Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ile kosztuje obalenie rządu?


13547 odpowiedzi w tym temacie

#11941 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3279 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 18:36:52

Jak Janusz wytłumaczysz taką rzecz. Jamno do 1945 było niemieckie. Przez 800 lat nikt nie robił tam, polderów i innych niepotrzebnych bzdur. W średniowieczu produkcja szkutów na placu kilinskiego i transport towarow odbywał się przez zatoke jamnenska tak głęboką jak Pyton w akcie erekcyjnym. Nic nie zalewało. Za Hitlera rozbudowa bazy lotnictwa morskiego również nie zahaczyła o jakieś regulacje wtedy już jeziora. Bagna od brzegu do dzisiejszych torow po prostu były naturalne. Stary rybak z Uniesta i Czajcze mówił, że przyszedł sztorm wybrał cały syf z jeziora i było dobrze. I tak do czasu kiedy cwaniak z PO chciał przyciąć kasę na budowie czegoś kompletnie niepotrzebnego. Rozpisano jakiś dziwny powód budowy czegoś, magistrat podał plebsowi wizję mariny i portu, jakieś wrota sztormowe, kilka osób kupiło działki wokół jeziora, które zmieniło się w ściek.
DLACZEGO?

powód jak powód co jest dla ciebie niezrozumiałe? Jest oczywistym, że Dzierzecinka z jej krótkim korytem nie mocy zalania. Problem leży w dotacjach. Nie było dotacji na rozrywkowa urbanizacje miasta ale były na uregulowanie rzek. Napisano więc na taką dotacje i taka wykonano. A że przy okazji miasto zrobiło tam fontannę, plaże i inne takie to już poza projektem regulacji rzeki. Zurbanizowano wspólnymi siłami zapomniany kawałek miasta. Co do jeziora popatrz jak zalewa północne skrajne Koszalina od niedawna w obszarze miasta. Jezioro to zamienili się w sciek za prl. Obecnie dzięki oszyszczalni jego wody są znacznie czystsze niż wtedy.

Użytkownik rniski-four edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 18:43:26


#11942 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:23:24

Suwerenny PL. Film ,, Gowin o Konfederacji "

na YT 

Gowin to totalna kompromitacja. Prezentuje się jako rzekomo prawdziwa prawica, a głosując w Sejmie  popiera wszystkie pomysły socjalistycznego, więc lewicowego PiSu. Niech koryciarz się goni!#11943 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:28:53

Ucho Prezesa – Tajemnica przedwyborcza

 

na YT#11944 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 21:08:27

Co zrobił gawlowski dla koszalina?

 

Zrobił to co Pyton rniskiemu#11945 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 06:46:42

PiS twierdzi że dotrzymuje słowa, bo realizuje swoje wyborcze obietnice z 2015r. I wykpiwa opozycję która ostrzegała, że realizacja tych obietnic doprowadzi do kryzysu finansow państwa. Politycy PiS mówią: straszyliście że budżet się załamie, a tu proszę, nie ma żadnego zagrożenia, a budżet jest prawie zrównoważony.
Ale to nieprawda. Przypomnijmy najważniejsze obietnice, jakie składał PiS w kampanii 2015 i ile to miało kosztować (w skali roku):
1. 500+ na każde dziecko: 43 mld zł;
2. Kwota wolna od podatku 8000 zł: 40 mld zł;
3. Bezpłatne leki dla seniorów (powyżej 75 lat): 5 mld zł;
4. Obniżenie wieku emerytalnego: 9 mld zł (w pierwszym roku);
5. Pomoc dla frankowiczów: 5-20 mld zł (zależnie od wersji);
6. Gabinety lekarskie i dentystyczne w szkołach: 1-2 mld zł;
7. Obniżki podatku CIT: 2-3 mld zł.
Łączny koszt tych obietnic to 105-122 mld zł. To o tych kosztach mówili politycy opozycji - i mieli rację, bo wzrost wydatków tej skali - rzędu 6-7% PKB - groził rzeczywiście załamaniem budżetu.
Ale PiS zrealizował po objęciu władzy tylko DWIE z tych obietnic: program 500+, i to bez pierwszego dziecka (od II kw. 2016), i obniżył wiek emerytalny (od IV kw. 2017). Koszt tych dwóch zmian był wielokrotnie niższy od zapowiedzi: odpowiednio 18 mld w 2016 i 24 mld w latach 2017-2019 na 500+, oraz ok 2,5 mld w 2017, i ok 10 mld rocznie w latach 2018-2019 na wcześniejsze emerytury. Czyli 34 mld zł rocznie zamiast zapowiadanych 120 mld.
PiS nie zrealizował do dziś pozostałych obietnic. A także wielu innych, jak 100 tys mieszkań+, milion samochodów elektrycznych, promy, pociągi dużych prędkości, drony, helikoptery, nowe województwa, itp. To, plus podniesienie różnych danin i podatków, wyjaśnia dlaczego budżet się do tej pory nie załamał.
Natomiast zrównoważenie budżetu jest mitem. To wynik drastycznego obniżenia wydatków na inwestycje centralne współfinansowane środkami UE, oraz ograniczania środków na edukację, służbę zdrowia, nowe technologie. PiS wydaje pieniądze na prezenty socjalne kosztem wydatków na rozwój. Przejadamy pieniądze zamiast inwestować w przyszłość.
Musimy przypominać o tych faktach, bo wielu wyborców nie ma o tym pojęcia. Niestety, bezkrytycznie wierzą oni w PiSowską propagandę sukcesu.#11946 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 07:20:48

Ktoś słusznie zauważył, że jeszcze 4 miesiące temu ten rząd nie był w stanie zapewnić nauczycielom i pielęgniarkom 4.000 zł brutto w przyszłości, a przed wyborami obiecuje taką kwotę każdemu jako płacę minimalną.

Kuriozalne jest to, że podwyżki płacy minimalnej nie obejmą służby zdrowia i oświaty, a także m.in. służb mundurowych, bo podlegają innej ustawie!

Zobaczymy w październiku jak bardzo rozgarnięty mamy naród.#11947 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 07:56:51

Olbrzymi sukces Jacka Kurskiego. TVP wygrała organizowany przez TVP konkurs na najbardziej obiektywną telewizję.#11948 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3279 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 08:06:57

Olbrzymi sukces Jacka Kurskiego. TVP wygrała organizowany przez TVP konkurs na najbardziej obiektywną telewizję.

a Szydlo na najmniej pazernego premiera :)

#11949 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 08:34:58

a Szydlo na najmniej pazernego premiera :)

farma trolli z Dworcowej sie obudziła z pijackiego letargu i szczeka.#11950 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3279 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 08:38:12

farma trolli z Dworcowej sie obudziła z pijackiego letargu i szczeka.

z pijackiego jak pijackiego, ty niestety wciąż w letargu trwasz.

#11951 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:38:33

a Szydlo na najmniej pazernego premiera :)

 

A ty rniski,na największego POjeba z urojeniami :lol:#11952 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:47:05

A ty rniski,na największego POjeba z urojeniami :lol:

Zawył zakompleksiony frustrat z urojeniami - PiSdzielec Prawda1111.#11953 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:09:16

Nie wiem czy zauważyliście, ale cały program PiS-u jest oparty na kłamstwach i niedomówieniach. Ot, np tzw. zrównoważony budżet!!!!! Najpierw Morawiecki a ostatnio Kaczyński opowiadają totalne bzdety na temat zrównoważonego budżetu - że po raz pierwszy, że dzięki wzrostowi gospodarczemu, że dzięki zwalczaniu mafii VAT-owskiej itp bzdury. Jak słucham tych kłamstw, to normalnie mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Jak można tak bezczelnie łgać????? Przecież to jest normalna sztuczka księgowa!!!!!! W kraju, w którym w ostatnim roku zamknięto 69 szpitali a w tych co jeszcze funkcjonują zamyka się oddziały szpitalne, bo nie ma pieniędzy na lekarzy i na pielęgniarki, gdzie likwiduje się dopłatę do leków onkologicznych ratujących życie, gdzie nie ma dnia, żeby ktoś nie umarł na jakimś SOR-ze, gdzie w wyniku deformy oświaty szkoły pracują na 3 zmiany a w niektórych szkołach rodzice dzieci klas młodszych muszą zaopatrywać swe dzieci w pampersy, bo dzieciaki nie mają jak załatwić się na przerwie, gdzie lekarstwa podrożały tak, że wypisanie niektórych przypomina podpisanie wyroku śmierci, gdzie okres oczekiwania na wizytę u specjalisty przekracza statystyczną długość życia, rząd i partia rządząca ogłaszają, że mają zrównoważony budżet!!!!! Jakim trzeba być bezczelnym chamem, żeby coś takiego powiedzieć!!!!!! Ile trzeba mieć pogardy dla ludzkiego życia i cierpienia, żeby coś takiego głosić????? Panie Kaczyński i spółka!!!!!! Proponuję zlikwidować wszystkie szpitale a w każdym mieście otworzyć tylko jedną szkołę, która będzie uczyła dzieci od zerówki do matury!!!!! Gwarantuję, że wyjdzie wam nadwyżka budżetowa!!!!!! Będziecie mieli co rozdawać!!!!!#11954 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3279 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:58:53

Nie wiem czy zauważyliście, ale cały program PiS-u jest oparty na kłamstwach i niedomówieniach. Ot, np tzw. zrównoważony budżet!!!!! Najpierw Morawiecki a ostatnio Kaczyński opowiadają totalne bzdety na temat zrównoważonego budżetu - że po raz pierwszy, że dzięki wzrostowi gospodarczemu, że dzięki zwalczaniu mafii VAT-owskiej itp bzdury. Jak słucham tych kłamstw, to normalnie mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Jak można tak bezczelnie łgać????? Przecież to jest normalna sztuczka księgowa!!!!!! W kraju, w którym w ostatnim roku zamknięto 69 szpitali a w tych co jeszcze funkcjonują zamyka się oddziały szpitalne, bo nie ma pieniędzy na lekarzy i na pielęgniarki, gdzie likwiduje się dopłatę do leków onkologicznych ratujących życie, gdzie nie ma dnia, żeby ktoś nie umarł na jakimś SOR-ze, gdzie w wyniku deformy oświaty szkoły pracują na 3 zmiany a w niektórych szkołach rodzice dzieci klas młodszych muszą zaopatrywać swe dzieci w pampersy, bo dzieciaki nie mają jak załatwić się na przerwie, gdzie lekarstwa podrożały tak, że wypisanie niektórych przypomina podpisanie wyroku śmierci, gdzie okres oczekiwania na wizytę u specjalisty przekracza statystyczną długość życia, rząd i partia rządząca ogłaszają, że mają zrównoważony budżet!!!!! Jakim trzeba być bezczelnym chamem, żeby coś takiego powiedzieć!!!!!! Ile trzeba mieć pogardy dla ludzkiego życia i cierpienia, żeby coś takiego głosić????? Panie Kaczyński i spółka!!!!!! Proponuję zlikwidować wszystkie szpitale a w każdym mieście otworzyć tylko jedną szkołę, która będzie uczyła dzieci od zerówki do matury!!!!! Gwarantuję, że wyjdzie wam nadwyżka budżetowa!!!!!! Będziecie mieli co rozdawać!!!!!

kłamstwo jest dla PiSu główna metoda zdobywania głosów. Można tak bo ich malomiasteczkowy elektorat niekumaty, nieczytaty.

#11955 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 12:02:58

kłamstwo jest dla PiSu główna metoda zdobywania głosów. Można tak bo ich malomiasteczkowy elektorat niekumaty, nieczytaty.

trolle z dworcowej to tez kłamcie.#11956 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3279 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 12:05:46

trolle z dworcowej to tez kłamcie.

po co kłamiesz? My przynajmniej mamy dowody i wiele przegranych przez PiS wyroków sądowych.

#11957 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:06:15

Nie wiem czy zauważyliście, ale cały program PiS-u jest oparty na kłamstwach i niedomówieniach. Ot, np tzw. zrównoważony budżet!!!!! Najpierw Morawiecki a ostatnio Kaczyński opowiadają totalne bzdety na temat zrównoważonego budżetu - że po raz pierwszy, że dzięki wzrostowi gospodarczemu, że dzięki zwalczaniu mafii VAT-owskiej itp bzdury. Jak słucham tych kłamstw, to normalnie mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Jak można tak bezczelnie łgać????? Przecież to jest normalna sztuczka księgowa!!!!!! W kraju, w którym w ostatnim roku zamknięto 69 szpitali a w tych co jeszcze funkcjonują zamyka się oddziały szpitalne, bo nie ma pieniędzy na lekarzy i na pielęgniarki, gdzie likwiduje się dopłatę do leków onkologicznych ratujących życie, gdzie nie ma dnia, żeby ktoś nie umarł na jakimś SOR-ze, gdzie w wyniku deformy oświaty szkoły pracują na 3 zmiany a w niektórych szkołach rodzice dzieci klas młodszych muszą zaopatrywać swe dzieci w pampersy, bo dzieciaki nie mają jak załatwić się na przerwie, gdzie lekarstwa podrożały tak, że wypisanie niektórych przypomina podpisanie wyroku śmierci, gdzie okres oczekiwania na wizytę u specjalisty przekracza statystyczną długość życia, rząd i partia rządząca ogłaszają, że mają zrównoważony budżet!!!!! Jakim trzeba być bezczelnym chamem, żeby coś takiego powiedzieć!!!!!! Ile trzeba mieć pogardy dla ludzkiego życia i cierpienia, żeby coś takiego głosić????? Panie Kaczyński i spółka!!!!!! Proponuję zlikwidować wszystkie szpitale a w każdym mieście otworzyć tylko jedną szkołę, która będzie uczyła dzieci od zerówki do matury!!!!! Gwarantuję, że wyjdzie wam nadwyżka budżetowa!!!!!! Będziecie mieli co rozdawać!!!!!

 

kłamstwo jest dla PiSu główna metoda zdobywania głosów. Można tak bo ich malomiasteczkowy elektorat niekumaty, nieczytaty.

 

po co kłamiesz? My przynajmniej mamy dowody i wiele przegranych przez PiS wyroków sądowych.

 

Skoro ty rniski masz urojenia i konfabulacje, to myślisz, że wszyscy tak mają? :P Zapewniam cię rniski, że tak nie jest, a najlepiej ci to wytłumaczy twój psychiatra :lol:#11958 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:12:27

 

 

 

 

 

Skoro ty rniski masz urojenia i konfabulacje, to myślisz, że wszyscy tak mają? :P Zapewniam cię rniski, że tak nie jest, a najlepiej ci to wytłumaczy twój psychiatra :lol:

 

Nie oceniaj ludzi według siebie, sfrustrowany i zakompleksiony paranoiku.#11959 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:18:55

Nie oceniaj ludzi według siebie, sfrustrowany i zakompleksiony paranoiku.

 

To jest ocena rniski ciebie,a raczej stwierdzenie faktów przed którymi nie uciekniesz urojeńcu.#11960 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3279 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:21:28

</p> </p>
Skoro ty rniski masz urojenia i konfabulacje, to myślisz, że wszyscy tak mają? :P Zapewniam cię rniski, że tak nie jest, a najlepiej ci to wytłumaczy twój psychiatra :lol:</p></p>

Nie urojenia lecz twarde wyroki sądów np. MorawieckiegoDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych