Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Marsz marsz Kaczyński

wybory wybory 2015 wybory2015 IV Rzeczpospolita PiS Premier Kaczyński Premier Szydło zwyciężymy okupacja głosowanie

 • Zamknięty Temat jest zamknięty
172 odpowiedzi w tym temacie

#121 rniski

rniski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3144 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:33:33

Proszę nie rób powtórki, to już znamy. Nie chce mi się wklejać linków z dziełkami o tym co ludzie sądzą.... Po prostu napisz kiedy oczyści się PIS i będzie ok.#122 ~Wolak~

~Wolak~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 13:37:20

Rząd PiS nie rozpoczął jeszcze na dobre urzędowania, prezydent Andrzej Duda swoją kadencję sprawuje zaledwie sto dni, a już wiadomo, że cudowny obraz z kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości jako partii odpowiedzialnej, która postawiła na polityków umiarkowanych spod znaku Beaty Szydło i Andrzeja Dudy, był fałszywy.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Gdy już Polacy dali się nabrać, to się okazało, że PiS ma zupełnie inne pomysły na życie, niż głosił. Lista tych błyskawicznych metamorfoz jest długa.
* W kampanii słyszeliśmy, że szefem MON ma być Jarosław Gowin, a na medialne doniesienia, że jednak będzie to Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński odpowiadał, że to bzdury. A po wyborach cud - Macierewicz powrócił.
* Macierewicz już zamierza ruszyć sprawę katastrofy smoleńskiej, wymieniając skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. A prezydent Duda, ten polityk prawicowy nowej jakości, napisał list do ekspertów smoleńskich Macierewicza, że ich ustalenia są mądre i naukowe.
* W sprawie Ministerstwa Sprawiedliwości wysyłano sygnały, że zjawi się tam Małgorzata Wassermann, a tu po wyborach znienacka powrócił Zbigniew Ziobro, polityk, który osiem lat temu wykorzystywał prokuraturę i służby specjalne do polowania na przeciwników politycznych.
* Kolejna postać, która była użyteczna w wykańczaniu politycznej konkurencji, to były szef CBA Mariusz Kamiński, skazany nieprawomocnie na trzy lata więzienia za nadużywanie władzy. Kamiński zarzekał się w kampanii, że on ułaskawienia prezydenta nie potrzebuje, że on oczyści się z zarzutów przed sądem. Nie musieliśmy długo czekać - prezydent Duda, ta nowa jakość polskiej prawicy, ułaskawił swojego partyjnego kolegę, zanim sprawą zajął się sąd drugiej instancji.
* Przed wyborami PiS rozwodził się szeroko nad tym, jak to będzie respektował prawa opozycji, bo Platforma opozycję niszczyła. A po wyborach PiS wykluczył PSL z Prezydium Sejmu, wykluczył opozycję z kierowania komisją ds. służb specjalnych.
* PiS szykuje skok na Trybunał Konstytucyjny, by wprowadzić swoich pięć osób za cenę niszczenia standardów demokratycznych. Chce też wymienić prezesa Trybunału. I żeby była jasność: nie chodzi o promocję wartości konserwatywnych, bo obecny prezes TK prof. Andrzej Rzepliński podejmuje decyzje jak najbardziej w zgodzie z tymi wartościami (patrz decyzja o klauzuli sumienia dla lekarzy). Chodzi po prostu o wprowadzenie do Trybunału człowieka całkowicie dyspozycyjnego.
* Na czele senackiej komisji finansów staje Grzegorz Bierecki. Ten sam, którego PiS zawiesił w prawach członka klubu w poprzedniej kadencji. A to dlatego, że z kierowanej przez senatora fundacji wspierającej SKOK-i przenosił spore sumki do spółki, której jest współwłaścicielem i z której wypłaca sobie sowite dywidendy. Nic w tej sprawie się nie zmieniło.
To będzie ciekawy eksperyment godny opisania przez socjologów i politologów: Jak Polacy ocenią to, że na pierwszą linię frontu wrócili politycy, których styl uprawiania polityki społeczeństwo odrzuciło w 2007 r.? Do tej pory wydawało się, że jeśli jakaś partia chce odzyskać zaufanie wyborów, to musi wycofać ludzi, którzy byli powszechnie krytykowani i wykazywali się brakiem profesjonalizmu.
Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński wyciągnął wnioski ze swojej porażki sprzed ośmiu lat, ale nie takie, jakich oczekiwaliby krytycy IV RP. Prezes PiS znów chce robić rewolucję ustrojową i moralną, ale dziś wziął się na sposób: postanowił Polaków przekupić. Rozda 500 zł na dziecko, da wysoką kwotę wolną od podatku, obniży podatek dla firm, obniży wiek emerytalny... Polacy dzięki temu mają zapomnieć, że PiS zupełnie inaczej prezentował się w kampanii, mamiąc wyborców wizerunkiem partii stonowanej. Pytanie, czy obywatele dadzą się tak "skorumpować".

#123 ~Leming~

~Leming~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 13:40:29

Prawda111- czy mam Ci zrobić powtórkę z rozrywki i pokazać, którzy politycy PiS to byli TW i członkowie PZPR, czyli komuniści, przecież w PiS aż się roi od nich, gdzie człowiek się nie dotknie to komuch, PiS czerwieńsza jest bardziej niż w partii u Millera. PiS powstało na takich PiSkomuszych ludziach......

#124 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:41:11

W dziedzinie propagandy jesteś niedościgniony, mój ty Goebbelsie :)

W propagandzie przebiłeś wszystkich, teraz to Goebbels i Stalin, mogli by się u ciebie propagandy uczyć :P  :D  :lol:#125 ~Remgiusz~

~Remgiusz~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 13:52:10

Stanisław Piotrowicz z PiS, który został nowym przewodniczącym komisji sprawiedliwości i praw człowieka, w przeszłości - jako prokurator - umorzył postępowanie wobec proboszcza z Tylawy oskarżonego o molestowanie dziewczynek. Tłumaczył, że zachowanie księdza nie miało podtekstu seksualnego i było wyrazem ojcowskiej czułości.

#126 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:54:21

MISKI - jednak muszę ci zrobić powtórkę z rozrywki, z jakich ludzi powstało PO...

 

 Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;#127 rniski

rniski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3144 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:54:28

.... Tłumaczył, że zachowanie księdza nie miało podtekstu seksualnego i było wyrazem ojcowskiej czułości.

Fakt, często cierpią na nadmiar czułości, pewnie z braku żony.#128 ~Prawda111~

~Prawda111~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 13:57:44

PiS próbuje dokonać zamachu stanu. Zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym muszą być zaskarżone niezwłocznie i sam Trybunał również niezwłocznie musi się w tej sprawie wypowiedzieć. Jeśli dojdzie do unieważnienia wyboru sędziów i w ich miejsce PiS powoła swoich aparatczyków – będzie to oznaczało koniec państwa prawa w Polsce.

#129 rniski

rniski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3144 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:57:48

MISKI - jednak muszę ci zrobić powtórkę z rozrywki, z jakich ludzi powstało PO...

 

 Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;

Na pranie mózgu u mnie o wiele za późno. Przeciwnie, czasami to ja robię komuś wodę, zwłaszcza wtedy gdy brakuje oleju. Pierwszą masz za friko, jeszcze możesz ten wątek uratować.#130 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:00:09

MISKI - tego znasz?

 

Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.#131 ~Prawda111~

~Prawda111~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 14:02:40

Protegowani przez PiS komunisci z PZPR
kryminalne przekręty i malwersacje Kaczyńskich z początku lat 90-tych (Afera z Art B + Telegraf) oraz głównego ideologa PiS Kurskiego & Co.
Kaczyńscy/PiS po dorwaniu się do władzy rzekomo chcieli "odnowy moralnej" i lustracji opozycji (wystarczyło posadzenie o kontakty z PZPR !) co nie przeszkadzało im w kolaboracji z komunistami z PZPR i Esbecja z Samoobrony oraz członkostwo komunistów w PiSie.
Obłuda i fałsz PiSu do dzisiaj budzi gniew i obrzydzenie.
Protegowani przez PiS komuniści z PZPR, koalicjanci oraz członkowie PiS:
1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR
do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981,
szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB.
Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
3. Karol Karski (PiS) -Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na
Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z
poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym)
w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad
narodowych.
4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista,
wieloletni członek PZPR.
5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał
do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie.
Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem
partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki
rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach
Leszka Millera i Marka Belki.
8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980
należała do PZPR.
9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego
końca członkiem PZPR.
11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP.
Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki
12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981
należał do PZPR
13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP -
członek PZPR do końca (1990).
14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS -
był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.
15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby
Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie.
W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL
w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. -
były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'.
W latach 1967-1980 należał do PZPR.
18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu
rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.
19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR -
od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.
20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego,
zgłoszony 11.12.2006przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS
(obecnie SGH), także w stanie wojennym.
21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS -
Członek PZPR od 1986 r.
22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR
23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978.
W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji.
Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS

#132 ~Ech!~

~Ech!~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 14:04:21

prawda111, tu Ziemia! Wracaj...

Albo nie, zostań. Rozpracuj tamtejszy "układ", "pajęczynę kłamstw" i "medialny spisek".#133 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:11:43

MISKI - gdzie jesteś? - twoi towarzysze liczą na ciebie - nikt tak propagandą nie operuje jak ty :P#134 ~Prawda111~

~Prawda111~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 14:14:11

„Konstytucja nie przyznaje ustawodawcy kompetencji do unieważniana wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego dokonanego przez Sejm poprzedniej kadencji. Odstąpienie od tej zasady mogłoby prowadzić do trudnych do przewidzenia skutków w przyszłości – parlament każdej kolejnej kadencji mógłby w drodze ustawy unieważniać wybór dokonany przez swoich poprzedników”

#135 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:14:24

MISKI - a tego znasz towarzysza? :P

 

Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”.#136 rniski

rniski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3144 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:14:37

MISKI - gdzie jesteś? - twoi towarzysze liczą na ciebie - nikt tak propagandą nie operuje jak ty :P

Tutaj, siedzę przy swoim biurku i słucham radia fip. :)#137 ~Wolak~

~Wolak~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 14:16:38

Prawda111. a co sądzisz o komunistach i SB-ekach w PiSie? Odpowiesz w końcu? A może prezio jarosławPolskęzbaw zabronił ci zabierać głosu w tej sprawie?

#138 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:20:55

MISKI - a tego towarzysza znasz? :P

 

 Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.#139 ~Rmigiusz~

~Rmigiusz~
 • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 14:24:47

Prawda111. a co sądzisz o komunistach i SB-ekach w PiSie? Odpowiesz w końcu? A może prezio jarosławPolskęzbaw zabronił ci zabierać głosu w tej sprawie?

Prawda111, dlaczego unikasz tego tematu?

#140 prawda111..

prawda111..

  Swojak

 • Zbanowani
 • PipPipPipPip
 • 2178 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:29:33

MISKI - a tego towarzysz pamiętasz? :P

 

 Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory, wybory 2015, wybory2015, IV Rzeczpospolita, PiS, Premier Kaczyński, Premier Szydło, zwyciężymy, okupacja, głosowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych