Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


78 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kosz-alina~

~kosz-alina~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 19:54:41

W Faktach TVN trąbili o tym 2 dni temu.

http://fakty.tvn24.p...gii,308212.html

Swoją droga brak elektrowni = brak inwestycji = brak finansowania rozwoju naszego regionu

#2 ~atom za~

~atom za~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 20:18:49

brak elektrownii = brak ekspresowej obwodnicy Koszalina. Juz zapowiedzieli, ze droga s6 i s11 nie powstanie u nas do 2020! Elektrownia jest naszym ratunkiem, bysmy nie byli polnocna sciana wschodnia Polski!

#3 ~Janek~

~Janek~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 20:37:55

Kilkunastu właścicieli pól namiotowych i sezonowych budek z rybami i frytkami (przy poparciu trzęsących dupami ze strachu lokalnych miernych polityków) kształtuje politykę energetyczną 38-milionowego państwa i skazuje region koszaliński na dalszą degradację inwestycyjną.
Bez lotniska, bez obwodnic, bez dróg ekspresowych i szybkich połączeń kolejowych, bez spalarni odpadów i nowoczesnej infrastruktury środowiskowej za to swojsko i przaśnie.

#4 ~Maciek~

~Maciek~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 20:38:52

U nas nie ma żadnego przemysłu,bezrobocie także niemałe,szczerze uważam a jestem z unieścia ,że elektrownia POWINNA POWSTAĆ W GĄSKACH,nie ma się czego bać.
Ale niestety lud u nas ciemny jeszcze długo będzie...

#5 ~słupszczanin~

~słupszczanin~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 20:45:02

Nie potrafimy bez problemów zbudować autostrad a zamierzamy zabierać się za poważniejszą inwestycję , która niesie za sobą groźbę zniczenia ekologicznego całego regionu. Przy plskiej bylejakości i braku kontroli państwa nad właściwym funkcjonowaniem wielu gałęzi gospodarczych można domniemywać, że stworzymy sobie na własne życzenie, zagrożenie dla połowy naszego polskiego terytorium. Jeszcze nie zdążyliśmy wykorzystać wszystkich alternatywnych źródeł energii a marzymy o budowaniu elektrowni atomowych. Polską bylejakość widać na każdym kroku, obojętnie jaki byśmy temat nie ruszyli to widać - byle jakie - bo polskie. Jak przykład pokazuje - chociażby służba zdrowia, czy ta dziedzina działa poprawnie, czy potrafiliśmy zbudować polski samochód, Ile problemów stwarza budowa autostrad, Przykłady można mnożyć. Japończykom się wydawało, że u nich nic nie powinno się wydarzyć, a jednak się wydarzyło. Niemcy zrozumieli, że od energii atomowej należy odejść. Polacy zawsze zaczynali coś robić wtedy, kiedy inni z tym kończyli.

Należy też zapytać na czyje zlecenie prowadzony był sondaż, czy na zlecenie mieszkańców zainteresowanych terenów czy lobby budowy energetycznego bloku atomowego.

Nie wierzę naszym naukowcom. Polskie szkolnictwo, które w obecnych czasach nastawione jest na zysk pochodzący z kształcenia bylejakości za pieniądze, nie daje gwarancji, tego, że na etapie od projektu do wykonania, przez jakość materiałów nie doprowadzi do katastrofy. W obecnym czasie każde lobby myśli w jaki sposób ludziom wcisnąć przysłowiowy kit aby na tym zarobić. To życie pokazuje, że w polsce są możliwe przekręty w każdej dziedzinie, dlatego nie należy wierzyć naszym lobbystom energii atomowej. Na łamach publikatorów dochodziło do kłutni pomiędzy profesorami na temat energii atomowej jeden mówił tak, drugi inaczej.

#6 ~Nie dla atomu w Gąskach.~

~Nie dla atomu w Gąskach.~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 20:57:16

Nie dla ATOMU w Gąskach ! Zrozumiano ? W Y K O N A Ć !!!

#7 ~stop zacofaniu~

~stop zacofaniu~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:07:00

Tak !!!! Dla elektrowni Jądrowej w Sarbinowie/Gąskach. Przyjąć do wiadomości!!!!
STOP ZACOFANIU!!!

#8 ~olo~

~olo~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:14:04

Szkoda, bo ta budowa spowodowała by rozwój regionu. Pora się stąd ewakuować, brak pracy, brak możliwości rozwoju na przyszłość. Nie ma dróg linii kolejowych, lotniska, mierni ludzi przy władzy skazują nas na degradację.

#9 ~TAK~

~TAK~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:18:38

DUŻE TAK DLA ELEKTROWNI JĄDROWEJ w Gąskach.
Ludzie ogarnijcie się trochę!!! Taka elektrownia to ogromny rozwój dla całego regjonu, gigantyczne pieniądze dla gminy i całego województwa, mnóstwo miejsc pracy (dla osób bez wykształcenia jak i specjalistów z różnych dziedzin), dużo zleceń dla rożnych firm z całego regjonu itd.
Sama budowa potrwa pewnie ze 10-15lat, gdzię będzie zatrudnianych mnóstwo osób (nawet kilkanaście tysięcy) i firm regionalnych. Wszyscy narzekają na bezrobocie i brak perspektyw, a gdy jest taka wspaniała szansa dla regionu to kilka bezmózgowców z budek z frytkami albo zpod namiotów nie może zrozumieć, że to dużo wieksza szansa również dla nich.
Ręce opadają, jak słucham argumentów przeciwników, wiedza ludzi na ten temat jest praktycznie zerowa...

#10 dagomir

dagomir

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 362 postów

Napisano 26 luty 2013 - 21:22:11

U nas nie ma żadnego przemysłu,bezrobocie także niemałe,szczerze uważam a jestem z unieścia ,że elektrownia POWINNA POWSTAĆ W GĄSKACH,nie ma się czego bać.
Ale niestety lud u nas ciemny jeszcze długo będzie...

Czytając Twoją wypowiedź ciemny to mało powiedziane. Bezrobocie w Koszalinie i powiecie koszalińskim 11.881 osób na koniec stycznia. Myślisz ilu z nich elektrownia zatrudni? Mrzonki frajerów otumanionych przez rządowe fundusze.

#11 ~ktos~

~ktos~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:23:31

Nie wierzę naszym naukowcom. Polskie szkolnictwo, które w obecnych czasach nastawione jest na zysk pochodzący z kształcenia bylejakości za pieniądze, nie daje gwarancji, tego, że na etapie od projektu do wykonania, przez jakość materiałów nie doprowadzi do katastrofy.

Najpierw czytaj a nie wypisujesz takie bzdury!!!
Obecnie niemal wszystkie leektrownie atomowe w Europie zachodniej są wedłóg francuskich projektów (są liderem w tej dziedzinie w Europie). Podobnie jest w przypadku tej elektroni, projekt oraz wykonanie kluczowych elementów jest przez specjalistyczne firmy zachodnie które stawiaja tkaie leektrownie od wielu lat w całej Europie.
Polscy naukowcy mogą tu jedynie współpracować, a nie projektować tumoku.

#12 ~TAK_dla_elektrowni~

~TAK_dla_elektrowni~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:27:40

I DALEJ BĘDZIEMY GNIĆ W BEZROBOCIU I SZUKAĆ WSPARCIA W OPIECE SPOŁECZNEJ.

#13 ~Jan~

~Jan~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:42:40

Nie placzcie tylko wezcie sie do roboty,elektrownia da prace specjalistom a nie kazdemu bezrobotnemu....

#14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 21:55:49

Czy wy ludzie potraficie czytać tekst pisany ze zrozumieniem ?!
O to czy znacie się na polityce, to już w ogóle was nie podejrzewam.
Wcześniej czy później i tak powstanie elektrownia w Gąskach, bo gdzie miałaby indziej ona w Polsce powstać. Minister będzie "rozpatrywał" ;) tą decyzję, a tuż przed końcem swojej "kadencji", przed końcem bycia ministrem, jak już będzie na "kontrolowanym wylocie" to ją zatwierdzi...i tak też się stanie. Tak się właśnie robi żeby uspokoić gawiedź na jakiś czas.
To rozpatrywanie, to nic innego jak dalsze badania nad możliwością budowy elektrowni atomowej w tamtym rejonie. Tylko nazwa się zmieniła żeby uspokoić tych którzy się cietrzewią w związku z tą elektrownią.
Decyzja już dawno zapadła, a to co teraz mówi minister to zwyczajna zagrywka na czas.

Zastanówcie się chociaż przez moment dlaczego właśnie taką a nie inną wybrano lokalizację dla tej elektrowni, żaden polityk/decydent wam tego nie powie, ale to jest przecież oczywiste.
Główne powody są dwa. Pierwszy to taki, że w tym rejonie mieszka stosunkowo najmniej ludności w Polsce, licząc średnio na jeden kilometr kwadratowy. W razie najgorszego, czyli awarii takiej elektrowni, stosunkowo najmniej ludzi ucierpi.
Możliwość awarii ("wybuchu") takiej elektrowni jest w dzisiejszych czasach zminimalizowana do minimalnego minimum, ale jednak możliwość taka istnieje. Dlatego waśnie na "wszelki wypadek" buduje się taką elektrownie w takich miejscach gdzie mieszka niewielu ludzi. Gdzie oddalona jest taka elektrownia od dużych/wielkich aglomeracji miejskich.
Oczywiście są w Polsce takie miejsca, szczególnie na ścianie wschodniej, gdzie zaludnienie/zagęszczenie ludności jest jeszcze mniejsze, ale tutaj właśnie "w grę wchodzi" drugi główny powód, mianowicie bliskość/sąsiedztwo morza.
Wyobraźcie sobie najgorsze, czyli katastrofę tejże elektrowni. Wiadomą rzeczą jest to że podczas takiego domniemanego wybuchu, fala uderzeniowa rozchodzi się po okręgu, czyli we wszystkich kierunkach.
Logicznym więc jest to że połowę katastrofalnych skutków takiej awarii przyjmuje na siebie Morze Bałtyckie, a tam przecież ludzie nie mieszkają.
Dlatego właśnie jest taka a nie inna lokalizacja tejże elektrowni. Powstanie ona na pewno nad morzem.
Nikt chyba jednak nie liczy na to że wybudują tą elektrownię pod Szczecinem, albo Gdańskiem.
Powstanie ona właśnie w pobliżu Gąsek, dlatego że jest to optymalna lokalizacja właśnie z tych dwóch powodów które tutaj w skrócie opisałem i jeszcze z wielu innych równie ważnych czynników.
Miłego wieczoru. :)

#15 ~Za~

~Za~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 22:02:02

Opanujcie się ludzie ,ta inwestycja jest potrzebna dla naszego regionu .
Elektrownia 3 X tak !

#16 ~plan~

~plan~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 22:26:31

...jako podatnik wolałbym, aby moje pieniądze były wydatkowane na projekty innowacyjne uzasadnione racjonalnie. Jedna elektrownia nie rozwiąże deficytu energetycznego. Lepiej tą kasę wydać na fermy wiatrowe, które dadzą 2x więcej energii-zielonej. Plan A-ŁUPKI.Głupki.

#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 23:31:41

Na szczęście za 2 lata wybory ! ( AŻ ZA 2 LATA ). TEMAT ELEKTROWNI PUŚCIMY WRAZ Z PO DO MORZA ! Ale ORP nie przebaczymy jej zdrady ! Wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi.

#18 ~grażyna~

~grażyna~
 • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 00:26:33

Czytając Twoją wypowiedź ciemny to mało powiedziane. Bezrobocie w Koszalinie i powiecie koszalińskim 11.881 osób na koniec stycznia. Myślisz ilu z nich elektrownia zatrudni? Mrzonki frajerów otumanionych przez rządowe fundusze.


Czytając Twoją wypowiedź ciemny to mało powiedziane. Bezrobocie w Koszalinie i powiecie koszalińskim 11.881 osób na koniec stycznia. Myślisz ilu z nich elektrownia zatrudni? Mrzonki frajerów otumanionych przez rządowe fundusze.

jestem tą 11.881 bezrobotną , która przepracowała rok + 2 dni , ale nie zrejestrowałam się w poniedziałek z przyczyn zdrowotnych ,a zrjestrowałam się we wtorek , po dwóch dniach nie urzędowania Biura Pracy i zabrakło mnie 1 dnia .
Odwołuję sie , gdzie można , ale jaki będzie tego skutek - nie wiem ?
Wiem jedno , że w takich sytuacjach nie jest brane dobro osoby bezrobotnej , a dobro PUP .

Nie mam zasiłku i nie mam środków do życia i nie mam proozycji pracy !
Powiedzcie jak mam żyć bez środków do życia ?
Ostanio mój małżonek wyladował w szpitalu Przciw G. w Koszalinie, po wypisie otrzymaliśmy do wykupienia recepty na niezbędne lekarstwa .
Powidzcie skąd wziąć pieniądze na zkup niezbędnych lekarstw w takiej sytuacji ?
Czyli co ... nie masz pieniędzy na zdrowie , to nie masz prawa przeżyć choroby ?

#19 ~realny~

~realny~
 • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 03:59:22

Na dzisiaj 75% firm koszalińskich bezpośrednio lub częściowo żyje z szeroko pojętego ruchu turystycznego,ciekawe co będzie gdy zabraknie około 1,5 mln turystów ,którzy co roku odwiedzają region koszaliński. Nowoczesna EJ zatrudni około 250 fachowców z całej Polski i około 300 Francuzów, w wyniku upadku innych zakładów pracę straci około 15 000 ludzi.Budując kabel energetyczny Polska-Szwecja obiecano nam tańszy prąd, popatrzcie na rachunki.EJ będzie kosztować 60 mld zł. Najpierw zapłacimy MY!!!!!

#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 06:23:34

Na dzisiaj 75% firm koszalińskich bezpośrednio lub częściowo żyje z szeroko pojętego ruchu turystycznego,ciekawe co będzie gdy zabraknie około 1,5 mln turystów ,którzy co roku odwiedzają region koszaliński. Nowoczesna EJ zatrudni około 250 fachowców z całej Polski i około 300 Francuzów, w wyniku upadku innych zakładów pracę straci około 15 000 ludzi.Budując kabel energetyczny Polska-Szwecja obiecano nam tańszy prąd, popatrzcie na rachunki.EJ będzie kosztować 60 mld zł. Najpierw zapłacimy MY!!!!!

Które koszalińskie firmy żyją z ruchu turystycznego? Może Nord Glass albo Kospel albo może Politechnika :)
Bredzisz chłopie i tyle bo nie podajesz żadnych konkretnych faktów. Niby gdzie mieliby pojechać ci turyści którzy obecnie przyjeżdżają w region koszaliński? Byłeś w innych miejscowościach nadmorskich? Przecież jak jest ładna pogoda to nie ma tam żadnych wolnych miejsc, więc ludzie i tak by przyjechali do Mielna, Łaz itd.!!!
Pewnie zaraz po wybudowaniu elektrowni ruch turystyczny trochę by zmalał ale z biegiem lat ludzie by się przyzwyczaili i przyjeżdżali tutaj tak samo jak przyjeżdżają teraz. W Mielnie większość turystów to młodzi ludzie przyjeżdżający na imprezy, jestem pewnie że ich elektrownia by nie odstraszyła a nawet zachęciła do odwiedzenia Mielna.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: elektrownia atomowa, gąski, polska, energia jądrowa, koszalin, budżet, plany budowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych