Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Energia odnawialna - pompy ciepła

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~aa~

~aa~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 07:11:16

.

#22 mła

mła

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 10 październik 2011 - 20:12:30

sorki pomyliłem fora

Użytkownik mła edytował ten post 25 październik 2011 - 16:41:42

#23 ~Jacuś~

~Jacuś~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:51:11

Proszę o informacje czy warto połaczyć pompe cieplną z panelami od ogrzewania wody?Ja posiadam dwa panele i tak się zastanawiam nad pompą cieplną ale nie chciałbym likwidować paneli bo latem to badzo tanie jest ogrzanie wody.
Proszę o podpowiedz co by Pan zalecał, doradził?

#24 ~KamilS~

~KamilS~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 18:17:43

Proszę o informacje czy warto połaczyć pompe cieplną z panelami od ogrzewania wody?Ja posiadam dwa panele i tak się zastanawiam nad pompą cieplną ale nie chciałbym likwidować paneli bo latem to badzo tanie jest ogrzanie wody.
Proszę o podpowiedz co by Pan zalecał, doradził?

To podobno zalezy ile osob jest w gospodarstwie domowym. Podobno dobrze się sprawdza, ale sam mam ten dylemat. Zreszta coraz wiecej osob wybiera zintegrowane ogrzewanie. Moja zona zawsze marzyla o kominku tylko, ze sam kominek nie ogrzeje calego domu. Zdecydowalismy na zakup dodatkowo kotla i na zintegrowane ogrzwanie. Wg ponizszego schematu mozna dodać jeszcze np. solary. No i wlasnie nie wiem czy lepszy bedzie kominek z płaczszem wodnym czy solar. Nie wiem co lepiej ogrzeje wode. Cos poradzicie? Co się bardziej opłaca? Na solary jest jeszcze podobno jakas dopłata..

Dołączona grafika

#25 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 19:36:57

Może pompy ciepła to przyszłość ale są coraz droższe. Właśnie budujemy dom i myśleliśmy o montażu pompy ciepła ale ceny tegoroczne już są większe niż w poprzednim roku, około 3%. Jeśli tak będzie to kto będzie chciał inwestować w tego typu ogrzewanie? My wybraliśmy eko groszek ale myślimy o solarach do ciepłej wody lub pompie ciepła ale do samej ciepłej wody. Proszę więc o informację od użytkowników takich systemów do ciepłej wody.
Jadzia.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2012 - 19:45:48

Osobiście polecam pompy ciepła od Makroterm. Sam taką posiadam Koszt inwestycji nie jest wysoki.

#27 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 22:24:56

Witam serdecznie!
Zapraszam do tematu tak bliskiemu wszystkim nam, tematu energii cieplnej. Za oknem zima więc miło wrócić do cieplutkiego domu, jeszcze milej mieć świadomość, że energia która ogrzewa nasz dom jest tania i pozyskiwana bez uszczerbku dla naszego wspólnego dobra.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskucji.
Dołączona grafika

#28 ~:-)~

~:-)~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 07:27:20

Cosik małe zainteresowanie??? Kryzys w kraju i ludzie będą jak najtańsze systemy wybierać.

#29 ~Andre~

~Andre~
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 12:06:50

Kryzys kryzysem a tanio nie znaczy dobrze. My mimo kryzysu zdecydowaliśmy się na porządną inwestycję w Emmeti. Fakt faktem koszty nie były niskie, no ale jak już coś robić to robić porządnie nie? ;]Przekonali nas do siebie ekologią no i faktem, że inwestycja zwróci się po latach. Długo się zastanawialiśmy, nie są to gorsze.. ale decyzja padła i teraz generalnie to nie musimy martwić się, że zabraknie drzewa czy węgla groszkowego na opał. Z resztą dobierając pompę doradzono nam dogodne rozwiązanie, z którego najkorzystniej będzie pozyskiwać energię. Doradzili, opisali i pomogli w wykalkulowaniu zuzycia ciepłej wody i ogólnego ogrzewania. Wszystko ok, śmiało polecam innym

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2013 - 20:57:53

Ja mam pompę ciepła firmy Makroterm i faktycznie rachunki za prąd są dużo niższe. Inwestycja się zwraca.

#31 ~olek~

~olek~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2013 - 21:29:21

Ja mam pompę ciepła firmy Makroterm i faktycznie rachunki za prąd są dużo niższe. Inwestycja się zwraca.

Jestem zainteresowany instalacją pompy ciepła i jeśli możesz opisz jaki masz dom i jaki był koszt ogrzewania twojego domu tej zimy? jak możesz wrzuć kilka zdjęć z instalacji.

#32 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 06:19:06

Jestem zainteresowany instalacją pompy ciepła i jeśli możesz opisz jaki masz dom i jaki był koszt ogrzewania twojego domu tej zimy? jak możesz wrzuć kilka zdjęć z instalacji.

To pewnie reklama, dlatego Ci nie odpowiada. Ja do pompy się przymierzam. Podobno dużą popularnością cieszą się teraz pompy Buderusa. Co do kosztów to na tym forum znajdziesz wykresy jak one wyglądają z kosztami.

#33 ~Enigma~

~Enigma~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 10:12:10

..........................

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 06:42:08

Temat ciekawy a zainteresowanie znikło. Napiszcie ile kosztuje instalacja dla domu 150m2. Może ktoś zna realne zużycie energii dla takiego domu przez taki system?

#35 ~tom89~

~tom89~
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 23:30:09

Warto zainwestować o ile mamy ogrzewanie podłogowe. Przed inwestowaniem w pomę ciepła radzę wszytkim zapoznanie się z artykułem MG Projekt (zajmują się projektowaniem domów, więc chyba wiedzą co piszą). Są tam też szczegółowo opisane 4 sposoby montowania.

#36 ~Aneczka~

~Aneczka~
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 12:54:05

Ja posiadam swoja pompę ciepła marki Nibe od ponad roku i po tym czasie mogę stwierdzić z mężem, że była to najtrafniejsza decyzja, gdyż rachunki mile nas zaskoczyły. :) Sama pompa jak i firma ekopompaciepla.pl, która monotwała nam pompę, jest godna polecenia.

#37 AlkaAA

AlkaAA

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 05:30:01

Pompa ciepła to aktualnie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ogrzewanie domu - dobrze zrobiona instalacja to wygoda i oszczędność. Szczególnie warto zainteresować się tematem, jeśli ktoś dopiero buduje lub planuje budowę domu, bo wtedy koszt założenia pompy jest najniższy i najmniej jest  z tym problemu. Warto też poczytać o pompach na stronach firm, które się tym tematem zajmują od lat - www.eko-atelier.pl.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych