Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Zdjęcie

Gdzie jest droga na Walne?

59 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~WALNA~

~WALNA~
  • Goście

Napisano 09 maj 2013 - 15:25:47

i co ? Wypłacili wam te siedem stuw?

mi dali 1400 !
od razu za dwa lata .

#22 ~pesymista~

~pesymista~
  • Goście

Napisano 09 maj 2013 - 20:11:18

Na II części WZ było ok 50 członków na ponad 700 uprawnionych w tym tylko 3 nieuzależnionych od prezia i głosujących - to proporcja "zdrowa"
Żal tych głupiutkich ludzików mających zamiast mózgów wodę.
Poddani zostali praniu mózgów i nic na razie zrobić nie można.
Dokąd to pokolenie nie odejdzie w naturalny sposób
kazio będzie rządził w tej firmie.

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 maj 2013 - 17:00:20

Droga na walne wiedzie przez wymiar czynszu, światła przy biedronce i po węchu na piętro. Czynsze są bardzo niskie, część opłat finansuje zarząd ze swoich prywatnych pieniędzy i nie tylko tym zasłużył się zarząd i RN : przycinają trawę, sadzą kwiatki, ocieplają budynki, wymieniają windy nawet tam gdzie ich nie ma, malują klatki, pilnują wywozu śmieci, itd, to wszystko oczywiście bezkosztowo!!! To po co im droga na walne? Jak czynsze wzrosną jeszcze o 50% to pognamy wszyscy i będziemy się przepychać w wejściu, wtedy pracusie zarządcy poczują siłę tych leniwych, bezmyślnych i bezwolnych ludków. Aby czynsze w górę!!!

#24 ~Apreto~

~Apreto~
  • Goście

Napisano 11 maj 2013 - 22:11:22

JESTEŚ WŁAŚCICIELEM MIESZKANIA?

CHCESZ POZNAĆ SWOJE PRAWA?

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 22 maja (środa) o godz. 16.00

w Stowarzyszeniu APERTO, ul. Piłsudskiego 6/2

W programie:

1. Akty prawne regulujące prawa właścicieli we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych

2. Prawa i obowiązki właścicieli i zarządu powierzonego we wspólnotach

3. Prawa i obowiązki właścicieli członków i nieczłonków w spółdzielniach mieszkaniowych - wskazanie kompetencji zarządu powierzonego i czynności przekraczających ten zarząd

4. Kiedy potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli wspólnoty, czy spółdzielni mieszkaniowej?

5. Jak można dochodzić swoich praw, w przypadkach konfliktów z zarządcami.

Projekt pt.„Z prawem pod jednym dachem” jest finansowany przez Instytut Spraw Publicznych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Obywatel i Prawo VII".

#25 ~teszciekawy~

~teszciekawy~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 23:20:03

mi dali 1400 !
od razu za dwa lata .

Gratulacje :)
A co dawali na kolejnych? Nikt nie zdradza, a tajność obrad chyba nie została zarządzona?

#26 ~Miszkaniec bloku.~

~Miszkaniec bloku.~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 06:45:24

Gratulacje :)
A co dawali na kolejnych? Nikt nie zdradza, a tajność obrad chyba nie została zarządzona?

Nie jestem pewien. Przed wejściem treba sie było przeciskac miedzy ochroniarzami w rynsztunku bojowym (takim antykibolskim). A obok cztery panie w białych bluzkach dokładnie kotrolowały dowody osobiste wchodzących i kazały się podpisywać w ich przytomności. Dobrze, ze nie kazali przed wejściem zdać do depozytu telefonów komórkowych. Byłoby zupełnie jak na posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych. Mogę tylko wyjawić, że jako jedyny na sali głosowałem za tym aby mi wypłacili moje 700 zł. I teraz zyję w strachu, bo mogą mnie oskarżyć o postawę antyspółdzielczą i wylkuczyć ze swojego grona. Dziwię się tylko obecnej na sali i głosującej przeciw wypłaceniu tych pieniędzy pani żyjącej z rodziną od wielu lat wyłącznie ze środków pomocy społecznej. Byc może lepiej ode mnie rozumie potrzeby finansowe spółdzielni i stać ją. Resztę zebrania niech owieje mgła tajemnicy.

#27 Franciszek Czajkowski

Franciszek Czajkowski

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 15 maj 2013 - 23:20:33

Jako bezprawnie wykreślony, pozbawiony zostałem tym samym możliwości wzięcia udziału w mojej 1/10 W. Jako liszeniec – przypomnijcie sobie Państwo jaki to był status pewnej kategorii obywateli Państwa Bolszewików, instytucji wskrzeszonej w Imperium Kazimierza Okińczyca – zostałem pozbawiony prawa zgłaszania poprawek do projektów uchwał na Walne, własnych projektów, czynnego i biernego prawa wyborczego.

Nie będę też miał możliwości zaskarżenia w sposób bezczelnie szydzący z demokratycznego państwa prawnego zwołanego i przeprowadzonego Walnego Zgromadzenia i „przegłosowanych” czyli z założenia nielegalnych, „uchwał”.

Przez chwilę jednak uległem złudzeniu, że wskazując na bezprawie przedsięwzięte przez zarząd Spółdzielni za aprobatą rady nadzorczej obudzę u moich współobywateli , sąsiadów , ludzi znajomych i obcych ale połączonych wspólnym sąsiedztwem przynajmniej sprzeciw wobec tak jawnego i bezczelnego deptania jeśli już nie reguł porządku prawnego, bowiem nie każdemu jest dana wrażliwość akurat w tej dziedzinie, ale przynajmniej stanowczy sprzeciw wobec brutalnego deptania godności osobistej jakiej świadomość powinien posiadać każdy z mieszkańców osiedli spółdzielczych Przylesia, a już z pewnością członek spółdzielni. Podsuwałem też pod rozważenie jedyny dostępny w tym przypadku sposób postępowania.

Po reakcjach na tym forum, a właściwie ich braku, zaczynam dostrzegać istotę mojego błędnego rozumowania: ci co piszą na forach internetowych, również tym, nie chodzą na zebrania, a ci co biorą udział w swoich 1/10 Zgromadzenia, nie czytają, o czym pisze się na forum.
Dlatego smutno mi Boże….

#28 ~lodzia~

~lodzia~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 08:25:54

dobra robota realizatora obrazu http://www.youtube.c...v=vUAnEy1UkKk#!

#29 ~były oborowy~

~były oborowy~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 09:58:56

Wiesz co Franek? Żal mi ciebie. Ty chciałeś tu wzbudzić jakieś współczucie za to że cie wykluczyli ze spułdzielni? A może odruch solidarności i zainspirować do działania? To ty nie wiesz skąd się wzieli osadnicy na Przylesiu? Z pegeerów.

Najpierw z tego, co rozkradli i wynieśli pokupowali wkłady dla swoich córek, a kiedy pegeery upadły, przenieśli się do nich niańczyć wnuki. To nie jest materiał na społeczeństwo obywatelskie. Jak się w taki sposób nabywa członkostwo, to się nie ceni tzw.. uprawnień korporacyjnych wynikających z członkostwa. Dla nich prezes spółdzielni to ten sam Car i Boh, co Dyrektor pegeeru.

Na dowód że mam racje zobacz sobie, jak temat o balkonach, za które prezes chciał obciążyć lokatorów a sąd nie pozwolił zamienili w temat o pegeerach. To ich ciągle boli i zajmuje . A nie jakieś walne, które mają w du***. Chyba, żeby uchwaliło dewidende. Ale każdy kto ma choć krople oleju w głowie, powinien wiedzieć, że to pic.

#30 ~była główna księgowa~

~była główna księgowa~
  • Goście

Napisano 18 maj 2013 - 09:37:21

święte słowa

#31 ~Jaś (lodziarz)~

~Jaś (lodziarz)~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 06:57:24

dobra robota realizatora obrazu http://www.youtube.c...v=vUAnEy1UkKk#!

Zaiste wyborna ta robota. Ale czy przypadkiem nie zawiera, jak to się teraz mówi lokowania produktu pod nazwą PREZES DOSKONAŁY?

Co na to administracja portalu? Czy miejsce na takie reklamy nie powinno znajdować się na stronie KSM "Przylesie"? A może by ktoś przypomniał zarządowi spółdzielni jakie dokumenty powinny być na tamtej stronie publikowane OBOWIĄZKOWO?
Jeśli by ktoś nie wiedział, to uprzejmie slużę:

ustawa z dnia 15 grudnia 2000r.o spoldzielniach mieszkaniowych:

art. 81. 3. Statut spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy, uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni, a także protokoły lustracji i roczne sprawozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni.

#32 ~lubie cieple~

~lubie cieple~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 07:05:28

Jasiu ? jakie robisz lody ???

#33 ~tajne/poufne~

~tajne/poufne~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 07:09:41

Zaiste wyborna ta robota. Ale czy przypadkiem nie zawiera, jak to się teraz mówi lokowania produktu pod nazwą PREZES DOSKONAŁY?

Co na to administracja portalu? Czy miejsce na takie reklamy nie powinno znajdować się na stronie KSM "Przylesie"?  A może by ktoś przypomniał zarządowi spółdzielni jakie dokumenty powinny być na tamtej stronie publikowane OBOWIĄZKOWO?
Jeśli by ktoś nie wiedział, to uprzejmie slużę:

ustawa z dnia 15 grudnia 2000r.o spoldzielniach mieszkaniowych:

art. 81. 3. Statut spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy, uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni, a także protokoły lustracji i roczne sprawozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni.

Nie da rady. Wg prezesa Okińczyca spółdzielnia mieszkaniowa to organizacja tajna / poufna. Jak loża masońska. Dokumenty i informacje o działaniach organów statutowych spółdzielni mogą byc dostepne tylko członkom loży (spółdzielni). Trzeba by wprowadzić system haseł, zabezpieczeń, bezpieczne łącza aby nic co robi spółdzielnia nie przedostało się do publicznej wiadomości. A do udzielania informacji o sukcesach spółdzielni na zewnątrz upoważniony jest osobiscie prezes za biurkiem na tle fikusa.

#34 ~Jaś (lodziarz)~

~Jaś (lodziarz)~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 10:02:04

Jasiu ? jakie robisz lody ???

to umów się z lodzią. Ja nie robię tylko sprzedaję. Na odpustach.

#35 ~ten sam~

~ten sam~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 10:25:49

Nie znam lodzi , to twoja laska ?

#36 ~franek.czajka~

~franek.czajka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 10:50:49

trollu:
~-lodzia
_ lubie cieple-
-ten sam-
zgłosiłem cię moderatorowi, żegnaj na zawsze

#37 ~KazimierzNaPrezydenta~

~KazimierzNaPrezydenta~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 19:55:13

W związku z serią skandali wokół aquaparku w Koszalinie padła propozycja a by w referendum odwołać Piotra Jedlińskiego i na prezydenta wybrać Edwarda Redlarskiego, Stanisława Górawskiego albo powszechnie uwielbianego Kazimierza Okińczyca. Czy dyskutowano o tym a walnych zgromadzeniach?

#38 ~entuzjasta~

~entuzjasta~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 11:20:42

W związku z serią skandali wokół aquaparku w Koszalinie padła propozycja a by w referendum odwołać Piotra Jedlińskiego i na prezydenta wybrać Edwarda Redlarskiego, Stanisława Górawskiego albo powszechnie uwielbianego Kazimierza Okińczyca. Czy dyskutowano o tym a walnych zgromadzeniach?

Tak na ostatnim Walnym Pan Prezes oświadczył, że jeśli uzyska 66% w głosowaniu nad absolutorium, przy frekwencji min 51%, to zgodzi się startować. Czy znane są już wyniki?

#39 Franciszek Czajkowski

Franciszek Czajkowski

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 23 maj 2013 - 10:40:31

No i stało się to, czego nie przewidywałem w najczarniejszych przypuszczeniach.

Nikt nie odnalazł drogi na Walne Zgromadzenie Członków KSM „Przylesie”. No może jeden albo dwóch ale i ci stwierdzili, że nie ma o czym pisać.

Jeszcze gorzej. Rzesze spragnionych wodnych kąpieli Przylesian dowiedziały się w tych dniach, że w miejscu tak upragnionego Parku Wodnego będą miały wspaniałą gliniankę, która z czasem wypełni się deszczówką . Będzie tam można popluskać się i połowić ryby. I teraz już nie mają innych tematów do dyskusji poza Aquaparkiem, no chyba o tym, że pani zabiła pana a zbrodnia to niesłychana.

To ja zgłaszam mojego pomysła:

Skoro nie będzie Parku Wodnego, to może Park Jurajski?
miejsce już jest:

http://www.gk24.pl/a...ZALIN/130529965

A jeśli prawdą jest to o czym pisze się tu:

http://forum.gk24.pl...863#entry797863

to zobowiązuję się w niedługim terminie mojego pomysła rozwinąć i przedstawić szczegółowe propozycje.

I to by było na tyle w tym temacie. Znaczy się Droga Na Walne.
Pozdrawiam wszystkich.

#40 sinuhe43

sinuhe43

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 24 maj 2013 - 13:00:16

Niby zamknąłeś temat i należałoby to uszanować, ale jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia, że na tym portalu jest prowadzona albo jakaś nieczysta gra, albo brak całkiem elementarnego profesjonalizmu.
Czy TU są jacyś administratorzy i moderatorzy?

Na każdym, w miarę profesjonalnym portalu społecznościowym podejmującym ważkie tematy lokalne i krajowe istnieje coś takiego, jak łączenie wątków albo sugerowanie czy wręcz przekierowywanie wypowiedzi pod właściwy adres.
Tu stało się coś niesłychanego.

Dziennikarz napisał artykuł o tym, że Sąd Rejonowy w Koszalinie ( notabene przywracając wiarę wielu obywatelom w to, że do sądu idzie się po sprawiedliwość, a nie jak twierdzi prezes zarządu Przylesia – po wyrok) stanął po stronie zwyczajnych obywateli a nie ich ciemiężców.
Pod tym artykułem natychmiast wszczęła dyskusję pani Elena B. (widzowie „Telewizji” MAX dobrze ją znają z wieczorków dla seniorów pod patronatem Prezesa), która jak lwica wystąpiła w obronie Prezesa przed spółdzielcami.

I tak oto potoczyła się chaotyczna dyskusja o wadach i zaletach prezesa, a mało kto zauważył, że zostały postawione istotne pytania właśnie w tym wątku, którego tytuł został zaczerpnięty, jeśli dobrze pamiętam, z prozy Marka Nowakowskiego.
Znosiłem to cierpliwie, ale w trakcie ostatniego etapu tzw .Walnego Zgromadzenia na Dziesięć części podzielonego nasiliła się tak intensywna działalność bojówek netowych sponsorowanych przez władze spółdzielni, w tym niejakiego Jerzy P. i Nara, że nie zdzierżyłem.

Przypominam, moje pytanie brzmi:
jak można było dopuścić do tak nachalnej propagandy wynoszącej pod niebiosa człowieka, ewidentnie depczącego prawo i godność osobistą mieszkańców zarządzanych przez niego osiedli?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych