Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Kolejna sądowa przegrana władz i prawników KSM „Przylesie”

Przylesie okińczyc spółdzielnia Koszalin mieszkania

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wald13

wald13

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 29 październik 2013 - 17:52:05

W dniu 28.10.2013 roku Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał wyrok nakazujacy KSM Przylesie ustanowienie odrębnej własności dla mieszkania Pani Heleny na ul. Wyki.

Sąd potwierdził tym samym, że obecne władze spółdzielni i wynajęci prawnicy bezsensownie utrudniają przekształcanie mieszkań w odrębną własność, wykazując w tych działaniach nieznajomość przepisów prawa oraz nie licząc się z interesem członków spółdzielni i tracąc pieniądze członków spółdzielni na przegrane procesy.

Wyrok jest nieprawomocny, ale spółdzielnia nie ma żadnych szans na jego zmianę jeżeli złoży apelację. Będzie to tylko kolejne marnowanie naszych pieniędzy.

#2 ~lola~

~lola~
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 20:54:09

Ja mam odrebnosc wlasna mieszkania i nikt mi nic nie utrudnial zaplacilam notariuszowi byl przedstawiciel Przylesia i jest ok mieszkanie jest moje wlasnosciowe wlasnie z odrebnoscia.

#3 ~przeciek z góry~

~przeciek z góry~
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 21:46:16

bandyta to jest jeden prezesik i juz niedługo  CBA go zabierze  to juz pewne !

#4 ~spółdzielca~

~spółdzielca~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 15:56:49

W dniu dzisiejszym w Sadzie Okręgowym w Koszalinie zapadły dwa wyroki o uchylenie uchwały Rady Nadzorczej „Przylesia” w Koszalinie a dotyczący pozbawienia członkostwa
Wyrok zapadł pozytywny dla osób składających pozew/ nieprawomocny/ zasądzono od spółdzielni zwrot kosztów oraz koszty procesu.
Jedno mnie jedynie ciekawi czy zostanie to zapłacone z poborów członków zarządu lub rady nadzorczej czy jak zawszę zapłacimy my spółdzielcy.

#5 ~lolek~

~lolek~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 15:59:39

Kazio znowu na minusie, przegrał  z "bandycka grupą" a pieniążki zapłaca spółdzielcy.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 22:33:27

To już pięć wyroków gdzie Sąd wykazał niekompetencję dotychczasowych władz spółdzielni, Rady Nadzorczej już NIE MA, ciekawe kiedy ZARZĄD zostanie odwołany za pozbawione wszelkiej racji, niezgodne z prawem działania. KIEDY ? KIEDY ? KIEDY ? 

To tylko kwestia czasu, niedługiego czasu :))

#7 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 07:22:25

Może i jestem naiwniakiem -ale powiedzcie mi czym się różni ,,prawo odrębnej własności od tego które dzisiaj ciąży na moim mieszkaniu tj, mieszkanie własnościowe spółdzielcze . Jakie są różnice ? jak mieszkam na 4 piętrze .Czy tylko zapis w ksiedze wieczystej ,czy jeszcze coś .Co mi daje ten pierwszy wpis{ jakieś szczególne uprawnienia ?}. Jeżeli tak to już dziś wystąpię do sądu o wydzielenie odrębnej własności. W obu przypadkach mogę mieszkanie sprzedać ,czy coś na tym zyskuję?

Proszę o podpowiedź bez złośliwych komentarzy.

#8 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 07:45:47

Czy czeka nas taka sytuacja jak w spółdzielni "Ujeścisko" w Gdańsku? Wszystko wskazuje na to ze chyba tak.

Blog opisujący sytuację w tamtej spółdzielni: http://prawda-spoldz...ierzch-wyplywa/

#9 ~Przylesianka~

~Przylesianka~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 11:59:16

Odpowiadam mieszkańcowi Przylesia z wpisu nr 8. Różnica jest zasadnicza, ponieważ spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym, co znaczy, że majątkowo tylko lokal mieszkalny jest pana własnością, która jest dziedziczona, podlega masie spadkowej, ale już nie ma Pan praw do udziałów w częściach wspólnych i ułamkowej części gruntu w Pana nieruchomości, chociaż pieniążki za jego wykup Pan zapłacił. W przypadku długów spółdzielni, również "właściciel" z ograniczonym prawem pokrywa długi spółdzielni do wysokości swoich udziałów. I najważniejsza kwestia, to każda inwestycję, która będzie prowadzona na Pana nieruchomości musi mieć zgodę wyrażoną na piśmie przez wszystkich współwłaścicieli, czyli wszystkie osoby, wpisane do aktu notarialnego przy ustanowianiu odrębnej własności lokalu. Żeby uzyskać prawo odrębnej własności lokalu powinien Pan złożyć wniosek do zarządu spółdzielni powołując się na zapis art.17 ze znaczkiem 14 Ustawy z dnia 15.12.2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych albo ściągnąć z Internetu gotowy wzór wniosku o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność. Może też Pan podać e-maila do siebie to przyślę Panu wzór wniosku albo linki do stron, z których można go ściągnąć. Opłata za przekształcenie  u notariusza wynosi około 900 zł. ale może Pan wybrać swojego notariusza a nie tego, którego narzuci Panu spółdzielnia. Jeżeli czegoś nie napisałam, proszę o e-maila.  

#10 ~mieszkaniec - innej spółdz~

~mieszkaniec - innej spółdz~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 13:05:11

Pytanie do ,,Przylesianki,, z wpisu nr 10 . 

Czy spółdzielnia Wasza sprawia problemy z otrzymaniem takiego wypisu ,,wniosku o ustanowienie w odrębną własność.?? 

wiem ze kiedyś były z tym problemy a teraz ?

#11 ~Przylesianka~

~Przylesianka~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 17:18:30

Spółdzielnia Przylesie nigdy nie dawała spółdzielcom wniosku o przekształcenie lokalu spółdzielczego lokatorskiego albo spółdzielczego własnościowego w odrębną własność, bo nie leży to w jej interesie. Więcej, do dzisiaj odmawia realizacji wniosków tym, którzy spełnili kryteria wynikające z zapisów ustawy i dlatego spółdzielcy składają pozwy do sądu i wygrywają, a spółdzielnia dalej swoje i kolejnym spółdzielcom odmawia pomomo prawomocnych wyroków. To się nazywa na Przylesiu dbanie o interes spółdzielni, bo na pewno nie spółdzielców, którzy są jej właścicielami i stąd wnioski i wykluczenia ze spółdzielni tych, niepokornych i wszystko to za nasze pieniadze. To jest demokracja w rozumieniu prezesa spółdzielni Przylesie. 

#12 ~XXX~

~XXX~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 07:41:02

http://tvnwarszawa.t...zki,110351.html

A ja myślałem, że nieukończony parking na Lelewela to przypadek. Okazuje się jednak, że to wypracowana metoda szczucia spółdzielców na siebie aby ukarać niepokornego.

#13 ~Spółdzielca~

~Spółdzielca~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 08:38:59

Z tego co wiem, to w Koszalinie też kręcili materiał do Czarno na białym dotyczący patologii na Przylesiu ale pewnie ze względu na ramy programu się nie zmie zmieścił. Takie programy powinny być jak serial pt."Alternatywy XXI wieku". Posłowie do roboty i zmiany ustawy, przede wszystkim o spółdzielniach mieszkaniowych, bo wstyd i hańba, że w XXI wieku mamy jeszcze tylu niewolników w wolnym niby kraju.   

#14 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 12:13:01

Odpowiadam mieszkańcowi Przylesia z wpisu nr 8. Różnica jest zasadnicza, ponieważ spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym, co znaczy, że majątkowo tylko lokal mieszkalny jest pana własnością, która jest dziedziczona, podlega masie spadkowej, ale już nie ma Pan praw do udziałów w częściach wspólnych i ułamkowej części gruntu w Pana nieruchomości, chociaż pieniążki za jego wykup Pan zapłacił. W przypadku długów spółdzielni, również "właściciel" z ograniczonym prawem pokrywa długi spółdzielni do wysokości swoich udziałów. I najważniejsza kwestia, to każda inwestycję, która będzie prowadzona na Pana nieruchomości musi mieć zgodę wyrażoną na piśmie przez wszystkich współwłaścicieli, czyli wszystkie osoby, wpisane do aktu notarialnego przy ustanowianiu odrębnej własności lokalu. Żeby uzyskać prawo odrębnej własności lokalu powinien Pan złożyć wniosek do zarządu spółdzielni powołując się na zapis art.17 ze znaczkiem 14 Ustawy z dnia 15.12.2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych albo ściągnąć z Internetu gotowy wzór wniosku o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność. Może też Pan podać e-maila do siebie to przyślę Panu wzór wniosku albo linki do stron, z których można go ściągnąć. Opłata za przekształcenie  u notariusza wynosi około 900 zł. ale może Pan wybrać swojego notariusza a nie tego, którego narzuci Panu spółdzielnia. Jeżeli czegoś nie napisałam, proszę o e-maila.  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Przylesie, okińczyc, spółdzielnia, Koszalin, mieszkania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych