Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 13:42:31

A kto pozwala na takie oszukańcze praktyki -wiadomo nasi wielcy posłowie wprowadzając mozliwości oszukiwania ludzi! Kto w końcu ukróci takie złodziejskie praktyki!

#2 ~gest~

~gest~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 14:00:00

to nie posłowie tylko bezmyślność ludzka nie zna granic!

#3 ~Torog~

~Torog~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 14:10:12

Poolacy to oszuści :)

#4 ~Marta_sarty~

~Marta_sarty~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 14:55:04

To nie jest tak. Oferty trzeba ze sobą rzetelnie porównać, nie zwracać uwagi na te wyszukiwarki , które oferują promocyjny pierwszy miesiąc, bo jak wiadomo promocja nigdy nie jest za darmo. Są porównywarki, które pokazują oferty na kolejne 36 miesięcy typu lepsza oferta. A sama zmiana sprzedawcy jest działaniem przeciwko jednemu monopoliście, który narzuca swobodnie ceny, jak chce i komu chce. Zgadam się z tym, że wcześniej trzeba sprawdzić rynek.

#5 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 15:11:53

Ludzie to nie maja zupelnie rozumu. Mysla ze jak dostaja fakture z ENERGII to nie placa za prad i dystrybucje - ha ha ha

Szanowani Panstwo tez placi sie za dystrybucje i za prac !!!! tylko ze na tej fakturze tegio nie widac bo was Energa robi w konia. Zobaczcie ile sobie naliczaja za obsluge czyli za wystawienie rachunku - to jest po prostu skandal. Ze tez nikt o tym nie mowi - tylko robia z ludzi dojne krowy bo zaplaca cokolwiek dostana. Ciekawe ko w tej chwili i gdzie w tej Energdze potrafi Wam wyjasnic co przedstawiaja pozycje w rachunku  bo na pewno nie ci pracownicy ktorzy sa tam zatrudnieni od niedawna. Oni nie maja nawet pojecia o tym co robia.

Narod to u nas ciemny jest i łatwo go wykorzystac.

#6 ~Jarek~

~Jarek~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 15:37:12

Artykuł wprowadza czytelnika w błąd.

Wynika z niego, że zmiana sprzedawcy energii zawsze wychodzi na gorsze, a to nieprawda.

Mieszkam w Kołobrzegu, właścicielem sieci jest Energa, więc za przesył będę zawsze płacił do tej firmy. A prąd kupuję w Tauronie i tam też płacę za zużyte kilowatogodziny. Opłata przesyłowa jest taka sama i regulowana urzędowo, niezależnie czy prąd się kupuje u lokalnego dostawcy czy u innego. A ile kosztuje kilowatogodzina i jaka jest opłata stała za licznik/obsługę to już zależy jak się wynegocjuje z nowym sprzedawcą.

Ja jestem ze zmiany zadowolony - teraz mam taniej. A faktury oczywiście że są dwie, bo jak ma być inaczej, skoro korzystam z usługi przesyłu w firmir Energa a za zużycie płacę do Tauronu.

#7 ~Trolek~

~Trolek~
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 20:22:54

Był burdel, jest burdel i.. będzie burdel. Ludzie się śmieją z biednej kobieciny, a wszyscy są oszukiwani codziennie na ciężką kasę. Dajmy na to należy się leczenie na NFZ, a idziesz do lekarza prywatnie. I już nawet nie zauważasz, że jesteś rżnięty na ciężką kasę. Kupujesz paliwo i oprócz należnego VATu jesteś rżnięty na akcyzie. Dzisiaj ogłosili, że Polska zajęła wysokie miejsce jako państwo do inwestowania, tak między Francją, a Hiszpanią. I normalne łosie z Polski dumne jak pawie, tylko nikt nie dodał, że Francuz zarabia 4 razy więcej, a Hiszpan 3,5 raza tyle co Polak. A teraz się śmiej pacanie.

#8 ~mada~

~mada~
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 14:53:54

Mi też pewna firma proponowałą to samo swego czasu,ale ja się dopytałąm drogą meilową w firmie "ENERGA"  właśnie   i wiedziałąm że będe płacić 2 faktury więc podziękowałam za taki "interes" ale starsi ludzie niestety nie zawsze są w stanie sprawdzić sobie wszystko a takie firmy tylko szukają naiwnych. Sporo teraz róznych naciągaczy trzeba uważać..

#9 ~Danuta Staniszewska~

~Danuta Staniszewska~
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 18:35:41

Kto chce bezpiecznie zmienic sprzedawcę i płacić niższe rachunki zapraszamy na platformę Ogarniamprad.pl. DA SIĘ - możemy to udowodnc :) Korzystajmy z praw jakie daje nam wolny rynek. Alternatywni sprzedawcy nie muszą być nieuczciwi. Znamy takich :)     

#10 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 17:02:53

to jest monopol i lobby energetyki z nimi nikt nie wygra, ratują nas tylko przydomowe elektrownie-wiatrowe, słoneczne, wodne i wtedy prąd jest niemalże za darmo. Każdy płaci opłatę dystrybucyjną, a na przykład na moich polach stoi 40!! słupów energetycznych i żaden dystrybutor nie płaci ani grosza, za żaden słup!! a ja płacę opłaty dystrybucyjne za utrzymanie infrastruktury! absurd goni absurd.

#11 ~Damian~

~Damian~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2015 - 13:49:37

Uważam, że bezsensowne jest fuczenie na firmy, które "niby" wszystkich okłamuja. Ale gdybyśmy przeczytali to co podpisalismy to myslę, że wiele by się rozjasniło. Gorąco polecam zmmianę sprzedawcy, ja zmieniłem na Energie 2 i może nie mam z oszczędności kokosów, ale zawsze to jakis grosz, który można wydać na cos pożytecznego:) 

#12 ~oszukana~

~oszukana~
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 17:07:03

jestem osoba chora i niepełnosprawna , mam tylko 700zl renty. ostatnio zostałam wmieszana w jak sie okazuje banalny sposob ,jak wiekszosc ludzi zreszta ze bede placic taniej za prad i gaz. podpisalam umowe z nowym dostawca pradu a zerwałam z Tauron . po jakims czasie dostałam od Tauron  pismo ze  za zerwanie umowy i ze zmnieniam dostawce musiałam zaplacic kare 550zl. podpisałam umowe z nowym dostawca POLSKI GAZ I PRAD  , zmnienili mi nawet licznik w mieszkaniu, i przedstawili mi ze bede placic polowe mniej swiatlo . ale nie pionformowali mnie ze jesli podpisze z nimi umowe to zaplace kare bylemuy dostawcy !!!!TEGO SIE LUDZIA NIE MOWI BO PO CO . i jak sie okazało po miesiacu czasu Tauron wysłał mi faktury do zaplaty na pol roku . i co?? dowiedziałam sie ze  zmieniłam dostawce ale bede placiła dwa rachunki i Tauron i POlski gaz i prad!!!! nie do uwierzenia!!!!! jak ja mam to zrobic?? majac 700zl renty?? kiedys placiołam 98 zl za prad teraz 300zl.  zostałam oszukana z premedytacja bo ani taurion ani nowy dostawca nie przedstawili mi warunkow z jakimi bede sie borykac!!!!! jak mozna apodwujnie placic!! ludzie pomuzcie?? doradzcie. czy moze da sie to jakos odwrucic?? co ja mam zrobic?? chyba jestem zmuszona isc grzebac po smietnikach..ehh

#13 ~hellkitchen~

~hellkitchen~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2018 - 11:19:16

ludzie!!! nie dajcie się oszukać na te niby korzystne umowy! jeśli nie chcecie mieć problemów z rozwiązywaniem niekorzystnej umowy i płaceniem jakichś kar to wystarczy podpisać umowę z uczciwym dostawcą. Jeśli nosicie się z zamiarem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej ja mogę z czystym sumieniem polecić Axpo. Jestem u nich od roku i muszę powiedzieć, że była to bardzo korzystna decyzja. Niższe rachunki za prąd widać gołym okiem. Już od kilku miesięcy przeliczać zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. 

#14 ~Bogusława~

~Bogusława~
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 21:38:19

Zostałam namówiona na prąd za pośrednictwem orange. Żałowałam już po pierwszym rachunku. Tłumaczono mi że faktura prognozawana jest  wystawiana na podstawie średniej z ostatnich trzech rachunków jakie płaciłam w PGE, a następnie faktyczne zużycie prądu odejmuje się od faktury prognozowanej  i wystawiana jest faktura rzeczywistego wykorzystania prądu. TO KŁAMSTWO. Muszę płacić za fakturę prognozowaną np. w miesiąc nieparzysty i to idzie do kieszeni orange, a następnie za fakturę z rzeczywistym zużyciem prądu (do kieszeni PGE za  pośrednictwem orange).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych