Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki jest najlepszy dostawca internetu w Świdwinie i okolicy?

internet dla gminy świdwin internetu

86 odpowiedzi w tym temacie

#41 user.świdwin

user.świdwin

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:09:30

ale sam uwzgledniajac doswiadczenie własne zamierzam zmienić na netie za 65 zl gdzie transfer do okolo 20 mb

Sprawdź wcześniej czy Netia puści Ci internet w LLU czy BSA. W LLU z zasady działa bardzo dobrze, a w BSA różnie to bywa, może być dobrze, ale może być i lipa.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:41:55

Miejscowość: Stary Przybysław. Mam na dzień dzisiejszy 2 Mbit/s od Portall`u - niestety, ale lipa totalna. Łącze rzadko się wysyca do pełnej prędkości, a pingi do polskich serwerów sięgają 130 - 140 ms. Nie oszukujmy się - to już lag. 

TP, Netia i reszta na linii telefonicznej odpada z tego względu, że nie mam zamiaru płacić za utrzymanie łącza gdzieś 30-40 złotych (+abonament oczywiście). 

Jak wypada ESPOL z WiMax`em? Za 60 złotych mają 4 Mbit/s download`u. Jest tutaj ktoś z użytkowników ww. ISP? Chyba, że istnieje jeszcze jakaś alternatywa?

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 05:25:04

Miejscowość: Stary Przybysław. Mam na dzień dzisiejszy 2 Mbit/s od Portall`u - niestety, ale lipa totalna. Łącze rzadko się wysyca do pełnej prędkości, a pingi do polskich serwerów sięgają 130 - 140 ms. Nie oszukujmy się - to już lag.

TP, Netia i reszta na linii telefonicznej odpada z tego względu, że nie mam zamiaru płacić za utrzymanie łącza gdzieś 30-40 złotych (+abonament oczywiście).

Jak wypada ESPOL z WiMax`em? Za 60 złotych mają 4 Mbit/s download`u. Jest tutaj ktoś z użytkowników ww. ISP? Chyba, że istnieje jeszcze jakaś alternatywa?

utrzymanie lini w tp 20zl,bez abonamentu +cena neta,sam tak mam pingi 30-35 na wp.pl

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:17:39

Z tego co się ostatnio dowiadywałem na infolinii TP to utrzymanie jest kosztem 30 zł - nie wiem, może konsultant TP sam nie wie ;).

Linie TP mają zasadniczą wadę - w przypadku nieciekawych parametrów łącza ("nieciekawych" dla techników TP i Telekomunikacji Polskiej) zostajesz ograniczony do minimalnej prędkości - czyli płacisz za powiedzmy 10 Mbit/s a dostajesz 2 Mbit/s ;).

#45 ~były pracownik Orange~

~były pracownik Orange~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:52:41

Z tego co się ostatnio dowiadywałem na infolinii TP to utrzymanie jest kosztem 30 zł - nie wiem, może konsultant TP sam nie wie ;).

Linie TP mają zasadniczą wadę - w przypadku nieciekawych parametrów łącza ("nieciekawych" dla techników TP

Kolego ! nie zapomnij gdzie mieszkasz. Świdwin to wiocha zabita dechami i poiwinieneś się cieszyć, że masz choć te 2 mega.

Taka np Bierzwnica w ogóle nie może mieć neostrady bo nie ma infrastruktury więc na Twoim miejscu cieszył bym się z tych 2 mega.

Co do ceny utrzymania łącza - kosztuje rzeczywiście 30 zł ( dokładnie 29,90 ) i inaczej konsultant błękitnej linii Ci nie powie bo nie może - rozmowy są nagrywane.

Jest możliwość ograniczyć to o 10 zł i wyjdzie Ci 20 zł utrzymania plus abonament. Zakładasz telefon stacjonarny i od razu po włączeniu sygnału zawieszasz go. Wtedy telefon nie działa ale masz utrzymanie linii taniej o 10 zł co w rocznym rozliczeniu daje Ci 120 zł oszczędności.

Inaczej się nie da, ale to i tak lepsze niż internet radiowy jaki masz dotychczas

#46 ~Franc~

~Franc~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 18:20:08

Jezeli masz opcje to bierz to co daje tepsa. Kolega Tobie bardzo dobrze tlumaczy. Te wszystkie bezprzewodowe opcje to lipa tym bardziej wifi.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:40:29

Linie TP mają zasadniczą wadę - w przypadku nieciekawych parametrów łącza ("nieciekawych" dla techników TP

Kolego ! nie zapomnij gdzie mieszkasz. Świdwin to wiocha zabita dechami i poiwinieneś się cieszyć, że masz choć te 2 mega.

Taka np Bierzwnica w ogóle nie może mieć neostrady bo nie ma infrastruktury więc na Twoim miejscu cieszył bym się z tych 2 mega.

Co do ceny utrzymania łącza - kosztuje rzeczywiście 30 zł ( dokładnie 29,90 ) i inaczej konsultant błękitnej linii Ci nie powie bo nie może - rozmowy są nagrywane.

Jest możliwość ograniczyć to o 10 zł i wyjdzie Ci 20 zł utrzymania plus abonament. Zakładasz telefon stacjonarny i od razu po włączeniu sygnału zawieszasz go. Wtedy telefon nie działa ale masz utrzymanie linii taniej o 10 zł co w rocznym rozliczeniu daje Ci 120 zł oszczędności.

Inaczej się nie da, ale to i tak lepsze niż internet radiowy jaki masz dotychczas

nie masz racji,prędkość neta nie może być niższa niż jakiś tam procent prędkości jaką powinneś mieć

moja rodzina w Brzeżnie ma neo do 10mg/s na ciągnie 9

ja mam neo+telewizja i wyciągam 8 w Świdwinie

bierz neo,bo czy deszcz czy wieje to neta masz

#48 ~Grzesiek Dar~

~Grzesiek Dar~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 13:09:27

A orientowałeś się jaką oferte ma ten dostawca http://www.tktelekom.pl/? Ja sobie chwalę jego usługi, może i Tobie przypadnie do gustu.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 13:23:31

A przeglądałeś Kolego ich cennik i ofertę? Bo jeśli dobrze widzę to za 4 Mbit/s płaci się jakieś 150 zł brutto ;).

#50 ~Góra~

~Góra~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 19:51:56

Jaki internet najlepszy na małych wioskach typu Lipce, Łąkowo, Oparzno, Gola Górna?

#51 ~user~

~user~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:09:35

To u Ciebie i tak widocznie nie jest tak źle. U mnie to ledwo zipie, są dni, gdzie czasy odpowiedzi mam po kilka tysięcy ms, a transfer kilkadziesiąt kilobitów. Ja już się z tego śmieję nawet, bo płakać nie ma co. "Jakbym miał żółwia, to by był tylko żółw, a jak mam internet z Portall'a, to mam internet i żółwia   :lol: - bywa też, że nie ma nic  :P ".

A orientowałeś się jaką oferte ma ten dostawca http://www.tktelekom.pl/? Ja sobie chwalę jego usługi, może i Tobie przypadnie do gustu.

W jakiej miejscowości korzystasz z ich usług ? Bo w Świdwinie są dostępni, ale z tego co wiem to tylko dla odbiorców hurtowych (prowadzących działalność gospodarczą).

A przeglądałeś Kolego ich cennik i ofertę? Bo jeśli dobrze widzę to za 4 Mbit/s płaci się jakieś 150 zł brutto ;).

To jest cena bez promocji, umowa na czas nieokreślony. Jak się weźmie na czas określony to cena jest bardzo dobra, tylko mnie zastanawia, gdzie oni świadczą te usługi np. "TK Wi-Fi", bo nie wydaje mi się, żeby mieli w Świdwinie taką ofertę.

#52 ~user~

~user~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:29:52

Jaki internet najlepszy na małych wioskach typu Lipce, Łąkowo, Oparzno, Gola Górna?

W tych miejscowościach to możesz tylko z mobilnych technologii korzystać, co się wiąże z limitem transferu danych. Na moje oko to najlepszą opcją by było w tych miejscowościach wzięcie internetu od Plusa, bo odpalili ostatnio w Słonowicach HSPA+ (Aero 2), więc jak stacja bazowa nie jest bardzo obciążona, to powinno to działać znośnie. W Łąkowie, Oparznie i Goli Górnej to z pomocą dobrej anteny zewnętrznej powinno dać radę także korzystać z technologii 3G ze stacji bazowych w Świdwinie (Orange, Plus, T-Mobile). W Lipcach powinien sięgać jeszcze zasięg CDMA z Nordiska (usługa CDMA w sieci Plus), stacja bazowa w Poradzu - w pozostałych miejscowościach, które zostały wymienione też powinno dać radę z pomocą anteny zewnętrznej. No i masz jeszcze do wyboru opcję CDMA z sieci Orange, najbliższe stacje bazowe znajdują się w Starogardzie oraz Łabędziu. 

#53 ~Zara~

~Zara~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 20:08:06

Miałem neta w Orange w świdwinie na połczyńskiej masakra a jak już był dobry sygnał to kilka filmików na youtubie i limit wyczerpany. Jeśli nie pasuje Ci internet np od Portallu to poprostu ZREZYGNUJ. Wolałem karę zapłacić w Orange za zerwanie umowy niż marudzić i kontynułować.

#54 ~alkomacik~

~alkomacik~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 20:27:52

Na pytanie - jak dobry

odpowiadam - taki dobry

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 21:43:40

http://wiadomosci.on...matycznej/9rqqs

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 22:10:22

W tym projekcie ujęto również Świdwin

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 12:19:18

to juz cały Świdwin i okolice bedą miały internet  ?   Ciekawe od kiedy  ?

#58 ~maciej~

~maciej~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2015 - 22:54:53

Jestem obecnie w trakcie poszukiwania nowego dostawcy internetu. Olewczy stosunek Portall`u zmusił mnie do szukania innego ISP. Brak linii telefonicznej dyskwalifikuje łącze ADSL. Ktoś korzysta może z forumowiczów z mobilnego internetu w Cyfrowym Polsacie? Jak wygląda sprawa z zasięgiem, wysyceniem łącza, pingami itp.?

#59 Stanisław Moczulski

Stanisław Moczulski

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 889 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 00:23:34

Ja korzystam z Plusowego LTE. Szału nie ma, ale bez limitu 10Mb/s wystarcza.

#60 ~user~

~user~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2015 - 02:49:33

Jestem obecnie w trakcie poszukiwania nowego dostawcy internetu. Olewczy stosunek Portall`u zmusił mnie do szukania innego ISP. 

#SOA1 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet, dla gminy świdwin internetu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych