Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~czapla~

~czapla~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:09:51

W Czaplinku w Biedronce też hałasują od 6 rano. Tłuką jakimiś blaszanymi pojemnikami aż się echo niesie. Pewnie są wściekli, że tak wcześnie muszą zaczynac pracę i budzą całą okolicę. Przydalby sie Józek i u nas, może wreszcie byloby cicho.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:17:58

W śródmiesiu Kołobrzegu okropnie hałasują samochody zamiatarki. Jest to w godz. 02. do 04 rano.To horor! Też mam ochotę wyskoczyć i skończyć z tymi hukami! Pomocy! Chodzi o ul. Unii Lubelskiej, Katedralna, W. Młodych.

#3 ~~Marcel~~

~~Marcel~~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2009 - 23:56:39

zgadzam sie a to bardzie syfi niz sprzata

#4 ~BIEDRONKOWY~

~BIEDRONKOWY~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 07:59:46

Co z tego że hałasują w biedronce od szóstej rano cisza nocna właśnie wtedy się kończy
a nigdy przed 6 nie hałąsują bo dopiero zaczynają pracę

#5 ~Wkur...~

~Wkur...~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 08:05:24

W następnym magazynie napiszcie poradnik dla ludzi pobitych przez niespełnionych sportowców.

#6 ~k;'yi~

~k;'yi~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 08:47:05

W śródmiesiu Kołobrzegu okropnie hałasują samochody zamiatarki. Jest to w godz. 02. do 04 rano.To horor! Też mam ochotę wyskoczyć i skończyć z tymi hukami! Pomocy! Chodzi o ul. Unii Lubelskiej, Katedralna, W. Młodych.

Mi nie przeszkadza jak taka zamiatarka mnie obudzi! np dziś w nocy mnie obudziła, ale to jest taki chwilowy chałas ze nawet nie wiem kiedy zasypiam ponownie! Już trudniej mi zasnąć jak jakis baran przyśle mi w nocy smsa na komórke, ale odkąd wyciszam telefon na noc, śpie rewelacyjnie a taka śmieciarka to pikuś!

#7 ~Gościu~

~Gościu~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 09:01:57

cytat:
Ile czasu inspekcja ma na zareagowanie na zgłoszenie? Maksymalnie 60 dni. Z tym, że – co wielu może zaskoczyć – musi zawiadomić zainteresowane strony, że będzie taka kontrola. – Zmieniły się przepisy w zakresie swobody działalności gospodarczej i te nie pozwalają nam na działanie z zaskoczenia – wyjaśnia kierownik.

Za tą zmiane przepisow całe ministerstwo ochrony środowiska i wszyscy posłowie, którzy uchwalili utawę w takiej formie - pod trybunał stanu. To działanie przeciwko własnemu narodowi.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 09:52:30

GK do Józka:
"Jesteś sąsiadem dużego sklepu? Masz prawo do spokoju"

podpuściliście go! :angry:

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 13:01:43

Mi nie przeszkadza jak taka zamiatarka mnie obudzi! np dziś w nocy mnie obudziła, ale to jest taki chwilowy chałas ze nawet nie wiem kiedy zasypiam ponownie! Już trudniej mi zasnąć jak jakis baran przyśle mi w nocy smsa na komórke, ale odkąd wyciszam telefon na noc, śpie rewelacyjnie a taka śmieciarka to pikuś!

Zamiatarka, zamiatarce nie równa! Ta jest bardzo głośna! Jeśli przejeżdża w ciągu dwóch godzin 6 razy tam i spowrotem na styku tych ulic i z takim hukiem jak rzadko która, to napewno nie zaśniesz a wstać muszę o 5 rano.

#10 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 01:10:32

Problem zakłócania ciszy i prawa do wypoczynku w swoim domu jest bardzo ważny. Dlatego, niech ci komentatorzy, którzy nie doświadczyli tego problemu, będą bardziej ostrożni w formułowaniu swoich uszczypliwych uwag.

W zasadzie SANEPID (oficjalnie PIS - Państwowa Inspekcja Sanitarna) powinien być tutaj pomocny. Niestety przepisy wykonawcze są bardzo kiepskie, i pozwalają uciążliwym sąsiadom właściwie w nieskończoność katować ludzi, którzy nie mogą zaznać spokoju w sowich domach (mechanizm ciągłego odwoływania się, wysyłania pism, że już się sprawę załatwiło, wyciszanie na chwilę (gdy ma być kontrola itd.)). Sprawa powinna być radykalnie uproszczona: hałasujesz (co stwierdza kontrola) - natychmiast musisz wstrzymać działalność i wysokie kary. Tak jest w krajach skandynawskich - w tym zakresie dobrze się na nich wzorować.

#11 ~renata~

~renata~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2014 - 21:51:06

I jak mozna walczyc z halasem, jesli za kazdym razem, przed pomiarem wlasciciel zakladu wylacza prawie wszystkie maszyny.

zgadzam sie z ta wypowiedzia teraz pojde ze sprawa do UE 

#12 ~mi6~

~mi6~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 15:23:04

to jest wlasnie chory system, u mnie w robocie maszyny napierniczaja po 100db i jest ich 3 oczywiscie przy kazdej kontroli sa albo nagle nie sprawne albo leca na tak jalowym biegu ze nic nie wykaze, a najzabawniejsze kiedy babsko z kontroli stwierdza juz w ten sam dzien ze wszystko jest ok mimo, ze wyniki nawet nie zdazyly do analizy, po prostu blamaz

#13 ~mi6~

~mi6~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 15:26:44

to jest wlasnie chory system, u mnie w robocie maszyny napierniczaja po 100db i jest ich 3 oczywiscie przy kazdej kontroli sa albo nagle nie sprawne albo leca na tak jalowym biegu ze nic nie wykaze, a najzabawniejsze kiedy babsko z kontroli stwierdza juz w ten sam dzien ze wszystko jest ok mimo, ze wyniki nawet nie zdazyly do analizy, po prostu blamaz

#14 ~aaaaaaa~

~aaaaaaa~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 10:51:02

Ja mieszkam przy fitnesie znajdującym się przy świętojańskiej w Gliwicach. Codziennie leci głośna muzyka, która jest najgłośniejsza w okolicach 20-22, ponadto chłopaki przerzucają na podwórku kilkuset kilogramową oponę od traktora....

miło no nie?

i co mam zrobić?!

musielibyście słyszeć ten łomot opony, no i te drgania - mieszkam na parterze więc je czuję. Właścicielka, pani A.N. nic sobie z tego nie robi. Każdy patrzy tylko na kasę!!!

Z chęcią poprzerzucam oponę pod jej domem - ciekawe czy będzie zadowolona!!!!! :angry:

#15 ~ojo~

~ojo~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:36:09

Ostatnio dostawa towaru o godzinie 4.30! Przez 20 minut hałas. Nie chcielibyście, by w takim stanie jak ja, była np położna, która odbiera wam poród, kierowca, z którym jedziecie, opiekunka waszego dziecka, czy wasz syn, który z niewyspanie ma wypadek w pracy. Jeszcze trochę ludzi pracuje uczciwie w tym kraju. A wg mojego regulaminu pracy mam być wypoczęty. Zgadzam się chory system. Jak zbadają poziom hałasu o godzinie 4.30?

#16 ~ojo~

~ojo~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:36:30

Ostatnio dostawa towaru o godzinie 4.30! Przez 20 minut hałas. Nie chcielibyście, by w takim stanie jak ja, była np położna, która odbiera wam poród, kierowca, z którym jedziecie, opiekunka waszego dziecka, czy wasz syn, który z niewyspanie ma wypadek w pracy. Jeszcze trochę ludzi pracuje uczciwie w tym kraju. A wg mojego regulaminu pracy mam być wypoczęty. Zgadzam się chory system. Jak zbadają poziom hałasu o godzinie 4.30?

#17 ~Danka~

~Danka~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2018 - 11:03:10

Na pewno wyłączają agregaty i nie ma dostawą do Lidla gdy są badania akustyczne, sąd jest od razu ich adwokatem bo przy uzasadnieniu wyroku mówi: sprawa będzie ciągnęła się latami bo to taki przeciwnik, nie ma dobrej zmiany w sądach.

#18 ~Zolza~

~Zolza~
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 03:26:58

No to mam podobmie.sklep i te dostawy z tym, że samochód chłodnia przyjeżdża o1 w nocy i co rusz hałasuje

#19 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2018 - 16:37:21

My mamy pod naszym mieszkaniem pewną odmianę meliny w postaci sklepu sSpołem. Sklep utrzymuje się głównie ze sprzedaży piwa które jest spożywane obok naszej klatki. A jak wiadomo piwo musi się chłodzić. W związku z tym zamontowano na jednej ścianie klimatyzator a po przeciwnej stronie dwa wentylatory w ścianie. Średnio 6 godz. dziennie myślę o rozbiciu tych urządzeń, a czasami o złamaniu karku prezesowi Społem. Żadne sanepidy itp nie pomogą ponieważ wszyscy się znają. Pozdrowiam z Barlinka wykończonych bezradnością w walce z hałasem. Po 4- ch latach walki dowiedziałem się że prezes spółdzielni mieszkaniowej był członkiem rady nadzorczej Społem :)

#20 ~Wkurzona~

~Wkurzona~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 05:19:36

U mnie problem polega na klimatyzacji, która całą noc napiernicza przy hali sportowej ( jeszcze jest nie oddana do użytku). Człowiek spać nie może.Istny obłęd

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych