądzik. Mi pomagała maść Benzacne, w aptece za parę złotych a dużo lepsze niż te wszystkie wymysły typu: żel punktowy itp. Najlepiej jednak iść do dermatologa w tej sprawie, bo u każdego sprawa jest indywidualna. Ponadto ważny jest tryb życia i odpowiednia dieta, unikanie tłuszczów, słodkości i pikantnych rzeczy

#25 ~soja~

~soja~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 11:16:38

Trzeba się przerzucić na kosmetyki naturalne, ja od lat stosuję taki płyn micearny do oczyszczania twarzy i nie mam żadnych większych problemów, a kiedyś wyglądałam bardzo źle (do dziś mam nawet kilka blizn, niestety)

125-Plyn-Micelarny.png

http://www.patandrub...yszczanie-cery/

#26 moloko

moloko

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 14:11:58

Na trądzik  należy unikać kontaktu z wodą z kranu. Do przemywania najlepiej użyć specjalnego toniku przeznaczonego do tego typu cery

#27 insza

insza

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 12:34:04

ja od toniku miałam jeszcze większy problem. Woda z mydłem okazała się najlepsza bo przynajmniej uczuleń nie dostawałam

#28 miecik0

miecik0

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 21:10:37

Trądzik - zmiana przyzwyczajeń żywieniowych tzw. złych nawyków, oczyszczanie skóry ( w ciężkich przypadkach dermatolog ) i systematyczna higiena. Z czasem skóra reaguje i wygląda dobrze.

#29 ~maja staszczyk~

~maja staszczyk~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 08:34:29

Zdecydowanie najlepszy tego typu kosmetyk, z jakim miałam do czynienia to aplikator na wypryski HB. Po prostu oczyścił skórę bez pozostawiania jakichkolwiek podrażnień. Skóra w zasadzie wróciła do życia - tak jak tego chciałam.

#30 ~marta pazwior~

~marta pazwior~
  • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 11:50:12

Ten aplikator na wypryski HB, po jakim czasie działa? Sama już nie wiem co kupować, od 3 miesięcy kolejne kosmetyki, kosmetyczka, a nie wynikają z tego jakiekolwiek efekty :( Co polecicie?

#31 ~bajkala~

~bajkala~
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 11:21:25

W aptece? Wiesz ile środków testowałem zanim cokolwiek to dało? Pomogło iqface, ale to był bodaj 5 środek jaki miałem. Pewnie chodziło skład - ten jest naturalny, zmiany przyszły dosyć szybko, po kilku dniach było widać poprawę. A fatalnie wyglądałem przez ponad pół roku ;/

#32 ~badalan~

~badalan~
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 12:30:40

Jedyne co pomogło w moim przypadku to Iqface, w zasadzie dopiero wtedy zaczęłam stopniowo wracać do życia i normalności. Brałam to przez kilka miesięcy, ale z bardzo poważnego trądziku, mam teraz normalną celę. A było już tak źle, że wstydziłam się pokazać na ulicy ;/

#33 ~biczes~

~biczes~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 13:25:45

Środek który pomaga nazywa się aplikator na wypryski HB - kosmetyk naturalny, który przynosi fajne efekty i to szybko. Co najważniejsze - u mnie po czasie już trądzik nie powrócił, i to jedyny produkt, który dał taki efekt.

#34 ~mydelko fa~

~mydelko fa~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 15:19:28

Najlepsze szare mydlo .

#35 ~kissiak~

~kissiak~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 13:22:04

Aplikator na wypryski HB ok, ale zakładając dobre podejście do tego. Bo ładna skóra nie przyjdzie od razu, efekt może się pojawić po długim czasie, ale przynajmniej nie pozostaną nawet zaczerwienienia, skóra powinna wyglądać idealnie ;-)

#36 panjacek1985

panjacek1985

Bywalec

• PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 16:11:01

Słyszałem o maseczce z aspiryny, podobno dobra. MOja siostra zawsze taką robiła :)

#37 ~kartesak~

~kartesak~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 12:16:29

Środek który pomaga nazywa się aplikator na wypryski HB - kosmetyk naturalny, który przynosi fajne efekty i to szybko. Co najważniejsze - u mnie po czasie już trądzik nie powrócił, i to jedyny produkt, który dał taki efekt.

Rzeczywiście pomaga, chociaż trudno było się spodziewać, że aż taka zmiana będzie na cerze - wszystko wyeliminowane bez pozostawiania śladów. Dzięki wielkie!

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 13:01:07

A kto stosuje babcine metody na piękną cerę?, drożdże z mlekiem jako maseczki, przebarwienia nacierane cytryną, maseczki ( starta cebula zmieszana z otrębami owsianymi i miodem), a gdzie zsiadłe mleko, kapusta kiszona, białka z jajek ubite z sokiem cytrynowym. Kto pije herbatkę z pokrzywy, ogranicza sporzycie cukru( którego bakterie ma ja doskonałą pożywkę z trądziku), cukrzyca jest odpowiedzialna za wiele dolegliwości skórnych.Dzisiaj wszystko jest na półkach w aptekach, sklepach i dlatego nie sięga się do starych, wypróbowanych i skutecznych sposobów naszych babć.

#39 ~wacek wacka~

~wacek wacka~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 14:44:05

Ja mam takiego strasznego pryszcza , ze sam sie go boje !

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 14:56:54

Ja mam takiego strasznego pryszcza , ze sam sie go boje !

proszę go przywiązać do uda i przestanie straszyć

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych