Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

153 odpowiedzi w tym temacie

#141 ~zawisza~

~zawisza~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2013 - 18:32:18

To czas to zaskarzyc bo niby czemu ja niemoge sprzedac tanio psa tylko dla tego zenie zaplacilem za niego 3000zl i nie placilem zawystawy gdzieto zaskarzyc kto wieczas sie zjac

#142 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 00:02:37

Powinien być zakaz sprzedaży i handlu psami, ewentualnie mógłby być zwrot za szczepienie, czy za jakąś drobną wyprawkę. Psy to zwierzęta domowe, nie dzikie, czy gospodarskie, ani żaden przedmiot. Co mnie interesują jakieś rodowody ? To tylko papier. Pies to nie worek ziemniaków czy komputer żeby brać za niego pieniądze. Ja mam psa, bez rodowodu, mieszańca kilku ras i wcale nie jest gorszy niż inny pies z papierem.

ZAOSTRZYĆ kary za bestwialstwo wobec zwierząt i zakazać przyjmowania dużych sum, w zamian za zwierzęta domowe

#143 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 21:38:47

Z tym się zgodzę "ZAOSTRZYĆ kary za bestwialstwo wobec zwierząt i zakazać przyjmowania dużych sum, w zamian za zwierzęta domowe" 

Ja mam w domu suczkę rasy labrador. Po 4 latach ją dopuściłam. Urodziła dużą gromadkę piesków. Nie mogę ich sprzedać, nie mogę żądać zwrotu za koszty utrzymania, szczepienia itp. Ja nie prowadze żadnej nielegalnej hodowli!!!! Jestem uczciwa! Suczka mieszka z nami w domu i jest naszym członkiem rodziny. Chciałam żeby chociaż raz została mamą, chciałam dobrze a tu jakaś baba straszy mnie jakimiś organizacjami, 

Obecnie powstaje kupa stowarzyszeń. Rejestrujesz pieska i jest ok. Możesz sprzedać psa rasy labrador itd. mimo ze to krzyzówka!!! I tak jest ok. Ustawa wymaga zarejestrowanej hodowli to wszystko. Kogo obchodzi, że pies to krzyżówka,ze nie jest zaszczepiony i po zakupie umiera na 9 dzień. 

Ja mam 100% labradory, wychowane na najlepszej karmie, zaszczepione, odrobaczone, trzymane w salonie, mają lepiej niż nie jedno dziecko. Ale to ja jestem ta zła!!!!! CHORE! 

#144 ~daria~

~daria~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 17:51:48

hce odac psa dobrych rekach za darmo.rasa kundelekk

#145 ~Mona~

~Mona~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:30:23

Z tym się zgodzę "ZAOSTRZYĆ kary za bestwialstwo wobec zwierząt i zakazać przyjmowania dużych sum, w zamian za zwierzęta domowe" 

Ja mam w domu suczkę rasy labrador. Po 4 latach ją dopuściłam. Urodziła dużą gromadkę piesków. Nie mogę ich sprzedać, nie mogę żądać zwrotu za koszty utrzymania, szczepienia itp. Ja nie prowadze żadnej nielegalnej hodowli!!!! Jestem uczciwa! Suczka mieszka z nami w domu i jest naszym członkiem rodziny. Chciałam żeby chociaż raz została mamą, chciałam dobrze a tu jakaś baba straszy mnie jakimiś organizacjami, 

Obecnie powstaje kupa stoważyszeń. Rejestrujesz pieska i jest ok. Możesz sprzedać psa rasy labrador itd. mimo ze to krzyzówka!!! I tak jest ok. Ustawa wymaga zarejestrowanej hodowli to wszystko. Kogo obchodzi, że pies to krzyżówka,ze nie jest zaszczepiony i po zakupie umiera na 9 dzień. 

Ja mam 100% labradory, wychowane na najlepszej karmie, zaszczepione, odrobaczone, trzymane w salonie, mają lepiej niż nie jedno dziecko. Ale to ja jestem ta zła!!!!! CHORE! 

Obecnie powstaje kupa stoważyszeń. Rejestrujesz pieska i jest ok. Możesz sprzedać psa rasy labrador itd. mimo ze to krzyzówka!!! I tak jest ok. Ustawa wymaga zarejestrowanej hodowli to wszystko. Kogo obchodzi, że pies to krzyżówka,ze nie jest zaszczepiony i po zakupie umiera na 9 dzień. 

A jakie badania mają zrobione te pieski? Ma pani świadomość do jakich chorób ma predyspozycje ta rasa? Wie Pani, że to nie są kanapowce, tylko aportery? Zna Pani genealogię swoich psów i wie dlaczego powinna ją znać? Widzę, że wielu osobom wydaje się, że jeśli mają psy kupione, wyglądające jak przedstawiciel danej rasy, to znaczy, że mają psy rasowe i mogą je mnożyć na potęgę.

#146 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2014 - 14:38:00

Ludzie, wy nie macie pojęcia o czym piszecie!

Wiecie co to są np. geny letalne? Znacie się choć trochę na genetyce? Tacy z was "hodoffcy". Jest mnóstwo przypadków, w których para psów nie może być skrzyżowana. I to nie są żarty. Kiedyś kupiłam psa bez rodowodu, zmałr w przeciągu roku z powodu wad genetycznych. Dla porównania suka z rodowodem FCI, przepiękna, dożyła swoich lat. Teraz mam kundelka ze śmietnika, bo ktoś go wyrzucił. Kundelki nie są tak obciążone wadami genetycznymi jak psy w typie ras! Karać i jeszcze raz karać takich poddłych ludzi, którzy wciskają innym kit, że pies urośnie podobny do jakiegoś tam psa, bo to g*wno prawda. Urośnie, większy, lub mniejszy, z dysplazją i umrze na raka, albo inne dziadostwo. Nie kupujcie, adoptujcie.

#147 ~Mark~

~Mark~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:06:22

sam posiadam kilka suk rasowych z których utrzymywałem rodzine w tej sytuacji zmuszony bede oddać wszystkie psy do schroniska lub uśpić, ustawa wyszła tak nagle bez dłuterminowego wyprzedzenia a karma,opieka weterynaryjna i utrzymanie kosztuje . Sunie moje pochodzą po rodowodowych rodzicach i naprawde nie mozna im nic zarzucić . więc pytam co mam robić, z czego zyć i wyżywić pozostałe psy , i dlaczego nie wnosi sie zakazu do sprzedazy innych zwierząt hodowlanych m.in krowy itp . Ludzie wprowadzający ta uustawe zastanówcie się co robicie bo na naszych drogach bedzie coraz wiecej psów !

To jest własnie poje***a Polska, Polska gdzie bogacze mogą się bogacić a biednemu zawsze wiatr w oczy i zęby w tynk! Pewnie ten co wymyslił ustawę, sam ma chodowle psow rasowych i slabo mu interes zaczął iść bo ludzie woleli rasowe ale nierejestrowane za pół ceny, albo dostał za nią od takich kasę i nic wiece. Przecież wiadomo ,że Ci co w rządzie siedzą, nie są dla zwykłego Polaka ,tylko dla siebie i swoich rodzin i własnych interesów

#148 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:44:26

No to dalej głosujcie na PO to gdy ktoś z Was nie będzie miał nazwiska na - ski, to też na pohybel.

#149 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 23:55:06

To jest własnie poje***a Polska, Polska gdzie bogacze mogą się bogacić a biednemu zawsze wiatr w oczy i zęby w tynk! Pewnie ten co wymyslił ustawę, sam ma chodowle psow rasowych i slabo mu interes zaczął iść bo ludzie woleli rasowe ale nierejestrowane za pół ceny, albo dostał za nią od takich kasę i nic wiece. Przecież wiadomo ,że Ci co w rządzie siedzą, nie są dla zwykłego Polaka ,tylko dla siebie i swoich rodzin i własnych interesów

To niech się wezmą do uczciwej roboty, a nie chcieli by nic nie robić i kasę zbijać na nierasowych psach.

#150 ~M~

~M~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 12:44:08

Szanowni Państwo,

psy rasowe bez rodowodów biorą się z hodowli legalnych, tylko z miotów nie zgłoszonych do Urzędu Skarbowego. Te psy są tak samo rasowe jak ich bracia z metrykami, tylko 3 razy tańsze. Od 40 lat prowadzę chów psów rasowych. Obserwuję rasę wnikliwie. Nigdy nie rozmnażałam zwierząt. Ale psy kupione w legalnych "hodowlach" zawsze są bardzo chorowite i mocno zdegenerowane, zarówno te z metrykami jak i te bez nich. Trafiły tez do mnie dwa pieski  tzw. "nie do rozrodu" z hodowli. To były najzdrowsze psy w moim życiu. Związek Kynologiczny degeneruje rasy zwierząt i jego lobby ze wszech miar zapobiega "dolaniu zdrowej krwi do ras".  Pragnę jedynie przypomnieć, że pies to Canis lupus f. familiaris forma udomowiona wilka. Proszę zobaczyć, co zrobiono z tego gatunku. To wynaturzone formy zwierząt niezdolne do życia. Robienie nagonki na właścicieli rozmnażających się psów z nieudokumentowanym -  przez Związek Kynologiczny -  pochodzeniem, doprowadzi do zgładzenia tego gatunku zwierzęcia. Gratuluję. Taki wsobny chów zwierząt wśród zwierząt przeznaczonych do spożycia dla ludzi byłby niemożliwy. Jest zakazany. Związek Kynologiczny nie ma co się zasłaniać sięganiem cztery pokolenia wstecz, ponieważ cała rasa wywodzi się w Europie często z dwóch lub czterech zwierząt macierzystych, a ciągłe mieszanie tych samych genów jest tylko drogą do kolejnych mutacji. 

#151 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 07:26:08

Moim zdaniem to prawo jest trochę nieprzemyślane, ponieważ zakaz sprzedawania psów może spowodować, że ludzie, których suczki się oszczenią, nie będą mieli co z nimi zrobić...to zaczną je wywozic do lasu, topić, dusić....itd..oby nie, ale też mogą wyniknąć problemy finansowe, bo psy to nie mały wydatek..

#152 ~marcin~

~marcin~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 14:20:48

Eh i znowu. Grupka kynologów dorwała się do łatwych zysków, mając głęboko gdzieś że zubaża i degeneruje gatunek. W mojej rodzinie zawsze był pies. Zawsze kundel. Dożywały 17-20 lat. Z reguły problemy zdrowotne zaczynały się po 14-15 roku życia.  W tym samym czasie koledzy, a później znajomi mieli rodowodowe psy,  z papierami, i czasem życia 3-5 lat i to najczęściej pod stałą opieką weterynarza.

Niedawno się dowiedziałem że wychodowano rasy psów, które nie są w stanie samodzielnie rodzić - każda ciaża MUSI skończyć się cesarką, inaczej suka umrze. Przyznaję, dla mnie dorosłego chłopa - był to szok. Jak można być takim bydlęciem i tak zdegenerować psa. Normalnie doktor Mengele dla psów. Gorzej nawet, bo nie celem zdobycia wiedzy, a tylko ku czystej rozrywce.

Ludzie którzy na to pozwolili, a najczęściej doprowadzili do tego, roszczą sobie prawa do decydowania o losie gatunku i głośno krzyczą że robią tym zwierzętom dobrze. Tak samo głośno krzyczą, że ci co robią inaczej - to przestępcy.

Sumując. Nie mogę kupić od chłopa ze wsi, silnego zdrowego kundla za 20-50zł. Choć byłoby to z zyskiem dla nas wszystkich łącznie z psem. Chłop by zarobił, ja bym miał psa. Pies by miał dom. Ale nie, w świetle prawa - ten człowiek miałby duże kłopoty. Mogę za to kupić rodowodowego, wykastrowanego (żeby broń boże się nie rozmnożył, bo zysk im spadnie), i cherlawego owczarka. Oczywiście płacąc 2 czy 3 tysiące.

Mało tego, w świetle przepisów jestem przestępcą. W zeszłym roku za moim garażem wykociła się dzika kotka. No przecież nie przegonie. Młode się odchowały. Popytałem wśród znajomych z domami, okazało się że wszystkie trzy młode, domy znajdą. Za jednego dostałem czekoladę, za drugiego bombonierkę, za trzeciego piwo.  Obawiam się że muszę sp()ać jak Harrison Ford w Ściganym.

#153 ~ANIA~

~ANIA~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 13:22:37

Eh i znowu. Grupka kynologów dorwała się do łatwych zysków, mając głęboko gdzieś że zubaża i degeneruje gatunek. W mojej rodzinie zawsze był pies. Zawsze kundel. Dożywały 17-20 lat. Z reguły problemy zdrowotne zaczynały się po 14-15 roku życia.  W tym samym czasie koledzy, a później znajomi mieli rodowodowe psy,  z papierami, i czasem życia 3-5 lat i to najczęściej pod stałą opieką weterynarza.

Niedawno się dowiedziałem że wychodowano rasy psów, które nie są w stanie samodzielnie rodzić - każda ciaża MUSI skończyć się cesarką, inaczej suka umrze. Przyznaję, dla mnie dorosłego chłopa - był to szok. Jak można być takim bydlęciem i tak zdegenerować psa. Normalnie doktor Mengele dla psów. Gorzej nawet, bo nie celem zdobycia wiedzy, a tylko ku czystej rozrywce.

Ludzie którzy na to pozwolili, a najczęściej doprowadzili do tego, roszczą sobie prawa do decydowania o losie gatunku i głośno krzyczą że robią tym zwierzętom dobrze. Tak samo głośno krzyczą, że ci co robią inaczej - to przestępcy.

Sumując. Nie mogę kupić od chłopa ze wsi, silnego zdrowego kundla za 20-50zł. Choć byłoby to z zyskiem dla nas wszystkich łącznie z psem. Chłop by zarobił, ja bym miał psa. Pies by miał dom. Ale nie, w świetle prawa - ten człowiek miałby duże kłopoty. Mogę za to kupić rodowodowego, wykastrowanego (żeby broń boże się nie rozmnożył, bo zysk im spadnie), i cherlawego owczarka. Oczywiście płacąc 2 czy 3 tysiące.

Mało tego, w świetle przepisów jestem przestępcą. W zeszłym roku za moim garażem wykociła się dzika kotka. No przecież nie przegonie. Młode się odchowały. Popytałem wśród znajomych z domami, okazało się że wszystkie trzy młode, domy znajdą. Za jednego dostałem czekoladę, za drugiego bombonierkę, za trzeciego piwo.  Obawiam się że muszę sp()ać jak Harrison Ford w Ściganym.

PODPISUJĘ SIĘ OBYDWOMA RĘKAMI. TO PRAWO PROWADZI DO DEGENERACJI PSÓW I LUDZI.

PONADTO, W IMIĘ ZWALCZANIA BEZDOMNOŚCI STERYLIZUJE SIĘ WSZYSTKIE PSY, KTÓRE W RĘCE SIĘ TZW. PRZYJACIÓŁ PSÓW DOSTANĄ. TO JEST STRASZNE. CHODZI OCZYWIŚCIE O PIENIĄDZE ZA ZABIEGI, KTÓRE KTOŚ ZARABIA , POCHODZĄCE Z NASZYCH PODATKÓW. PROPAGUJE SIĘ MODĘ NA STERYLIZACJĘ, A BIORĄC PSY  ZE SCHRONISKA TRZEBA PODPISAĆ ZOBOWIĄZANIE O ICH STERYLIZACJI. TRZEBA BY BYŁO COŚ Z TYM ZROBIĆ ZANIM NIE ZNISZCZY SIĘ CAŁEJ POPULACJI TYCH ZWIERZĄT.

#154 ~Katja~

~Katja~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 14:38:59

Mam psy od zawsze z kennel Clubu mam teraz szczeniaki które bez problemu dostały Rodowód z polskiej uni hodowlanej.
Nigdy nie popre fci złodziej jednych i klamcow.
A też nigdy kundla ze schroniska nie wezmę po co mi taki nierasowy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych