Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto burmistrzem po Owsiaku?

479 odpowiedzi w tym temacie

#461 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 21:04:09

Współczuję burmistrzowi,posprzątanie bałaganu po poprzedniku nie będzie łatwe. Trzymam kciuki.

#462 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 07:59:58

Odnośnie sprzątania, ale takiego w dosłownym sensie: ludzie, sprzatajcie kupy po swoich psach! Wyprowadzaniacie psa, robi na trawie, bo kawałek trawy pod blokiem znajdzie się i uważacie, że jak nie widać w trawie to nie trzeba sprzatać?

To samo z palaczami, którzy nie dosyć, że palą w miejscach publicznych - idąc chodnikiem, stojąc pod biedronką, netto - to potem wyrzucają niedopałki pod nogi, przydeptują i zamiast podnieść, wrzucić do kosza, udają że nie ma problemu. Potem te pety przyklejają się do butów, leżą po chodnikach, niestetycznie to wszystko wygląda.

#463 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 08:00:54

Współczuję burmistrzowi,posprzątanie bałaganu po poprzedniku nie będzie łatwe. Trzymam kciuki.

Jeśli chodzi o infrastrukturę to nie ma co sprzątać bo zrobiono bardzo dużo. Gorzej jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie i dotrzymywanie obietnic!

#464 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 08:34:52

Zrobio, ale jak... jak ze Stefanem?

#465 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 08:39:15

Jeśli chodzi o infrastrukturę to nie ma co sprzątać bo zrobiono bardzo dużo. Gorzej jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie i dotrzymywanie obietnic!

Jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie to ostatnio zauważam w Świdwinie ''jednooczenie ludzi''. I to chyba dzięki róznym akcjom, które ostatnio mają miejsce w mieście: oddawanie krwi - sporo osób pojawiło się, udostępniało post na fb z myślą, że ''ja nie mogę, ale może ktoś inny pójdzie''. To samo dotyczy zbiórki karmy dla TOZ, ze zdjęć udostępnianych przez TOZ wynika, że mieszkańcy naprawdę pomogli, chcieli dołożyć swoją cegiełkę. To samo zbiórka na oświetlenie ( energię) dla TOZ, gdzieś podano, że zebrano 1190zł z potrzebnych 1800zł, a to sporo. Nie wiem czy zawsze tak było, ale osotanio mam wrażenie, że nagle mieszkańcy stali się trochę bardziej chętni do pomocy.

#466 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 08:40:36

Zrobio, ale jak... jak ze Stefanem?

Co zrobiono? Możesz jaśniej?

#467 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:04:38

Co zrobiono? Możesz jaśniej?

Ty zas swoje pilujesz. Nie potrafisz sie cieszyc z dnia codziennego,

#468 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:05:38

Ktoś wyżej pisał o ŚOK. Trzeba przyznać, że ŚOK nie za bardzo wykazuje się :( Smutna prawda.

Np w czytelni - bibliotece jakieś spotkania z autorami w ciągu roku były. Co z tego, jak prawie nikt ich nie zna i niewiele osób na nie przychodzi, bo nie wzbudzają zainteresowania. Zrobić jedno a porządne spotkanie, z kimś znanym. Przykładowo Hołownia ze swoimi książkami objeżdża miasta, organizuje pogadanki, reklamuje swoje książki i fundacje, które prowadzi. I z tego co można wyczytać jest w miastach o wiele mniejszych niż Świdwin. I przyciąga masę ludzi. Chociaż często gada o religii, Afryce, pomocy dla swoich fundacji sporo osób nawet tych niereligijnych idzie, bo to ktoś znany, zwłaszcza wśród młodch.

To tylko przykład, ale czemu nie on? Może byłoby nas stać - zamiast 2-3 innych jeden a porządny gość :)

#469 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:27:12

Ktoś wyżej pisał o ŚOK. Trzeba przyznać, że ŚOK nie za bardzo wykazuje się :( Smutna prawda.

Np w czytelni - bibliotece jakieś spotkania z autorami w ciągu roku były. Co z tego, jak prawie nikt ich nie zna i niewiele osób na nie przychodzi, bo nie wzbudzają zainteresowania. Zrobić jedno a porządne spotkanie, z kimś znanym. Przykładowo Hołownia ze swoimi książkami objeżdża miasta, organizuje pogadanki, reklamuje swoje książki i fundacje, które prowadzi. I z tego co można wyczytać jest w miastach o wiele mniejszych niż Świdwin. I przyciąga masę ludzi. Chociaż często gada o religii, Afryce, pomocy dla swoich fundacji sporo osób nawet tych niereligijnych idzie, bo to ktoś znany, zwłaszcza wśród młodch.

To tylko przykład, ale czemu nie on? Może byłoby nas stać - zamiast 2-3 innych jeden a porządny gość :)

W Połczynie mają mniejszy budżet, a potrafią praktycznie wszystko lepiej zorganizować, a Łobez przebija Świdwin jeśli chodzi np o organizację dni miasta, chociaż przesadzają z tym disco-polo.

U nas od lat jest ten sam program imprez na cały rok, a do zamku zapraszają właśnie osoby nieznane lub znane kilku mieszkańcom. Docelową grupą osób, które korzystają z ŚOK-u, to dzieciaki i ludzie po 50-tce.

Dotacja na ŚOK, czy jak tam mówi skarbnik "na kulturę", wyniesie w 2019 roku ponad milion złotych. Obejrzyjcie sobie ostatnią sesję rady miasta i to co wyświetla się z rzutnika.

#470 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:21:45

Pisząc, że > gorzej jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie i dotrzymywanie obietnic <  miałem na myśli poprzednią władzę a nie obecną. Ponadto zapomniałem napisać o tym, że buta przez wiele lat panoszyła się w naszym grodzie. I ona miała wielki wpływ na obecne zmiany w Ratuszu.

#471 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 09:41:20

W Połczynie mają mniejszy budżet, a potrafią praktycznie wszystko lepiej zorganizować, a Łobez przebija Świdwin jeśli chodzi np o organizację dni miasta, chociaż przesadzają z tym disco-polo.

U nas od lat jest ten sam program imprez na cały rok, a do zamku zapraszają właśnie osoby nieznane lub znane kilku mieszkańcom. Docelową grupą osób, które korzystają z ŚOK-u, to dzieciaki i ludzie po 50-tce.

Dotacja na ŚOK, czy jak tam mówi skarbnik "na kulturę", wyniesie w 2019 roku ponad milion złotych. Obejrzyjcie sobie ostatnią sesję rady miasta i to co wyświetla się z rzutnika.

Nie porównuj Połczyna do Świdwina jeżeli chodzi o budżet . Zadłużenie Połczyna to ponad 50% a zadłużenie Świdwina to niecałe 20% budżetu .

#472 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano wczoraj, 08:33

Nie chodzi o to, aby jeszcze bardziej zadłużać miasto. Niech tylko te pieniadze, które do tej pory były przeznaczane na ŚOK będą nalezycie spożytkowane. Nie ciagle to samo, ale coś nowego, a zarazem interesującego. I nie idzmy w ilość, a w jakość.

#473 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano wczoraj, 08:40

Można zorganizować masę atrakcji w ŚOK bez nakładów pieniężnych, wystarczy pomysł i chęci. Dotyczy to czytelni i biblioteki. Przecież tak pracują panie,  zarówno w bibliotece na dole jak i u góry + czytelnia  + szefowa. W ramach ''siedzenia'' 8h, bo tak naprawdę nie ma ruchu jeśli chodzi o czytelnkików, można coś zorganizować dla dzieciaków, młodzieży i starszych też. Ogłosić na stronie '' co chciałbyś aby było poprawione, zmienione, czego oczekujesz'' i pewnie rzucą co niektórzy pomysłem.

#474 ~Rozsadny~

~Rozsadny~
  • Goście

Napisano dziś, 08:32

Po czynach go ocenimy. Ale nie tych "plastikowych" na pokaz. Kto go wcześniej znał? Zaczął pięknie. Pokazał na rodzinie do czego jest zdolny?

#475 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 09:00

O kim ty ''rozsądny'' piszesz?

#476 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 09:10

Pokazał na rodzinie do czego jest zdolny?

Nie wiem o co ci panie Rozsądny chodzi, ale rozdziel życie polityczne człowieka od życia rodzinnego, o którym zapewne nic nie wiesz. Masz wgląd w to co robi z racji pełnienie funkcji publicznej, widzisz działania, możesz je opisywać, pochwalać, krytykować, ale wszystko co dotyczy życia prywatnego jest prywatną sprawą danej osoby. Dotyczy to wszystkich ludzi publicznych. Nie wchodz z buciorami w ich rodziny.

#477 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 56 minut temu

Ale oni ci politycy sami wciagaja rodziny w polityke przed wyborami bo trzebs sie pokazac a potem klapa nie jest tak ladnie jak by sie wydawalo

#478 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 46 minut temu

Nie obchodzi mnie zycie prywatne czy on wierzy w psa kota czy co kolwiek innego jesli wygral to ma sluzyc sprawie spolecznej i obywatelom mieszkancy maja byc zadowoleni z jego wyboru i to jet istotne narazie jestem zadowolony

#479 ~Tutek~

~Tutek~
  • Goście

Napisano 38 minut temu

A ja nie

#480 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 minut temu

30 stycznia jest sesja Rady Miasta w której będzie podejmowana uchwała odwołania/ powołania skarbnika. Kto proponowany jest na nowego skarbnika?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych