Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

159 odpowiedzi w tym temacie

#41 Anilien

Anilien

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:15:59

Czekaliśmy na ogłoszenie daty spotkania z mieszkańcami: "‎"We wtorek 26 lipca Stowarzyszenie zaproponuje Państwu publicznie formułę nawiązania dialogu pomiędzy wszystkimi stronami i mieszkańcami zaangażowanymi w przyszłość centrum Koszalina." podał Warsztat Koszalin (pomysłodawca biedadeptaka) na swojej stronie. Niestety już się odwlekło: "Proponujemy drugą połowę sierpnia, żeby jeszcze podczas działającego deptaka na żywo wymienić się obserwacjami" wyjaśnił Gall (prezes WK). Jak widać na merytoryczna dyskusje przyjdzie nam poczekać i dalej wstydzić się tym co jest na ul. Zwycięstwa. Nie rozumiem dlaczego i władze miasta, CK 105 i WK nie dostrzegają totalnej bezużyteczności "deptaka" - wszystkie imprezy jakie organizują (szydełkowanie, święto wody, salon samochodowy, transportowa gra miejska, etc. odbywają się na płycie rynku, a nie na "deptaku". Obecny "deptak" to wyłączone 2 pasy głównej ulicy w mieście - po to by 3 restauracje miały większe ogródki (i tak zazwyczaj puste). Dołączcie do nas i pomóżcie wyperswadować władzom bezsens takiego "deptaka".
Zapraszam na NIE deptakowi http://www.facebook....152785404785470

#42 ~stary~

~stary~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:31:12

kompletnie chory pomysł. Rynek świeci pustką a drożność głównej ulicy woła o pomstę do nieba

#43 696969

696969

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:34:20

ten deptak to syf.niedopici ludzie i menele maja atrakcje. mam nadzieje ze po wakacjach to cos przestanie istniec raz na zawsze.

Trzeba było wybrać Wezgraja. A teraz nie ma co marudzić. :P

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:40:37

Widzę, że tu jeden taki dyżuruje i wkleja swoją klepankę na forum. Powinieneś sobie przeklepać makówkę albo oczy, może wtedy dostrzeżesz rąbek rzeczywistości...

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:40:50

W sumie to jednak dobrze że uruchomiono "deptak". Przynajmniej wiadomo jak wygląda realizacja tego w praktyce i ludzie dochodzą do wniosków o których co poniektórzy już wcześniej mówili. Wiadomo od czego należałoby zacząć.
A co do pogody to nie było tak tragicznie. Deptak tak, jednak nie w tej formie i nie w tym miejscu - przynajmniej nie teraz ani w najbliższym czasie (przydało by się najpierw stworzyć alternatywne trasy które będą w stanie przejąć znaczną część lub nawet cały ruch).

#46 ~gosciu~

~gosciu~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:52:35

Może warto zapytać o zdanie tych,
którzy na deptak przychodzą
i co kilka dni (w weekendy na przykład) tutaj wracają?

Może im się ten pomysł bardzo podoba?

Pozdrawiam wszystkich zawołaniem deptakowwców:

Deptak TAK po trzykroć TAK TAK TAK

Dziękujemy Panu Prezydentowi i urzędznikom z Ratusza
za pozytywną decyzję w sprawie deptaka.
Wzorem Koszalina wiele innych miast w Polsce będzie wprowadzać podobne deptaki.

znajdz mi jedno miasto w Polsce w ktorym deptak zorganizowano w taki sposob, jedno, wystarczy. nawet w okolicach nie ma takiego chlamu spojrz na Szczecinek, Lebork, Slupsk, Stargard. co ty sie podpierasz innymi miastami tam sa prawdziwe deptaki i nikt nie zamyka glownych ulic, wybierz sie do Zielonej Gory, Gorzowa czy Elblaga to zobaczysz ze moze byc i deptak i ulica Zwyciestwa, wystarczyloby nie opychac ziemi po manhatanie na nowe kamienice i zrobic tam deptak z infrastruktura, polbruczkiem itd. ale Koszalin miasto polsrodkow, aquapark robi sie 10 lat, obwodnice 40 (pierwsze plany w latach 70), deptak to kilka smieciowych parasoli i zagracenie glownej ulicy miasta.. szkoda slow na takich ludzi jak Ty. JESZCZE RAZ PISZE PODAJ MI JEDNEGO PRZYKLAD MIASTA GDZIE W TAKI SPOSOB ZROBIONO DEPTAK CZYLI ZAGRACONO SYFEM PAS GLOWNEJ ULICY MIASTA. ten caly podlaski czy jak mu tam pisal o Kopenhadze i Amsterdamie (serio :D ciekawe co on bierze?) moze Ty cos wymyslisz. pewnie mi tu zaraz napiszesz ze Zamosc, Torun i Krakow tez zaczynaly w taki sposob haha

#47 ~Efemeryda~

~Efemeryda~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:59:14

kompletnie chory pomysł. Rynek świeci pustką a drożność głównej ulicy woła o pomstę do nieba

popieram, trzeba być nienormalnym aby w centrum miasta wykombinować takie cudo...

#48 ~agineszka~

~agineszka~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:13:14

Ja jestem na nie dla deptaku. Jest w złym miejscu i nie spełnia swej funkcji - powiedzmy sobie szczerze - to jest źle przemyślane. Nawet jak kupuję lody w "świecie lodów" to wole iść dalej niż tam przysiąść - w towarzystwie śmierdzących i hałasujących samochodów:/ nie tylko dzieciom to przeszkadza, ale sądzę że wszystkim. Lepszym rozwiązaniem byłoby pootwieranie kafejek, barów, ogródków restauracyjnych, sklepików na tych małych ulicach w okół ratusza - jeśli się nie mylę asnyka itp. i tam zamknąć od aut. zrobić tam atrakcję, zachęcającą do spacerowania i korzystania. Ciekawe sklepy, jadłodajnie, atrakcje dla dzieci powiedzmy raz w tygodniu jakiś festyn - kulinarny, wysępy czy coś takiego. I chodząc tamtędy wszyscy wychodzili by na ratusz gdzie też są jakieś atrakcje często. Trzeba wziąć przykład z miast w których się to sprawdza np. Kraków. Wiadomo że nigdy Koszalin mu nie dorówna sądzę jednak że by było miło gdyby te rozwiązania można przenieść do nas. Jak na razie zamknięcie zwycięstwa i ten deptak gdzie jest teraz moim zdaniem wygląda bardzo żałośnie i ośmieszająco! pozdrawiam

#49 ~olo~

~olo~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:14:45

A co o tym myślą radni miasta Koszalina, za co pobierają diety? Niektórzy zadomowili się tam od lat ale co robią, żeby tą chorą sytuację rozwiązać?

#50 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:24:31

Szalenie spodobał mi się pomysł zamknięcia w przyszłości obu jezdni na tym odcinku Zwycięstwa. Oczyma duszy mojej widzę już komunikację miejską przemykającą bocznymi ulicznymi wokół UM lubo katedry. Widzę też jak na ul. Kazimierza Wielkiego przegubowiec MZK mijaj się z wozem bojowym straży pożarnej pędzącym do pożaru, a Kowalski akurat pędzi tą trasą taksówką na dworzec, bo za 5 minut ma pociąg. Oczywiście Kowalski może pójść tam dzień wcześniej pieszo przez deptak, po drodze posilić się, a nawet walnąć browarka, MZK co zrozumiałe powinno zrezygnować z nieprzystających do koncepcji deptaka przegubowców. Kto wie, czy czy nie wystarczą busy. No a jeśli chodzi o straż, to i tak już się pali, więc te kilka minut to znowu nie taki problem, a byle pożar nie będzie burzył tak pięknej koncepcji deptaka. Tak trzymać. W ostateczności na tak krótkim odcinku można zbudować tunel pod ulicą, tam można by przenieść np. sanitariaty i pojemniki naśmieci. Warszawa udowodniła, ze jest to możliwe, tam mają już piękny tunel wzdłuż Wisły. Ny bylibyśmy prekursorami tunelu pod deptakiem. A co ważne, MK nie musiałoby kasować przegubowców, Kowalski zdążyłby na pociąg, a straż dojechałaby do pożaru pięć minut wcześniej. i nich nikt nie mówi, że to jest niekonstruktywna krytyka. Jak będzie trzeba, to mam więcej pomysłów, ba, starczyłoby ich nawet na założenie Stowarzyszenia Udziwniania Miasta Warsztat Future. Pozdrawiam wszystkich przeciwników tudzież zwolenników deptaka.

#51 ~Szpenio~

~Szpenio~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:36:47

Najpierw rewitalizować Modrzejewskiej i Dworcową - dopiero gdy one będą tętniły życiem szukać kolejnych miejsc. W obu tych przypadkach nie trzeba już zamykać ulic, zmieniać organizacji ruchu. A między Modrzejewskiej a Placem Gwiaździstym jest i miejsce na jakąś scenę letnią, a w pobliżu BTD... Dlaczego nie tam? To jedynie 5 min. spaceru dalej. Podoba mi się pomysł, by Koszalin ożywić. Ale nie tak - ten paskudny pseudo-deptak na jezdni, na asfalcie, tylko zohydza nasze miasto.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:39:29

Tunel pod miastem to nie jest głupi pomysł, tylko trochę Koszalin jeszcze za mały na takie drogie rozwiązanie.
Nie potrafię sobie jednak wyobrazić skrzyżowania ul. Zwycięstwa z ul. Młyńską/ 1-go Maja.

#53 ~klik~

~klik~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:50:50

do tupolewa ten nasz koszaliński rząd za te idiotyczne wręcz deb***skie decyzje odnośnie ulepszenia koszalina które działają wręcz odwrotnie !!!!!!!!!

#54 ~Deptak NIE~

~Deptak NIE~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:13:41

Z dworcowej należy zrobić deptak albo zagospodarować plac przed ratuszem a nie główną arterie miasta zmieniać w deptak.

#55 ~max~

~max~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:16:32

Mam do was drodzy Forumowicze pytanie. A mianowicie co sadzicie o tym jakby miasto zrobilo deptak na ul.Grunwaldzkiej. Najlepiej z przejsciem podziemnym pod ul. Zwyciestwa, jakie zreszta plany byly. Ulica jest w samym centrum, calkowicie zamknieta, ma swoj klimat nawet historyczny przez stary browar i byle kino Adria. I co najwazniesze, jest duzy parking na poczatku Grunwaldzkiej. Fakt ze ulica jest troche zaniedbana, ale przy odpowiedniemu podejsciu wladz i finansow mozna byloby tu stworzyc piekne klimatowe miejsce. Zobaczcie dla porownania co w Poznaniu zrobili ze starym browarem. Bardzo interesuje mnie wasza opinia. Pozdrawiam.

#56 ~Klaudia~

~Klaudia~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:17:58

Szalenie spodobał mi się pomysł zamknięcia w przyszłości obu jezdni na tym odcinku Zwycięstwa. Oczyma duszy mojej widzę już komunikację miejską przemykającą bocznymi ulicznymi wokół UM lubo katedry. Widzę też jak na ul. Kazimierza Wielkiego przegubowiec MZK mijaj się z wozem bojowym straży pożarnej pędzącym do pożaru, a Kowalski akurat pędzi tą trasą taksówką na dworzec, bo za 5 minut ma pociąg. Oczywiście Kowalski może pójść tam dzień wcześniej pieszo przez deptak, po drodze posilić się, a nawet walnąć browarka, MZK co zrozumiałe powinno zrezygnować z nieprzystających do koncepcji deptaka przegubowców. Kto wie, czy czy nie wystarczą busy. No a jeśli chodzi o straż, to i tak już się pali, więc te kilka minut to znowu nie taki problem, a byle pożar nie będzie burzył tak pięknej koncepcji deptaka. Tak trzymać. W ostateczności na tak krótkim odcinku można zbudować tunel pod ulicą, tam można by przenieść np. sanitariaty i pojemniki naśmieci. Warszawa udowodniła, ze jest to możliwe, tam mają już piękny tunel wzdłuż Wisły. Ny bylibyśmy prekursorami tunelu pod deptakiem. A co ważne, MK nie musiałoby kasować przegubowców, Kowalski zdążyłby na pociąg, a straż dojechałaby do pożaru pięć minut wcześniej. i nich nikt nie mówi, że to jest niekonstruktywna krytyka. Jak będzie trzeba, to mam więcej pomysłów, ba, starczyłoby ich nawet na założenie Stowarzyszenia Udziwniania Miasta Warsztat Future. Pozdrawiam wszystkich przeciwników tudzież zwolenników deptaka.

Zamknięcie jezdni na tym odcinku ulicy Zwycięstwa to niby paranoja. Ale to tak jak z "szklanka jest do połowy pusta" lub szklanka jest do połowy pełna. Oczywiście zamykanie ulic w miasteczku Koszalin na pozór durne ale pozory mylą. Czy w Koszalinie - mieście przedszkolaków i emerytów potrzebne są przegubowce? A czy w ogóle potrzebne autobusy? Małe busy ale za to częściej i nie tylko głównymi ulicami kursujące w zupełności wystarczą. Póki co MZK utrzymując swój tabor cygański i ledwo przędzie i bilet kosztuje prawie 3 zł. I to dotyczy każdej dziedziny naszego powiatowego życia.

Tak samo niepotrzebny nam taki wielki rausz. Jesteśmy powiatem. Spokojnie zmieścił by się razem z opieka społeczną, urzędem pracy i starostwem. To ostatnie tez zbędne.

I gdyby ludzie a nie ci są przy korycie zaczęli gospodarować to i ładnie by było i bogato.

Ps. A na pociąg trzeba wyjść szybciej niż 5 minut przed odjazdem bo można wpaść pod koła maszyny, biegnąc w ostatniej chwili. A karateki nie musiały by tak często jeździć do kierowców- dawców narządów, gdyby kandydaci na kierowców mieli obowiązkowe badania psychologiczne a prawo jazdy zabierano by za alkohol, narkotyki i znaczne przekroczenie prędkości na zawsze. Ale cóż wczoraj jechałam koło cmentarza i jakiś szaleniec wyprzedził mnie motocyklem . A policja go olała. Zatrzymała jakiegoś poczciwego kierowcę jadącego przepisowo małym autkiem. Policjant z wąsem miał potencjalnego zabójcę w nosie.!!!!

#57 ~DIler~

~DIler~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:23:08

Co bierzesz? Bo mocne jak diabli...

#58 ~Emerytka - Babcia~

~Emerytka - Babcia~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:30:44

Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi za pozytywną decyzję w sprawie deptaka.
Dzięki niemu mogę codziennie przychodzić z wnuczkiem np. na lody do Świata Lodów.
Nie mam już siły jezdzić do Mielna - Unieścia, a i gwar i smród frytkarni - smażalni ryb mi nie odpowiada.
Dzięki Pana odwadze mogę codziennie przyjść na deptak, uśiąść w kawiarni, popatrzyć na naszą piękną katedrą i nawet spokojnie się pomodlić.
Niech Pan Panie Prezydencie się trzyma i niech Pan Bóg da Panu zdrowie.
Ujadanie tych wśiekłych psów - antydeptakowców jest nie do zniesienia.
To nie ludzie, to wilcy. A przecież tylu turystów zazdrości nan deptaczka. W ich miastach takiego pięknego i oryginalnego nie ma. Tylko Koszalin ma taki piękny deptaczek. który jest przedmiotem zazdrości i zawiści innych.

#59 ~Dziadek~

~Dziadek~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:34:27

Dzięki niemu mogę codziennie przychodzić z wnuczkiem np. na lody do Świata Lodów.

Babka, ile razy mam powtarzać, że całą emeryture przeliżesz! Wracaj do domu, kup dwa kredyty jak jesteś koło Katedry i obiad gotować!

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:36:11

Nie mam już siły jezdzić do Mielna - Unieścia, a i gwar i smród frytkarni - smażalni ryb mi nie odpowiada.
Dzięki Pana odwadze mogę codziennie przyjść na deptak, uśiąść w kawiarni, popatrzyć na naszą piękną katedrą i nawet spokojnie się pomodlić.
Niech Pan Panie Prezydencie się trzyma i niech Pan Bóg da Panu zdrowie.
Ujadanie tych wśiekłych psów - antydeptakowców jest nie do zniesienia.
To nie ludzie, to wilcy. A przecież tylu turystów zazdrości nan deptaczka. W ich miastach takiego pięknego i oryginalnego nie ma. Tylko Koszalin ma taki piękny deptaczek. który jest przedmiotem zazdrości i zawiści innych.

Ty na pewno nie jesteś babcią. Ja nią jestem i nigdy z wnuczkiem nie chodzę na główne ulice - tylko do parku!! Bo jego zdrowie mi miłe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych