Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

78 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~elektron~

~elektron~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 13:07:27

taaaa, w koło pełno a u nas nie chcą...... wystarczy popatrzeć na mapki..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#42 ~Blackbird~

~Blackbird~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 13:31:55

To nie tylko mierni u władzy nas skazują na zacofanie.Pierwsze skrzypce gra tu grupka nieuków którzy bronią swoich patelni ze zjełczałym olejem. Te ich, za przeproszeniem, posiłki robią większe spustoszenie w ludzkim organiżmie niż kilka elektrowni atomowych razem wziętych.Wiem bo pracowałem u takiego, za parszywe pieniądze.

W takim razie co ty tu jeszcze robisz??? Jedź do Anglii na zmywak; tam będziesz maił lepiej!

#43 ~Blackbird~

~Blackbird~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 13:47:16

Czuję się obrażony za ten wpis i nadal jestem zwolennikiem atomówki.

Jesteś "persona non grata" w naszej gminie, ty gnido! Wypier...laj do Mostowa a nie do Mielna latem! My u siebie nie chcemy takich "gości", co to zaśmiecają plaże, a wieczorem zostawiając swój smród, wracają rowerami lub zdezelowanymi starymi gruchotami do "wielkiego" Koszalinka!I jeszcze mają pretensje, bo musieli zapłacić za parking czy też za kupioną rybkę! Zakonotuj sobie, ty bezmózgowy lemingu, że nikt was
tutaj nie zaprasza, tylko psujecie nam świeże powietrze znad morza!Won zbierać jagody lub grzyby w podkoszalińskich lasach, kmiocie! :excl:

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 18:36:36

To ty bredzisz- hurtownie spożywcze,budowlane, zakłady produkujące meble ,armaturę,glazurę, firany, pościel, hurtownie elektryczne, centra handlowe-jak pada deszcz w lecie popatrz na rejestrację aut pod marketami 9 na 10 samochodów jest z innych województw. Myślisz, że z Warszawy, Poznania, Wrocławia przybyli aby w mieście powiatowym zakupy zrobić.
p

Nadal pleciesz bzdury !!! To co wymieniłeś to nawet nie 10 % firm działających w Koszalinie i nie ucierpiałyby one jakoś szczególnie na spadku ruchu turystycznego. Dodatkowo mylisz fakty, bo to że turyści przyjeżdżają do centrum handlowego nie oznacza że robią tam zakupy. Zazwyczaj snują się po nim żeby zabić czas, oni tam nie kupują telewizorów, pralek, lodówek itp. Po za tym ile jest takich dni, bo jeżeli nie ma pogody dłużej 3-4 dni to oni w ogóle tu nie przyjeżdżają. Doskonałym przykładem były ostatnie wakacje gdy do 15 lipca nie było pogody i nie było turystów w Mielnie, więc także nie było turystów w Atrium.
Napisałeś wcześniej że w elektrowni znalazłoby pracę tylko kilkaset osób, w tym 200 Francuzów. Czy wiesz ile taki pracownik z Francji zarabiałby w takiej elektrowni? Zdajesz sobie strawę że on nie pracowałby tutaj za 2-3 tysiące Euro tylko pewnie kilkanaście. Tu przeniósłby się z rodziną i tu żył i mieszkał i oczywiście wydawał te euro. Nawet nie potrafisz sobie wyobrazić jakie duże pieniądze trafiłyby do naszego regionu na rozbudowę infrastruktury drogowej, kolejowej, energetycznej. Ilu ludzi znalazłoby pracę przy ich budowaniu a później przy konserwacji. Oczywiście jeżeli jesteś właścicielem jakiegoś pensjonatu w Mielnie czy okolicach to najprawdopodobniej w początkowych latach musiałbyś się liczyć ze spadkiem liczby gości i mniejszymi zyskami, ale prawda jest taka że w ostatecznym rozrachunku elektrownia byłaby olbrzymim bodźcem do rozwoju regionu.
A na koniec pytanie. Czy naprawdę uważasz że jak elektrownia powstanie w Żarnowcu to turyści przestana przyjeżdżać do oddalonego o niecałe 20 km Władysławowa, czy dalej do Chałup, Jastarni, Juraty, Helu? Ja jestem pewien że hotele i pensjonaty w tych miejscowościach nadal będą pełne, a dodatkowo ich region zyska bardzo dużo na elektrowni i inwestycjach z nią związanych.

#45 ~r2d2~

~r2d2~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 19:14:43

1 blok energetyczny 1000 MW to zatrudnienie okolo 800-1000 osob + wytworzine 2,5 tys miejsc pracy w okolicznych firmach

#46 ~dagomir~

~dagomir~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 19:15:14

Kłamiesz. W Japonii dziala ciagle kilkanascie EJ, w Niemczech dzialaja rowniez mimo protestow nawiedzonych zielonych. Francja to 90% energii z atomu.
Włochy, UK, Szwecja, Szwajcaria. Nie mowie o naszych wschodnich sasiadach. Za nasza granica buduja nowa elektrownie na litwie, tak samo w obwodzie kaliningradzkim. I chca nam sprzedawac energie, drozej oczywiscie.
EJ to szansa, dla regionu i polski. I nie strasza Fukushima, no chyba ze sie spodziewasz tsunami.

Mylisz kolego tematy. Elektrownie buduje się bo brakuje energii.Aby ten twój pomysł wypalił najpierw trzeba zapewnić energię. Ciekawe jakie na tym polu masz pomysły?

Powtarzacie to czym pasą nas media w sprawie EJ. A media piszą to za co im płacą, a 900 tyś zł wydawane z budżetu robi swoje. Mówisz brakuje energii elektrycznej? ("PLEXOS" przepowiada: W 2030 roku w Polsce braknie energii" )Mamy jeszcze trochę czasu a wybudowanie jednej EJ nic nas nie uratuje 1600MW to kropla w morzu potrzeb. Więcej tracimy na przestarzałych liniach przesyłowych których niska przepustowość nieporadzi sobie nawet z energią wyprodukowaną w tej elektrowni. Musimy zmodernizować linie więc swoją drogą więcej zyskamy na modernizacji bez zatruwania swojego kraju. A co do pierwszej wypowiedzi może więcej konkretów jaka to szansa dla regionu i polski bo ja nie widzę żadnej. Budowa EJ nie będzie dostępna dla firm z Polski najprawdopodobniej wygrają francuzi i ich firma AREVA. Nasi co najwyżej zostaną podwykonawcami i oby nie musieli protestować jak budujący autostrady czy stadion narodowy. Zagraniczne konsorcjum nie będzie zainteresowane kupowaniem materiałów u nas bo jak wiadomo kryzys (patrz Fiat, BASF itp) . Może Wy widzicie jakieś szanse bo ja nie.

#47 ~Precz z EA i POsrancami~

~Precz z EA i POsrancami~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 21:14:30

Wypier***ać z Gąsek z POmysłem EA.
Wolę mieć drogi prąd niż tani i elektrownie w Gąska AE.
PObudujcie ją tam gdzie mieszkają POsrańcy POpaprani,
najlepiej niedaleko Tuska, Komoruska, Grada oraz Mira, Rycha i Zbycha.
Od Gąsek wara Wam H#JE POpaprane.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 21:26:24

I niestety takich paru chamów jak ty blokuje rozwój regionu. Jeżeli ci się nie podoba życie w cywilizowanym kraju to droga wolna poszukaj sobie jakiejś jaskini i ciesz się życiem bez atomu.

#49 ~antyatom~

~antyatom~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 22:21:39

Witam Wszystkich,
Jestem osobą która wychowała się i wyrosła w tzw. „Głębokim Komunizmie”, większość ludzi podobnie jak i teraz zwolennicy EJ uważali że komunizm jest niezbędny do egzystencji, zwalczali i prześladowali przeciwników, wskazując palcem na inne kraje , pytanie brzmi ….. da się żyć bez komunizmu……? Identycznie jest z Wami wielcy zwolennicy EJ…..

#50 dagomir

dagomir

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 27 luty 2013 - 23:00:28

I niestety takich paru chamów jak ty blokuje rozwój regionu. Jeżeli ci się nie podoba życie w cywilizowanym kraju to droga wolna poszukaj sobie jakiejś jaskini i ciesz się życiem bez atomu.

Jeszcze jeden :angry: Wyjaśnij jaki rozwój,jestem ciekaw.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 06:28:22

Jeszcze jeden :angry: Wyjaśnij jaki rozwój,jestem ciekaw.

Nie chce mi się powtarzać wiec przeczytaj powyższe wpisy, ale wystarczy tylko wspomnieć że teraz prawdopodobnie nie będzie realizowana droga S6 i S11 (może w dalszym terminie). Nie będzie nowych linii kolejowych, a o lotnisku to w ogolę możemy zapomnieć.
Ja zdaję sobie sprawę że kilkuset właścicieli pensjonatów z Gąsek, Sarbinowa, Mielna itp. po uruchomieniu elektrowni straciłoby część klientów, ale jestem też pewien że z czasem ludzie nie przejmowali by się elektrownią, a my mielibyśmy dodatkowe miejsca pracy i energie elektryczną produkowaną bez zanieczyszczeń. Francja jest państwem turystycznym (chyba temu nie zaprzeczysz) a tam mają EJ prawie w każdym regionie kraju także nad morzem śródziemnym obok miejscowości wypoczynkowych. Szwajcaria uosobienie dbania o środowisko ma chyba 4 elektrownie atomowe i ludzie dalej jeżdżą tam na narty. A może byś pojechał do Barcelony która na brak turystów także nie narzeka, a przecież tuż obok są EJ, podobnie jest z Madrytem, ,czy Londynem.
I prawda jest taka że wasze zacofanie zablokowało miliardowe inwestycje w naszym regionie, inwestycje które mogły pomóc rozwijać ten region.

#52 dagomir

dagomir

Swojak

• PipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 00:01:43

Nie chce mi się powtarzać wiec przeczytaj powyższe wpisy, ale wystarczy tylko wspomnieć że teraz prawdopodobnie nie będzie realizowana droga S6 i S11 (może w dalszym terminie). Nie będzie nowych linii kolejowych, a o lotnisku to w ogolę możemy zapomnieć.
I prawda jest taka że wasze zacofanie zablokowało miliardowe inwestycje w naszym regionie, inwestycje które mogły pomóc rozwijać ten region.

Wyobraź sobie postępowcu że drogi, linie kolejowe czy lotniska buduje się wtedy kiedy jest to opłacalne. S6 i S11 dlatego są w planach w późniejszych terminach że ruch na nich jest jeszcze mniej intensywny niż w miejscach gdzie inwestycje już są realizowane. Wybudowanie EJ wręcz zmniejszy tą intensywność więc budowa takiej infrastruktury będzie jeszcze mniej opłacalna. To co wypisujesz to obiecanki decydentów i tylko Twoje marzenia. I dalej nie wiem jakie to inwestycje powstaną w regionie po wybudowaniu EJ. Chyba że fabryka farb bo tego najwiecej będzie potrzeba w funkjonującej elektrowni. :D

#53 ~do POtumanionych POmysłem~

~do POtumanionych POmysłem~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 12:12:31

Zgadam się z powyższym wpisem. Niech POsrane h#je wypierPOsrają z POmysłem AE w Gąskach. POsrańcym czego się dotkną to POsrają i POpaprzą, Ręce precz od Gąsek.

#54 ~Franki3~

~Franki3~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 17:05:17

Zgadam się z powyższym wpisem. Niech POsrane h#je wypierPOsrają z POmysłem AE w Gąskach. POsrańcym czego się dotkną to POsrają i POpaprzą, Ręce precz od Gąsek.

Ale żeś błysnął...

#55 Andrzej W

Andrzej W

Swojak

• PipPipPipPip
  • 710 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 10:41:29

Witam Wszystkich,
Jestem osobą która wychowała się i wyrosła w tzw. „Głębokim Komunizmie”, większość ludzi podobnie jak i teraz zwolennicy EJ uważali że komunizm jest niezbędny do egzystencji, zwalczali i prześladowali przeciwników, wskazując palcem na inne kraje , pytanie brzmi ….. da się żyć bez komunizmu……? Identycznie jest z Wami wielcy zwolennicy EJ…..

Wszystko Ci się pomyliło, komunizmu w Polsce nigdy nie było i nikt nie uważał, że socjalizm jest niezbędny do egzystencji większość doskonale wiedziała gdzie żyje się lepiej. System który obecnie mamy ma wiele wad ale lepszego jeszcze nie wymyślono i tak samo jest z elektrowniami jądrowymi mają wady ale lepszego sposobu na wytwarzanie energii jeszcze nie wymyślono.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 14:26:00

Nie ma się już o co kłócić bo elektrowni w Gąskach nie będzie. Uważam że dobrze bo wielu drobnych przedsiębiorców jest tutaj nastawionych na turystykę, a niestety zabobony mogłyby odstraszać ludzi od spędzania czasu w pobliżu takiego obiektu. Gdyby elektrownia powstała też bym nie płakał bo uważam że obiekty takie są niezwykle bezpieczne i mieszkając nawet tuż obok elektrowni prawdopodobieństwo że coś mi się stanie przez elektrownie jest dużo niższe niż że coś mi się stanie wypadku samochodowym, a z jazdy samochodem jakoś nie rezygnuję.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 18:10:20

Ja zdaję sobie sprawę że kilkuset właścicieli pensjonatów z Gąsek, Sarbinowa, Mielna itp. po uruchomieniu elektrowni straciłoby część klientów, ale jestem też pewien że z czasem ludzie nie przejmowali by się elektrownią, a my mielibyśmy dodatkowe miejsca pracy i energie elektryczną produkowaną bez zanieczyszczeń. Francja jest państwem turystycznym (chyba temu nie zaprzeczysz) a tam mają EJ prawie w każdym regionie kraju także nad morzem śródziemnym obok miejscowości wypoczynkowych. Szwajcaria uosobienie dbania o środowisko ma chyba 4 elektrownie atomowe i ludzie dalej jeżdżą tam na narty. A może byś pojechał do Barcelony która na brak turystów także nie narzeka, a przecież tuż obok są EJ, podobnie jest z Madrytem, ,czy Londynem.

Uważasz, że nagle gdyby była EA w Gąskach to by zbudowali lotniska, drogi, kolej i cały Koszalin by żył dostatnie? No weź mnie nie załamuj człowieku. Pracę w EA znalazłoby sporo osób z Francji, Polacy z Warszawy i Gdańska (wykształceni kierunkowo). Dla 'szarych' ludzi by była praca na mopie i to tylko jakby dobrze poszło, a znając życie to by wygrała ustawiona firma sprzątająca. Osobiście mi nie przeszkadza EA w Polsce, ale nie w regionie turystycznym jakim są Gąski i miejscowości sąsiadujące.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 18:38:03

Uważasz, że nagle gdyby była EA w Gąskach to by zbudowali lotniska, drogi, kolej i cały Koszalin by żył dostatnie? No weź mnie nie załamuj człowieku. Pracę w EA znalazłoby sporo osób z Francji, Polacy z Warszawy i Gdańska (wykształceni kierunkowo). Dla 'szarych' ludzi by była praca na mopie i to tylko jakby dobrze poszło, a znając życie to by wygrała ustawiona firma sprzątająca. Osobiście mi nie przeszkadza EA w Polsce, ale nie w regionie turystycznym jakim są Gąski i miejscowości sąsiadujące.

Zanim coś napiszesz to może rusz głową. A gdzie ci ludzie z Francji, Warszawy, Gdańska by mieszkali i wydawali te zarobione pieniądze? Może w Londynie i codziennie do pracy dowoziłaby ich motorówka co?

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 20:56:48

Zanim coś napiszesz to może rusz głową. A gdzie ci ludzie z Francji, Warszawy, Gdańska by mieszkali i wydawali te zarobione pieniądze? Może w Londynie i codziennie do pracy dowoziłaby ich motorówka co?

To już lepiej, żeby tutaj wydawali pieniądze turyści, niż garstka pracowników EA... mądralo

#60 ~do POkrak~

~do POkrak~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 21:17:56

Niech POkraki z Gradem i Ryżym budują elektrownie tam gdzie mieszkają lub pracują.
Jak pie??????? to z POkrakami będzie sPOkój.
Może lepiej niech EA buduje Miro, a robotników i zarząd POubiera w futra z Ameryki!!!!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: elektrownia atomowa, gąski, polska, energia jądrowa, koszalin, budżet, plany budowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych