Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Najlepszy internet w koszalinie?

koszalin internet internet koszalin jaki internet w koszalinie? najlepszy internet

401 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~TG~

~TG~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 08:39:50

Od roku jestem w EDACIE - 60zl na 1mb, ale jestem bardzo zadowolony. Awarie jakie mieli to tylko chwilowe(2 razy po 1h) i trzeba podkreslic bardzo szybką reakcję na zgłoszony problem
wg mnie nie co zalowac, zglosic zamowienie i bawic sie w necie

Edatę miałem i oprócz pólroczej padaczki parę lat temu (przerabiali szkielet, o czym nie powiedzieli nikomu) mogę polecić. Oczywiście 60zł za 1Mbit to dużo, za dużo, ale mają tańsze opcje - w sam raz dla klikaczy, za 35zł bodajże... Na to stać nawet niezamożnych.
Jak ktoś umie samemu instalować, to oszczędzi na aktywacji.

#42 Falal1ty

Falal1ty

Szczery komentator

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1389 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:38:54

A ja z bezprzewodowych polece Gawexa. Łącza przez WiMax gwarantują wysoki zasięg oraz mocny sygnał nawet podczas burzy. Miałem go półtora roku, bez względu na pogodę miałem stabilny transfer, pingi 15ms, po roku umowa przechodzi na czas nieokreślony. Zrezygnowałem jednak gdyż pojawiła się bardziej atrakcyjna cenowo oferta(Orange Freedom), tyle że na 3 lata umowa:/ W razie awarii Gawexu, informatyk pojawiał się w ten sam dzień(tyle że jego fachowość pozostawia troche do życzenia, gdyż dwukrotnie przez mojego sniffera pozbawiłem internetu całą sieć, a on mi wmawiał że to wirus i mam przeinstalować system bo mi nie przywróci neta).
PS. jak ktoś ma Gawexa, można zmienić mac karty sieciowej na adres innego użytkownika i cieszyć się wyższą prędkością bez możliwości wykrycia kto to robi z ich strony:)
PS2. Od roku po skończeniu umowy mam wciąż ich sprzęt(gdy chcę zadziała i mam neta :lol: ), nie wie może ktoś czy oni mi to zabiorą czy zapomnieli o tym? Bo sprzęcik chodzi na allegro po 500-600zł

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2009 - 09:28:20

miałem neta z firmy TELMAR. jesli ktos sie zastanawia to odradzam branie neta z tej firmy. awarie czasami nie byly naprawiane przez caly weekend. firma tragedia, znikomy kontakt z serwisem czasami graniczylo z cudem aby ktos odebral.
7CC7

#44 mirez

mirez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 11:01:46

Kusi mnie Jnet, ale do radiówek jestem raczej uprzedzony. Ma to ktoś? Ja się net sprawuje podczas gorszej pogody? Jakie są pingi?

Ja mam :) Internecik sprawuje się dobrze niezależnie od pogody, sprzęcik do radiówki jest dobrej klasy (5GHz), nadajnik chyba jest na PK przy Śniadeckich.
Pingi... po przesiadce z kabla (neo) na jnet, na 1 z serwerów q3 ping spadł mi z 98 na 48, ale za to timenudge nie działa.
Limity nie są takie sztywne jak na neostradzie, niby jest 2MBit, a można nocą ciągnąć 1.5MB/s (mega-bajta).

W zeszłym roku jak to kupowałem to była najlepsza oferta, 99zł opłata początkowa, 55zł/mc i umowa na czas nieokreślony.
Pozostałe oferty to był koszt około 100zł/mc, albo opłata wstępna 300-500zł, albo czas określony 2-3lata, albo internet nie nadający się do niczego ;)

#45 Wojtek9293

Wojtek9293

Swojak

• PipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 11:25:08

Polecam Internet z kablówki. Szybki, cena rozsądna. Szczegóły na stronie tv kablowej Koszalin.

Jeden mały szczegół mianowicie OBOWIĄZKOWY PAKIET PODSTAWOWY Z KABLÓWKI tzn. trzeba jego mieć inaczej nie dadzą netu :-( a to znacznie podnosi cenę za i tak kiepską jakość naszej koszalińskiej kablówki (tv).

#46 Wojtek9293

Wojtek9293

Swojak

• PipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 11:41:48

PS2. Od roku po skończeniu umowy mam wciąż ich sprzęt(gdy chcę zadziała i mam neta :lol: ), nie wie może ktoś czy oni mi to zabiorą czy zapomnieli o tym? Bo sprzęcik chodzi na allegro po 500-600zł

zabiorą ci na pewno, mi zabrali po prawie 2 miesiącach. Szczerze Ci powiem nie ryzykuj sprzedaży bo jak się przyjrzysz umowie zobaczysz, że sprzęt cały czas jest ich własnością (tak było w moim przypadku ale podziękowałem im po roku właśnie przez częste awarie). Na moje pytanie do ich kierownika od sprzedaży co dostanę w ramach przedłuzenia umowy odpowiedź była to co inni nowi. W/g mnie to było za mało a jak stwierdziłem, że idę do innego operatora jak mi nic nie dołożą powiedział cyt; "pan był z nami tylko rok niewielka strata". W tym momencie utwierdził mnie w przekonaniu, że mają kiepskie podejście do klienta.

#47 Rorschach

Rorschach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 12:07:28

A ja z bezprzewodowych polece Gawexa. Łącza przez WiMax gwarantują wysoki zasięg oraz mocny sygnał nawet podczas burzy. Miałem go półtora roku, bez względu na pogodę miałem stabilny transfer, pingi 15ms, po roku umowa przechodzi na czas nieokreślony. Zrezygnowałem jednak gdyż pojawiła się bardziej atrakcyjna cenowo oferta(Orange Freedom), tyle że na 3 lata umowa:/ W razie awarii Gawexu, informatyk pojawiał się w ten sam dzień(tyle że jego fachowość pozostawia troche do życzenia, gdyż dwukrotnie przez mojego sniffera pozbawiłem internetu całą sieć, a on mi wmawiał że to wirus i mam przeinstalować system bo mi nie przywróci neta).
PS. jak ktoś ma Gawexa, można zmienić mac karty sieciowej na adres innego użytkownika i cieszyć się wyższą prędkością bez możliwości wykrycia kto to robi z ich strony:)

Twoje chwalenie firmy Gawex skomentuję tak - HAHAHAHAA
Mogę ci dziś przedstawić 100 osób które wypomną :
Brak stabilnością łącza (mam nadajnik od domu ok 300 metrów, deszcze nie mówiąc już o burzy = brak internetu )
Fatalna współpraca z Obsługa sieci - raz spotkałem ich na mieście i zapytałem co się dzieje z internetem w mojej miejscowości , spadek 50 procent prędkości od ponad tygodnia - facet mi odpowiada Wymieniamy sprzęt oraz prowadzimy prace modernizacyjne , To nie można poinformować użytkowników sieci o możliwych problemach , oni na to A po co ? . Po dwóch tygodniach telefonów zjawił się ktoś i zrobił porządek .
Drogo mają , bardzo drogo .
Więć Gawexowi mówię stanowczo nie !

Jeszcze od siebie , przyszłość internetu bezprzewodowego dostępnego tylko w domu jest krótka i mało kolorowa , takie firmy jak Gawex mogą przez najbliższe 5 lat nabić sobie kasy aby odejść później w zapomnienie .

Użytkownik Rorschach edytował ten post 30 sierpień 2009 - 12:15:48

#48 ~Crejzon~

~Crejzon~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 09:59:22

A co myślicie o internecie z e-Data ?

http://www.edata.net.pl/index.php

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym usługodawcą ?

#49 ~Johny32167~

~Johny32167~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 10:13:07

A co z http://www.norcomisp.pl/index.html Nikt mi nie odpowiedział. ISP dobry do bezprzewodowego internetu czy nie ? (pingi, awaryjność ????)

#50 ~TG~

~TG~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 10:25:11

A co myślicie o internecie z e-Data ?

http://www.edata.net.pl/index.php

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym usługodawcą ?

O! Podnieśli transfery! Dobre i to.

Miałem internet z Edata ok 2 lat. Oczywiście nie obyło się bez problemów, choć miałem dobry sprzęt a odległość od nadajnika to jakieś 400m (przy czym mieszkanie wysoko, pomiędzy anteną a AP Edaty żadnych drzew itp...).

Z tego, co wiem przerabiali sieć przez kilka miesięcy i chyba coś im nie wychodziło, ale ... w tym czasie kompletna padaczka. Na to nałożył się problem z jakim torrentowym klientem (zabierał pasmo).

Dopiero po usunięciu klienta bt trochę ten internet odetchnął i już było wiadomo, że Edata trochę lamuje.

Za to jak skończyli - działało super.

Podsumowując - pomimo wpadek byłem z nich zadowolony. Jedyny minus (oprócz cen, ale... wiadomo - nie mają za wiele konkurencji), to ich komunikowanie awarii. Wstydzą się tego.

#51 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:32:53

Brak stabilnością łącza (mam nadajnik od domu ok 300 metrów, deszcze nie mówiąc już o burzy = brak internetu )
Fatalna współpraca z Obsługa sieci - raz spotkałem ich na mieście i zapytałem co się dzieje z internetem w mojej miejscowości , spadek 50 procent prędkości od ponad tygodnia - facet mi odpowiada Wymieniamy sprzęt oraz prowadzimy prace modernizacyjne , To nie można poinformować użytkowników sieci o możliwych problemach , oni na to A po co ? . Po dwóch tygodniach telefonów zjawił się ktoś i zrobił porządek .

Jeszcze od siebie , przyszłość internetu bezprzewodowego dostępnego tylko w domu jest krótka i mało kolorowa , takie firmy jak Gawex mogą przez najbliższe 5 lat nabić sobie kasy aby odejść później w zapomnienie .

A ja mogę przedstawić 100 osób które pochwalą:
Bardzo stabilne łącze(miałem 500 metrów od nadajnika i działał super w każdą pogodę)
Obsługa sieci nie potrzebna bo awarie były rzadkością
Jak na umowę na rok to mają w porównaniu z innymi koszalińskimi dostawcami bardzo tanio
Jakby obniżyli cene w zamian za kontrakt trzyletni, bardzo chętnie bym do nich przeszedł choćby po to żeby mieć stabilne łącze i pingi ok 14ms

#52 Falal1ty

Falal1ty

Szczery komentator

• PipPipPipPip
  • 1389 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:37:55

zabiorą ci na pewno, mi zabrali po prawie 2 miesiącach. Szczerze Ci powiem nie ryzykuj sprzedaży bo jak się przyjrzysz umowie zobaczysz, że sprzęt cały czas jest ich własnością (tak było w moim przypadku ale podziękowałem im po roku właśnie przez częste awarie). Na moje pytanie do ich kierownika od sprzedaży co dostanę w ramach przedłuzenia umowy odpowiedź była to co inni nowi. W/g mnie to było za mało a jak stwierdziłem, że idę do innego operatora jak mi nic nie dołożą powiedział cyt; "pan był z nami tylko rok niewielka strata". W tym momencie utwierdził mnie w przekonaniu, że mają kiepskie podejście do klienta.

Wiem, że w umowie jest że to ich własność, tylko troche już długo na nich muszę czekać(od września nie mam już z nimi umowy, a w sprawie sprzętu tylko powiedzieli że w ciągu dwóch tygodni zadzwonią). Ciekawe co by zrobili jakbym się wyprowadził i nikt by nie wiedział gdzie...

#53 Falal1ty

Falal1ty

Szczery komentator

• PipPipPipPip
  • 1389 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:40:21

A ja takie stereotypowanie Gawexu przez tłuków ze wsi skomentuje tak: :lol: :lol: . Myślę że nie będę tracił więcej czasu na nabijanie się z takich ludzi.

#54 Rorschach

Rorschach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 14:12:12

A ja takie stereotypowanie Gawexu przez tłuków ze wsi skomentuje tak: :lol: :lol: . Myślę że nie będę tracił więcej czasu na nabijanie się z takich ludzi.

Tak tak żyj dalej w świadomości że tylko ty mieszkasz w mieście , a ci co mają odmienne zdanie to wieśniaki.

#55 ~rniski~

~rniski~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2009 - 15:05:46

Przyszłość internetu bezprzewodowego dostępnego tylko w domu jest krótka i mało kolorowa , takie firmy jak Gawex mogą przez najbliższe 5 lat nabić sobie kasy aby odejść później w zapomnienie .

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Internet bezprzewodowy dostępny również poza domem (komórkowce) pozostawia wiele do życzenia, przede wszystkim LIMITY, które praktycznie uniemożliwiają na korzystanie z tego medium jako pełnego źródła Internetu. Owszem nadają się na www i pocztę bez dużych załączników. Na prędkie pozbycie się limitów nie ma co liczyć ponieważ stosowana tam technologia 3G nie ma wystarczającej wydajności aby większa ilość użytkowników non stop użytkowała sieć intensywniej. Internet bezprzewodowy jest doskonałą alternatywą połączenia "drutowego" pozwalając szybko i tanio zestawiać nowe połączenia dzięki czemu "bezprzewodowcy" mogą oferować umowy na czas nieokreślony i konkurencyjną względem "drutowców" cenę. Oczywiście wadą bezprzewodówek jest konieczność zapewnienia widzialności ale podobne problemy mają też "komórkowce" często będący poza zasięgiem HSDPA a nawet co bardziej odlegli od centrali użytkownicy neo. Czas kiedy każdy mieszkaniec będzie miał światłowodowe włókno w domu jest jeszcze bardzo odległy, przynajmniej 20 lat

#56 ~ON~

~ON~
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 07:32:33

Czy wam też od kilku dni net TKK strasznie "muli"? (strony www)

#57 ~dsl~

~dsl~
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 07:44:54

Czy wam też od kilku dni net TKK strasznie "muli"? (strony www)

Muli bo tylko muł wykupuje internet w TKK

#58 ~ON~

~ON~
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 07:52:21

Ten komentarz świadczy tylko o Tobie

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 07:58:54

Mułem to ty jesteś. Ciekawe czy jest w Koszalinie drugi operator , który zz 57 złotych zaoferuje mi 2 Mb/s transferu ?

#60 mirez

mirez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 07 październik 2009 - 11:50:00

Mułem to ty jesteś. Ciekawe czy jest w Koszalinie drugi operator , który zz 57 złotych zaoferuje mi 2 Mb/s transferu ?

przykładowa oferta: http://www.jnet.republika.pl/
2Mbit za 55zł
+ bez dodatkowych kosztów co miesiąc (typu abonament za kablówkę lub abonament telefoniczny)
+ umowa na czas nieokreślony, możesz zrezygnować w dowolnym momencie
+ niższa opłata instalacyjna niż w kablówce

muuu? :lol:

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszalin, internet, internet koszalin, jaki internet w koszalinie?, najlepszy internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych