Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~680~

~680~
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 06:10:02

I co teraz? Jak na drodze był znak ostrzegawczy "Uwaga zwierzęta leśne", to kierujący nie dostanie odszkodowania?

#2 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 06:20:47

Od conajmniej 20 lat ,mam zamontowane w samocghodzie tzw. gwizdki.Często jeżdzę w nocy .Nieraz widziałem sarny lub lisa szyjującego sie do przebiegnięcia przez droge.Gwizdki slyszy tylko zwierze ,skutecznie zapobiegają wtargnieciu zwierząt nan drogę.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 09:23:20

I co teraz? Jak na drodze był znak ostrzegawczy "Uwaga zwierzęta leśne", to kierujący nie dostanie odszkodowania?

Nowy dyrektor ZZDW twierdzi (tak napisał na stronie), że znaki ostrzegawcze zabezpieczają przed kolizją(!!) i oni z góry oddalają roszczenia. Dla mnie prawo powinno jasno stanowić: albo zarządca drogi odpowiada albo skarb państwa skoro dzikie zwierzęta są państwowe. Jeśli rolnikowi dzikie zwierzęta wyrządzą szkodę to odpowiada skarb państwa. A Michał powinien przecież zdawać sobie sprawę, że można jechać nawet i 30 km/h i nie zdążyć zareagować jak dzikie wtargnie prosto przed samochód. Ciekawe czy jakby na niego takie nieszczęście trafiło to też by tak pisał, że ważniejsze jest bandyckie prawo (bezprawie) czy logika.

#4 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 10:28:22

Zwierzęta dzikie należą do skarbu państwa, ale za odszkodowania rolnicze odpowiadają myśliwi. Takie jest prawo. Wyjątkiem są zwierzęta pod ścisłą ochroną np. Żubr czy Łoś. Za to płaci skarb państwa.

#5 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 11:29:02

Jezeli rejestracja konczy sie nr18 to zostala odnaleziona w okolicach zdarzenia i jest do odebrania w rosnowie pewnie do wyrejestrowania by sie przyadala

#6 ~HM~

~HM~
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 12:38:01

ZWIERZĘ DZIKIE - WIEWIÓRECZKA ALBO NORNICZKA ??? 

#7 ~ADAM~

~ADAM~
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 19:13:59

WYPIJE ZA ZDROWIE KIEROWCY. MAM NADZIEJE ZE JEST CAŁY. POZDR.

#8 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 21:00:52

Czy ten złodziej dzików z Mamowa został juz ukarany ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwierzę na drodze, wypadek, uszkodzenie auta, naprawa, odszkodowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych