Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki piec na ekogroszek?

piec na ekogroszek

149 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Ciepło~

~Ciepło~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 13:04:10

taaa, rzeczywiście mało  konkretów w tej dyskusji. jak szukacie rzetelmnych informacji jaki piec / kocioł wybrac, to chyba klepiej poszukac jakiś specjalistycznych for. ja od siebie moge dodac link do tekstu o tym, jakie kotły wybierac, żeby na tym nie tracic, a zyskiwać.

http://instalacjeb2b...na-paliwo-stale

taaa, rzeczywiście mało  konkretów w tej dyskusji. jak szukacie rzetelmnych informacji jaki piec / kocioł wybrac, to chyba klepiej poszukac jakiś specjalistycznych for. ja od siebie moge dodac link do tekstu o tym, jakie kotły wybierac, żeby na tym nie tracic, a zyskiwać.

http://instalacjeb2b...na-paliwo-stale

Taaa, myślisz, że piec to wszystko? Jest wiele dobrych produktów które na etapie montażu stają się bublem z uwagi na złe podłączenie. Sama eksploatacja też ma wielkie znaczenie. Wielu użytkowników myśli tylko o ekonomicznym eksploatowaniu a bez odpowiedniej instalacji ma to wpływ na pracę przy niskich temperaturach kotła. Niska temperatura ma wpływ na żywotność kotła i spalanie opału. Więc jeśli myślisz, że dobry piec na ekogroszek to wszystko to się mylisz. Proszę wstawiać zdjęcia z przykładowych instalacji to podyskutujemy nad ich poprawnością.

#42 ~dbaj o srodowisko~

~dbaj o srodowisko~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 16:08:18

Kupa smrodu , obojetnie co w piecu palicie !

Pompa ciepla , gaz i olej opalowy a nie wegiel z 19 wieku .

#43 ~anty dbaj o srodowisko~

~anty dbaj o srodowisko~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 22:32:50

~dbaj o srodowisko~myślałem, że czynnik z pompy ciepła uciekła i Ci zatruł umysł i się nie odzywasz  :)

Czy zdajesz sobie sprawę ile tysięcy ton węgla napędza twoją pompę ciepła?

Większa część energii elektrycznej w naszym kraju pozyskiwana jest ze spalania właśnie węgla. Może tak naprawdę to Ty jesteś "kupą smrodu"???

Ponad połowa energii elektrycznej w Polsce pozyskiwana jest ze spalania węgla!!!

Nie wiem co palisz ale zmień materiał bo smoła Ci się odkłada i nie widzisz prawdy.

#44 ~Kamil80~

~Kamil80~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2013 - 14:41:58

Ja sobie chwalę palnik retortowy od firmy Witkowski, która sama produkuje tego typu sprzęt. Ich modele są opatentowane, więc to klasa sama w sobie. Dodatkowo dzięki palnikowi palenie jest praktycznie bezobsługowe.

#45 ~NIEEKOLOG~

~NIEEKOLOG~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:51:16

A do sterowania energia odnawialna jak slonce albo wiatr .

I tyle w temacie .

Palcie dalej weglem a tsunami samo przyjdzie .

Juz dawno jest stwierdzone naukowo co jest przyczyna ekstremalnych zmian pogody , ogolnego ocieplenia i powodzi.

Wasze dzieci wam tego nie wybacza . :angry:

EKOLOGIA TO SPISEK ABY PRODUCENCI Z NIEMIEC NACHAPALI SIĘ KASY Z PRZYGLUPIEGO NARODU. GDZIE K..RWA TE KWASNE DZESZCZE

#46 ~jak w temacie~

~jak w temacie~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:56:51

I tyle w temacie .

Juz dawno jest stwierdzone naukowo co jest przyczyna ekstremalnych zmian pogody , ogolnego ocieplenia i powodzi.

EKOLOGIA TO SPISEK ABY PRODUCENCI Z NIEMIEC NACHAPALI SIĘ KASY Z PRZYGLUPIEGO NARODU. GDZIE K..RWA TE KWASNE DZESZCZE

ciemny narodzie , obudz sie !!!

zacznij stosowac ogrzewanie z energii odnawialnej .

#47 ~anty dbaj o srodowisko~

~anty dbaj o srodowisko~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 19:29:23

Naród nie jest ciemny a jedynie biedny. Tylko ci których stać na odnawialne źródła energii nie mogą zrozumieć gdzie tkwi problem wyboru źródła ogrzewania, tak wywnioskować można z odpowiedzi w tym temacie. 

#48 ~muni~

~muni~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 06:53:46

Ja mam Defro ktory polecilem znajomym. U nich i umnie pracuja super.

#49 ~wena~

~wena~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:03:01

mierzi mnie te pitolenie o ekologii...pewnie ta osoba mieszka w bloku z mamusią tatusiem i czwórką rodzeństwa i z zazdrością czyta że ktoś ma dom ogród i nie musi wdychać smrodu miasta..< :)..zanim kolego wszyscy założą pompy ciepła ...to najpierw zatrują nas spaliny i dym z kominów większych od domowych..

#50 ~mami synek~

~mami synek~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:11:29

mierzi mnie te pitolenie o ekologii...pewnie ta osoba mieszka w bloku z mamusią tatusiem i czwórką rodzeństwa i z zazdrością czyta że ktoś ma dom ogród i nie musi wdychać smrodu miasta..< :)..zanim kolego wszyscy założą pompy ciepła ...to najpierw zatrują nas spaliny i dym z kominów większych od domowych..

Jak cie merzi to sie umyj.

Jesli cie stac na ciepla wode przy twoich ratach.

Uwazaj tylko , zebys sie nie otrul od wlasnego komina .

#51 ~Włodek~

~Włodek~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:33:53

My w naszym domu mamy piec DEFRO.
Ma on dodatkowo sterowanie z zaworem który polecił nam monter instalacji.
Super sprawa,mamy sterownik w pokoju który steruje temperaturą.
Jeśli taki układ cie interesuje to kontakt podam bo naprawdę warto.
dzwon na telefon 511211774 tam dowiesz się wszystkich informacji , pan Robert zna się na rzeczy

My w naszym domu mamy piec DEFRO.
Ma on dodatkowo sterowanie z zaworem który polecił nam monter instalacji.
Super sprawa,mamy sterownik w pokoju który steruje temperaturą.
Jeśli taki układ cie interesuje to kontakt podam bo naprawdę warto.
dzwon na telefon 511211774 tam dowiesz się wszystkich informacji , pan Robert zna się na rzeczy

można wiedzieć jaki duży dom ogrzewacie i ile poszło opału na rok?

#52 ~Jan ka i jan~

~Jan ka i jan~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 20:04:11

można wiedzieć jaki duży dom ogrzewacie i ile poszło opału na rok?

można, dom częściowo ocieplony 112m2 palone w zimie i prawie cały czas latem aby ogrzać wodę. Poszło około 3-3,5t groszku na rok ale w domu mamy cieplutko 22-23 stopnie a jak jest za ciepło to sterowanie samo zmniejsza temperaturę

#53 ~jarosław~

~jarosław~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:51:36

Ale gorąco na tym forum :-/ Od pół roku mam w domu (250 m) piec na eko groszek marki Żywiec. Skusiłem się i kupiłem ekogroszek od Polski Węgiel Dystrybucja zalecany do tych piecy. Dom nagrzewa się szybko, rozpalanie pierwsza klasa. Nie mam kłopotów ze spiekami. No widać rożnicę gołym okiem od tego czym wcześniej paliłem. Kumpel ma piec per eko i teraz zamówił tonę ekogroszku pomarańczowego i też jest zadowolony.Wcześniej kupowaliśmy obaj od wozaków.

#54 ~Ogniwo Eko 16~

~Ogniwo Eko 16~
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 20:54:51

Pseudo ekolodziska - nie podoba się to wyp...

Jeśli ktoś porównuje sposoby opału z IXX wieku z nowoczesnym kotłem to po prostu nie wie co piszę, to są kotły które do opału wykorzystują minimum węgla dlatego są ekonomiczne a ekologiczne bo dopalają frakcję lotna.

Ekolodzy jak by wszyscy posiadacze zwykłych kotłów węglowych założyli piece na ekogroszek polska by wyglądał by inaczej

A czy nam sie podoba czy nie polska ma ogromne zasoby węgla a gazu ?

Cała Europa wzbogaciła sie na węglu i atomie a teraz  jak już są bogaci to kręcą nosem jak ich stać to niech kręcą.

Ekolodzy robicie przysługę Putinowi

#55 ~kARWOL~

~kARWOL~
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 09:52:10

Ale gorąco na tym forum :-/ Od pół roku mam w domu (250 m) piec na eko groszek marki Żywiec. Skusiłem się i kupiłem ekogroszek od Polski Węgiel Dystrybucja zalecany do tych piecy. Dom nagrzewa się szybko, rozpalanie pierwsza klasa. Nie mam kłopotów ze spiekami. No widać rożnicę gołym okiem od tego czym wcześniej paliłem. Kumpel ma piec per eko i teraz zamówił tonę ekogroszku pomarańczowego i też jest zadowolony.Wcześniej kupowaliśmy obaj od wozaków.

o Żywcu i Kołtonie nigdy nie słyszałem, co to za firmy?

#56 ~Pancza~

~Pancza~
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 12:19:24

Pełna zgoda co do tego ślepego zachwytu nad ekologią, czy raczej pseudoekologią. Ja zwrócę uwagęna jednąrzecz - warto iść do kogoś, kto fachowo doardzi. Mam piec Viessmana z 3e Heating we Wrocławiu, idealnie dobrany pod metraż. Jestem zadowolony.

O Żywcu słyszałem (nie tylk ow charakterze marki piwa ;)), natomiast ten Kołton nic mi nie mówi.

#57 ~強烈~

~強烈~
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 20:39:19

I tyle w temacie .

Ja mieszkam w górach więc fala mnie nie dosięgnie mam piec kołtona na drewno i nie nażekam, i dlaczego miałbym inwestować w jakieś pompy ciepła za niewiadomo ile a do powierzchni 1300m2 pewnie dużo, skoro drzewa pod dostatkiem

#58 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 19:17:03

Dom postawiles , a na ogrzewanie zabraklo ??? Zastaw sie a posraj sie !

Zastanawiam się po co jest to forum? Zapraszam na casting do kabartetu złosliwości. Panowie - może trochę merytoryki a nie prostactwa? Pozdrawiam!!!

#59 ~Rych~

~Rych~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 19:28:51

I nie wiadomo jaki kocioł kupić....czyli co polecacie!!!  Kocioł do 15KW..jaki?

#60 ~EKO-HT~

~EKO-HT~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 18:53:38

Kociołków jest wiele i w budowie zbyt dużych różnic nie ma. Istotnym jest aby był on prawidłowo zainstalowany. Kolejna sprawa to eksploatacja. Prawidłowa praca kotła jest uzależniona również od samego paliwa. Jeśli będziemy mieli dobry kocioł a zasypiemy go kiepskim paliwem nici z dobrej pracy. Z praktyki wież, że tanie i kiepskie paliwo przekłada się na wyższe zużycie i oszczędność jest wtedy pozorna. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie sterowników z PIDem. Praca kotła z takim sterownikiem pozwala zmniejszyć zużycie paliwa a dawkowanie jest optymalnie dostosowane do potrzeb. Sterowniki bez tej opcji wymagają indywidualnego dostosowania parametrów spalania. Nie jest to problemem ale warto spalać jeden rodzaj paliwa aby nie doprowadzić do złego spalania. Można oczywiście wprowadzić korekty po zmianie paliwa ale dokładna regulacja wymaga czasu gdyż zmiany nie są zauważalne natychmiast. Proszę pamiętać, że sam kocioł to pół sukcesu, druga połowa to prawidła instalacja i eksploracja.

Pozdrawiam.

EKO-HT ciepło w Twoim domu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych