Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

motocycklista - dawca - deb*** !

motocykl motor dawca odebrać prawo jazdy Świdwin 3 marca 12.07.2013 120 km/h obszar zabudowany

79 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 16:40:52

Skąd tych idiotów tylu na tym forum???

idioci to jeżdżą tak jak ten wyżej na zdjęciu, ograniczenie do 50 a on jedzie 121, i pewnie był oznakowany fotordar, ale po co zwalniać

#42 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 17:57:04

No to Policja może się tym zainteresuje?

Dobrze byłoby gdybyś podała tutaj jak najwięcej szczegółów które pozwolą dotrzeć do wariata. W końcu mamy na tej ulicy monitoring.

Sami motocykliści jeżeli są w porządku to pewnie nie popierają takiej szaleńczej jazdy ulicami miasta i mogą pomóc w identyfikacji tego gościa. 

Hahahaha,ale się usmiałam,policja?Na jakim swiecie żyjecie,na czerwonym świetle wlazło babsko pod motor,bo myslało,że zdąrzy,pieszy nieubezpieczony nie odpowiada za spowodowanie wypadku ,nie ponosi kosztów naprawy ,jeśli chce się otrzymac zwrot kosztów naprawy trzeba wytoczyc powództwo cywilne,policja zamknęla dochodzenie iwalcz człwieku sam,policja ,jaka policja oni są tylko od wystawiania mandatów i prawienia głupawych ,bezsensownych morałów.wypowiadanych przez niewykształconych ,,oficyjerów,,.

#43 ~bu~

~bu~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2013 - 09:51:20

Następny idiota na motorze:  http://motoryzacja.i...klistow,1944365

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:45:06

no w takich przypadkach jak nie miał uprawnień na A to powinien płacić dożywotnią rente poszkodowanemu

#45 ~a ja i tak kocham kulfona~

~a ja i tak kocham kulfona~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2013 - 22:44:21

no w takich przypadkach jak nie miał uprawnień na A to powinien płacić dożywotnią rente poszkodowanemu

Nawet gdyby miał A to i tak mózgu nie miał i powinienen dożywotnio płacić!

Nawet jak mózg jest to trzeba go używać przed NIE po!!!!!

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:05:22

Bardzo ciekawy tekst na ten temat:

Ostatnio na wielu samochodach coraz częściej zobaczyć można naklejkę "patrz w lusterka, motocykliści są wszędzie".

Mimo że jestem kierowcą z wieloletnim stażem i mogę się pochwalić dyplomem wyższej uczelni, mam jednak duże problemy ze zrozumieniem tego przesłania.

Tak - przyznam się od razu - nie jestem motocyklistą. Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do wiatru we włosach i robali w zębach. Mam jednak kilku przyjaciół, którzy od lat jeżdżą na dwóch kółkach - jeden ma dniepra, inny ściągnął sobie ze Stanów wymarzonego harleya. Kiedyś, przy piwie, prosiłem ich, by w racjonalny sposób wytłumaczyli mi, o co chodzi autorom takich nalepek. I wiecie co? Po kilku kolejkach zgodnie doszliśmy do wniosku, że akcja ma jedynie charakter informacyjny - ostrzega przed głupotą sporej części motocyklistów...

Młodzieńcy dosiadający szybkie ścigacze mają kierowcom za złe, że ci wymuszają pierwszeństwo przejazdu i "nagle" zmieniają pas ruchu zajeżdżając im drogę. To - podobno - jest przyczyną tak wielu wypadków. Przyznam szczerze, że durniejszego argumentu nie słyszałem dawno. By to udowodnić, posłużę się znienawidzoną przez młodzież matematyką.

Kiedyś, w jakiejś mądrej motoryzacyjnej prasie przeczytałem, że DOBRY kierowca samochodu spogląda w lusterko średnio raz na pięć sekund. Zdaniem panów (bodajże z ADAC, już nie pamiętam) to optimum. Częstsze wpatrywanie się w lusterka sprawiałoby, że kierowca nie widziałby, dokąd jedzie.

Przypominam, że dozwolona w obszarze zabudowanym prędkość wynosi 50 km/h. W przeciwieństwie do "motocyklistów" nie jestem jednak hipokrytą - przyjmijmy (wg mnie słusznie), że większość kierowców porusza się z prędkością 70 km/h. W ciągu sekundy samochód pokonuje nieco ponad 19 metrów. To dużo biorąc pod uwagę, że gość za kółkiem zwracać musi uwagę na roztargnionych pieszych, sygnalizację świetlną, znaki i inne jadące obok samochody.

Tryskający testosteronem małolat, który mocniej okręci w swoim ścigaczu manetkę gazu w kilka sekund ma na liczniku grubo ponad 150 km/h. W ciągu sekundy pokonuje więc niemal 42 metry. Nie trudno policzyć, że różnica prędkości wynosi niemal dokładnie połowę. W 5 sekund, które mija od zerknięcia przez DOBREGO kierowcę w lusterko, samochód osobowy przejedzie 95 metrów. Narwaniec na motorze pokona w tym czasie niemal 210 metrów! Zakładając, że oba pojazdy są w ruchu, wypadałoby odjąć od siebie te dwie wartości. Wówczas okaże się, że aby nie zajechać drogi motocykliście, kierowca powinien wypatrzyć w niewielkim, trzęsącym się na wybojach, lusterku jednoślad z odległości 115 metrów.

Ponieważ znajoma z pracy robi właśnie prawo jazdy wiem, że obecnie uczy się, że prawidłowa zmiana pasa ruchu powinna wyglądać następująco - kierunkowskaz, spojrzenie w lusterko, zmiana pasa. W praktyce często doliczyć należy jeszcze co najmniej jedną sekundę na redukcję. Spróbujcie to wykonać a przekonacie się, że DOBRY kierowca, na bezpieczną (przynajmniej w teorii) zmianę pasa ruchu potrzebuje co najmniej 3 sekundy. W tym czasie jadący z prędkością 150 km/h motocyklista przejedzie prawie 70 metrów - to długość odpowiadająca kolumnie jadących za sobą czterech "tirów". Jakim cudem, z odległości 70 metrów, w niewielkim lusterku, wypatrzyć mam niewielki punkt świetlny poruszający się z prędkością przekraczającą zdolność akomodacji oka? Przyznacie chyba, że motocykliście parzącemu na wprost znacznie łatwiej jest wypatrzyć jadący 70 km/h przedmiot wielkości 4 metrów z włączonym kierunkowskazem?

To samo dotyczy również kierowców włączających się do ruchu. Wyobraźcie sobie krzyżówkę, w każdą stronę widoczność na dobre 150 metrów. Odwracacie się w lewo - droga, wolna, patrzycie w prawo - również. Zakładając, że czekaliście na włączenie się do ruchu na jedynce, wszystko zajmie wam jakieś 3 sekundy. Puszczacie sprzęgło i... łup. Następnym obrazkiem, jaki zobaczycie będzie witający was w swych progach Święty Piotr. Przez te 3 sekundy pędzący na motorze 200 km/h idiota przejedzie prawie 170 metrów... Oczywiście - czekam aż jakiś półgłówek napisze mi, że zanim włączę się do ruchu powinienem po raz kolejny popatrzeć się w lewo, bo minął cenny czas. Racja. A później po raz kolejny powinienem popatrzeć się w prawo, w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w lewo i tak do czasu aż zgłodnieje, lub szef wyrzuci mnie z pracy za nieobecność.

Jasne, wiem że motocykl daje "wiatr we włosach", niezależność itd. Motocyklistom chciałbym jednak powiedzieć jedno - NIE BĄDŹCIE HIPOKRYTAMI! Dlaczego do tragicznych wypadków dochodzi głównie na drogach lokalnych czy w miastach? Czemu nie słyszy się o dzwonach motocyklistów jeżdżących autostradami? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Na autostradzie WSZYSCY jadą szybko - różnica prędkości między jadącym 140 km/h autem, a jadącym 180 km/h motocyklistą nie jest już tak wielka. Kierowcy mają też WIĘCEJ czasu na patrzenie się w lusterka - nie ma tam przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, biegających psów czy dzieciaków bawiących się piłką. Siedząc za kółkiem jesteś po prostu przygotowany na to, że ktoś z tyłu jechał będzie dużo szybciej niż ty. Takiego samego skupienia nie można jednak wymagać od kierowców w mieście. Jeśli potrącę starszą kobietę na pasach mam jej powiedzieć, że przecież "patrzyłem w lusterka, bo motocykle są wszędzie"?!

R. Pawłowski (Legnica)

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 22:03:23

Post bez sensu nawet nie wiadomo czy ten koleś był ze Świdwina Zajmijcie się czymś poważnym A ty chłopczyku nie boisz się może huku samolotów z jednostki przelatujących nad tobą?

samolot nie powoduje kolizji w powietrzu i na ziemi tylu co motocykle choć jest o wiele głośniejszy ...tam pilot myśli bo...?

#48 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 22:24:09

Jeżeli już to WYPRZEDZA a nie wymija.

Poczytaj sobie kodeks drogowy.

jadę A1 150KM mija mnie kawasaki uśmiech spod owiewki i potem punkt i ...po 7km korek wypadek na banerze pozostał mi w pamięci jego uśmiech...pozostaje myśleć! 

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 22:34:26

zajmij się swoimi sprawami

pomyśl jakby on wyglądał po zderzeniu z ciężarówką jaką ja prowadzę koło 80 ton w zestawie (ciężko nie)nie dlamnie

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:17:33

10 minut temu było słychać ogromne wycie z okolic ul. połczyńskiej chyba jakieś wyścigi urządzali

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:38:58

słychać teraz wyścigi na Armii Krajowej

#52 ~1111 t8keswee~

~1111 t8keswee~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 18:39:24

ktoś nienormalny jeździ teraz połczynska w tą i z powrotem przekraczając o bardzo wiele normy hałasu í prędkości. zakompleksiony deb*** po prostu

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 18:49:09

Widzę, że mieszkańcy codziennie informują o idiotach na 2 kołach. Na co czeka policja ? Dlaczego jeszcze nie zaczęła rozwiązywać tego problemu ?

#54 ~Wpisz swoje imię~

~Wpisz swoje imię~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 18:56:06

policja to potrafi tylko ścigać kierowców na najechanie na ciągłą na pustej drodze

#55 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:00:11

a  propo motocyklistów właśnie godzine temu jeden się rozwalił że zabierał go helikopter miedzy świdwinem a krosinem

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:03:12

a  propo motocyklistów właśnie godzine temu jeden się rozwalił że zabierał go helikopter miedzy świdwinem a krosinem

I będzie zaraz płacz jak w temacie tydzień temu. Dlaczego ? Zabiło go to co kochał.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:08:23

Nowe kategorie prawa jazdy i podniesienie limitu wieku tu nic nie zmienią. Powinno być wprowadzone maksymalna możliwa pojemność silnika jednośladu, który może się poruszać po publicznych drogach, moim zdaniem 80 cm3 i nie więcej jak 100 km/h. Pozostałe - ścigacze itp. tylko na odpowiednie tory wyścigowe.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:34:16

Takim dzieciom powinni zabierać możliwość odbioru internetu.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 20:02:39

80 ton w zestawie

Fantasta. :P

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 12:31:37

Bandyta na 2 kołach zabił wczoraj niewinnego człowieka w Sopocie, zaraz wkleję artykuł

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motocykl, motor, dawca, odebrać prawo jazdy, Świdwin, 3 marca, 12.07.2013, 120 km/h, obszar zabudowany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych