Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Mapa myśli

mapa myśli xmind notatki

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 emesz

emesz

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 16:54:28

Zobacz jak szybko można stworzyć notatki podczas nauki i nie tylko. Ja wykorzystuje do tego program zwany mapa myśli xmind. Jest darmowy i to kolejny plus. Na blogu stworzyłem nawet poradnik jak z niego korzystać www.michalszafranski.pl/mapa-mysli-darmowe-mapy-mysli . Jestem ciekaw Twojego komentarza na temat zarówno programu jak i artykułu.

#2 Annu

Annu

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 24 październik 2013 - 11:06:16

To jest bardzo fajne! Sama się tak uczyłam na studiach i można więcej i bardziej logicznie zapamiętać.

#3 gordonek

gordonek

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 17:24:04

Ja ostatnio używałam na studiach doktoranckich chyba blumind, taki mały, prosty, polski programik, a jaki przydatny. W zasadzie rysowanie takich map myśli to nic trudnego, potrzeba tylko trochę takiego analitycznego i systemowego myślenia. A notatki są z tego mega dobre.

#4 OlaOlajna

OlaOlajna

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2014 - 11:36:59

Fakt faktem, mapowanie myśli to jedna z najlepszych i najbardziej przydatnych technik jakie poznałam na studiach. Szczególnie przydaje się ona w pracy projektowej oraz kreatywnej.

Działa to tak. Wychodzisz od hasła np. gotowe spółki na sprzedaż i starasz się rozpisać w chmurze tagów swoje skojarzenia, by opisać istotę tego wyrażenia. Tutaj pojawiłyby się hasła: ekonomia, pieniądze, biznes itp :)

#5 Dardian

Dardian

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 14:02:02

Narzędzi tego typu jest masa i trochę. Polecany Xmind do lekkich nie należy. Jakoś bardziej przyzwyczaiłem się do Freeplane. Klasyk map myśli to oczywiście FreeMind

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych