Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kraszewski

Kraszewski

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 11:10:01

Szanowni Pańśtwo Więcej o mnie na mojej stronie internetowej : http://wojciech_kras...ki.dorady.org/.
Pozdrawiam i prosze o poparcie w wyborach 21 Listopada .

Użytkownik Kraszewski edytował ten post 03 listopad 2010 - 11:10:25


#2 RED

RED

  Bywalec

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPip
 • 84 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 10:08:38

Obecnie przedstawiony sondaż jest śmieszny. Przecież wszyscy w Białogardzie wiedzą jakimi ludźmi jest rodzina Szyszlaków. Jako pracodawcy to typowi prywaciarze w złym znaczeniu wykorzystujący pracowników, Nie szanujący ich i myślący jedynie o nabiciu własnego portfela. Jaki ojciec taki syn. Myślę iż kolejna porażka w wyborach samorządowych spowoduje w końcu wycofanie się ich z życia i polityki Białogardu.

#3 pablo81

pablo81

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 11:09:04

Obecnie przedstawiony sondaż jest śmieszny. Przecież wszyscy w Białogardzie wiedzą jakimi ludźmi jest rodzina Szyszlaków. Jako pracodawcy to typowi prywaciarze w złym znaczeniu wykorzystujący pracowników, Nie szanujący ich i myślący jedynie o nabiciu własnego portfela. Jaki ojciec taki syn. Myślę iż kolejna porażka w wyborach samorządowych spowoduje w końcu wycofanie się ich z życia i polityki Białogardu.

witam pewnie jednego ze starych klientów,który albo sie nie rozlicz z stąd jego komentarz albo chce byc lepszym o demnie w tym co robie,ale nikt nikomu nie broni,ani ja ani mój ojciec nikogo niewyzyskuja,ale zazdrość ludzka niema granic a stą radą miasta to nie tak szybko sie onas zapomni,takze spokojnie.pozdrawiam kolege i zycze wszystkiego najlepszego i namawiam na oddanie na mnie głosu .

#4 RED

RED

  Bywalec

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPip
 • 84 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 13:33:36

Nie mam nic wspólnego z polityką i nie chcę mieć ale uważam iż ludzie reprezentujący nas w urzędzie miasta powinni mieć zaufanie elektoratu. Polityka dla mnie śmierdzi i niezależnie czy będzie rządziło SLD czy też inne ugrupowanie w naszym mieście zawsze będzie ważna prywata i załatwienie własnych interesów. Nie zaprzeczaj że tak nie jest. Prywatę już teraz załatwia twój ojciec o czym wszyscy wiedzą. Gdybym sam kiedyś się zdecydował na start w wyborach wówczas godnie starałbym się reprezentować grupę ludzi która mnie wybrała. Nie jestem żadną z osób o której napisałeś. W urzędzie miejskim wszyscy znają poczynania Twojego ojca i jego grupy przesympatycznych kolegów.O tym się mówi codziennie gdy tylko otwieramy budynek UM. Mam tylko nadzieję iż podobne zdanie mają również wyborcy

#5 pablo81

pablo81

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 13:47:18

Nie mam nic wspólnego z polityką i nie chcę mieć ale uważam iż ludzie reprezentujący nas w urzędzie miasta powinni mieć zaufanie elektoratu. Polityka dla mnie śmierdzi i niezależnie czy będzie rządziło SLD czy też inne ugrupowanie w naszym mieście zawsze będzie ważna prywata i załatwienie własnych interesów. Nie zaprzeczaj że tak nie jest. Prywatę już teraz załatwia twój ojciec o czym wszyscy wiedzą. Gdybym sam kiedyś się zdecydował na start w wyborach wówczas godnie starałbym się reprezentować grupę ludzi która mnie wybrała. Nie jestem żadną z osób o której napisałeś. W urzędzie miejskim wszyscy znają poczynania Twojego ojca i jego grupy przesympatycznych kolegów.O tym się mówi codziennie gdy tylko otwieramy budynek UM. Mam tylko nadzieję iż podobne zdanie mają również wyborcy#6 pablo81

pablo81

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 13:49:03

kim ty jestes ze nas tak nielubisz,powiem ci tylko tyle ze wyborcy na szczescie maja inne zdanie od ciebie.mimo pozdrawiam.

#7 Nowa

Nowa

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 13:39:33

Wolałabym, żeby mój radny posługiwał się poprawną polszczyzną, z tym jednak w twoim przypadku kiepsko jakoś ...
No i o programie i pomysłach na to, co byś w Radzie chciał zrobić też nic nie ma. Nie wystarczy, że rodzina i znajomi kupę SMS-ów wyślą.
A co do tatusia, to nie wiem jaki jest jako pracodawca, ale jako człowiek mógłby rękę radnemu JH podać, bo tak samo chamsko się zachowuje.

#8 RED

RED

  Bywalec

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPip
 • 84 postów

Napisano 09 listopad 2010 - 07:09:21

Potwierdzam jeśli człowiek ma problemy z pisaniem to pewnie również w przypadku wygranej nie będzie rozumiał tego co czyta i samodzielnie nie będzie podejmował decyzji dotyczących głosowania na sesjach RM

#9 Cinek...

Cinek...

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 123 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 20:28:06

Drodzy Mieszkańcy Białogardu. Kandyduję w tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Miasta. Jestem młodym, kreatywnym, pełnym pomysłów, otwartym na ludzi człowiekiem. Na codzień uczę się w ZSP w Białogardzie na kierunku Technik-Informatyk. Moje zainteresowanie są różnorodne min fotografia, motoryzacja. Jedank najbardziejinteresują mnie problemy ludzi. Największa przyjemność sprawia mi bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Chcialbym zeby miasto rozwiajalo sie bardziej intensywanie. Mam na mysli zarówno rozwój gospodarczy jak i kulturowy. Większa liczba imprez plenerowych podniosła by znacznie rozwój kulturowy miasta.Zwiększenie liczby koszy przy ulicznych podniosła by stopień czystości miasta.Większa liczba patroli policyjnych nocą w szczególności w weekendy podniosla by bezpieczeństwo mieszkańców miasta.Pomysłów jest naprawdę wiele jednak żeby je spełnić trzeba działać, a nie tylko mówić i obiecywać. Marcin Damian Oborski KW Białogardzianie okręg 1 nr 9.


Dziękuje za oddane głosy na moją osobę. Pozdrawiam was i życzę wszystkiego dobrego.

#10 Szczepan Jonko

Szczepan Jonko

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3430 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 15:28:06

W kilku punktach chcę przybliżyć co chciałbym zrobić i czym się zająć gdybyś na mnie zagłosował i gdybym w wyniku wyborów zdobył zaufanie Wyborców i mandat Radnego Miasta Białogard.

1.Z diety uzyskanej za pracę w Radzie Miejskiej opłacę studia wyższe. Chciałbym podjąć naukę w kierunku administracja publiczna - pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej. Teraz gdy dwoje moich dzieci się usamodzielniło mogę skupić się na tym aby wolny czas spożytkować na uzupełnienie wykształcenia.
2.Zaproponuje aby pod obrady Rady Miejskiej mogły trafiać projekty uchwał ze strony Mieszkańców. Wymaga to zmiany Statutu Miasta. Dotychczas taki projekt może składać Burmistrz – Przewodniczący Rady Miasta – grupa 3 Radnych a dlaczego np. Nie grupa 200 Mieszkańców? Pozwoli to zaktywizować społeczeństwo lokalne, które w ten sposób będzie miało instrument nacisku na samorząd aby zajął się ich lokalnym problemem. Rada Miejska będzie musiała projekt omówić i przegłosować. Społeczeństwo zobaczy wtedy czy potrafią Radni podejmować decyzje w ich imieniu albo udowodnić, że pomysł jest chybiony ale sposób demokratyczny i publicznie.
3.Chciałbym aby w Naszym Urzędzie Miasta stworzyć internetowy system obrotu dokumentów dla petentów tego Urzędu. Wszystkie druki jakimi posługują się Petenci powinny być możliwe do pobrania droga internetową i odesłane do urzędu wypełnione. Urząd informuje wtedy na jaki dzień i godzinę stawić się ma Petent aby złożyć tylko podpis w obecności Urzędnika. Moim zdaniem dla wielu byłoby to udogodnienie. Prawdopodobnie można by na taki projekt otrzymać dofinansowanie z programów pomocowych.
4.Zgłoszę wniosek o renegocjację umowy z BTK na transmisje z obrad Sesji Rady Miejskiej. Na dzień dzisiejszy prawa autorskie i majątkowe są w posiadaniu BTK – jest to nieprawidłowe! - prawa autorskie powinien posiadać Urząd Miejski i z filmów tych mogliby i powinni korzystać Wszyscy bez ograniczeń!. Transmisję powinno się powtarzać i ustalić cykl ich powtórzeń. Sobota – 10 rano to najmniej „szczęśliwy” czas na oglądanie Sesji. Sesja powinna być umieszczona do pobrania na stronie Urzędu Miasta.
5.W protokołach z Sesji RM umieszczono tylko zapisy z głosowań w formacie – ilu „za”, ilu „przeciw”, ilu „wstrzymał się od głosu”. Nigdzie nie ma listy imiennej. To musi ulec zmianie. Wyborca ma prawo przeglądając protokoły wiedzieć jak głosowali imiennie Radni.
6.Jestem za tym aby był tylko jeden zastępca Burmistrza i tylko jeden zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ograniczy to koszt funkcjonowania Urzędu i Rady.
7.Przyjrzę się dystrybucji środków pomocy dla podopiecznych MOPS i Stowarzyszenia „Przytulisko”. Nie może być tak aby ten któremu świadczona jest pomoc w postaci np. żywności , handlował później tym dla zysku. Wiem, że praca przy tych działaniach jest ciężka ale nie zwalnia to Urzędników od tego aby sukcesywnie sprawdzać co się z tą pomocą dzieje i czy jest ona celowa. Przy skromnych nakładach na pomoc społeczną każdą złotówkę trzeba oglądać dwa razy.
8.Zredaguję swoją stronę internetową Radnego gdzie umieszczę wszystkie dostarczane mi dokumenty nie objęte tajemnicą służbową i państwową. Będą na niej też materiały na Sesję Rady Miejskiej aby ktoś z Was, kto będzie się interesował życiem i działaniem samorządu mógł wnieść swoje uwagi i pomysły. Taka pomoc byłaby nawet wskazana.
9.Z działań gospodarczych chciałbym przyjrzeć się gruntom przeznaczonym dla inwestorów i spróbować zainteresować nimi inwestorów nastawionych na spedycję - magazynowanie i logistykę w najszerszym tego słowa znaczeniu. Nie bardzo wierzę w uruchomienie u Nas produkcji high- tech. Trzeba poszukać takich rozwiązań gdzie podstawowym problemem jest grunt i dobre skomunikowania. To akurat jest w Naszym przypadku atut. Rozbudowa portu w Kołobrzegu ma istotny minus – brakuje tam miejsca na magazynowanie i wysyłkę towarów – My ze swoimi uwarunkowaniami moglibyśmy być dla nich partnerem.
Będę szukał rozwiązań dla zwiększenia Budżetu Miasta a nie jak dotychczas radni – owszem szukali ale jak tu najwięcej wydać a to żadna sztuka. |


Ostatnie chwile przed ciszą wyborczą
Ostatnie chwile przed ciszą wyborczą. Jutro sobota przeznaczona na wypoczynek i zaraz niedziela „wyborcza”. Mam nadzieję, że mimo deszczowej pogody znajdziecie chwilkę czasu aby udać się do lokali wyborczych i zagłosujecie dając tym samym dowód, że zależy Wam na Naszym Mieście.
Przypominam – wybierajcie a nie głosujcie! Każdy głos jest cenny i ważny! To Twój głos!

Przeglądając listy kandydatów można zabawić się w wyliczankę kogo na pewno nie znajdziemy w składzie nowej Rady Miejskiej. Powód - nie startują ( Żurawski ). Może inaczej - startują ale nie do Rady Miasta ( Turnik -Świrko ).
Do Rady Miasta wystartowało 5 komitetów. Przy wyrównanej „walce” z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że każdy komitet uzyska po jednym mandacie. To oznacza, że skład Rady Miejskiej „wymiesza” się jeszcze bardziej. Kilku Kandydatów startuje „parami” z jednej listy ( Purol – Zięcik -Leś ) a przy jednym mandacie do zdobycia oznacza to, że kilku następnych zasiądzie na sali Urzędu Miasta tylko w charakterze widzów. Może wtedy zobaczą i ocenią krytycznie przyczyny takiego obrotu sprawy? Czy powrócą do samorządu zależy tylko od Nich choć będzie trudno.

Składy wielu komitetów są ciekawe – dużo młodych ludzi, wykształconych, ambitnych – po prostu nowe twarze. Jak to zwykle bywa jest też kilku „zawodników” którzy start do tego wyścigu traktują mało poważnie ale to w końcu ich sprawa. Dali nazwisko a pracy wyborczej za grosz.
Bardzo mnie cieszy, że grupa Okręgu 4 z Naszego Komitetu „Białogardzianie” była aktywna i pracowita. Staraliśmy się dotrzeć do jak największej grupy Mieszkańców. Z moich „wędrówek” po okręgu wnioskuję, że zostaliśmy dobrze przyjęci wśród Mieszkańców. W dyskusjach podnosili często problemy i bolączki i dało się odczuć żal, że odchodząca Rada za bardzo aktywna w terenie to nie była. Oczekują zmian i lepszego kontaktu ze sobą. Nie spotkałem się nigdzie z wrogim nastawieniem a jeśli już były uwagi to rzeczowe i kulturalne. Wielu narzekało na „upartyjnienie” wyborów samorządowych i mdłe programy. Mieszkańcy oczekują nie obiecanek i „kiełbasy wyborczej” lecz działania i efektów. Staraliśmy się nie składać obietnic bez pokrycia – liczymy się z tym, że opowiadanie bajek z konfrontacją z pracą przyszłej Rady Miasta może mieć zły skutek i tym bardziej zniechęcić do aktywności w czasie wyborów. Wszystkim Kandydatom życzę jak najlepszego wyniku a sobie jak największej frekwencji wyborczej. Każdy Kandydat, który zdobędzie mandat przy poparciu dużej ilości głosów Mieszkańców będzie miał świadomość tego, że dostał duży kredyt zaufania i że został dostrzeżony i nie wybrany przypadkiem.

Obejrzałem w BTK wypowiedzi Radnych po ostatniej Sesji – smutne są to wypowiedzi. Chodniki i drogi to najczęstsze „sukcesy”. Troszkę mało. Niewielu pokusiło się o krytyczną ocenę swojej pracy ale co do sukcesów to „order” przypinać! Nawet pytanie o kandydowanie i przyszłe plany wypadło jakoś blado. No cóż i tak bywa.

Pojawił się bezpłatny biuletyn Stowarzyszenia Mieszkańców Powiatu Białogardzkiego. Stęskniłem się troszkę za nimi. Historia tego tytułu nie nastawia pozytywnie do niego ale cóż – nie maja kasa, nie mój problem. Stowarzyszenie wystartowało z wysokiego pułapu i szybko ucichło. Czy była to tylko akcja nastawiona na wybory – chyba tak ale pokazała też, że na życzliwość i zaufanie Mieszkańców należy sobie zapracować na długim dystansie a nie tylko na chwilkę. Treść – po prostu wyborcza a więc jak dla mnie mało ciekawa. Niewiele konkretów za to mnóstwo oskarżeń i negatywnych ocen. Zamiast tego chciałbym poczytać jakieś konkrety dotyczące Naszej przyszłości i zamierzeń. Kandydaci wskazani przez rządzącą partię PO i bezpartyjni popierani przez PO powinno być stać na lepszy program i lepszy PR. Samo hasło „ Przywróćmy Miasto Mieszkańcom” nie zachwyca i nie porywa. Jaki to da efekt wyborczy okaże się w poniedziałek rano.
Ciekawostką jest kto sfinansował wydanie tego biuletynu bo akurat o tym w nim ani słowa.
Materiał jak najbardziej wyborczy a tu informacji o autorach tekstu jak na lekarstwo.
Nie należy się wstydzić tego co się napisało – to akurat do autora tekstu „Niewidzialna pajęczyna” - czyżby sam chciał być niewidzialny? Mimo wszystko życzę im powodzenia.
Jeżeli to pisałem i przedstawiłem jako swój program przekonało Ciebie do oddania głosu na mnie to dziękuję. Kampania się kończy a potem tylko praca i praca. Mam nadzieję, że w razie mojego wyboru spotkam w Radzie innych - otwartych, odważnych, pracowitych – którzy stawią czoła problemom i swoja pracą doprowadzą do tego, że Nasze Miasto będzie jeszcze piękniejsze – bogatsze – i stanie się Miastem z którego będziemy dumni i nie będziemy się wstydzić głośno wypowiadać kwestii „Jestem Białogardzianinem”.

Użytkownik Szczepan Jonko edytował ten post 19 listopad 2010 - 20:01:01

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych