Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Gabinet Podologiczny w Koszalinie

podolog Koszalin

84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gabinet Podologiczny

Gabinet Podologiczny

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 09:54:39

Witamy,

Zapraszamy Państwa do nowootwartego Gabinetu Podologicznego w Koszalinie, znajdującego się w budynku Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie ul. Zwycięstwa 204a.

Słowem wstępu… kto to jest podolog i czym się zajmuje ?

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy.

Podolog to specjalista zajmujący się stopami. Celem zabiegów podologicznych jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planowanie i przeprowadzanie terapii w przypadku istniejących już dolegliwości. Jednocześnie zaznaczamy, że podolog to nie kosmetyczka, fizjoterapeuta po kursach i szkoleniach, tylko absolwent studiów wyższych o kierunku kosmetologia (kosmetolog) o specjalizacji podologia.

Do kompetencji podologa należy – pedicure medyczny, usuwanie odcisków, modzeli, nagniotków, pielęgnacja klasyczna, pielęgnacja specjalistyczna, opieka nad diabetykiem, pękające pięty, zmiany grzybicze, korekty wrastających paznokci, rekonstrukcja paznokci uszkodzonych i grzybiczych, pobieranie materiału do badań w kierunku grzybiczym, ortezowanie pacjenta po zabiegu, zabiegi odżywcze, masaż stóp.

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30- 18.00

Rejestracja telefoniczna lub osobista w gabinecie
tel. kom. 501 – 068 – 618

Gabinet Podologiczny – lic. spec. Joanna Dunder
Specjalistyczna Pielęgnacja Stóp i Dłoni
Budynek Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie
Gabinet nr 310 III piętro
ul. Zwycięstwa 204a
75-950 Koszalin

Zapraszamy Państwa.

Zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów we wtorki na zabiegi do gabinetu podologicznego - za okazaniem legitymacji emeryta i rencisty rabat 10%.

#2 ~unia~

~unia~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 18:19:54

A bezrobotny albo student ?

#3 ~Krystyna~

~Krystyna~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 09:24:19

Dziedzina medycyny bardzo potrzebna ponieważ dużo ludzi i nie tylko starszych ma problemy ze stopami.
Czy temat jeszcze aktualny ???????
Chodzę do tej przychodni i nie zauważyłam tego gabinetu.
Proszę podać szczegółowy zakres usług no i ceny bo informacja, że emeryci mają 10% zniżki to nic nie mówi, nie wiadomo czy przeciętny emeryt (mimo tej zniżki), ma po co wspinać się na to III piętro :)

#4 ~kamila k.~

~kamila k.~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 07:40:09

Podologię robi się również z salonach kosmetycznych, gdzieś przy spa, tam szukaj. Generalnie wydaje mi się, że to dobry moment na poznanie tego typu usług i ich naukę - może to przynieść z czasem kasę. Zainteresowanie na pewno będzie wysokie.

#5 ~Agniecha Cz~

~Agniecha Cz~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 10:20:30

Ja miałam robioną podologie - wrastajce paznokcie w spa w bardzo znanym hotelu spa koło Koszalina, robione przez kosmetyczkę i juz więcej nie skorzystam. Dostałam grzybicy paznokci a potem kiedy chciałam pomocy co dalej z tym robic, usłyszałam ze to normalne powikłanie. Druga sprawa to jakbym wiedziała, ze pani kosmetyczka wytnie boki paznokcia nozyczkami to sama bym sobie wycieła i oszczedziła 80 zł. Byłam u swojego lekarza, potem u chirurga doktora Marszałka i skierował mnie na pobranie grzybów i leczenie paznokci do pani Dunder potem długie przyjmowanie antybiotykow ale pani Dunder mi pomogła za pierwszym razem. Ostatnio na sweetdealu miała oferte na odciski i sobie zamówiłam usługe i bez zadnych powikłan wyszłam. Ja jestem ogolnie zadowolona z pani Dunder czyli osoby ktora sie zna na tym, ale więcej juz nie pojde do osob ktore koncza kilku godzinne kursy i nie wiedza co dalej zrobic.

#6 ~l.janerka~

~l.janerka~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 14:18:52

Mnie giry ciągle bolą-polewam je colą

#7 ~martakos~

~martakos~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 07:40:13

Ja się zainteresowałam podologią jakiś czas temu i właśnie od przyszłego tygodnia zaczynam szkolenie w new nails. Chcę w ten sposob więcej zarabiać - wprowadzamy usługę w naszym salonie. A zainteresowanie pojawiło się samo z siebie - najważniejsze, żeby było. Na temat samych szkoleń naczytaliśmy się wiele dobrego.

#8 zadajmipytanie

zadajmipytanie

Znajomy

• PipPip
  • 35 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 09:23:06

a co firma new nails ma wspolnego z podologia???????/

#9 ~pelcia~

~pelcia~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 07:26:28

Hmm.... sprawdzenie tego, że oni robią szkolenia podologiczne zajęło mi około 15 sekund, mniej niż napisanie twojego posta, więc na przyszłość radzę zrobić podobnie przed głupim traceniem czasu.

#10 ~podolski~

~podolski~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 07:53:28

Jedz na Podole , tam jest prawdziwy gabinet .

#11 ~ganiec~

~ganiec~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 07:25:04

Jest sens się uczyć tej podologii? Jakie są realia jeśli chodzi o pracę? Nie sądzę, aby było wybitnie wiele możliwości pod tym względem. Wciąż raczej mało który salon ma to w ofercie. Jest zatem sens robienia szkolenia?

#12 ~piguła~

~piguła~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 13:18:21

Podolog jest pośrednikiem między pacjentem a lekarzem diabetologiem, chirurgiem plastykiem, dermatologiem, reumatologiem i ortopedą, rehabilitantem więc trzeba mieć na ten temat wiedzę, ukończone studia z podologii gdzie są praktyki w szpitalach itp, a nie robić kursy po których nie wiele się wie, a płaci się po 3000 zł i 4000 zł za kilka godzin kursu teoretycznego, gdzie jedna osoba przychodzi jako model i uznaje się za kurs za zakończony i zaliczony, a wiedzy na ten temat dalej brak. Jest szereg chorób, których kosmetyczka bez potrzebnej wiedzy nie będzie wstanie rozpoznać. Trzeba jednak mieć trochę wiedzy medycznej a nie tylko podstaw z anatomii, żeby prowadzić gabinet zajmujący się podologią a tego w technikach kosmetycznych na pewno nie uczą.

#13 zadajmipytanie

zadajmipytanie

Znajomy

• PipPip
  • 35 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 10:18:02

nie rozsmieszaj mnie z new-nailsem
firma jak kazda inna ktora stwierdzila ze sobie zrobi podologiczny kurs
jedyna firma w polsce do ktorej udal bym sie na szkolenie to miralex....poznan
a new nails to tylko i wylacznie firma ktora zajmuje sie sprzedaza kosmetykow do stylizacji paznokci itp itd i nic szczegolnego
kto tam prowadzi szkolenie ?
osoba ktora byla na kursie ?ktora robi pedicure?
nie osmieszaj sie.... chyba nie wiesz co to podologia i jakie przypadki trafiaja sie przy pracy z podologi

dla osob chcacy naprawde czegos sie nauczyc tylko i wylacznie miralex na sam wstep
pozniej kilka zabiegow u obecnych mistrzow z targow podologi..
wydaki kilkutysieczne
pozniej duzo pracy przy stopach schorowanych a nie pedicurze a nie jest to przyjemne

pieniazkow tez trzeba troche wydac na sprzet.... autoklaw obowiazkowo!

obecnie klasa B wchodzi tylko w gre...

autoklaw klasy B 12l od 4700zl sie zaczyna takze podologia to drogi interes
i jezeli gdzies na sweetdealu czy w innych grupowych widac zabieg podologiczny za 50zl .... to wspolczuje tym co to kupuja i tam ida to robic

bo same przygotowanie stanowiska itp itd narzedzia sterylziacja jednorazowe rzeczy koszt bardzo wysoki a wiadomo z uslugi za 50zl 40% zabiegaja.....
czyli 30zl ?????
20 zl koszt zabiegu a gdzie zarobek ?zabieg kolo 1h do 2h w zaleznosci od przypadku itp itd
szkoda mowic
:)

#14 ~pelcia~

~pelcia~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 07:28:06

Myślę, że tylko ty się ośmieszasz. Zanim coś na przyszłość napiszesz to przynajmniej sprawdź informacje. New Nails od kiedy firmę znam robiło szkolenia, a dopiero później wprowadziło kosmetyki. A liczy się przede wszystkim jakość szkolenia, kto uczy i jakie są tego efekty. Ty oceniasz coś na czym nie byłeś/aś i o czym nie masz pojęcia. Daj sobie spokój.

#15 ~mianiata~

~mianiata~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:35:36

Skończyłam szkolenie podologiczne w New Nails kilka dni temu - było warte tych pieniędzy. Bardzo długi program, w zasadzie zrealizowano wszystko o czym czytałam. Wiele się dowiedziałam. Instruktorki super, konkretne, z wiedzą. Wiele pytań i wiele odpowiedzi. Ogólnei szkolenie zaliczam na plus.

#16 ~zendek~

~zendek~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 07:19:58

Ale i co? Niby to samo szkolenie ma ci wystarczyć do wykonywania takich usług w salonie kosmetycznym?

#17 ~zendka~

~zendka~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 07:32:07

Teoretycznie tak, ale wiem że muszę trochę poćwiczyć. Będę po prostu szukała praktyki w salonie. Być może uda mi się znaleźć na tyle doświadczenia, że będę mogła wkrótce normalnie wykonywać te zabiegi na klientach.

#18 zadajmipytanie

zadajmipytanie

Znajomy

• PipPip
  • 35 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:14:34

ale po co tu sie oglasza firma new nails ?czyzby nie bylo kursantow?

dla mnie to firma krzak........ szkolenia tez krzak.

chcesz profesjonalne szkolenie ?
to poczytaj pisma branzowe i udaj sie do tegorocznych lub ubieglorocznych mistrzow polski...
jedz do miralexu na szkolenie....

popracuj z 1 miesiac z naprawde ciezkimi przypadkami to bedzie mozna stwierdzic ze cos bedziesz wiedziec

samo mizianie frezarka stopek to nie pedicure medyczny....
popatrz na zdjecia prawdziwie zniszczonych stop zchorowanych....z wrastajacymi paznokciami
i zastanow sie dopiero
a pisanie o new nails to moze robic to tylko samoreklama

#19 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 20:07:12

Pękają mi pięty, co wiąże się z potwornym bólem... aż ciężko się chodzi. Postanowiłam z tym skończyć i zgłosiłam się do Cosmedica w Koszalinie... i całe szczęście, że tam trafiłam, Pani Kasia to profesjonalistka z ogromną wiedzą,To przede wszystkim dyplomowany kosmetolog do spraw podologii, czyli wie co robi...Uratowała mnie, sprawiając, że już nie odczuwam tego okropnego bólu pękających pięt... Polecam również zajrzeć na stronę http://www.cosmedica-koszalin.pl/! Pozdrawiam i dbajcie o swoje stopy, bo po co cierpieć :)

#20 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 23:42:14

To jakaś paranoja, szkolenia w kilka godzin??
Niby z jakiej racji?
A gdzie podstawy jakiekolwiek?
Nie sztuką jest zrobić krzywdę, sztuką jest dobrze rozpoznać i pomóc osobie która przychodzi z problemem, a po omacku to sobie można.. masaż stóp zrobić..
Współczuję ludziom którzy trafią do lekkomyślnych osób, które przez przypadek bez pomysłu na zycie decydują się na podologię tylko dlatego bo znaleźli gdzieś kurs..

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podolog, Koszalin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych