Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dziecko się moczy

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:48:56

Co zrobić kiedy dziecko, które dawno powinno pożegnać pieluchę nadal się moczy?

#2 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 09:45:47

Iwona, ile dziecko ma lat, jak często się moczy? Napisz coś więcej...  Byłaś już na jakiejś konsultacji z lekarzem, robiłaś badania?

#3 ~Brenda~

~Brenda~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:19:04

Doskonale znam ten problem, bo my też "walczymy" z moczeniem nocnym u córki. Musisz uzbroić się w cierpliwość, zerknij też na stronę suchyporanek.pl znajdziesz tam sporo przydatnych informacji na ten temat.

#4 ~aleena~

~aleena~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2019 - 16:40:30

Do lekarza warto zrobić chociaż podstawowe badania. Na suchym poranku znajdziesz też dane kontaktowe specjalistów, ale na początek wystarczy wizyta u pediatry i badanie krwi i moczu.

#5 ~Ostia~

~Ostia~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 02:28:08

Czy któraś z Was ściągała tę aplikację ze strony suchy poranek? Jak ona się sprawdza? Jest w czymś pomocna?

#6 ~Netowa~

~Netowa~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 12:12:21

Tak, ja jestem bardzo zadowolona z tej aplikacji, bo pomaga mi uporządkować wszystkie dane i mam je przy sobie, w jednym miejscu. Jakieś zapiski na kartkach u mnie się nie sprawdzają, często gubię takie rzeczy;) Warto wypełniać przed wizytą u lekarza, bo będzie pytał o to wszystko, albo chociażby dla własnej obserwacji jest oczywiście też bardzo przydatna.

#7 ~Ostia~

~Ostia~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:19:36

A czy za nią się coś płaci? Wydaje się naprawdę przydatna.

#8 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:32:46

Wybaczcie, nie było mnie długo, bo wyjechaliśmy na krótkie wakacje. Niewiele odpoczęłam, bo ciągle stres po nockach... Synek ma 6 lat i problem pojawia się nocami.

#9 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 09:18:50

Ostia, aplikacja jest darmowa, możesz ściągnąć ze strony suchego poranka.Dla mnie to super sprawa, bo mam wszystkie dane uporządkowane i zawsze przy sobie.

Iwona, a byłaś już z dzieckiem u lekarza? Może warto się umówić, zrobić podstawowe badania. Wejdź na stronę suchego poranka tam jest napisane, jak się przygotować do takiej wizyty i dużo innych przydatnych informacji.

#10 ~Ostia~

~Ostia~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 15:23:08

Dziękuję za polecenie tej strony, aplikację ściągnęłam i jest naprawdę przydatna. Zastanawiam się nad zakupem tego alarmu wybudzeniowego, czytałam o nim sporo nie tylko na suchym poranku, ale wiele mam też poleca ten sposób. Wiadomo, że na wszystko potrzeba czasu

#11 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 13:00:51

Byłam u lekarza, prowadzimy dzienniczek i robimy badania. Lekarz sugerował też ten alarm wybudzeniowy. Możecie napisać coś więcej, jak to dokładnie działa?

#12 ~Agata_112~

~Agata_112~
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 17:52:47

Alarm działa na tej zasadzie, że w kontakcie z wilgocią wydobywa się dźwięk (sonda jest przyczepiona do majtek), na który dziecko wybudza się i kończy siku w toalecie. Polecam poczytać na stronie suchyporanek.pl, tam znajdziesz więcej informacji :)

#13 ~Brunon~

~Brunon~
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 17:55:48

Anetko masz taki alarm ?

#14 ~Belisa~

~Belisa~
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 22:46:15

Powiedzcie tylko, czy takie urządzenie jak ten alarm nie powoduje u dziecka zbyt wielkiego dyskomfortu?

#15 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 14:13:23

Jeśli alarm jest dobrze założony, to nie powoduje dyskomfortu. Myślę, że bardziej stresujące i kłopotliwe dla dziecka jest takie ciągłe moczenie się w nocy.

#16 ~Restia~

~Restia~
  • Goście

Napisano 29 luty 2020 - 02:45:42

Słuchajcie, a gdzie taki alarm wybudzeniowy można kupić? w aptece? przez internet? w sklepie medycznym?

#17 ~ambrozja~

~ambrozja~
  • Goście

Napisano 29 luty 2020 - 16:34:18

Powiedzcie tylko, czy takie urządzenie jak ten alarm nie powoduje u dziecka zbyt wielkiego dyskomfortu?

Dużo większy dyskomfort czuje dziecko które budzone w nocy musi spróbować zrobić siku na godziny. Niestety miałam ten problem jako dziecko i to było bardzo trudne. Na szczęście teraz są takie strony jak suchyporanek na których można wiele wyczytać i się dowiedzieć, bez wstydu mówić o problemie. W moich czasach to było trudne i trzymało się w tajemnicy. 

#18 ~ma14lat~

~ma14lat~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2020 - 07:10:43

Syn sie moczy , masakra , galareta.

#19 ~Restia~

~Restia~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 08:17:16

no dla mnie to masakra, bo to duże obciążenie dla psychiki dziecka, im później się zareaguje na ten problem tym gorzej będzie pomóc. Alarm kupiliśmy, ciągle prowadzimy dzienniczek mikcji.

#20 ~tata~

~tata~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 11:47:31

Syn sie moczy , masakra , galareta.

te mokre sny w tym wieku to normalka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych