Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 21:00:17

mozna też zrobić tak ze nie pamieta sie komu sie uzyczylo auto bo tego dnia dalo sie auto duzej ilosc osob ( jęzeli na zdjęciu jst ie nei widocznym).mi sie udalo i nie zaplailam madatu i punkty tez ulecialy :)

#22 ~Mr.Hyde~

~Mr.Hyde~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 22:12:09

radar rzecz potrzebna .ja pomykam zawsze swoim tempem szybko ale z głową .zwalniam w miscinach choc wkurza mnie czasem takie slimaczenie i mialbym ochote jakos oszukac te wszystkie radary,ale jak czytam ze jakis swir rozjechal dziecko jadace rowerem chodnikiem to mnie sciska bo sam ma dziecko i to mnie motywuje do innej jazdy.wiec rada dla innych pomyslcie o swoich bliskich

#23 ~Rio~

~Rio~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 23:40:21

Od kiedy Inspekcja Transp. Drogow. obsługuje fotoradary??? Ten pomysł jest dopiero w Sejmie, "w obróbce".... Super "rzetelny" artyuł. Jak czesto na gk24 :P

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 08:41:32

GAZETO!!!! czy jak zabiją człowieka , to też podacie propozycje jak zatrzeć ślady przestępstwa?
Schodzicie na psy. Skandal. powinniście propagować jazdę zgodną z przepisami , a nie propagować przekraczanie prędkości w miejscach zabydowanych. BO TAM stoją radary!!!!!!!!!!

#25 ~Uczciwy( nie do konca )~

~Uczciwy( nie do konca )~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 09:16:34

fajny taki poradnik ! Rozwincie inne tematy np. jak przemycac papierosy albo jak jezdzic bez biletu itp .

#26 ~tomaszkoszalin~

~tomaszkoszalin~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 09:26:49

ale widze full chorych komentarzy. czyste statystyki:
ponad 80%wypadków z udziałem pieszych jest powodowana właśnie przez nich(wtargnięcie na jezdnie, brak elementów odblaskowych idąc poboczem itp. pieszego może zabić samochód jadący z prędkością 50 km/h)

Szybko nie znaczy niebezpiecznie, trzeba mieć wyobraźnie, nie napisze że jeżdzę szybko ale też nie powiem że całkiem powoli, był już na łamach gazety artykuł że sejm chce nowelizacji ustawy o fotoradarach, żeby nie były ustawiane w miejscach gdzie najwięcej ludzi przekracza prędkość tylko tam gdzie naprawde jest niebezpiecznie bo w chwili obecnej tak jak pisali również przedmówcy nie spełniają one roli urządzeń do poprawy bezpieczeństwa tylko do zasilania budżetów, z czego nikt oprócz urzędasów z tego nic nie ma a urzędasy mają za co pojechać na urlop na wyspy kanaryjskie. a jak ktoś chce unikać płacenia mandatu to i tak uniknie, pójdzie i powie że nie chce ujawnić kto jechał samochodem i w sądzie najczęściej dostaje 200 zł za nieudzielenie informacji o kierującym, a to co opisano na łamach tego artykułu dla wiedzy tych wielce "oburzonych" te sposoby na fotoradary były już dawno opisywane na forach motoryzacyjnych, czemu tam nie piszecie takich chorych komentarzy albo w miejscach gdzie są dokładne mapki fotoradarów i numery rejestracyjne pojazdów nieoznakowanych?? żal mi was, przez fotoradary liczba wypadków wzrosła dwukrotnie ale wy ślepo wierzycie w to co wam wpajają że to poprawia bezpieczeństwo. narzekaliście na komune a teraz dajecie się sterować tak samo jak dawaliście za komuny, państwo policujne, pozdrawiam

#27 ~Kobieta kierowca~

~Kobieta kierowca~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 10:23:21

Zastanawiam się , co ma na celu ten artykuł????????Z tego , co czytam, to jest, to konkretna instrukcja "obsługi" co zrobic aby jechac szybko i nie zapłacic mandatu!!!Jestem kierowca od ponad 20 lat i juz wiele widziałam na drogach ale na zawsze utkwił mi w pamięci wypadek jaki miał miejsce na drodze, która akurat jechałam. Przyczyna wypadku...nadmierna prędkośc. Dachowanie, samochód w rowie.Nie zapomne jak wyciagałam ludzi z tego auta.W duchu myslałam tylko aby wszyscy przezyli. Przezyli. Pozniej długo czułam na rekach krew jednego z pasażerów, który odniósł najcięższe obrażenia, a trzeba było utrzymac go przy zyciu az do przyjazdu karetki pogotowia.Trwało, to jakis czas. Przyznam ,że czasami też jadę " na ostro" ale nie na drogach takich jak "nasze lokalne w Polsce". Tu trzeba jeździc z głową. Dlatego takie artukuły jak powyższy wołaja o pomstę do nieba, a policja powinna jakos na , to zareagowac. Swoja drogą owszem czasami policja ustawia fotoradary czy smietniki w miejscach zupełnie bezsensownych i widac że chodzi tylko o zysk z mandatów ale na , to nie mamy j
uz wpływu my kierowcy.Szerokiej drogi:-)))))

#28 ~nutama~

~nutama~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 23:38:50

żeby nie dostać mandatu to może lecieć zamiast jechać

#29 ~adam_z_koszalina~

~adam_z_koszalina~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 23:33:04

mozna też zrobić tak ze nie pamieta sie komu sie uzyczylo auto bo tego dnia dalo sie auto duzej ilosc osob ( jęzeli na zdjęciu jst ie nei widocznym).mi sie udalo i nie zaplailam madatu i punkty tez ulecialy :)

a możesz dokładniej napisać jak to zrobiłaś, bo z tego co kojarzę, to nawet jeżeli nie podałaś kierowcy (bo nie pamiętałaś, kto prowadził), a na zdjęciu nie widać dokładnie osoby to i tak musisz zapłacić mandat, jedynie nie naliczą Ci punktów. Mam rację? Czy można jeszcze jakoś mandat też ominąć?

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2010 - 10:34:54

a możesz dokładniej napisać jak to zrobiłaś, bo z tego co kojarzę, to nawet jeżeli nie podałaś kierowcy (bo nie pamiętałaś, kto prowadził), a na zdjęciu nie widać dokładnie osoby to i tak musisz zapłacić mandat, jedynie nie naliczą Ci punktów. Mam rację? Czy można jeszcze jakoś mandat też ominąć?

Ja również miałam taką sytuację (gmina Biały Bór :) ), że kierowcy nie było widać, a samochód był użyczony. Mandat trzeba było zapłacić (właściciel) ok. 250 zł za brak wiedzy kto prowadził, ale jeżeli wiadomo byłoby kto prowadził to coś koło 350 zł + punkty, więc bardziej się opłacało nie wiedzieć kto prowadził :blink:

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 08:42:56

poradzcie mi jak tu ukrasc komorke i zatrzec slady .

#32 ~lukasz~

~lukasz~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 13:23:57

Uwaga na Strażaków z Białego Boru PARANOJA - gmina deb***i !!!
- właśnie dostalem mandat z fotoradaru ustawionego na drodze krajowej za jazde 115 km/h w dozwolonym miejscu 90 km/h (czyli maksymalna predkosc na takich drogach w Polsce) !!! Oczywiscie bylo to poza miejscem zamieszkania na prostej drodze!

Moim zdaniem jest to ewidentne wyludzanie pieniedzy ! SZOK!

#33 ~driver~

~driver~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 15:12:11

25 za szybko baranie !

#34 Falal1ty

Falal1ty

Szczery komentator

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1387 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 19:19:47

Uwaga na Strażaków z Białego Boru PARANOJA - gmina deb***i !!!
- właśnie dostalem mandat z fotoradaru ustawionego na drodze krajowej za jazde 115 km/h w dozwolonym miejscu 90 km/h (czyli maksymalna predkosc na takich drogach w Polsce) !!! Oczywiscie bylo to poza miejscem zamieszkania na prostej drodze!

Moim zdaniem jest to ewidentne wyludzanie pieniedzy ! SZOK!

Albo nie umiesz liczyć, albo powinieneś zdechnąć za zbyt szybką jazde.

#35 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 17:41:52

Wracam z krótkiego wypoczynku, podróż Łódź-Koszalin, Koszalin-Łódź. Dziś dostałem drugi mandat. Pierwszy z dnia 12.07 Biały Bór parę minut przed 9 moja prędkość 56km/h oczywiście najwyższa stawka mandatu 100zl( według taryfikatora widełki cenowe od 50-100zl) i dodatkowo 2 punkty. Na danym odcinku ograniczenie do 40-stki. Wracam kilka dni później, bo 16 godzina parę minut po 5 rano, 58 km/h to samo miejsce ten sam fotoradar( Multanova 6F) na obu mandatach ten sam numer fabryczny również 100 zł i 2 punkty. W obu przypadkach drogi puste, a ja sam odruchowo z nawyku bo teren zabudowany w okolicach 50 starałem się jechać, ale patrze na drogę a nie na licznik prędkości, bo tak uczyli w auto szkole-patrzeć na drogę. Według prawa złamałem przepisy kodeksu drogowego, według mnie jest to jawne nadużycie prawa, wyłudzanie pieniędzy czy zwyczajne obdzieranie z kasy człowieka. Zastanawiam się co ja w takiej sytuacji mogę zrobić, zastanawiam się czy faktycznie jestem piratem drogowym, i ile osobo tak przepisowo wręcz z aptekarska dokładnością pilnuje prędkości prowadzonego pojazdu na naszych doskonałych polskich drogach...Osobiście nie czuje się winny, czuje się oszukany. Co z takimi przypadkami jak mój?

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 20:07:43

Dostałem zdięcie z fotoradaru lecz zrobione od tyłu czyli nie widać twarzy kierowcy taki mandat się liczy ?

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 20:11:30

Wracam z krótkiego wypoczynku, podróż Łódź-Koszalin, Koszalin-Łódź. Dziś dostałem drugi mandat. Pierwszy z dnia 12.07 Biały Bór parę minut przed 9 moja prędkość 56km/h oczywiście najwyższa stawka mandatu 100zl( według taryfikatora widełki cenowe od 50-100zl) i dodatkowo 2 punkty. Na danym odcinku ograniczenie do 40-stki. Wracam kilka dni później, bo 16 godzina parę minut po 5 rano, 58 km/h to samo miejsce ten sam fotoradar( Multanova 6F) na obu mandatach ten sam numer fabryczny również 100 zł i 2 punkty. W obu przypadkach drogi puste, a ja sam odruchowo z nawyku bo teren zabudowany w okolicach 50 starałem się jechać, ale patrze na drogę a nie na licznik prędkości, bo tak uczyli w auto szkole-patrzeć na drogę. Według prawa złamałem przepisy kodeksu drogowego, według mnie jest to jawne nadużycie prawa, wyłudzanie pieniędzy czy zwyczajne obdzieranie z kasy człowieka. Zastanawiam się co ja w takiej sytuacji mogę zrobić, zastanawiam się czy faktycznie jestem piratem drogowym, i ile osobo tak przepisowo wręcz z aptekarska dokładnością pilnuje prędkości prowadzonego pojazdu na naszych doskonałych polskich drogach...Osobiście nie czuje się winny, czuje się oszukany. Co z takimi przypadkami jak mój?

To jest naprawde straszne wyłudzanie pieniędzy bo patrzeć na licznik i na drogę sie nie da już lepiej jak by zamontowali progi zwalniające. A tak ogółem ta Polska to deb***ny kraj !!!

#38 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 19:27:50

Właśnie dostałem mandat z Białego Boru - jechałem w nocy (22.31) 52 km/h, dozwolne 40. Mandatat 100 zł i 2 punkty.
Przecież szlak może człowieka trafić!!!

#39 ~KK~

~KK~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2012 - 03:19:10

...ja jechałem 63km/h przy ograniczeniu do 50km/h, gmina Kęsowo, miejscowość Żalno zadupie jakiego nie widziałem-jedna prosta droga i kilka chałupek przy niej. Jade z głową, nie pilnuje nerwowo wskazówki predkościomierza tylko patrze na droge i jade tak zeby sobie i innym nie wyrzadzic krzywdy i nie stwarzac niebezpieczenstwa na drodze, czasem z gorki samochod sam sie rozpedzi o te kilka km/h. To jest paranoja!!! I co, niby ja to pirat drogowy??

#40 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 19:37:48

Zastanawiam się , co ma na celu ten artykuł????????Z tego , co czytam, to jest, to konkretna instrukcja "obsługi" co zrobic aby jechac szybko i nie zapłacic mandatu!!!Jestem kierowca od ponad 20 lat i juz wiele widziałam na drogach ale na zawsze utkwił mi w pamięci wypadek jaki miał miejsce na drodze, która akurat jechałam. Przyczyna wypadku...nadmierna prędkośc. Dachowanie, samochód w rowie.Nie zapomne jak wyciagałam ludzi z tego auta.W duchu myslałam tylko aby wszyscy przezyli. Przezyli. Pozniej długo czułam na rekach krew jednego z pasażerów, który odniósł najcięższe obrażenia, a trzeba było utrzymac go przy zyciu az do przyjazdu karetki pogotowia.Trwało, to jakis czas. Przyznam ,że czasami też jadę " na ostro" ale nie na drogach takich jak "nasze lokalne w Polsce". Tu trzeba jeździc z głową. Dlatego takie artukuły jak powyższy wołaja o pomstę do nieba, a policja powinna jakos na , to zareagowac. Swoja drogą owszem czasami policja ustawia fotoradary czy smietniki w miejscach zupełnie bezsensownych i widac że chodzi tylko o zysk z mandatów ale na , to nie mamy j
uz wpływu my kierowcy.Szerokiej drogi:-)))))

ta droga mozemy dojsc jedynie do tego ze ze wzrostem ograniczenia maleje ilosc wypadkow, tak, mozesz zredukowac do 10 na godzine i bedzie juz jak w raju, baardzo czesto i najczesciej chodzi o ssanie z portwela, tolerancja na 13 km/h powyzej limitu jest owocem, dziełem człwieka ktorego nie poznasz, tacy ludzie z braku talentu maja tak ubogie pomysly na łatanie buddzetu lokalnej komorki, w ktorej maja cieple krzesełko i poklepuje sie po plecach z kolegami czesto podobnego pokroju. Straz zamiast zajac sie miastem i gmina juz najczesciej jedynie radaru pilnuje. a to po za miastem i gmina, gdzie ich praca jest najbardziej potrzebna. amen.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych