Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kościół: rozwód cywilny :: zobacz komentowany artykuł

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ela~

~ela~
  • Goście

Napisano 28 październik 2010 - 22:58:36

jestem w (pozytywnym) szoku, że takie poważne, "drażliwe" informacje pojawiają się w gk24

#2 ~JANUSZ~

~JANUSZ~
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 05:45:35

„W przypadku, gdy do kurii lub parafii wpłynie informacja z zagranicy o wystąpieniu z Kościoła dokonanym wobec urzędnika cywilnego, nie odnotowuje się tego faktu w księdze ochrzczonych. Zawiadomienie należy zachować w archiwum parafii, a przy okazji osobistej rozmowy z osobą, której sprawa dotyczy, podjąć z powagą tę kwestię, z zachowaniem wszystkich wymogów niniejszego dokumentu”.

#3 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 05:47:21

Wydawać by się mogło, że to, że po jednej stronie Odry można być katolikiem a po drugiej – ekskomunikowanym apostatą, samo w sobie jest już wystarczająco groteskowe. Okazuje się, że można ten system jeszcze udoskonalić i być może na trop tej praktyki wpadł „darth”. Po co w ogóle przyznawać, że coś przyszło? Przecież lepiej powiedzieć, że nie przyszło i o niczym się nie wie. Dla proboszcza to wygoda, bo unika pytań o geograficzne uznawanie czyjegoś katolicyzmu. Wystarczy powiedzieć „nic nie przyszło, ja nic nie wiem” – i ksiądz z zagranicy naiwnie wierzący w „jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół” jest wysłany na drzewo. „Wierny” musi zaś przejść przez procedurę polską co mało komu się chce.

#4 ~Zbigniew~

~Zbigniew~
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 16:09:05

Wspólnota rzymskokatolicka tzw. Kościół jest jeden i niema to znaczenia gdzie występujemy i wtępujemy, poprostu występujemy!
Do sekty łatwo zostać wcielonym perz polanie wodą, ale odcielić się nie ma takiej możliwości.
Ave. Antyreligijny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych