Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Jutro Wielkie Święto

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 rniski-second

rniski-second

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 11:05:45

Kompromitacja naszego państwa zbliża się wielkimi krokami. Policja praktycznie wypięła się z ubezpieczania Marszu, zaprzęgnięto więc wojsko. Wiadomo chłopcy młodzi, bitni, faszystom nie dadzą sobie pluć w ryj. Wprawdzie przypomina to czasy, kiedy wojskiem łatało się niepopularne imprezy ale co tam, ważne aby był kontrolowany, zdyscyplinowany, tłum. Może się więc udać zrobić imprezę powiedzmy, cywilizowaną. Oczywiście pod warunkiem, że użycie wojska w tej niby "masowej" imprezie uznamy za krok określający warunki imprezy jednoczącej wszystkich Polaków. Interesuje mnie czy obecny wódz, tak chętnie porównywany do Marszałka weźmie udział krocząc na Kasztance, czy w ogóle weźmie i z ilu ochroniarzy zrobi sobie tłum. Wszak wodzowi nie przystoi nie uczestniczyć w tak ważnej uroczystości. Wracając do Marszałka, to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych Polaków, któremu historia wyznaczyła określone zadanie i one je wypełnił. Dzisiaj więc pyszni się w brązach na cokołach ale i za życia otoczony był wielką czcią, zasłużył. Kim był Marszałek? Niewątpliwie poglądy miał lewackie wszak wywodził się z PPS. Był apostatą nie ceniącym wartości religii katolickiej zmieniającym wyznanie dla bieżących potrzeb. Był też, dzisiaj powiedzielibyśmy trepem, czyli wojskowym o stosunkowo małej wiedzy, kierującym się prostymi, żołnierskimi zasadami. Jako wojskowy udziału w Cudzie nad Wisłą nie miał ale w początkach państwa Polskiego jak najbardziej. Niestety jako lewacki trep nie cenił demokracji. Rychło więc zamachem majowym wprowadził wojskowy reżim zwany Sanacją czyli odrodzeniem. W zamachu zginęło 400 Polaków, to niewątpliwie więcej niż za Jaruzela ale liczby to szczegół. Interesuje mnie wpływ lewackich rządów sanacyjnych na życie Polaków i znalazłem konkretne liczby.

https://www.money.pl...,0,2420873.html

Jak widać etatyzm, odizolowanie gospodarki, wielkie rządowe inwestycje, ścisła kontrola państwa nad życiem gospodarczym, zatrzymały naszą gospodarkę a więc rozwój kraju i były powodem biedy oraz zapóźnienia nie tylko gospodarczego Polaków. Pieniądze niestety potrzebne są na zdrowie, obronność, oświatę....Był może ale to już political fiction, przyczyniły się do przegranej wojny w 39 bo przecież gdybyśmy zapóźnieni nie byli, mielibyśmy szanse.

Refleksję powyższą dedykuję wszystkim wielbicielom jarkacza tak chętnie porównywujących go do Marszałka. Pomniki są brązowe, ludzie niestety nie. To my ich ubrązowiamy.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2018 - 12:18:22

Organizacja marszu przypomina organizację wycieczki do Smoleńska.

Wszystko na ostatnią chwilę, na szybko, bez jakichkolwiek przygotowań logistycznych. Finał wycieczki sprzed 8 lat wszyscy znają.

Byle coś było. Na początku tygodnia nikt z ''władzy'' nie chciał brać udziału w imprezie, na którą zapraszał nawet prezydent. Teraz wszyscy idą. Najpierw był marsz ''miliona''. Do skutku nie doszedł. Teraz marsz wojsk...jak za komuny. Żadnej głowy ''przyjaznego'' państwa a niby PiS ma przyjaciół na całym świecie.

To tylko dowodzi, że nikt PiSu na świecie nie szanuje. Wstyd za to co zrobili z Polską.

#3 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 12:01:28

https://nczas.com/20...leglosci-video/

Pierwsze przygotowania już trwają, W tym pięknym dniu jedności i wolności Polaków wojsko już przygotowuje się do akcji. Armatek wodnych nie spodziewajmy się, to wyposażenie policji. Widzimy współczesną odmianę katiusz, to zapewne element defilady. To dobrze w przeciwieństwie do lat poprzednich faszystowskich awantur nie spodziewajmy się. Pomyśleć, że w swoim czasie Marszałek zdelegalizował ONR. Chyba powinniśmy pójść Jego śladem. W przeciwnym wypadku będą zatruwać życie Polakom na stałe. Oczywiście bez Jego lewackiego zadęcia i zaraz do obozów i pierdla. Piłsudski zwalczał przeciwnika politycznego. My tylko po to aby nie mieli możliwości psuć nam uroczystości, nie mogli legalizować swoich poczynań.

Użytkownik rniski-second edytował ten post 11 listopad 2018 - 13:02:59

#4 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 01:59:19

Posumowanie, pomimo, że faszystom włoskim udało się przedostać a wielu rodzimych było słychać i widać, wielu z zaproszonych "gości" nie wpuszczono. Władza była czujną i zadbała aby pochód był takim jak powinien a głosy tych wykolejeńców ginęły w tłumie.
https://nczas.com/20...8cLK7vs6Aqg0tbc
Polacy nie zawiedli 250 tys. to wprawdzie liczba nieco odbiegająca od możliwości i nadziei na przyszłość (za 25 lat) ale imponująca. To było Święto wszystkich Polaków i obyśmy nie zapomnieli we wtorek, że tak też można i powinno na co dzień. Najlepszą rekomendacją niech będzie wypowiedź rozradowanej Jachiry, cichej wielbicielki wodza :)
"Dużo przemyśleń, mało postów, wiem. Myślę, że już nie długo się to zmieni, dajcie mi jeszcze chwilę:-)
Tymczasem mój Dzień Niepodległości to pokaz fajerwereków, tuż po północy w mieszkaniu u przyjaciółki przy ul. 11 listopada w Warszawie.
To poranek z Piłsudskim, gdzie każdy, od lewa do prawa, robił zdjęcia i z uśmiechem na ustach życzył sobie miłego dnia.
To wspólne śpiewanie Hymnu na pl. Piłsudskiego. Dzieliło mnie z tymi ludźmi wiele, ale na chwilę połączył Hymn.
To uczestnicy marszu niepodleglosci w kfc, którzy stali się przemili, gdy zgodziłam się pożyczyć im ładowarkę. Na chwilę nawet przestali przeklinać i przynieśli kawę, dziękując za pomoc.
To uśmiechnięta Żandarmeria, przepraszajaca i zakłopotana, że nie można przejść na drugą stronę ulicy.
To odsłonięcie pomnika Daszyńskiego, patrona ulicy przy której mieszkam.
To powiew normalności w tłumie przy tym pomniku, gdzie nawet min. Gliński, przemówił przez chwilę ludzkim głosem, mówiąc, że Sejm jest nasz (sic!).
To okazję do spotkań z przyjaciółmi z całej Polski.
To śpiewanie wesołych piosenek z KOD Kapela i ludowe tańce na ulicy:-)
Wreszcie to podanie dłoni Prezydentowi RP Aleksandrowi Kwaśniewskiego, któremu m.in. zawdzięczamy nasza Konstytucję, wejście do NATO i UE. Tak jak mu powiedziałam, jest jednym z najważniejszych Polaków w historii wolnej Polski, właśnie obok Piłsudskiego, Daszyńskiego, Witosa i Paderewskiego.
Spedziłam 13 godzin na ulicach stolicy i jak patrzyłam na fajnych, uśmiechniętych, rozśpiewanych i roztańczonych Polaków, a nie szalonych narodowców, to pomyslałam, że dużo mnie z nimi łaczy.
Fajnie się tak poczuć. Chociaż raz na 100 lat, a już niedługo będzie tak częściej. Ci co dzielą, są coraz słabsi, a to co nas łączy zwycięży, dziś to czułam.
11 listopada tego nam życzę."

PS
Cieszę się, że kompromitacji NIE BYŁO, po latach poprzednich nie wierzyłem, że to może się udać. Szkoda tylko, że cieniem kładł się protest policji. Widać czas dotychczasowy dopiekł gościom i nie chcieli mieć w tym udziału. Tym nie mniej żandarmeria sprawdziła się, może nawet lepiej. Był nawet sam wódz. W przeciwieństwie do obrazu, do którego nas przyzwyczaił naburmuszonego gostka gdzieś tam za kordonem, jako człowiek normalny. Dziękujemy i gratulujemy PISowi, jak widać można.

Użytkownik rniski-second edytował ten post 12 listopad 2018 - 02:12:31

#5 ~Leutnant~

~Leutnant~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 05:33:48

a co ty prowincjonalny pisarczyku masz tu do meldowania co siem w Stolicy dzieje ?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 09:02:11

Był nawet sam wódz. W przeciwieństwie do obrazu, do którego nas przyzwyczaił naburmuszonego gostka gdzieś tam za kordonem, jako człowiek normalny. Dziękujemy i gratulujemy PISowi, jak widać można.

Jako normalny cłowiek? Naburmuszonego wodzusia tak bardzo chroniła Służba Ochrony Państwa, że prewencyjnie oddzielono kolumnę marszową PiSowców od właściwego Marszu Niepodległości. Dlatego tą samą trasą poszły dwa marsze. 

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 09:47:53

Kompromitacja naszego państwa zbliża się wielkimi krokami. Policja praktycznie wypięła się z ubezpieczania Marszu,.....................

i słowa rniskiego obróciły się w goowno...taki to jasnowidz, jak z gonkiewicz waltz prezydent   ....ubierzcie kufajki i na wioskę .

#8 ~Muniek Staszczyk do rniski~

~Muniek Staszczyk do rniski~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 09:56:56

Posumowanie, pomimo, że faszystom włoskim udało się przedostać a wielu rodzimych było słychać i widać, wielu z zaproszonych "gości" nie wpuszczono. Władza była czujną i zadbała aby pochód był takim jak powinien a głosy tych wykolejeńców ginęły w tłumie.
Polacy nie zawiedli 250 tys. to wprawdzie liczba nieco odbiegająca od możliwości i nadziei na przyszłość (za 25 lat) ale imponująca. To było Święto wszystkich Polaków i obyśmy nie zapomnieli we wtorek, że tak też można i powinno na co dzień. Najlepszą rekomendacją niech będzie wypowiedź rozradowanej Jachiry, cichej wielbicielki wodza :)
"Dużo przemyśleń, mało postów, wiem. Myślę, że już nie długo się to zmieni, dajcie mi jeszcze chwilę:-)
Tymczasem mój Dzień Niepodległości to pokaz fajerwereków, tuż po północy w mieszkaniu u przyjaciółki przy ul. 11 listopada w Warszawie.
To poranek z Piłsudskim, gdzie każdy, od lewa do prawa, robił zdjęcia i z uśmiechem na ustach życzył sobie miłego dnia.
To wspólne śpiewanie Hymnu na pl. Piłsudskiego. Dzieliło mnie z tymi ludźmi wiele, ale na chwilę połączył Hymn.
To uczestnicy marszu niepodleglosci w kfc, którzy stali się przemili, gdy zgodziłam się pożyczyć im ładowarkę. Na chwilę nawet przestali przeklinać i przynieśli kawę, dziękując za pomoc.
To uśmiechnięta Żandarmeria, przepraszajaca i zakłopotana, że nie można przejść na drugą stronę ulicy.
To odsłonięcie pomnika Daszyńskiego, patrona ulicy przy której mieszkam.
To powiew normalności w tłumie przy tym pomniku, gdzie nawet min. Gliński, przemówił przez chwilę ludzkim głosem, mówiąc, że Sejm jest nasz (sic!).
To okazję do spotkań z przyjaciółmi z całej Polski.
To śpiewanie wesołych piosenek z KOD Kapela i ludowe tańce na ulicy:-)
Wreszcie to podanie dłoni Prezydentowi RP Aleksandrowi Kwaśniewskiego, któremu m.in. zawdzięczamy nasza Konstytucję, wejście do NATO i UE. Tak jak mu powiedziałam, jest jednym z najważniejszych Polaków w historii wolnej Polski, właśnie obok Piłsudskiego, Daszyńskiego, Witosa i Paderewskiego.
Spedziłam 13 godzin na ulicach stolicy i jak patrzyłam na fajnych, uśmiechniętych, rozśpiewanych i roztańczonych Polaków, a nie szalonych narodowców, to pomyslałam, że dużo mnie z nimi łaczy.
Fajnie się tak poczuć. Chociaż raz na 100 lat, a już niedługo będzie tak częściej. Ci co dzielą, są coraz słabsi, a to co nas łączy zwycięży, dziś to czułam.
11 listopada tego nam życzę."

PS
Cieszę się, że kompromitacji NIE BYŁO, po latach poprzednich nie wierzyłem, że to może się udać. Szkoda tylko, że cieniem kładł się protest policji. Widać czas dotychczasowy dopiekł gościom i nie chcieli mieć w tym udziału. Tym nie mniej żandarmeria sprawdziła się, może nawet lepiej. Był nawet sam wódz. W przeciwieństwie do obrazu, do którego nas przyzwyczaił naburmuszonego gostka gdzieś tam za kordonem, jako człowiek normalny. Dziękujemy i gratulujemy PISowi, jak widać można.

.....Ref.:Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło.....

#9 ~Jaki pajac~

~Jaki pajac~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 11:00:10

.....Ref.:Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło.....

Ten  sarkastyczny tekst pochodzi z okresu końca PRL, gdy komuna w swojej pseudopatriotycznej propagandzie posługiwała się schematem: PRL (w tym monopartyjna władza PZPR) = Polska. 

Obecnie taką propagandę za pośrednictwem telewizji państwowej uprawia partia kaczystowska. 

#10 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 11:08:14

Ależ się wzruszyli :)

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 11:28:39

Ależ się wzruszyli :)

co esbecki s....iu zabolało.prosze nie targnij sie na line bo z kogo bede łacha darł.

#12 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 11:34:37

co esbecki s....iu zabolało.prosze nie targnij sie na line bo z kogo bede łacha darł.

Jestem zaskoczony odzewem PISdzielcu. Tylu ludzi uznało, że należy coś napisać w odpowiedzi. Znaczy się tekst ruszył i dobrze, po to napisałem. Znaczy się przeczytali, a krótki nie był, pofatygowali się ruszyć szare komórki, chciało im się, to postęp, pożytek dla Was.

PS

Łachy drzesz z siebie, nie potrafisz wydusić więcej niż "ty esbecki..." :) Co przyznaję jest tyleż zabawne co żałosne. Więcej rozumu bozia nie dała, trudno, ja litował się nie będę. Takich jak ty jest na pęczki a ja Matką Teresą nie jestem.

Użytkownik rniski-second edytował ten post 12 listopad 2018 - 12:00:32

#13 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 12:42:37

https://nczas.com/20...YzEcje8TiaCw4bU

Biorą się za gnoi i dobrze. Flaga UE jest również naszą flagą, przecież jesteśmy w Europie nie w Azji.

#14 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 13:04:59

https://nczas.com/20...4cfqik-TK4BurAk

W TVPis jak zwykle, te 250 tys. luda uczestniczyło w marszu prezydencko-partyjnym. Co prawda władza od marszu oddzieliła się o 1 km i w ostatniej chwili wleźli na przyczepkę ale nic to, MARSZ BYŁ JEDEN, to był ICH marsz. Śpiewali więc i bawili się wspólnie z "esbecją", KODziarstwem i faszystami, gratulujemy.

#15 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 13:57:51

https://nczas.com/20...GKV3tA6zqH_0yCE

Wiemy kto spalił flagę UE

"czynu dopuścił się prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Zaanonsował go skarbnik organizacji."

Niezła ta organizacja "polskich patriotów", facia sprzedał kolega za 5 tys. Siebie powinni podpalić, szmaty.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 14:06:06

Nagroda jest od ''organizacji'' (czyt. Policji), której istnienia nie uznają. Hipokryzja tak sama jak w PiS, którego też nie uznają ale razem z nimi maszerują.

#17 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 14:23:10

Nagroda jest od ''organizacji'' (czyt. Policji), której istnienia nie uznają. Hipokryzja tak sama jak w PiS, którego też nie uznają ale razem z nimi maszerują.

Nie ważne od kogo, ważne, że sprzedał kumpla za parę groszy. Można za to kupić przyzwoity telewizor lub rzęcha do remontu, przeżyć na niezłym poziomie miesiąc. Nie wiem czy jest od tego podatek, to prawie jedna średnia krajowa, na tyle wycenił przyjaźń. Gdyby to była znacząca suma bywa, ludzie nie są ze stali dają się skusić. To zwykła szmata niewarta splunięcia, bez względu na to jakie niby to mieli ideały.

Użytkownik rniski-second edytował ten post 12 listopad 2018 - 14:27:43

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 15:00:42

Jestem zaskoczony odzewem PISdzielcu. Tylu ludzi uznało, że należy coś napisać w odpowiedzi. Znaczy się tekst ruszył i dobrze, po to napisałem. Znaczy się przeczytali, a krótki nie był, pofatygowali się ruszyć szare komórki, chciało im się, to postęp, pożytek dla Was.

PS

Łachy drzesz z siebie, nie potrafisz wydusić więcej niż "ty esbecki..." :) Co przyznaję jest tyleż zabawne co żałosne. Więcej rozumu bozia nie dała, trudno, ja litował się nie będę. Takich jak ty jest na pęczki a ja Matką Teresą nie jestem.

esbeka zabolało.

#19 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 15:02:42

esbeka zabolało.

Nie kompromituj się więcej, wierz mi nie warto. Miej odrobinę godności.

Użytkownik rniski-second edytował ten post 12 listopad 2018 - 15:03:43

#20 rniski-second

rniski-second

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7104 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 15:22:09

Ciąg dalszy historii

https://nczas.com/20...2rddANIURCqa3Vg

Jak widać to ustawka to organizacja połasiła się na te parę groszy. Oj biedni ci nasi wszechpolacy. A przecież rozwiązanie jest proste. Wziąć babę, narobić dzieci a rząd sam da.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych