Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Energia odnawialna - pompy ciepła

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 orenz

orenz

Wam kury szczać prowadzić , a nie politykę robić

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 638 postów

Napisano 27 maj 2011 - 09:22:13

troche to wygląda na marketing szemrany ale co tam, nie moje forum :-)

zainteresowanym podaje linka http://forum.murator...rzeżenia-uwagi.

dosc ciekawy temat, przyznam szczerze ze sam nie wiedzialem ze koszt takiej instalacji to od 40 do 80 tys zł, przynajmniej tak pisza uzytkownicy w muratorze, pozdrawiam.

#2 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 06:50:44

Panie ale co to za rarytas że latem trzeba płacić 71zł za ogrzewanie? Latem to czasem jest za ciepło w domu a tu jeszcze trzeba płacić? To do bani taka pompa.

Komando zgadza się że latem pompa też generuje koszty ale są to koszty związane z przygotowaniem ciepłej wody użytkowej. A jeśli latem jest za gorąco istnieje również możliwość chłodzenia budynku poprzez schłodzenie czynnika który jest w ogrzewaniu podłogowym. Myślę więc że koszt pozyskania energii nie jest wysoki, biorąc pod uwagę to iż nie musimy wykonywać żadnej pracy aby ją uzyskać.
Pozdrawiam.
EKO-HT

#3 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 10:36:32

Ile ziemi muszę miec zeby zamontować takie pompy dla domu 210m/

#4 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 20:07:37

Ile ziemi muszę miec zeby zamontować takie pompy dla domu 210m/

Drogi Panie/Pani "Roman" musielibyśmy ustalić najpierw jaki rodzaj źródła wybierzemy, powietrze, kolektor poziomy, kolektor pionowy. Jeśli wybierzemy pompę powietrzną to musimy mieć tylko kila metrów na urządzenie. Przy pompie gruntowej wybierając źródło pionowe również nie jest potrzebny wielki metraż działki chodź kilkanaście metrów kwadratowych jest niezbędne. Najbardziej wymagające pod kątem źródła jest źródło poziome, przy tym konkretnym przykładzie(210m2) minimalna ilość działki to 930m2 ale może ona wzrosnąć w zależności od właściwości gleby.
Myślę że tak ogólnikowo naświetliłem jak to wygląda pod kątem tego konkretnego pytania na temat źródła, jeśli nie zaprasza do dyskusji i zadawania pytań.
Pozdrawiam.
EKO-HT ciepło w Twoim domu.

#5 ~ważku~

~ważku~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 17:33:01

tak pompy ciepła są bardzo ekologiczne i ekonomiczne, (http://www.odnawialn...omu-pompa-ciepa) sam zastawiam się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania u siebie (w na razie wymarzonym) domu .. :)

#6 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 22:58:05

tak pompy ciepła są bardzo ekologiczne i ekonomiczne, (http://www.odnawialn...omu-pompa-ciepa) sam zastawiam się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania u siebie (w na razie wymarzonym) domu .. :)

Witam!
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą, na pewno znajdziemy coś na wymiar.
Jeśli będę mógł jakoś pomóc to zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam.
EKO-HT Ciepło w Twoim domu

#7 ~Drewno~

~Drewno~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 22:42:13

Drewiwnko do palenia jest zawsze najlepsze. klimat i zapach tego nie zastąpi się jakimiś pomami. Trzeba wracać do podstaw i grzać sie tym co naturalne

#8 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 19:45:42

Drewiwnko do palenia jest zawsze najlepsze. klimat i zapach tego nie zastąpi się jakimiś pomami. Trzeba wracać do podstaw i grzać sie tym co naturalne

Witam!
Oczywiście każdy ma wybór jakie źródło ogrzewania zastosować, jeden lubi drewno drugi wygodę i ekologię więc wybór padnie na pompę ciepła. Co do powrotu do "podstaw" to nie zawsze jest alternatywa na coś dobrego, jeśli mielibyśmy z wszystkim wracać do podstaw to naprawdę nie wiem czy byłoby to wygodne i miłe w codziennym życiu.
Dla Drewna mam ciekawą alternatywę, pompa ciepła plus kominek. Jeśli chcesz palisz w kominku i masz klimat, zapach a gdy nie masz ochoty to całą brudną robotę wykonuje pompa ciepła.
Pozdrawiam.
Dołączona grafika

#9 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 16:30:14

To naprawdę działa ja dwa lata temu nie chciałem się dać przekonać przez swojego syna na takie rozwiązanie jak pompa ciepła. Teraz to jak byłbym młodszy to bym go na rękach nosił. Wszystko działa bez problemu i to nie to samo co zwykły piec. Nie trzeba robić nic aby mieć ciepło i jeszcze dodam że to nie drogo. Polecam jeśli ktoś sie zastanawia.
Roman

#10 ~Max~

~Max~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2011 - 16:25:15

To naprawdę działa ja dwa lata temu nie chciałem się dać przekonać przez swojego syna na takie rozwiązanie jak pompa ciepła. Teraz to jak byłbym młodszy to bym go na rękach nosił. Wszystko działa bez problemu i to nie to samo co zwykły piec. Nie trzeba robić nic aby mieć ciepło i jeszcze dodam że to nie drogo. Polecam jeśli ktoś sie zastanawia.
Roman

A jakiej firmy masz pompę?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2011 - 18:16:48

tez bym nosil syna , gdyby mnie namówił na wydatek 80.000 zł

#12 ~KOŃ~

~KOŃ~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 13:34:15

tez bym nosil syna , gdyby mnie namówił na wydatek 80.000 zł

Jak kogoś stać to se wyda, zwykłe ogrzewanie też kosztuje ale fakt jest faktem że te pompy obsługi nie potrzebują. Stoi sobie taka "skrzynka" i ciepło wytwarza. Mnie niestety jeszcze nie stać na takie urządzenie, ale jeśli będę kiedyś mógł to czemu nie?

#13 ~MIMIK~

~MIMIK~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2011 - 22:08:22

Ja podpiszę się pod pompami ciepła bo sam też stałem przed dylematem co wybrać. Miałem wydać na piec żeliwny na eko groszek około 20000zł bo chciałem mieć coś dobrego. Ja zrezygnowałem na rzecz pompy ciepła a mój sąsiad został przy pierwszym planie. Piszę o sąsiedzie bo gdyby nie on to nie miałbym porównania. Ja wydałem trochę więcej ale kto teraz ma większy komfort? Jeśli nie domyślacie się to powiem tyle, pompa ciepła je super!
Naprawdę warto i to nie za 80000zł tak jak pisał poprzednik. Koszt urządzenia i całej instalacji zamknął się w mniejszej kwocie.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2011 - 08:59:07

a ile ? 72 000? :-) i przestan uskuteczniac ten marketing szemrany bo to żenujące. reklamujesz cos to reklamuj. wolna wola. skoro admini tego nie kasuja - znaczy wolno. ale nie wstawiaj tutaj rozmówek typu : mój sąsiad ma teraz gorzej itp. ja mam sąsiada który zdecydował sie na pompy ciepła i teraz wyje z żalu że wydał tyle kasy. czy znaczy to że pompy sa złe? NIE ! ale nie dla każdego. i nie zawsze sa optymalnym wyjściem. i tyle .

#15 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 12:53:42

a ile ? 72 000? :-) i przestan uskuteczniac ten marketing szemrany bo to żenujące. reklamujesz cos to reklamuj. wolna wola. skoro admini tego nie kasuja - znaczy wolno. ale nie wstawiaj tutaj rozmówek typu : mój sąsiad ma teraz gorzej itp. ja mam sąsiada który zdecydował sie na pompy ciepła i teraz wyje z żalu że wydał tyle kasy. czy znaczy to że pompy sa złe? NIE ! ale nie dla każdego. i nie zawsze sa optymalnym wyjściem. i tyle .

"Gość" coś taki oburzony? Jak Cię temat nie interesuje to się do niego nie włączaj. Piszesz jak bym Ci coś złego uczynił, jak masz jakieś problemy to jedz do lasu i tam się wyładuj. Jeśli Tobie się to nie podoba to nie musisz w tym uczestniczyć.

#16 ~:-)~

~:-)~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 17:33:21

ten GOŚĆ to pewnie jakaś konkurencja dlatego go tak boli :rolleyes:

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 09:29:26

Jeśli Tobie się to nie podoba to nie musisz w tym uczestniczyć.

w czym uczestniczyc. klepiesz tu bzdury, tworząc jakies super mega rozmówki ... napisz co wiesz o pompach, zareklamuj sie i czekaj na odzew a nie uskuteczniasz tu jakas dziwna zabawe dla małych dzieci. wykup sobie artykuł sponsorowany za 3000 zł i wtedy poczytamy co i jak.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 09:33:34

Regulamin forum.gk24.pl
(...)

5. Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez Użytkownika Forum wpisów o charakterze reklamowym

(...)

drogi przedsiebiorco koszaliński . jak bede chcial to bede bral udzial w dyskusji, bo przeciez to forum i dyskusja jest wskazana. tylko ze ty nie dyskutujesz a reklamujesz a to duża różnica. pisz dalej to wrzuce ci tu 20 linków z negatywnymi opiniami dot. pomp ciepła i wtedy z nimi dyskutuj.

#19 ~w pompe~

~w pompe~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 07:32:57

Co juz koniec z tymi pompami ?

#20 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 15:09:11

Co juz koniec z tymi pompami ?

Dlaczego???
Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem w miarę możliwości.
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych