Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Dworzec Autobusowy w Białogardzie

PKS Dworzec Autobusowy Białogard autobus komunikacja transport PKS Białogard Koszalin Połczyn Przystanek autobusowy

76 odpowiedzi w tym temacie

#1 Inspekcja Samorządowa

Inspekcja Samorządowa

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 12 luty 2017 - 16:00:38

Dworzec Główny Autobusowy w Białogardzie powoli staje się popularny w internecie. Czy samorządowcy zamierzają coś z tym wstydliwym dla miasta fantem zrobić?

Polecam obejrzeć: https://youtu.be/ziQb-XebZKE

... zwłaszcza władzom samorządowym.

#2 zygfryd

zygfryd

Swojak

• PipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 12 luty 2017 - 23:16:42

Proszę poprawić komentarz  to jest dadaizm w czystej postaci. Tudzież  zakupione nowe technologie  za ruble transferowe z Afryki blacha falista . Jednym słowem kosmiczna technologia .

#3 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 14 luty 2017 - 18:45:18

Dworzec Główny Autobusowy w Białogardzie powoli staje się popularny w internecie. Czy samorządowcy zamierzają coś z tym wstydliwym dla miasta fantem zrobić?

Polecam obejrzeć: https://youtu.be/ziQb-XebZKE

... zwłaszcza władzom samorządowym.

Fakt jest tam brudno.

Pytanie kto za ten bałagan odpowiada?!

Odpowiedź jest prosta. Odpowiedzialni są ludzie korzystający z tego miejsca ( najbardziej przesiadujący tam "bezdomni" ). Gdyby ludzie nie śmiecili nie byłoby problemu.

Najłatwiej wymagać od właściciela gruntu.

W taki sam sposób można wymagać od właściciela mieszkania, aby posprzątał po psie, który należy do sąsiada.

A może łatwiej i taniej byłoby, gdyby każdy sprzątał po sobie?!

Wiem, że to mało realne, bo najłatwiej wymagać od innych.

#4 zygfryd

zygfryd

Swojak

• PipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 14 luty 2017 - 23:17:20

Fakt jest tam brudno.

Pytanie kto za ten bałagan odpowiada?!

Odpowiedź jest prosta. Odpowiedzialni są ludzie korzystający z tego miejsca ( najbardziej przesiadujący tam "bezdomni" ). Gdyby ludzie nie śmiecili nie byłoby problemu.

Najłatwiej wymagać od właściciela gruntu.

W taki sam sposób można wymagać od właściciela mieszkania, aby posprzątał po psie, który należy do sąsiada.

A może łatwiej i taniej byłoby, gdyby każdy sprzątał po sobie?!

Wiem, że to mało realne, bo najłatwiej wymagać od innych.

Ulala widzę "znafca" sprzątania.

#5 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 15 luty 2017 - 11:10:08

Ulala widzę "znafca" sprzątania.

Na Twój temat zdania nie zmieniam.

Nadal twierdzę, że piszesz tylko to co Ci ślina na język przyniesie, a jeśli trzeba potwierdzić swoje tezy to masz z tym już duży problem "totalny krytyku".

#6 zygfryd

zygfryd

Swojak

• PipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 15 luty 2017 - 12:36:03

"Znafco" nie zajmuj się mną tylko ktoś zrobił film i jest brudno. A ty opisujesz mi sytuację ,że ludzie brudzą odsyłam do matematyki, statystyki na temat brudzenia.

A nic nie napisałeś do kogo grunt należy jakie obowiązki ma właściciel gruntu!

Bijesz pianę i tyle w temacie.

Wiesz może ktoś takiego pracownika jak ty potrzebuje do czarowania rzeczywistości.

#7 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:35:27

"Znafco" nie zajmuj się mną tylko ktoś zrobił film i jest brudno. A ty opisujesz mi sytuację ,że ludzie brudzą odsyłam do matematyki, statystyki na temat brudzenia.
A nic nie napisałeś do kogo grunt należy jakie obowiązki ma właściciel gruntu!
Bijesz pianę i tyle w temacie.
Wiesz może ktoś takiego pracownika jak ty potrzebuje do czarowania rzeczywistości.

Wybacz, ale nie będziesz mi dyktować czym lub kim mam się zajmować.
Cyt."Bijesz pianę i tyle w temacie" - poczytaj swoje wypowiedzi, to jest dopiero bicie piany na najwyższym poziomie.
Właściciel terenu może urobić sobie ręce po pachy przy sprzątaniu terenu, ale dopóki będą tacy "bezdomni" i im podobni, którzy czują się bezkarni i wszystko mają tam gdzie słońce nie dochodzi to wysiłki właściciela na nic się zdadzą.
Ps. Pracy nie potrzebuje bo ją mam. Mam również porządek w swoim otoczeniu.

#8 Azazel

Azazel

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:44:59

A co masz do bezdomnych a skąd wiesz, że to bezdomni a może podróżni może młodzież.     I zygfryd ma rację właściciel jest odpowiedzialny za czystość bez względu kto nabrudził chyba, że komuś udowodni winę to inna sprawa. A w tym wypadku to zkasać rękawki i sprzątać. Szczepanie skoro tak twierdzisz że to bezdomni proponuję byś tam staną i w ramach zlikwidowanej SM i wazeliniarstwa pilnował PKS.

Muszę pochwalić autora nagrania oby więcej takich było i myślę, że będzie.

Ps. Ulice są też upier***... pewno wina bezdomnych

#9 Inspekcja Samorządowa

Inspekcja Samorządowa

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 15 luty 2017 - 21:02:55

Film oprócz śmieci wskazuje również na "konstrukcję budynku dworca" - w kontekście groteskowym. O taką infrastrukturę powinien zadbać samorząd.

#10 zygfryd

zygfryd

Swojak

• PipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 16 luty 2017 - 11:05:54

Wybacz, ale nie będziesz mi dyktować czym lub kim mam się zajmować.
Cyt."Bijesz pianę i tyle w temacie" - poczytaj swoje wypowiedzi, to jest dopiero bicie piany na najwyższym poziomie.
Właściciel terenu może urobić sobie ręce po pachy przy sprzątaniu terenu, ale dopóki będą tacy "bezdomni" i im podobni, którzy czują się bezkarni i wszystko mają tam gdzie słońce nie dochodzi to wysiłki właściciela na nic się zdadzą.
Ps. Pracy nie potrzebuje bo ją mam. Mam również porządek w swoim otoczeniu.

Człowieku o czym ty piszesz ? Pewne rzeczy w głowie ci się nie mieszczą !"Bezdomni i im podobni"-

to jest objaw choroby .

Człowieku obejrzyj film kosz pełny można także sprawdzić śmieci pewnie znajdzie się jakiś kupon z datą i wtedy zobaczymy jak teren jest sprzątany jak właściciel się urobi po pachy (chyba ze śmiechu).

"Czaruś" temat dworca wałkowany od lat .

Zaklinaj dalej rzeczywistość.

#11 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 16 luty 2017 - 17:57:38

A co masz do bezdomnych a skąd wiesz, że to bezdomni a może podróżni może młodzież.     I zygfryd ma rację właściciel jest odpowiedzialny za czystość bez względu kto nabrudził chyba, że komuś udowodni winę to inna sprawa. A w tym wypadku to zkasać rękawki i sprzątać. Szczepanie skoro tak twierdzisz że to bezdomni proponuję byś tam staną i w ramach zlikwidowanej SM i wazeliniarstwa pilnował PKS.

Muszę pochwalić autora nagrania oby więcej takich było i myślę, że będzie.

Ps. Ulice są też upier***... pewno wina bezdomnych

Do bezdomnych nic nie mam chociaż w większości to nieroby i śmierdzące lenie żerujące na uczciwych i ciężko pracujących ludziach. Wśród bezdomnych zdarzają się również ludzie porządni, którzy pomimo swojej sytuacji są czyści, nie śmierdzą i nie nadużywają alkoholu.

Często wyprowadzam w tamtej okolicy psa i widzę kto tam przesiaduje i co się tam dzieje. Kilkukrotnie prosiłem policję o interwencję. Gdyby wszyscy ci, którzy teraz tak krytycznie oceniają tą sytuację zrobili to co do nich należy, zamiast odwracać głowę i udawać, że nic się nie dzieje to na pewno zjawisko by nie zniknęło, ale skala byłaby dużo mniejsza.

Cyt."Ps. Ulice są też upier***... pewno wina bezdomnych" - winni są niektórzy z korzystających z ulic i właściciele psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach.

#12 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 16 luty 2017 - 18:05:53

Człowieku o czym ty piszesz ? Pewne rzeczy w głowie ci się nie mieszczą !"Bezdomni i im podobni"-

to jest objaw choroby .

Człowieku obejrzyj film kosz pełny można także sprawdzić śmieci pewnie znajdzie się jakiś kupon z datą i wtedy zobaczymy jak teren jest sprzątany jak właściciel się urobi po pachy (chyba ze śmiechu).

"Czaruś" temat dworca wałkowany od lat .

Zaklinaj dalej rzeczywistość.

Jak nie rozumiesz to napiszę inaczej. Za bałagan odpowiadają BRUDASY, którzy nie dbają o siebie, ani o otoczenie w którym przebywają.

Cyt."Człowieku o czym ty piszesz ? Pewne rzeczy w głowie ci się nie mieszczą !"Bezdomni i im podobni"- to jest objaw choroby ." - mogę Cie zapewnić, że ze mną jest wszystko w porządku. Natomiast czytając Twoje wypowiedzi mam poważne wątpliwości co do Twojego stanu?! Może czas wybrać się do dobrego specjalisty?!

#13 Inspekcja Samorządowa

Inspekcja Samorządowa

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 18 luty 2017 - 13:08:52

Śmieci i bałagan swoją drogą. Ale co z infrastrukturą autobusową. Spójrzcie na taki malutki Połczyn, ma dworzec, 4 przystanki, zadbaną poczekalnię z ławeczkami i kasą, jakiś bar. Rozumiem, że przy dzisiejszym zainteresowaniu komunikacją autobusową nie można oczekiwać cudów, ale czy taki blaszak nie urąga w powadze miasta powiatowego?

#14 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 18 luty 2017 - 22:42:02

Śmieci i bałagan swoją drogą. Ale co z infrastrukturą autobusową. Spójrzcie na taki malutki Połczyn, ma dworzec, 4 przystanki, zadbaną poczekalnię z ławeczkami i kasą, jakiś bar. Rozumiem, że przy dzisiejszym zainteresowaniu komunikacją autobusową nie można oczekiwać cudów, ale czy taki blaszak nie urąga w powadze miasta powiatowego?

I właśnie o to Chodzi, aby krytyka była merytoryczna.
Sztuka polega na tym, aby wymagać od wszystkich, a nie tylko od właściciela!!!

#15 orenz

orenz

Wam kury szczać prowadzić , a nie politykę robić

• PipPipPipPip
  • 638 postów

Napisano 19 luty 2017 - 11:07:27

no Ty jak już coś bekniesz Szczepan to naprawde z głębi trzewiów... w innej dyskusji stwierdzasz z ze jeśli budynek ma problemy z wentylacją to zapewne wina bezmózgich lokatorów , którzy przerabiają wszystko. teraz dworzec..

hehe. zaprzeczanie faktom to chyba ulubione zajęcie klakiera Szczepana. 

przypomne Ci w temacie rzeczowej krytyki ,że 

istnieja i obowiazują do dziś min dwa artykuły prawne , które regulują sprawy utrzymanie czystości posesji, ulic i chodników przy posesjach..  znajdziesz sam czy podesłac ci linki? 

właściciel ma obowiązek dbać o czystość i porządek na terenie swojej posesji i w jej obrębie określonym przepisami . tylko i wyłącznie właściciel za to odpowiada. :-)

przeciez to wiesz.. po co klepiesz te bzdety ? 

#16 Azazel

Azazel

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 19 luty 2017 - 19:57:01

Szczepan czy ty czytasz to co piszesz? Mam wrażenie, że ty jesteś z K-pax. To wykuj sobie na pamięć to co pisze osoba wybrana na burmistrza.

Obowiązki właścicieli nieruchomości

2016-11-14, 12:01
Autor: Administrator

Burmistrz Białogardu przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania czystości i porządku przed swoimi nieruchomościami poprzez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.
Obowiązek ten ciąży również na:
- współwłaścicielach nieruchomości,
- użytkownikach wieczystych,
- jednostkach organizacyjnych oraz osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu,
- wspólnotach mieszkaniowych albo spółdzielniach mieszkaniowych, jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym, w którym ustanowioną odrębną własność lokalu.
Jeżeli obowiązki te dotyczą jednocześnie kilku spośród tych podmiotów - do utrzymania czystości i porządku przed nieruchomością obowiązany jest podmiot faktycznie władający nieruchomością.
Chodnikiem, w rozumieniu ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250, z późn. zm.), jest wydzielona część drogi publicznej służąca dla ruchu pieszego położona bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
Zwolniony z obowiązku uprzątnięcia chodnika jest:
- właściciel nieruchomości, wzdłuż której usytuowany jest chodnik, ale nie jest on położony bezpośrednio przy jej granicy (gdy od granicy nieruchomości oddziela go zieleń pasa drogowego),
- właściciel nieruchomości, którego nieruchomość graniczy z chodnikiem, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.
Skutki niewykonywania ww. obowiązku:
- kara grzywny, którą wymierza się właścicielowi nieruchomości w postępowaniu prowadzonym według przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia (art. 10 ust. 2 i 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie).
- decyzja burmistrza nakazującą właścicielowi nieruchomości wykonanie obowiązku uprzątnięcia z chodników lodu, błota, śniegu i innych zanieczyszczeń, podlegająca wykonaniu w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1996 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji ( Dz. U z 2016 r. poz.599 z późn. zm.),
- odpowiedzialność cywilna właściciela nieruchomości za skutki wypadków spowodowanych brakiem dbałości o utrzymanie czystości na chodniku (np. osoba, która dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku poślizgu na nieuprzątniętym lodzie z chodnika, może zażądać od właściciela nieruchomości graniczącej z chodnikiem zwrotu wszelkich wydatków na leczenie, czy zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę).
Do obowiązków zarządcy drogi (Miasta Białogard dla dróg miejskich, Zarządu Dróg Wojewódzkich dla dróg wojewódzkich - Szosa Połczyńska i ul. Kołobrzeska) należy pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej

Ps.zastanawiam się skoro wychodzisz z psem to  gdzie on się załatwia zapewne na terenie zielonym a czy t sprzątasz po swoim psie czy siusiki też zbierasz?

#17 orenz

orenz

Wam kury szczać prowadzić , a nie politykę robić

• PipPipPipPip
  • 638 postów

Napisano 20 luty 2017 - 17:45:30

Szczepan czy ty czytasz to co piszesz? Mam wrażenie, że ty jesteś z K-pax. To wykuj sobie na pamięć to co pisze osoba wybrana na burmistrza.

Burmistrz Białogardu przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania czystości i porządku przed swoimi nieruchomościami poprzez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.
- jednostkach organizacyjnych oraz osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu,
- wspólnotach mieszkaniowych albo spółdzielniach mieszkaniowych, jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym, w którym ustanowioną odrębną własność lokalu.
Jeżeli obowiązki te dotyczą jednocześnie kilku spośród tych podmiotów - do utrzymania czystości i porządku przed nieruchomością obowiązany jest podmiot faktycznie władający nieruchomością.
Chodnikiem, w rozumieniu ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250, z późn. zm.), jest wydzielona część drogi publicznej służąca dla ruchu pieszego położona bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
- właściciel nieruchomości, wzdłuż której usytuowany jest chodnik, ale nie jest on położony bezpośrednio przy jej granicy (gdy od granicy nieruchomości oddziela go zieleń pasa drogowego),
- właściciel nieruchomości, którego nieruchomość graniczy z chodnikiem, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.
- kara grzywny, którą wymierza się właścicielowi nieruchomości w postępowaniu prowadzonym według przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia (art. 10 ust. 2 i 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie).
- decyzja burmistrza nakazującą właścicielowi nieruchomości wykonanie obowiązku uprzątnięcia z chodników lodu, błota, śniegu i innych zanieczyszczeń, podlegająca wykonaniu w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1996 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji ( Dz. U z 2016 r. poz.599 z późn. zm.),
- odpowiedzialność cywilna właściciela nieruchomości za skutki wypadków spowodowanych brakiem dbałości o utrzymanie czystości na chodniku (np. osoba, która dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku poślizgu na nieuprzątniętym lodzie z chodnika, może zażądać od właściciela nieruchomości graniczącej z chodnikiem zwrotu wszelkich wydatków na leczenie, czy zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę).
Do obowiązków zarządcy drogi (Miasta Białogard dla dróg miejskich, Zarządu Dróg Wojewódzkich dla dróg wojewódzkich - Szosa Połczyńska i ul. Kołobrzeska) należy pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej

Ps.zastanawiam się skoro wychodzisz z psem to  gdzie on się załatwia zapewne na terenie zielonym a czy t sprzątasz po swoim psie czy siusiki też zbierasz?

ale on to wie. on tak sobie tylko klepie te bzdety...

#18 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 20 luty 2017 - 22:44:04

no Ty jak już coś bekniesz Szczepan to naprawde z głębi trzewiów... w innej dyskusji stwierdzasz z ze jeśli budynek ma problemy z wentylacją to zapewne wina bezmózgich lokatorów , którzy przerabiają wszystko. teraz dworzec..

hehe. zaprzeczanie faktom to chyba ulubione zajęcie klakiera Szczepana. 

przypomne Ci w temacie rzeczowej krytyki ,że 

istnieja i obowiazują do dziś min dwa artykuły prawne , które regulują sprawy utrzymanie czystości posesji, ulic i chodników przy posesjach..  znajdziesz sam czy podesłac ci linki? 

właściciel ma obowiązek dbać o czystość i porządek na terenie swojej posesji i w jej obrębie określonym przepisami . tylko i wyłącznie właściciel za to odpowiada. :-)

przeciez to wiesz.. po co klepiesz te bzdety ? 

W tej innej dyskusji napisałem cyt."Od dawna jestem członkiem zarządu jednej ze wspólnot mieszkaniowych i wierz mi wiem do czego są zdolni niektórzy lokatorzy. Każdy wykonawca daje gwarancję na wykonane prace i wystarczy ją tylko egzekwować. Zdarza się również tak, że niektórzy lokatorzy są mądrzejsi od wszystkich i bez wiedzy i zgody pozostałych wprowadzają swoje modyfikacje."

Czy z zacytowanych słów wynika, że w tej sprawie winni są właściciele. Niech ocenią to czytający.

Cyt."hehe. zaprzeczanie faktom to chyba ulubione zajęcie klakiera Szczepana." - zacytujesz moje wypowiedzi potwierdzające Twoje tezy?!

Nigdy nie zaprzeczałem, że właściciel ma obowiązek dbać o czystość. Obowiązek obowiązkiem, ale odpowiedzialni za ten bałagan są brudasy, które naśmieciły co jest  wyroczeniem z art. 145. Zanieczyszczenie miejsca publicznego - Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Oczywiście zawsze należy wymagać od właściciela, ale przede wszystkim ścigać i karać brudasów.

Nie mierz mnie swoją miarą bo ja się nie klepię. Nie muszę. :)

Użytkownik Szczepan edytował ten post 20 luty 2017 - 22:58:13

#19 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 20 luty 2017 - 22:50:30

ale on to wie. on tak sobie tylko klepie te bzdety...

Drugi specjalista od klepania. Nie będę się powtarzał. Poczytaj poprzednią wypowiedź.

Kiedyś sam mi coś obiecałeś, ale widzę, że masz krótką pamięć.

W związku z tym, że używasz takiego języka jak używasz może zmień swój nick na "beetroot". Możesz również zmienić język jakiego używasz.

#20 Szczepan

Szczepan

Swojak

• PipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 20 luty 2017 - 22:56:24

Mój pies załatwia się tak jak inne, ale ja po nim sprzątam. Różnimy się tym, że ja wymagam najpierw od siebie, a potem od innych, a nie odwrotnie tak jak Ty.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PKS, Dworzec Autobusowy, Białogard, autobus, komunikacja, transport, PKS Białogard, Koszalin, Połczyn, Przystanek autobusowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych