Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

78 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~realny~

~realny~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 06:52:53

To ty bredzisz- hurtownie spożywcze,budowlane, zakłady produkujące meble ,armaturę,glazurę, firany, pościel, hurtownie elektryczne, centra handlowe-jak pada deszcz w lecie popatrz na rejestrację aut pod marketami 9 na 10 samochodów jest z innych województw. Myślisz, że z Warszawy, Poznania, Wrocławia przybyli aby w mieście powiatowym zakupy zrobić.

p

#22 ~hubcio~

~hubcio~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 07:30:02

taka wielka sansa dla regionu...ludzie są ciemni :(

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 07:47:31

To byla szansa.
Teraz bedziemy dalej calkowitym zadupiem.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 07:49:57

I dlatego wszyscy nie znosza mieszakncow Mielna. To ciemny i zawistny lud - typowi zabugowcy
Przylaczyc ich do koszalina, wziac za morde to bedzie porzadek! Do dziela!

#25 ~kosz-alina~

~kosz-alina~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 07:55:54

Na dzisiaj 75% firm koszalińskich bezpośrednio lub częściowo żyje z szeroko pojętego ruchu turystycznego,ciekawe co będzie gdy zabraknie około 1,5 mln turystów ,którzy co roku odwiedzają region koszaliński. Nowoczesna EJ zatrudni około 250 fachowców z całej Polski i około 300 Francuzów, w wyniku upadku innych zakładów pracę straci około 15 000 ludzi.Budując kabel energetyczny Polska-Szwecja obiecano nam tańszy prąd, popatrzcie na rachunki.EJ będzie kosztować 60 mld zł. Najpierw zapłacimy MY!!!!!

Aby ten rejon się rozwijał potrzebne są normalne drogi dojazdowe ekspresowe, lotnisko, dwie linie kolejowe? Nie ma jak tutaj dojechać, łatwiej dojechać jest gdzie indziej, to wszystrko zniechęca do przyjazdu w naszze rejony
Tak było, jest zostanie i będzie.
Prowincyja na 102!

#26 ~atom za~

~atom za~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 08:22:57

Paru matolow z Gasek i okolic, na czele z zachlannym latarnikiem Laskowskim pozbawia caly nasz region nowoczesnosci i skazuje nas w niebyt! Dla ich bogacenia sie mamy stracic ostatnia szanse dla naszego regionu! Laskowski stojacy na czele oszolomow ''STOP ATOM'' zarzadza latarnia morska w Gaskach. Dziwi mnie, ze latarnia - obiekt Urzedu Morskiego w Slupsku sluzy do nabijania kasy prywatnemu przedsiebiorcy. Nikt nie kontroluje z ww Urzedu ilosci osob, ktore ''wchodza'' na galerie latarni! Laskowski kasuje od glowy 3-4 zlote, ktore pomnozone przez okolo 300-400 osob dzienni daje kwote, ktora zebracy z Koszalina zarabiaja miesiecznie! Kasy fiskalnej przy wejsciu na ten obiekt nie uswiadczysz... Dziwi mnie, ze trabia wszedzie o kryzysie braku kasy, a Urzad Morski, ktory z naszych podatkow utrzymuje latarnie i obiekty obok niej, przekazuje ten obiekt prywatnemu przedsiebiorcy, ktory czerpie korzysci za nasze pieniadze czytaj podatki!!! Niech mu Urzad Morski odbierze kure znoszaca zlote jaja, a jestem pewien, ze juz nie bedzie stal na czele gaskowych oszolomow!!!
Przeciwnicy elektrowni w wiekszosci maja pensjonaty! Ludzie budowac beda 10 lat minimum! Gdzies Ci wszyscy specjalisci, budowlancy i inni musza spac, jesc, bawic sie! Elektrowni, nie buduje garstka ludzi a tysiace! Ten sezon nie bedzie trwal niecale 2 miesiace tylko 10 lat! Macie szanse wzbogacic sie na tyle, by jeszcze wasze dzieci nie musialy pracowac, a ewentualny 2 letni spadek zainteresowania naszym regionem pod wzgledem turystycznym, wykorzystacie na zasluzony urlop! Kto ma niewielkie pojecie o ekonomii wie co mu sie oplaci!

#27 ~Do oszołoma !~

~Do oszołoma !~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 09:01:53

W zasadzie to nie powinienem komentować Twojej wypowiedzi bo opiera się na pomówieniach lub fałszywych przesłankach. A jednak ; 1) Tak, znam Tego Pana, ale nie udało mi się zobaczyć go w stanie upojenia alkoholowego. Rozumiem przeto, że jesteś abstynentem, stąd polecam zmienić adwersarzy swoich wpisów na np; formułę AA. 2) Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś wyjaśnił mi to określenie " STOP ATOM " bo do tej pory nie spotkałem się z tym ansamblem. A o kierowniczej roli Pana Piotra po roku współpracy dowiaduję po raz pierwszy. Być może prowadzi jakąś podziemną czy konspiracyjną działalność, ale jeżeli robi to w ukryciu to tak jakby jej w ogóle nie było. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem natomiast, iż jest faktycznie kierownikiem, ale swojego samochodu. 3 ) Piszesz, iż właściciele pensjonatów są zwolennikami atomu w Gąskach. Ciekawe, skąd to Ty wiesz ? Ja posiadam wiedzę przeciwną. O ile więc rzucasz na tym forum nazwiskami to proszę podaj mi takie choćby jedno. Ok ? Na pewno osoba ta Ci się odwdzięczy, ale nie licz iż pójdę na Twój pochówek. 4) My tutejsi mamy jedną zasadę. Pracujemy i liczmy na siebie.Mamy swoje domy, pensjonaty, wille, po 2 na nawet 3 samochody i pracujemy tylko 2 miesiące. A na urlopy jeździmy z nudów bo podróże kształcą. Natomiast nigdy nie słyszeliśmy o turystyce atomowej ? 5 ) Sądzę, iż jesteś osobą młodą, ale niestety zflustrowaną Ale nie martw się to da się wyleczyć. 6) Jak w dekalogu. Mamy seksualny stosunek do Twoich wypowiedzi.

#28 ~KO~

~KO~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 09:56:27

Jestem ciekawy co by powiedzieli zwolennicy elektrowni, jakby postwili im elektrownie pod ich oknami ???????

#29 dagomir

dagomir

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 27 luty 2013 - 10:00:13

jestem tą 11.881 bezrobotną , która przepracowała rok + 2 dni , ale nie zrejestrowałam się w poniedziałek z przyczyn zdrowotnych ,a zrjestrowałam się we wtorek , po dwóch dniach nie urzędowania Biura Pracy i zabrakło mnie 1 dnia .
Odwołuję sie , gdzie można , ale jaki będzie tego skutek - nie wiem ?
Wiem jedno , że w takich sytuacjach nie jest brane dobro osoby bezrobotnej , a dobro PUP .

Nie mam zasiłku i nie mam środków do życia i nie mam proozycji pracy !
Powiedzcie jak mam żyć bez środków do życia ?
Ostanio mój małżonek wyladował w szpitalu Przciw G. w Koszalinie, po wypisie otrzymaliśmy do wykupienia recepty na niezbędne lekarstwa .
Powidzcie skąd wziąć pieniądze na zkup niezbędnych lekarstw w takiej sytuacji ?
Czyli co ... nie masz pieniędzy na zdrowie , to nie masz prawa przeżyć choroby ?

I Ty sądzisz że jak za około 10 lat wybudują EA twoje problemy znikną jak za działaniem czarodziejskiej różdżki? Mówicie wielka szansa dla regionu, a ja się pytam jaka? Wyłożenie kilkudziesięciu miliardów na inwestycję która jest w odwrocie w większości państw cywilizowanych (Japonia, Niemcy) jest szansą? Gdyby nasze państwo wyłożylo takie pieniądze na rozwój technologii innowacyjnych to byłaby szansz na rozwój przemysłu i miejsca pracy, nie EA która spowoduje zawężenie specjalizacji w regionie.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 10:14:03

I Ty sądzisz że jak za około 10 lat wybudują EA twoje problemy znikną jak za działaniem czarodziejskiej różdżki? Mówicie wielka szansa dla regionu, a ja się pytam jaka? Wyłożenie kilkudziesięciu miliardów na inwestycję która jest w odwrocie w większości państw cywilizowanych (Japonia, Niemcy) jest szansą? Gdyby nasze państwo wyłożylo takie pieniądze na rozwój technologii innowacyjnych to byłaby szansz na rozwój przemysłu i miejsca pracy, nie EA która spowoduje zawężenie specjalizacji w regionie.

Kłamiesz. W Japonii dziala ciagle kilkanascie EJ, w Niemczech dzialaja rowniez mimo protestow nawiedzonych zielonych. Francja to 90% energii z atomu.
Włochy, UK, Szwecja, Szwajcaria. Nie mowie o naszych wschodnich sasiadach. Za nasza granica buduja nowa elektrownie na litwie, tak samo w obwodzie kaliningradzkim. I chca nam sprzedawac energie, drozej oczywiscie.
EJ to szansa, dla regionu i polski. I nie strasza Fukushima, no chyba ze sie spodziewasz tsunami.

#31 ~Grodzki/ka~

~Grodzki/ka~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 10:38:16

A ja się spodziewam meteorytu. Co wtedy będzie ? Wielkie bum !!! Więc wolę życie ze świeczką, aniżeli złote łono Abrahama. Po co ryzykować ? Uwaga; suplement do zwolenników Palikota - użyte określenie " życie ze świeczką " czysto przypadkowe.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:05:54

Szkoda, bo ta budowa spowodowała by rozwój regionu. Pora się stąd ewakuować, brak pracy, brak możliwości rozwoju na przyszłość. Nie ma dróg linii kolejowych, lotniska, mierni ludzi przy władzy skazują nas na degradację.

To nie tylko mierni u władzy nas skazują na zacofanie.Pierwsze skrzypce gra tu grupka nieuków którzy bronią swoich patelni ze zjełczałym olejem. Te ich, za przeproszeniem, posiłki robią większe spustoszenie w ludzkim organiżmie niż kilka elektrowni atomowych razem wziętych.Wiem bo pracowałem u takiego, za parszywe pieniądze.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:22:22

Za 10-15 lat polskie społeczeństwo będzie już na tyle zamożne, ze nikomu nie przyjdzie do głowy jeździć nad polskie morze, tak samo jak Niemcy ,czy Holendrzy nie jeżdżą nad swoje zimne morze, tylko masowo korzystają z uroków Grecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Chorwacji. U nas jeszcze sporo ludzi wybiera Bałtyk, bo wbrew obiegowym opinią jest nadal taniej, głównie za sprawą kosztów dojazdu, ale to się zmieni

#34 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:29:27

Czytając Twoją wypowiedź ciemny to mało powiedziane. Bezrobocie w Koszalinie i powiecie koszalińskim 11.881 osób na koniec stycznia. Myślisz ilu z nich elektrownia zatrudni? Mrzonki frajerów otumanionych przez rządowe fundusze.

...jako podatnik wolałbym, aby moje pieniądze były wydatkowane na projekty innowacyjne uzasadnione racjonalnie. Jedna elektrownia nie rozwiąże deficytu energetycznego. Lepiej tą kasę wydać na fermy wiatrowe, które dadzą 2x więcej energii-zielonej. Plan A-ŁUPKI.Głupki.

Tak, a jak przyjdzie bezwietrzna pogoda to siądziesz na rower i " dymano".

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:37:46

TAK DLA ATOMU W GĄSKACH !!!!!!!!!!!!!!!

#36 ~GOLLENBERG~

~GOLLENBERG~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:40:19

Mylisz kolego tematy. Elektrownie buduje się bo brakuje energii.Aby ten twój pomysł wypalił najpierw trzeba zapewnić energię. Ciekawe jakie na tym polu masz pomysły?

#37 ~Atomówka~

~Atomówka~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:49:24

Wyobraźcie sobie najgorsze, czyli katastrofę tejże elektrowni. Wiadomą rzeczą jest to że podczas takiego domniemanego wybuchu, fala uderzeniowa rozchodzi się po okręgu, czyli we wszystkich kierunkach.

Jaka znowu fala uderzeniowa?! Nawet jakby rdzeń się stopił, a reaktor wyparował nigdy nie wybuchnie to jak jakaś bomba atomowa! To są zupełnie inne wartości mocy. W najgorszym razie wybuchnąć może nagromadzony wodór, lub para pod ciśnieniem, a nie byłby to specjalnie wielki wybuch. Nagłej reakcji łańcuchowej na pewno nie ma się co obawiać, bo izotopy stosowane w elektrowni nie są wystarczająco niestabilne.

#38 ~kurorciarz gąskowy~

~kurorciarz gąskowy~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:51:18

"w większości państw cywilizowanych (Japonia, Niemcy)" 2 to większość ? dobre

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:56:25

Za 10-15 lat polskie społeczeństwo będzie już na tyle zamożne, ze nikomu nie przyjdzie do głowy jeździć nad polskie morze, tak samo jak Niemcy ,czy Holendrzy nie jeżdżą nad swoje zimne morze, tylko masowo korzystają z uroków Grecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Chorwacji. U nas jeszcze sporo ludzi wybiera Bałtyk, bo wbrew obiegowym opinią jest nadal taniej, głównie za sprawą kosztów dojazdu, ale to się zmieni

Masz rację. Moja rodzina z południa Polski latem wpadała do nas na wakacje.W ub.roku pojechali ze znajomymi we wrześniu do Chorwacji i są zachwyceni. Dojazd autostradami, ceny porównywalne,pogoda gwarantowana,woda cieplutka a krajobraz-szkoda gadać. Zapowiedzieli ,że rezygnują z Bałtyku bo szkoda pieniędzy a na sam dojazd potrzeba minimum doby.Jedyne co ma szansę zaistnieć u nas to apartamentowce. Wypad na 2-3 dni odpoczynek i powrót,ale do tego muszą być drogi i koleje i lotnisko .Właśnie o to powinniście walczyć i protestować a nie wydumaliście sobie wroga w elektrowni która tylko może wam pomóc w rozbudowie infrastruktury.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 12:01:50

A ja się spodziewam meteorytu. Co wtedy będzie ? Wielkie bum !!! Więc wolę życie ze świeczką, aniżeli złote łono Abrahama. Po co ryzykować ? Uwaga; suplement do zwolenników Palikota - użyte określenie " życie ze świeczką " czysto przypadkowe.

Czuję się obrażony za ten wpis i nadal jestem zwolennikiem atomówki.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: elektrownia atomowa, gąski, polska, energia jądrowa, koszalin, budżet, plany budowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych