Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kolejna bolesna porażka Zarządu KSM Na Skarpie – Rada Nadzorcza w rozsypce

ksm na skarpie grupaskarpa górawski rada nadzorcza spółdzielnia wybory koszalin jedliński sąd

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~www.grupaskarpa.pl~

~www.grupaskarpa.pl~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 21:30:45

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w dniu 18 listopada 2014r. Sąd Okręgowy w Koszalinie - stwierdził nieważność dwóch zaskarżonych przez członków Grupy Skarpa uchwał podjętych podczas Walnego Zgromadzenia w 2013r w KSM Na Skarpie. Tym samym wybór 8 członków Rady Nadzorczej jest nieważny.

Równocześnie Sąd stwierdził, że uchwała złożona przez czlonków spółdzielni mająca na celu odwołanie z funkcji członka Rady Nadzorczej P. Mariusza Krajczyńskiego winna zostać przegłosowana przez spółdzielców a nie odrzuconą samowolnie przez Zarząd. Wyrok nie jest prawomocny.

Jednocześnie od jutrzejszego dnia do końca tygodnia do części skrzynek mieszkańców (ok. 1500szt) trafią wzory ostatecznych przedsądowych pism wzywających Zarząd KSM Na Skarpie do zwrotu nienaleznie pobranych opłat za c.o. w kwocie 1000zł . Pismo to zostało zaopinowane pod względem formalno-prawnym przez radcę prawnego.

Jeżeli byliby Państwo chętni aby rozpowszechnić powyższe infromacje będzimy wdzięczni.

Więcej informacji na temat sprawy sądowej znajdą Państwo na stronie internetowej Grupy Skarpa www grupaskarpa pl

#2 ~Grażyna~

~Grażyna~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 22:41:39

Gratukuję wygranej!

Jednak jako mieszkaniec Na Skarpie mam złe przeczucia - zarząd pobierał od nas za wysokie opłaty za C.O. Potem okazało się, że przez lata całe naliczali niesłusznie za odczyt wodomierzy. Teraz znowu, że nawet nie potrafią przeprowadzić wyborów do rady nadzorczej. Oprócz tego- że na walnym zebraniu okłamują członków że przygotowane przez członków ale niekorzystne dla zarządu uchwały są niezgodne z prawem a sąd mówi, że jednak są przygotowane prawidłowo ! No jakaś paranoja! Gdzie ja żyję ? Jakim prawem jeszcze ten zarząd i radczyni dalej sprawują swoje funkcje ? W dodatku to my im płacimy, i za co? Najwyższy czas to zmienić !

#3 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 22:48:21

Tak, bardzo słuszna uwaga, Grażyno, ale ja mam jeszcze inne spostrzeżenia -jak już ktoś gdzieś napisał, że teraz członkowie rady, którzy jak się okazało zasiadają w niej niesłusznie będą musieli zwrócić pobrane również niesłusznie wynagrodzenie ! Ciekawe czy składali na kontach czy już wydali ? hahaha. Wielka mi rada nadzorcza co nie zna prawa i nawet nie wie że tak naprawdę w ogóle nie została wybrana ! I oni chcą w naszym imieniu podejmować jakieś uchwałY ? Mam nadzieję, że przez ostatnie 1,5 roku za dużo nie uchwalili bo to wszystko teraz nieważne.

#4 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 07:38:42

Cos szczęścia brakuje koszalińskim spółdzielniom w wyborach do rad nadzorczych.

Januszu nie do końca jest tak że członkowie rady nadzorczej będą musieli oddać pieniądze. Dopiero teraz po powzięciu informacji że są wybrani w niezgodzie z prawem powinni dobrowolnie zrezygnować i zmusić zarząd do zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. W przeciwnym wypadku gdy pozostaną na stanowisku a spółdzielnia przegra apelację (gdy taką złoży) wówczas będą musieli oddać wszystkie pieniądze co pobrali.

Tak zrobił jeden z członków P. Kaczmarczyk z Ostrowic  "SM Krzemionki unieważnił wybory, rada nie zrezygnowała, spółdzielnia złozyła apelację - ale była bezzasadne.

Dodam tylko, że w ponownych wyborach do rady P. Kaczmarczyk wprowadził do rady cały swój skład. I wówczas wystąpił do każdego członka o zwrot pobranych pieniędzy. Tylko tam sprawa w miarę szybko się zakończyła i ludzie musieli oddac "tylko" po 5-6 tyś złotych. U was może to być po 20-30tyś. Nie chciałbym być na ich miejscu.

Dla zainteresowanych artykuł:

Rewolucja w Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki"

#5 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 07:57:31

Dzięki za wyjaśnienia .

No ale swoją drogą - jak to jest, że prezesi się chwalą licencjami, radczyni przecież za obsługę prawną bierze kilkanaście tysięcy co miesiąc i nie znają odpowiednich paragrafów? Nie chce mi się wierzyć, myślę, że to raczej świadome działania w celu utrzymania się na stołkach no i może mają sporo do ukrycia. Zarząd i prawniczka mówią, że zawsze tak było ale to oznacza że od lat jest źle?!

Dobrze, że ktoś znający tematykę odważył się powalczyć o nasze prawa.

#6 ~Kubuś~

~Kubuś~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 09:34:49

to już 3 przegrana sprawa zarządu i radcy- czytaj Górawskiego i Raginia-Leszczyńskiej. Co to za prezes i radca, którzy nie znają obowiązującego prawa, a może specjalnie popełniają przestępstwa, bo mają z tego profity, a wiedzą doskonale, że tak mogą robić bo są bezskarni-  znamienne jest to, że oboje od 5 lat powinni być już na zasłużonej emeryturze, a nie są, mimo, że mają DEMENCJĘ STARCZĄ-   może wpisze się lekarz jak takich ludzi wysłać na badania w kierunku sprawdzenia ich możliwości  umysłowych i intelektualnych, bo jeżeli dalej to będzie trwało to puszczą naszą KSM z torbami, a za długi zapłacimy my wszyscy.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 09:57:32

Jak się ma sprawa o opłaty za wywóz odpadów?

#8 ~Pan Baryła~

~Pan Baryła~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 10:17:26

to już 3 przegrana sprawa zarządu i radcy- czytaj Górawskiego i Raginia-Leszczyńskiej. Co to za prezes i radca, którzy nie znają obowiązującego prawa, a może specjalnie popełniają przestępstwa, bo mają z tego profity, a wiedzą doskonale, że tak mogą robić bo są bezskarni-  znamienne jest to, że oboje od 5 lat powinni być już na zasłużonej emeryturze, a nie są, mimo, że mają DEMENCJĘ STARCZĄ-   może wpisze się lekarz jak takich ludzi wysłać na badania w kierunku sprawdzenia ich możliwości  umysłowych i intelektualnych, bo jeżeli dalej to będzie trwało to puszczą naszą KSM z torbami, a za długi zapłacimy my wszyscy.

Z tym że czują się bezkarnie to fakt.

Prezes musi się trzymać funkcji bo przestanie być potrzebny w kablówce a to przecież maszynka do prania kasy, chyba że uda mu się przejąć udziały jak temu drugiemu cwaniakowi..

Radczyni póki jest to miesza w baniach Radzie i wrabia ich w udział w całym tym szwindlu związanym z wyciąganiem kasy od spółdzielców.

No bo teraz to Rada jest ale jakby chciała wyrzucić Prezesa to jest wyrok że jej nie ma.

Ta demencja starcza to dobra zasłona dymna i w razie czego wymówka przed pierdlem. A to tylko dwóch członków szajki choć najbardziej zasłużonych.

Warto pamiętać że to nie stróż pilnuje złodzieja a złodziej stróża, więc niech się wam nie wydaje że pilnujecie radczyni i prezesa.

A że czasem złodziej sprawia wrażenie przygłupa lub kogoś z demencją. O ileż łatwiej kogoś nabrać. Jeśli pod pojęciem emerytura w obu tych przypadkach w zamyśle jest resocjalizacja w ZK to rzeczywiście jest jak najbardziej zasłużona i to dawniej niż od pięciu lat . I przynajmniej na 10 z pozbawieniem mienia. TKK przyśle paczki żywnościowe.

#9 ~gram==~

~gram==~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 10:22:30

No i coraz liczniejsza jest grupa osób którym na powitanie można z czystym sumieniem mówić :"Dzień Dobry Oszuście i Złodzieju". Z każdym wyrokiem ich przybywa.

#10 ~smutna~

~smutna~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 10:35:48

Kubusiu i Panie Baryła- macie całkowitą rację- popieram to co napisaliście i sama dodaję:

1. zarząd naszej KSM jest chory, bo nawet ta Pucuła gadała od rzeczy w temacie wodomierzy i zdalnych radiowych odczytów , v-ce prezes i nie wie czy zarządza ???, może jeden Slipek dość rozsądnie gada i robi,

2. jakie jeszcze są sprawy w sądzie przeciw tej bandzie z zarządu włącznie z Alicją z kr.czarów,

3. na jakim etapie jest p. Kazimierz ŁOSZAJĆ z policją, prokuraturą i sądami,

4. może coś nam napisze nasz radny p. Maciej Tkaczyk w temacie co się dzieje w Radzie Nadzorczej naszej KSM- lub też co oni tam wyrabiają?

5.kiedy będą nowe wybory do Rady Nadzorczej, chyba maj 2015r.?

6. życzę całej Grupie Skarpa dużo zdrowia, sił w walce z tą bandą z zarządu, rady nadzorczej oraz z Alicją i jej synkiem wiciem, który to biedaczek w KSM jest w randze referenta, a posługuje się pieczęcią "radca Prawny" oraz pobiera pobory w granicach 10 000zł + sowite nagrody.

#11 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 11:54:53

Brawo Grupa Skarpa!!!

Zobaczymy czy członkowie rady mają honor i powiedzą temu dość i zwołaja nowe walne zgromadzenie w celu wyboru rady zgodnei z prawem czy dalej będą zapatrzeni w alicję z krainy czarów która mamić ich będzie i tym razem że jest wszystko zgodne z prawem - że to sąd się pomylił i nie miał racji.

P.S. Ostatnio zaczepiła mnie sąsiadka i mówiła i że jej znajoma otrzymała zwrot za c.o. Ja złożyłem i mi napisali, że mi się nie należy. Jak to jest jednym oddaja a innych mają gdzieś? Żenada. Odwołać wszystkich i na taczkach z nimi!!!

#12 ~Skarpianka~

~Skarpianka~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 14:13:40

Włos się na głowie jeży. Apel do członków spółdzielni - tylko obecność na Walnym Zgromadzeniu i odpowiednie głosowanie pomoże w zmianie wiekowego zarządu i nieskutecznej rady nadzorczej, która tylko przyklaskuje działaniom zarządu. Być może niektórych odstrasza wielogodzinne siedzenie na sali i wysłuchiwanie bzdur którymi raczy nas zarząd i radczyni ale w inny sposób nic się nie uda zmienić. Nie ma wyjścia - trzeba poswięcić to jedno popołudnie w roku. Ja w przyszłym roku na pewno pójdę.

#13 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 14:24:11

A ja widziałam jak TV Max prezes Na Skarpie chwalił się że jest liderem spółdzielczości. Kto przyznaje te nagrody, ciekawa jestem. Od dobrze poinformowanych pracowników spółdzielni słyszałam, że ta nagroda tak naprawdę można powiedzieć, że jest kupiona za jakieś wpisowe do konkursu ? Chyba, że  - jaka spółdzielczość taki lider... No ale znam też małe spółdzielnie mieszkaniowe fukcjonujące w pełni zgodnie z prawem więc to chyba one są liderami a nie przegrane Na Skarpie.

#14 ~Michał L.~

~Michał L.~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 15:34:03

KSM "Na Skarpie" brak jakiejkolwiek wiedzy na temat prawa spółdzielczego.

Przez 10 lat jak jestesmy w Unii Europejskiej wyniki w sprawie wykorzystania pieniędzy z dotacji (z projektów) totalna miernota. W Słupsku spółdzielnia zrobiła nowe chodniki, parkingi, place zabaw na osiedlu za Unijne pieniądze, a nasze władze? Siedzenie na stołkach i jedzenie kebabów. Bo prezes to niedługo będzie musiał być noszony na rękach tak się zapasł naszymi pieniędzmi. Przykro mi tak twierdzić, bo nie jestem złośliwym człowiekiem, ale jak byłem na walnym zgromadzeniu to miałem wrażenie, że zaraz przestanie oddychać. Troszkę więcej sportu Panie Prezesie.

#15 ~Kazimierz Łoszajć~

~Kazimierz Łoszajć~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 15:59:01

Kubusiu i Panie Baryła- macie całkowitą rację- popieram to co napisaliście i sama dodaję:

1. zarząd naszej KSM jest chory, bo nawet ta Pucuła gadała od rzeczy w temacie wodomierzy i zdalnych radiowych odczytów , v-ce prezes i nie wie czy zarządza ???, może jeden Slipek dość rozsądnie gada i robi,

2. jakie jeszcze są sprawy w sądzie przeciw tej bandzie z zarządu włącznie z Alicją z kr.czarów,

3. na jakim etapie jest p. Kazimierz ŁOSZAJĆ z policją, prokuraturą i sądami,

4. może coś nam napisze nasz radny p. Maciej Tkaczyk w temacie co się dzieje w Radzie Nadzorczej naszej KSM- lub też co oni tam wyrabiają?

5.kiedy będą nowe wybory do Rady Nadzorczej, chyba maj 2015r.?

6. życzę całej Grupie Skarpa dużo zdrowia, sił w walce z tą bandą z zarządu, rady nadzorczej oraz z Alicją i jej synkiem wiciem, który to biedaczek w KSM jest w randze referenta, a posługuje się pieczęcią "radca Prawny" oraz pobiera pobory w granicach 10 000zł + sowite nagrody.

Pani smutna, dlaczego jest pani smutna, przecież Grupa Skarpa przekazuje nam wspaniałe wiadomości, a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej- pyta mnie Pani o "służby"- mam tu kiepskie wiadomości, ponieważ nasze organa totalnie mnie olały, czyli: policja, prokuratura, które odrzuciły moje doniesienia, że w naszej KSM zarząd i rada nadzorcza popełniają notorycznie, czyli w cyklu ciągłym różne przestępstwa to te 2 organa odpisały mi: " że w działaniach zarządu nie widzą / nie ma czynu zabronionego" -  pytałem ich, co należy, zrobić aby działanie było zabronione i podlegało karze to do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi. Także pisałem zażalenie do sądu ale ciągle czekam na odpowiedź.  Także pisałem do; prokuratury generalnej, do Seremeta, czy prokuratury apelacyjnej w Szczecinie, do MS, Rzecznika Praw Obyw , policji od najwyższego szczebla to wszyscy sprawę olali lub napisali nieprawdę , jak np. Komendant KW w Szczecienie, który na mój zarzut, że KMP w Koszalinie bierze pieniądze od naszych spółdzielni, to odpisał, że za lata 2013 i 2014 nie było brania, - kpina i satyra- pytam go- a wcześniej ?- dyplomatycznie milczy- takie to mamy organa sprawiedliwości w Polsce.  Jednak mam nadzieję, że nasz czas już niedługo  nadejdzie i to my będziemy mieli rację, a kłamcy i złodzieje oraz inni kanciarze znajdą się we własciwym dla nich miejscu.

z pozdro.Kazimierz.

#16 ~spółdzielca~

~spółdzielca~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 16:52:44

Brawo Kazimierz! No i masz rację że nasze organy ścigania nie są po to by służyć obywatelom. Słyszałem że policja jak poszła do spółdzielni wyjaśniać sprawę to nie zażądała nawet pół dokumetnu żeby sprawdzić zarzuty, może nie potrafią albo nie wiedzą gdzie szukać?

#17 ~www.grupaskarpa.pl~

~www.grupaskarpa.pl~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 17:09:40

Jak się ma sprawa o opłaty za wywóz odpadów?

Sprawa opłat za wywóz odpadów jest rozwojowa.

Ze względu na wybory samorządowe oraz prezydenckie  postanowiliśmy nie wyciągać tych spraw na wierzch jakby chcieli niektórzy lokalni politycy. Nie zależy nam na pogrążaniu osób, lecz na osiągnieciu założonego celu. A cel jaki postawiła sobie Grupa Skarpa jest jeden: obniżenie opłat za wywóz odpadów do stawki 0,45-50zł/m2 pow. lokalu

Sądzimy, że po wyborach samorządowych dojdziemy do porozumienia z włodarzem Miasta i uda się wprowadzić obniżkę dla wszystkich mieszkańców Koszalin a przede wszystkim mieszkańców Osiedla Na Skarpie i Osiedla Morskie.

Zespół Grupy Skarpa

#18 ~koszalinianin~

~koszalinianin~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 20:51:59

Trzymam kciuki, aby inicjatywa się powiodła!

Na sesji rady w ubiegłym roku radny opozycji przedstawiał wyliczenia z których wynikało, że opłata rzeczywiście mogłaby być sporo niższa.

#19 ~społdzielca~

~społdzielca~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 21:54:58

Z całym szacunkiem do radnych. Ostatnio czytałem jak jedna z osób ubiegających się o fotel prezydenta chwaliła się że zorgnizowała manifestacje przed ratuszem celem nie dopuszczenia do wprowadzenia wysokich opłat za wywóz odpadów. I jak sie to skończyło. Każdy z nas zmuszony jest obecnie płacić zawyżone koszty. I teraz pytanie zasadnicze: co opozycyjni radni zrobili po uchwaleniu tak wysokich opłat? NIC!!!

Zauważyłem, że często jest tak że zależy im tylko aby nagłośnić daną sprawę i przy tym się wylansować a potem  już trudno  -można zgonić na innych (rządzących) i powiedzieć - no przecież sie staraliśmy to zmienić. Tylko ciekawe jak?

Zespół Grupy Skarpa postępuje zupełnie inaczej. Wyznaczył ściśle określone cele i mozolnie do nich dąży. Powoli ale sukcesywnie do przodu. I dopiero jak osiągnie cel - to ogłasza.

#20 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 08:01:27

Z całym szacunkiem do radnych. Ostatnio czytałem jak jedna z osób ubiegających się o fotel prezydenta chwaliła się że zorgnizowała manifestacje przed ratuszem celem nie dopuszczenia do wprowadzenia wysokich opłat za wywóz odpadów. I jak sie to skończyło. Każdy z nas zmuszony jest obecnie płacić zawyżone koszty. I teraz pytanie zasadnicze: co opozycyjni radni zrobili po uchwaleniu tak wysokich opłat? NIC!!!

Zauważyłem, że często jest tak że zależy im tylko aby nagłośnić daną sprawę i przy tym się wylansować a potem  już trudno  -można zgonić na innych (rządzących) i powiedzieć - no przecież sie staraliśmy to zmienić. Tylko ciekawe jak?

Zespół Grupy Skarpa postępuje zupełnie inaczej. Wyznaczył ściśle określone cele i mozolnie do nich dąży. Powoli ale sukcesywnie do przodu. I dopiero jak osiągnie cel - to ogłasza.

Tak, ma pan rację, byłem na wiecu, i zgadzam się, że był organizowany w celu zbicia kapitału politycznego. Włodarze miasta przedstawiali pokrętne statystyki a opozycja była kompletnie nieprzygotowana a tak łatwo było obalić nierzetelność tych statystyk. Kolejne działanie nie dla mieszkańców a dla dobra własnej partii. Dobrze, że ktoś z determinacją i poświęceniem drąży temat

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ksm na skarpie, grupaskarpa, górawski, rada nadzorcza, spółdzielnia, wybory, koszalin, jedliński, sąd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych