Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki piec na ekogroszek?

piec na ekogroszek

149 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:33:33

Palenie latem czy w zimie to zatruwanie srodowiska .

Za mocne palisz i od zatrucia piszesz od rzeczy.

#22 ~dbaj o srodowisko~

~dbaj o srodowisko~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:45:57

Za mocne palisz i od zatrucia piszesz od rzeczy.

Sami sie trujecie tymi czarnymi groszkami .

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:56:51

Sami sie trujecie tymi czarnymi groszkami .

A ty pewnie wozisz tyłek rowerem, zbierasz deszczówkę aby herbatę zrobić a po tych wszystkich ekologicznych czynnościach idzisz spać na słomie. Bo jak to spać na wyrku które nie jest ekologiczne? Mały promil w Tobie z natury, burak jesteś i to cała ekologia z twojej strony.

#24 ~dbaj o srodowisko~

~dbaj o srodowisko~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 21:00:30

A ty pewnie wozisz tyłek rowerem, zbierasz deszczówkę aby herbatę zrobić a po tych wszystkich ekologicznych czynnościach idzisz spać na słomie. Bo jak to spać na wyrku które nie jest ekologiczne? Mały promil w Tobie z natury, burak jesteś i to cała ekologia z twojej strony.

technika XIX wieku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czas pomyslec o przyszlosci trucicielu

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 21:21:20

technika XIX wieku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czas pomyslec o przyszlosci trucicielu

Wielki ekologu posądzasz szaraków o trucie a może pójdziesz protestować pod molochy?!  Potężne elektrociepłownie spalają więcej węgla dziennie niż kilkunastu użytkowników pieców na paliwo stałe rocznie. Tak a propos w 19-nastym wieku technika była mizerniejsza niż obecnie, ekologu("technika XIX wieku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!").

#26 andzia88

andzia88

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 14:53:55

Ja tam myślę, że zwykłe kotły c o http://www.favore.pl...piec-piece.html Można w nich palić i węglem i drewnem ;) Nie mam nic przeciwko ekologii, jednak palenie w piecu jest tańsze :/ i niestety nie wszyscy moga sobie pozwolić na inne luksusy.

#27 kalissia

kalissia

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:50:46

Szczerze mogę polecić piece marki per-eko (żółte piece). Są atrakcyjne zarówno pod względem efektywności pracy/spalania, jak i cenowo "normalne". Bez zbędnych funkcji, tylko to, co rzeczywiście przyda ci sięw ogrzewaniu domu. Może nie ma zbyt dużego wyboru, ale każdemu powinno coś przypasować.

#28 ~borowik123~

~borowik123~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 07:40:00

Skoro już polecamy, to ja mogę smiało polecić piece firmy Kołton. 2 lata temu zdecydowałem się, kiedy budowałem dom i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Nie muszę się matrwić kosztami ogrzewania, ponieważ do palenia używam eko-groszku, co daje mi gwarancję oszczędności.

#29 ~Marecki99~

~Marecki99~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 09:50:12

Może ten by Ci odpowiadał ?

http://muratordom.pl...u,31_11215.html

#30 ~borowik123~

~borowik123~
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 10:23:33

Przede wszystkim to nie uważam, że piece były jakoś strasznie szkodliwe. Przynajmniej ten mój od Kołtona, na eko-groszek. Po drugie zanim jakakolwiek dyrektywa wejdzie w życie minie długi czas. Po trzecie: o ile wejdzie :)

#31 ~lekarka~

~lekarka~
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 18:44:21

Przede wszystkim to nie uważam, że piece były jakoś strasznie szkodliwe. Przynajmniej ten mój od Kołtona, na eko-groszek. Po drugie zanim jakakolwiek dyrektywa wejdzie w życie minie długi czas. Po trzecie: o ile wejdzie :)

Tak , masz racje .

Palenie wegla wplywa najlepiej na zdrowie .

Po prostu domowe senatorium .

#32 ~koniec~

~koniec~
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 07:06:22

W przygotowanej uchwale na liście paliw, którymi mieszkańcy będą mogli ogrzewać swoje mieszkania, są np. gaz i lekki olej opałowy. Nie ma węgla i drewna. - Oznacza to zakaz stosowania węgla i drewna do ogrzewania domów i mieszkań oraz wody. Drewno stosowane w celach spożywczych, np. wędzarniach, nie będzie zakazane. Ale to w kominkach już tak - tłumaczy Piotr Odorczuk, rzecznik urzędu marszałkowskiego. Zgodnie z uchwałą zakaz ma objąć od momentu wejścia w życie wszystkie mieszkania i domy nowo budowane. Mieszkańcy, którzy od lat stosują węgiel, będą mieli pięć lat na dostosowanie się do nowych przepisów.

#33 ~Kuczaka~

~Kuczaka~
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 15:17:39

Jest różnica między węglem a ekogroszkiem i to znaczna różnica. Takie piece, jak ten od Kołtona naprawdę są o wiele lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne piece. Myślę, że dopóki sami nie spróbujecie, to się nie przekonacie.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 08:26:12

REKLAMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????

Tobie sie wydaje czy jestem fachowcem od ochrony srodowiska ???

Juz niedlugo wejdzie nowa ustawa !

Człowieku czy Ciebie psychoza opętała? "Juz niedlugo wejdzie nowa ustawa !" tylko to widzisz. Zobacz co dzięje się w naszym kraju. Myślisz, że kadego stać na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania?! Przejedz się po polskich wioskach i zobacz kto ma te nowoczesne systemy grzewcze. Tylko mniejszość którą na to stać. Każdy chciałby jeździć Mercedesem ale twoim zdaniem ci co mają niższą klasę i kasę to powinni piechotą chodzić. Nasi ustawodawcy zazwyczaj mają taki sam punk widzenia jak Ty, wymyślą ustawę lecz jak będzie ona realizowana nie biorą pod uwagę. Jak tak bardzo chcesz oczytścić świat to zacznij od zbierania śmieci a jak już tego się nauczysz to nauczaj o reszcie.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2013 - 16:08:13

Grzeję pierwszy rok takim piecem na ekogroszek. Czy ktoś zna dobre ustawienia pieca 15kV defro. Kupiłam węgiel którym pali mój znajomy ale jego ustawienia nijak się maja do mojego, może dlatego że on ma dwa razy większy.

#36 ~26 cm~

~26 cm~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 21:11:46

Grzeję pierwszy rok takim piecem na ekogroszek. Czy ktoś zna dobre ustawienia pieca 15kV defro. Kupiłam węgiel którym pali mój znajomy ale jego ustawienia nijak się maja do mojego, może dlatego że on ma dwa razy większy.

moj tez jest dwa razy wiekszy !!!

#37 ~ta sama~

~ta sama~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 07:54:54

Tak - sama ...................

#38 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 15:20:47

Chciałem się czegoś konkretnego dowiedzieć, a z waszego pisania  wielkie g... wynika, plus kryptoreklamy.

co do ekologi i pomysłów rządu [sejmu] to zapomniano chyba, że 60% polskich rodzin zyje na skraju ubóstwa i nie raz ich nawet na węgiel nie stać.

Ekologia, aby wygrac musi równac sie ekonomia.

#39 Mariusz_

Mariusz_

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 19:55:43

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu podjechanie do kilku firm oferujących kotły CO i zrobienie rozeznania. Niektórzy producenci dają możliwość bezpośredniego obejrzenia oferowanych kotłów, np. firma Witkowski z Tomic koło Poznania. 

#40 ~Marson~

~Marson~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 12:14:15

taaa, rzeczywiście mało  konkretów w tej dyskusji. jak szukacie rzetelmnych informacji jaki piec / kocioł wybrac, to chyba klepiej poszukac jakiś specjalistycznych for. ja od siebie moge dodac link do tekstu o tym, jakie kotły wybierac, żeby na tym nie tracic, a zyskiwać.

http://instalacjeb2b...na-paliwo-stale

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych