Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Księgowość - samodzielnie czy przez biuro?

księgowość biuro księgowe samodzielna księgowość

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Weronika M.~

~Weronika M.~
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 10:35:33

Zakładam firmę (mały sklep) i zastanawiam się, czy prowadzić księgowość samodzielnie, czy podpisać umowę z biurem księgowym. Jakieś pojęcie o podatkach mam, skończyłam technikum ekonomiczne. Jeśli prowadzicie księgowość samodzielnie to na jakim programie? A jeśli przez biuro to jaki jest koszt takiej usługi?

#2 ~Leszek Dmowski~

~Leszek Dmowski~
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 15:49:24

Jak zajmiesz się sama sprawami księgowymi to sporo zaoszczędzisz. Przy małej firmie spokojnie dasz radę sama to ogarnąć. Mówię to z własnego doświadczenia, bo pracuję na Symfonii 2.0 już kilka miesięcy i nie widzę potrzeby wynajmowania księgowej. Radzę sobie nawet z jednolitymi plikami kontrolnymi, a pojęcie o księgowości miałem zerowe.

#3 ~aaaa~

~aaaa~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 11:59:39

Tyko doradztwo księgowe. Jak sama to fiskus cię zniszczy

#4 ~sss~

~sss~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 12:02:39

Nie eksperymentuj, nawet na kupionym programie.

Znajdż doradcę księgowego, który w styczniu ci powie co masz robić w grudniu......

Biuro nigdy nie odpowiada za finanse firmy, TYLKO WLASCICIEL.

A papuga naciągnie  cię na niewyobrażalne kwoty...

#5 ~ro~

~ro~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 12:04:25

Najlepszy doradca, to J. Stosio, ale on  niechętnie przyjmuje kogoś nowego, bo ma fulll....

#6 ~mar~

~mar~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 10:34:38

Nie eksperymentuj, nawet na kupionym programie.

Znajdż doradcę księgowego, który w styczniu ci powie co masz robić w grudniu......

Biuro nigdy nie odpowiada za finanse firmy, TYLKO WLASCICIEL.

A papuga naciągnie  cię na niewyobrażalne kwoty...

Naj.....papuga w Koszalinie to J.D ......

#7 ~Jolka~

~Jolka~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 21:37:53

Skoro masz pojęcie to możesz spróbować sama, tylko czy masz na to czas? Ja nie miałam i zleciłam prowadzenie księgowości Tax Care. Nie żałuję, bo za kilka stów miesięcznie mam spokój i dokumenty gotowe na czas. A jeśli chodzi o prawników to mam tam też opiekę prawną, więc czuję się bezpiecznie.

#8 Pasacik1422

Pasacik1422

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 07:51:44

Uważam, że biuro rachunkowe, bowiem swoją pomocą w pewien sposób Cię odciążą od wielu obowiązków.

Kiedyś słyszałem o firmie taxeg.

Oferuje ona tanią księgowość dla małych firm, doradztwo podatkowe czy biznesowe.

Myślę, że warto wejść na ich stronę, bowiem nic to nie kosztuje, a możesz znaleźć to, czego szukasz.

#9 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 21:49:31

Ja mam księgowość w Tax Care już 2 lata i nigdzie się nie wybieram. Nie muszę nigdzie jeździć, wszystko załatwiam online albo na telefon, a do tego nie płacę milionów za każdy miesiąc. Polecam uwadze, bo wychodzi taniej, niż wiele tradycyjnych biur.

#10 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 21:49:42

Ja mam księgowość w Tax Care już 2 lata i nigdzie się nie wybieram. Nie muszę nigdzie jeździć, wszystko załatwiam online albo na telefon, a do tego nie płacę milionów za każdy miesiąc. Polecam uwadze, bo wychodzi taniej, niż wiele tradycyjnych biur.

#11 ~Szum~

~Szum~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:30:16

A czy ktoś orientuje się może na czym polega zakładanie działalności przez tax care?

#12 ~Magusia~

~Magusia~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2019 - 22:41:35

Przeprowadzają Cię przez wszystkie formalności, co się da załatwią za Ciebie (dajesz im upoważnienie, ze mogą Cię reprezentować), pomagają wybrać najlepszą formę opodatkowania. Ogólnie zero stresu, ja polecam, niczym się nie przejmowałam.

#13 ~Orka~

~Orka~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:11:14

A długo trwa takie zakładanie działalności przez tax care?

#14 poranny

poranny

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 20:36:53

Wszystko zalezy od rodzaju dzialalnosci.

#15 ~Julkcik~

~Julkcik~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2019 - 19:25:26

Nie eksperymentował bym-niby to banał wklepać pare dokumentów ale trzeba wiedzieć jak i z czym to sie wiąże. Mi księgowość prowadzi kuzynka, na prawdę nie sa to duże kwoty. Poza tym jest w Koszalinie księgowość od 5 złotych, pewnie idzie sie dogadać. Poszukaj bo ryzykujesz duzo

#16 zenka

zenka

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 31 październik 2019 - 18:06:01

Sama zajęłam się rozliczeniem firmy po złych doświadczeniach i kontroli podatkowej. Niestety biuro rachunkowe mnie niemal zniszczyło, błędów masa, a ja zostałam z karą sama... No cóż, podniosłam sie i działam - teraz bez błędów i niedomówień. Korzystam tez do spraw kadrowo-płacowych z https://wfirma.pl/kadry-i-place

i serdecznie polecam każdemu wszystkie programy od wfirma - łatwe i intuicyjne, funkcjonalne - nie mam wątpliwości, że to był dobry wybór.

#17 piotrbelka05

piotrbelka05

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 10:19:15

Z własnego doświadczenia powiem Tobie, że prowadzenie księgowości samodzielnie zajmuje zbyt wiele czasu. Sam popełniłem kilka błędów przy rozliczeniach i składaniu papierów do urzędów. Jedne były małe, drugie poważniejsze. 

Zdecydowałem się, że będę współpracował z biurem rachunkowym http://www.ec-biuro-...i-gospodarczej/

Jest to dla mnie wygodniejsze. Mam więcej czasu na prowadzenie działalności i rozmów z klientami. A też umówmy się... nie jest to drogie.

Użytkownik piotrbelka05 edytował ten post 08 kwiecień 2020 - 10:19:58

#18 MarekS

MarekS

Bywalec

• PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 24 kwiecień 2020 - 12:14:23

W naszej firmie również prowadzenie księgowości zleciliśmy w ręce biura rachunkowego Aureus http://biuro-aureus....slugi-ksiegowe/ . Są bardzo kompetentni, a dzięki ich usługom możemy zaoszczędzić sporo cennego czasu na pozostałe aspekty funkcjonowania naszej firmy.

#19 nobel

nobel

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 09:13:52

Ja jestem raczej za tym aby samemu prowadzić księgowość, dzięki czemu oszczędzamy. Na rynku jest pełno programów do księgowości internetowej. U nas w firmie korzystamy z https://www.firmino....egowosc-online/

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: księgowość, biuro księgowe, samodzielna księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych