Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

MOPS - obiady

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:26:48

Jakie wymogi trzeba spełnić aby dostać obiady z MOPS-u?
Jakie jest kryterium dochodowe na 1 osobę?

Na stronie MOPS-u nie wyczytałam nic interesującego mnie - mało przejrzysta ta ich strona.
Z MOPS-u korzystają ludzie prości ( często) strona powinna być tak zrobiona, że średnio inteligentny człowiek np ja ;) a i ten mniej inteligentny niż średnio wchodząc i czytając powinien mieć jasno napisane co i jak.

A nie masa jakiś paragrafów i ustaw i żadnych konkretów.
Niech sobie będę i te ustawy na kilka stron, ale niech też będzie wprost wszystko napisane i aktualizowane.

Gdyby ktoś wiedział jakie są te wymogi i procedury proszę dać znać - w postaci wpisu na forum i wytłumaczenia co i jak.

Dziękuje.

#2 ~tiaa~

~tiaa~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:54:28

Najlepszy i najsmaczniejszy obiadek jest jak sie SAMEMU ugotuje. ;)

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:58:10

Pewnie. Ale to chodzi o osobę, która sama nie da rady sobie ugotować. Przy czym finansowo też nie najlepiej u niej.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 19:13:07

Trzeba mieć z czego>>

#5 ~waldek~

~waldek~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:25:01

właśnie :(

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 18:29:01

obiadki w MOPSie koszmar ryz,kasza lub cienka zupa ,moze pijakom wsio ryba,ale zal mi dzieci które tam jedza ,czy chociaz dla nich nie mozna zrobic innego jadłospisu
proponuje komus z władz miasta zaprowiantować sie w Mopsie i zobaczyc jak karmi sie ludzi,a kucharki chyba maja tam praktyke ,bo o gotowaniu nie maja pojecia

#7 ~xxxx~

~xxxx~
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 20:11:20

nie no ja proponuje zatrudnić tam jakiegoś kucharza z waszawskiego Mariotu, albo wynając od razu catering u Geslerowej ;/;/;/

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 20:52:17

najlepiej to wozić do Mc Donalds'a

#9 ~tiaa~

~tiaa~
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 14:03:52

obiadki w MOPSie koszmar ryz,kasza lub cienka zupa ,moze pijakom wsio ryba,ale zal mi dzieci które tam jedza ,czy chociaz dla nich nie mozna zrobic innego jadłospisu
proponuje komus z władz miasta zaprowiantować sie w Mopsie i zobaczyc jak karmi sie ludzi,a kucharki chyba maja tam praktyke ,bo o gotowaniu nie maja pojecia

"Kucharki" nie sa na praktyce,tylko problem w tym ze one (kucharki) musza zrobic jeszcze imprezke w swoim domu dla znajomych z tego jedzenia,wiec moi kochani muuusi zupka byc baaardzo cienka w MOPSie.

#10 ~pan burka~

~pan burka~
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 14:15:23

Zeby gotowac takie "zupy" nie trzeba byc kucharzem . Dla psa ja w domu lepiej gotuje.

#11 ~matka~

~matka~
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 15:41:04

Czytając odpowiedzi na zamieszczony wpis zrobiło mi się bardzo smutno.Żarty, ironia, złośliwości....Temat jest bardzo poważny i na czasie w obecnej sytuacji wielu ludzi!!Syty nie zrozumie głodnego. Skąd taka bezduszność?

#12 ~mieszkanka Świdwina~

~mieszkanka Świdwina~
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 20:30:48

Jeśli chodzi o pomoc Mopsu to z tego co się orientuję,żeby jakąkolwiek dostać dochód w rodzinie nie może wynosić 351,00zł na osobę. Podania można składać na obiady, na pomoc celową np. na opał (drzewo, na rachunek za gaz,prąd),pomoc okresową to na jedzenie,środki do życia, ubranie itp. oraz pomoc stałą to co miesiąc określona suma. Jeszcze można składać o mieszkaniówkę, którą przyznają na pół roku. Podają przepisy po to, żeby ludzie prości nie wiedzieli o co chodzi, a najlepiej żeby pracownicy nie mieli dużo pracy w pisaniu decyzji to mówią, że kasy nie ma lub przeciągają wydanie decyzji do 30 dni. Ciekawe czy zdają sobie sprawę,że taki człowiek czekając na decyzję 30 dni nie ma pieniędzy na życie??Co to ich obchodzi wystarczy, że oni biorą kasę za pierdzenie w stołki. Mam nadzieję, że może kiedyś oni znajdą się bez wyjścia i będą musieli skorzystać z Mopsu. To nic przyjemnego jest iść i się płaszczyć o jałmużnę. Lepiej iść kraść lub żebrać, ale co ich obchodzi krzywda ludzka. Najlepiej od razu iść do burmistrza i z nim gadać,w końcu jego żona jest tam na stanowisku zastępcy kierownika to może coś pomoże. Polecam wszystkim którzy dostają z Mopsu decyzję odmowną pomocy odwoływać się do SKO takie mamy prawo, może się okaże, że jednak powinni nam pomóc. Ja miałam taką sprawę,że kilka razy się odwołałam do SKO i oni uchylali ich decyzję w całości i jeszcze wytykali im błędy,widać tam pracują ludzie niekompetentni jak nie znają się na przepisach. Potrafią przytoczyć przepisy ustawy (kopiuj,wklej), ale nie potrafią dostosować się do danej sytuacji w jakiej znalazł się petent. Czują się pewnie bo co taki przeciętny człowiek może zrobić, tylko skargę zgłosić lub napisać do Najwyższej Izby Kontroli aby przeprowadzili kontrolę w danej jednostce budżetowej MOPS. Trzeba walczyć o swoje prawa i nie dawać się traktować tym pracownikom jakbyśmy byli gorsi.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 22:39:32

Pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej są chyba zatrudniani z przypadku, chcecie się pośmiać jak nie umieją interpretować przepisów i kombinują albo chcecie się sami czegoś dowiedzieć polecam forum http://www.ops.pl/forum.php

#14 ~halina~

~halina~
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 17:15:41

nie no ja proponuje zatrudnić tam jakiegoś kucharza z waszawskiego Mariotu, albo wynając od razu catering u Geslerowej ;/;/;/

a ja proponuję przez tydzien jesc w MOPsie ,to sie nazywa dozywianie ciesz sie baranie ze masz kasę i twoje dzieci nie musza tam jesc,ja tez tam sie nie stołuje,ale miałam okazje widzieć i popróbowac to zarcie fuj załamka!!!!!!!!

ktos układa te jadłospisy,no gdyby taki miała w domu jej mąż chyba by sie wyprowadził,a kucharki cieniaski chyba sól i pieprz tam mają,a moze zabieraja do domu?????/

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 17:22:44

jasne ze pracownicy MOPS to bezduszni biurokraci i tyle
dają papierek na którym trzeba przynies trzy pieczątki/ z jakiegos zakładu pracy lub sklepiku/ z opisem brak bracy,a ludzie nie chcą tych swistków stemplowac ,bo niby z jakiej racji mają ujawniac wszystkim swoje dane Pesel,Regon i nazwisko,a za te przyniesione pieczątki MOPS przyznaje 20-30 zł smiechu warte

#16 ~rachelka~

~rachelka~
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 22:52:07

jak nie wiecie jaki jest wsad do kotla w opiece to sie nie odzywajcie bo w wiezieniu wieksza stawka jest prowiantowa jak w MOPS a wy w domku nie ugotujecie zupy juz nie mowiac o drugim daniu za 2,00 Pl to prosze zaprowiantowac mnie skorzystam z tej uslugi :)

#17 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 23:44:56

[quote name='Gość' timestamp='1329322964' post='635761']
jasne ze pracownicy MOPS to bezduszni biurokraci i tyle
dają papierek na którym trzeba przynies trzy pieczątki/ z jakiegos zakładu pracy .+.+.+.+.SORRY .ALE JA ZA TE 3 PIECZATKI DOSTAJE 480 ZL.

#18 ~rachelka~

~rachelka~
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 00:05:50

to nie od MOPS zalezy to protestujcie do rzadu tam biurokracja ,moze i racja powinni szczegolowo sprawdzac petentow bo klamia maja nalepsze samochody domki i ukryte dochody lepiej poubierani jak pracownicy ktorzy zarabiaja niewielkie pieniadze a maja do czynienie z roznymi luidzmi i zero szacunku dla pracownika MOPS a co choidzi do obiadow to do Mariot w Warszawie za 2 PL to moze wam starczy na toalete a juz nie mowiac o jedzeniu i nie opisujcie pracownikow MOPS bo przykro czytac :( tylko birzcie sie do pracy a nie liczycie na jalmuzne od MOPS :( bo my na was pracujemy a wy sie uchylacie od pracy mowiac delikatnie!!!!!!

#19 ~Ajmt~

~Ajmt~
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 08:23:42

Kto sie uchyla to uchyla.nie wrzucaj jazdego do jednego wora.Daj mi prace to chetnie pojde!!

#20 ~rachelka~

~rachelka~
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 10:24:43

Prosze isc do biura pracy sa ogloszenia do pracy ale nie ma chetnych teraz lepiej lezec do gory pepkiemi korzystac z opieki jak pracowac kto szuka to znajdzie prace ale po co pracowac juz nie dlugo wiosna to lepiej pospacerowac posiedziec na laweczce korzystac z opieki z obiadkow opieki i wiele innych przywileji jakie opieka daje szok ze tak Panstwo Polskie naluczylo nierubstwa i rozdawanie pieniedzy !!!!:(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych