Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gdy dziecko boli ucho :: zobacz komentowany artykuł

28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lilia478

Lilia478

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 21:30:02

Genialna sprawa na ból ucha dorosłego czy dziecka - na noc wkropić jedną lub dwie kropelki wody utlenionej i kwadrans nie zmieniać pozycji. Druga opcja, obrać duży ząbek czosnku, przekroić i włożyć do ucha - miejsce przecięcia ma dotykać skóry ucha przy wejściu do niego. Moje dziecko z czosnkiem zasypia, nie ma obawy, że to wejdzie głębiej (dlatego ząbek ma być duży). Polecam, jak zawieje uszy, zanim rozwinie się coś gorszego. Ja z takim ząbkiem paraduję ze dwie godziny, potem wyrzucam.

#22 martynka35

martynka35

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 28 luty 2017 - 11:01:54

Na ból ucha olejek kamforowy na wacik i zatkać nim ucho. To pomaga.

#23 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2018 - 11:43:52

Można też posmarować okolice ucha olejkiem kamforowym, który również dobrze rozgrzewa. Jak da rade to ja polecam też płukać gardło rumiankiem. No a jak nie pomoże to najlepiej udać się do lekarza. Ja byłam u laryngologa w CMP i okazało się że ból jest od używania patyczków do uszu. Musiał mi przeczyścić uszy - wyciągnąć to wszystko co wepchnęłam tym patyczkiem 

#24 ~Sandra~

~Sandra~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:24:56

Ja swojemu dziecku psikałam spray fonix do ucha. Zanim się dostaliśmy do lekarza upłynęło trochę czasu i trzeba było działać skutecznie. Dobrze, że obyło się bez gorączki i antybiotyków.

#25 ~karina~

~karina~
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 16:07:21

Mojemu synkowi bardzo pomógł spray fonix. Poprawiło się już po pierwszej dawce, a po kolejnej ból całkowicie ustąpił i obyło się bez wizyty u laryngologa

#26 ~Marika~

~Marika~
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 11:51:27

Tego na ból nie znam, my mamy ten do czyszczenia uszu, który doradzał nam laryngolog. Dzięki niemu u młodszego syna nie zbiera się nadmiernie woskowina. 

#27 ~milena~

~milena~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 16:23:00

Też chyba muszę kupić ten fonix na ból, bo córka coś mi się od wczoraj skarży, że ucho ją boli, to bym jej psiknęła, żeby się nie męczyła

#28 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:24:41

też używam od paru dni tego sprayu z olejkami, bo mały cały czas skarżył się na ból ucha i przeciwbólowe kompletnie nie pomagały

#29 ~skriba~

~skriba~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 00:08:31

To dziwne, lidokaina jest bardzo skuteczna przy bólu, więc zastanawiam się jak olejki mog działać przeciwbólowo a środek przeciwbólowy nie, mi lix bardzo pomógł już w kilku sytuacjach, jak dziecko się skarży na ból to wiem że będzie po tych kroplach lepiej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych