Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 panjakis

panjakis

"denver"

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 23:57:27

Komentowałem temat na innym portalu więc tu pozwole sobie jedynie skopiować tamtą wypowiedz.
Tak jak zawsze głosowałem na lewicę albo na PO to teraz nie mogę doczekać się jesiennych wyborów tylko po to, aby oderwać obecnie rządzącym ryje od koryta. Tym razem nie uda mi się sztuczka tak jak w wyborach samorządowych z liczeniem głosów oraz tym, że straszyli PIS-em. Dość rządów nieudaczników i kolesi. Jeżeli przestanie istnieć szpital to niepotrzebny będzie Powiat Sławieński i to cała armia darmozjadów ze Starostwa. Co to za powiat? Urzędu Skarbowego niema, ZUS-u niema, Szpitala nie będzie, w gazowni nic nie załatwisz bo w Sławnie takiej niema, z elektrownią nic nie załatwisz bo takiej w Sławnie niema. Dziadostwo a nie powiat. Po jesiennych wyborach mieszkańcy Sławna muszą się zmobilizować i zrobić referendum czy chcą dalej być rządzeni przez tą bandę nieudaczników z PO i PSL co tylko dbają o swój i partyjny interes.
Oddział położniczy naszego Szpitala nie jest powodem kolosalnego zadłużenia szpitala bo jest na minusie trochę ponad 20% i to w porównaniu z OIOM-em który generuje straty ponad 70% jest nie wiele. W planowanej likwidacji oddziału położniczego pies pogrzebany leży w tym, że kilka lat temu Sanepid warunkowo( do 2016 roku) zezwolił na funkcjonowanie tego oddziału na takich warunkach i standardach lokalowo-sanitarnych jakie są do dnia dzisiejszego. Oddział położniczy aby istniał po roku 2015 dostał z Sanepidu warunek że musi być zrobiony remont według standardu unijnego. Pan Michalak przespał ten czas. Nie zrobił nic (oprócz zwiększenia zadłużenia) aby uzyskać fundusze na remont który według niego może kosztować 4 miliony złotych. Tak 4 miliony. Rodzice chorego Kacerka potrafili zorganizować 6 milionów na operacje w USA swojego dziecka , inni rodzice podobnie chorego dziecka też potrzebowali 6 milionów na operacje w USA i zebrali 7,5 miliona. Można? Można, tylko trzeba chcieć a nie siedzieć swoim tłustym zadkiem w fotelu i twierdzić że niema funduszy na taki remont i oddział trzeba zamknąć. A co Starosta? Przecież jest organem założycielskim szpitala. Tak, ale On przecież z PO – nieudacznik , no chyba że trzeba by było załatwić kolesiowi jakąś ciepłą posadkę , to takie rzeczy da się zrobić.
Panowie Wójtowie? To całego Powiatu Sławieńskiego nie stać aby uzbierać 4 miliony na remont porodówki w Szpitalu Powiatowym? Bogata Gmina Darłowo, bogata Gmina Postomino, nie biedna Gmina Malechowo, Gmina Miejska Darłowo, Gmina Miejska Sławno. Panowie Wójtowie nazbierajcie Staroście te 4 miliony na remont porodówki. Niech nasze dzieci rodzą się u nas a nie w Koszalinie czy Ustce. Niech w naszej Sławieńskiej porodówce rodzą jak dotychczas Panie ze Słupska i nie tylko, bo nasz porodówka ma dobrą opinie. Niech Pan dyrektor ruszy swój tłusty zadek i uda się do zakładów pracy w naszym powiecie i niech szuka sponsorów. Niech coś robi a nie tylko siedzi i czeka na premie 10 tysięcy jak w tamtym roku którą dostał ze Starostwa za dobre gospodarowanie. Na stonach BIP Starostwa była uchwała o przydzieleniu takiej premii.
I właśnie za takie dobre gospodarowanie już czas aby cała PO i cała świta rządząca wylądowała na śmietniku historii (co najmniej tak jak SLD).

Muszę przeprosić Pana Dyrektora że podałem nieprawdziwą wysokość premii jaką otrzymał od swoich partyjnych kolegów z Panem Starostą Wiśniowskim na czele.
Napisałem że dostał 10 tysięcy a przecież dostał 31,500 zł (albo więcej, bo chodzi o 3 razy przeciętne wynagrodzenie za 2013 rok) Bardzo marnie oszacowałem Pana Michalaka. Przepraszam.
Ale może po kolei.
Uchwałą Nr LIX/211/12 Zarządu Powiatu z dnia 31 stycznia 2012 roku ustalono miesięczne wynagrodzenie dla Pana Dyrektora w kwocie 9,500 zł. Uchwała podpisana została przez jego partyjnych towarzyszy; Pana Wiśniowskiego, Panią Najdę Iwonę oraz Panów Granisza, Wiącka, Walkow (czyli towarzystwo wzajemnej adoracji).
Uchwałą Nr. XXXIV/IV/173/13 Rady powiatu z dnia 14.06.2013 przyjęto sprawozdanie finansowe Szpitala za 2012. Szpital wg tego sprawozdania wygenerował w 2012 roku 222413,80 zł straty.
i tu kwiatek, czyli Uchwała nr. CXIX/435/13 Zarządu Powiatu a w niej: §1 (cytuje) „Przyznaję się Arkadiuszowi Michalakowi – Dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Sławnie nagrodę roczną w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia brutto, za działania podjęte w 2012 roku” Pod uchwałą podpisali się partyjni koledzy m.in. Pan Protasewicz , Granisz. 9500 zł brutto nagrody za 222413,80zł straty – takie rzeczy to tylko w PO.
Jakby tego było mało to Pan Michalak na mocy uchwały CXXIV/461/13 Zarządu Powiatu dostał podwyżkę pensji o 100 zł czyli 10500 zł brutto.
Czas sobie spokojnie płynie , Pan Dyrektor spokojnie sobie bierze swoje 10500 a do tego jeszcze wysługę za wieloletnią pracę (z tego co wyczytałem to ma 30 lat ciężkiej to i kwota nie mała) , do tego trzeba doliczyć dodatek funkcyjny , a do tego trzeba doliczyć dodatek specjalny i może jeszcze trzeba by doliczyć jakiś dodatek coś na wzór Grecki np. za wchodzenie po schodach do biura. Wszyscy są zadowoleni a szpital tonie sobie w długach. Nastał 2014 rok i trzeba znowu przyjąć sprawozdanie finansowe za 2013 rok. Uchwałą XLII/IV/225/14 Rady Powiatu przyjęto sprawozdanie finansowe szpitala za 2013 rok ze stratą 414543,16 zł. Jakieś operacje finansowe, jakieś amortyzacje za 2013 w kwocie 787732,74 zł dały wynik finansowy 373189,58 zł . Cokolwiek by to znaczyło, fakt jest taki że ogólne zadłużenie szpitala wzrosło z 10929196,41 zł (na dzień 31.12.2012} do kwoty 11343739,57 zł (na dzień 31 grudnia 2013 roku). Żaden to powód do zmartwienia dla organu założycielskiego czyli Starostwa z Panem Wiśniowskim na czele.
Za 222413,80 zł straty w 2013 roku Dyrektor otrzymał 9500 zł nagrody a za 414543,16 zł straty w 2014 roku, mocą uchwały nr. CLXXVI/714/14 Zarządu Powiatu (tu cytuję) §1. Przyznaje się Panu Arkadiuszowi Michalakowi – dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Sławnie nagrodę roczną w wysokości trzykrotności jego przeciętnego wynagrodzenia w roku 2013 r. , za działania podjęte w 2013 r.
Większa strata to i większa nagroda się należy. Proste przełożenie. Takie rzeczy to tylko w PO.
Rok 2014 zamknął się stratą 1379968,39 zł co na koniec 2014 roku daje ogółem 12723707,96 zł zadłużenia.
Nie wiem w jaki sposób Starostwo wynagrodziło to „osiągnięcie” z rekordowym zadłużeniem za 2014 rok Panu Dyrektorowi ponieważ nie natrafiłem na żadną uchwałę w sprawie przydzielenia mu rocznej nagrody. A może oni tylko zapomnieli tą uchwałę wstawić do netu i ja nie potrzebnie się umartwiam jak Pan Michalak wyżyje z samej pensji bo przecież życie drogie a Pan Dyrektor c po samych kluseczkach chyba tak ładnie nie wygląda. :D :D :D
Zastanawia mnie co wpłynęło na tak znaczny wzrost straty w 2014 roku. Przypomnę może że za 2012 rok było 222413,80 zł straty, za 2013 rok 414543,16 zł straty a za 2014 rok gwałtowny wzrost do 1379968,39 zł straty. Czyżby powodem był wydatek na odkopanie fundamentu wokół budynku w którym mieści się oddział położniczy i ginekologia. Celem wybrania gleby wokół tego budynku było obniżenie gruntu tak aby poziom podłogi na oddziele ginekologicznym był wyżej niż poziom gleby. Odkopanie to spowodowało że oddział ginekologiczny już nie znajduje się w piwnicy :( , czego zabraniały przepisy. W danych o kosztach sprawozdania finansowego za 2014 rok widnieje rubryka „Usługi obce” i kwota 1670851,02 zł.
Czyżby ten wykop tyle kosztował. Jeżeli tak to rubryka ta nie powinna nazywać się „Usługi Obce” tylko „Usługi Swoich” bo cały projekt i wykonanie zrobił szwagier Pana Dyrektora. A może jestem w błędzie. Może ktoś mi to wyjaśni lub sprostuje. Może któryś z panów prokuratorów wie coś na ten temat a jeżeli nie wie to może by się dowiedział. Ciekawość mnie zżera. Skąd wzięło się tak kolosalne zadłużenie za 2014 rok?

#2 Lutka

Lutka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1248 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:02:45

Ech! Nic dodać, nic ująć -  Panie panjakiś. Czyta się może i  lekko tylko na duszy jakoś ciężej się robi jak się o tym wszystkim myśli. Sądzi  Pan ze ich ta prawda zaboli ? Oni żyją "tu i teraz"...

#3 panjakis

panjakis

"denver"

• PipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 25 lipiec 2015 - 00:33:47

Sam na nich głosowałem i dlatego teraz mam potwornego kaca moralnego z tego powodu. Najbardziej wkurzyły mnie te uchwały o przyznaniu nagrody rocznej. Czym większe zadłużenie szpitala tym większe brał nagrody. A może o to chodzi, że im gorzej tym lepiej.  Moim zdaniem to przestępcze działanie. To taki typowy skok na kasę.

Zlikwidowali szkołę w Podgórkach, taraz demontują szpital a następna w kolejce jest likwidacja liceum. Tak to prawda. Mają takie zapędy.

Jak donoszą wiewiórki, na jesień jak przegrają wybory,  będziemy świadkami swoistego trzęsienia ziemi. Odpowiednie służby już mają zgromadzony materiał na prominentów lecz czekają aż po przegranych wyborach PO przestanie być przewodnią siłą narodu, bo jakby teraz ujawniono wszystkie afery to zostały by one starym zwyczajem zamiecione pod dywan a sprawie ukręcono by łeb. Sprawa dotyczyć będzie przekrętów i korupcji związanych z budową wiatraków. Okaże się też że naszym województwem bardziej rządzą prominenci ze śląska niż nasi, a to za sprawą budowania farm wiatrowych.

#4 Lutka

Lutka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1248 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 10:47:57

Nie ma się co dziwić jak o naszych losach decydują przeważnie absolwenci Uczelni Bałtyckiej w Koszalinie znanej z " b.wysokiej"  jakości nauczania i jej podobnych nowo utworzonych szkół wyższych. Mam wrażenie ze tam uczą jak kombinować a nie jak zarządzać. Jaka nauka takie i rządy.

#5 panjakis

panjakis

"denver"

• PipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:49:07

28 lipca o godzinie 12:00 w sali SDK z mieszkańcami Sławna spotka się poseł Czesław Hoc. Tematem spotkania będzie tragiczna sytuacja Szpitala Powiatowego.

Okazało się że nikt oprócz dyrektora nie chciał (nie miał zamiaru) zamykać oddziału Ginekologiczno-Położnicego. Moim zdaniem gdyby nie upór Pań ze związków zawodowych oraz pielęgniarek które nagłośniły sprawę w mediach lokalnych i ogólnokrajowych, oraz to że poprosiły Pana posła Hoca o pomoc, oddział zostałby zamknięty. Starosta nie udawał zdziwienia złą kondycją finansową szpitala. Biedaczek. To za co Mu płacą tak duże pieniądze (ponad 208 tysięcy złotych za 2014 rok). Radni też zdziwieni że szpital ledwo dycha bo głosowali jak matołki o przyznawaniu dyrektorowi , za dobre zarządzanie szpitalem rocznych nagród w wysokości dwuletnich zarobków pielęgniarek. Dopiero Panie ze związków oświeciły starostę i radnych. Kogoś my „qdzwa” wybrali. Dopiero jak Pan poseł Hoc zorganizował spotkanie z dyrektorem NFZ w Szczecinie , to starosta i pan Michalak ruszyli swoje szanowne zadki i pojechali negocjować o rozszerzeniu działalności szpitala (nawet w Darłowie) , o zwrocie dużej części pieniędzy za nadwykonania czy też o lepszą wycenę świadczeń. Lepiej późno niż wcale. A to wszystko dzięki Panu posłowi Hocu który takie spotkanie w NFZ zorganizował. Dopiero w Szczecinie naszym władcom uświadomiono że NFZ jest zainteresowany tym aby szpital w Sławnie był (w takim profilu jaki jest obecnie) i jest zainteresowany tym aby rozszerzył swoją działalność o dodatkowe przychodnie. Po powrocie ze Szczecina Pan Starosta ogłosił światu iż nie będzie likwidacji oddziału Ginekologiczno – Położniczego i że będzie przekonywał radnych o zabezpieczeniu środków na rozpoczęcie remontu. Panu dyrektorowi łatwiej i prościej byłoby zlikwidować oddział a teraz będzie musiał mądrze zarządzać.

#6 Balcerek

Balcerek

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 23:46:24

Ja jako kobieta mająca wątpliwą przyjemność gościć na tych oddziałach -mowa o ginekologi i położnictwie-jestem BARDZO ZA!! ICH LIKWIDACJĄ !!! brud , smród i ubóstwo !!! O opiece pielęgniarskiej można zapomnieć ! Lekarza też jak na lekarstwo - bo chyba za karę tam pracują !!! Modlę się żebym nigdy więcej nie trafiła na ten oddział!!!

#7 panjakis

panjakis

"denver"

• PipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 15 sierpień 2015 - 01:37:31

Ja jako kobieta mająca wątpliwą przyjemność gościć na tych oddziałach -mowa o ginekologi i położnictwie-jestem BARDZO ZA!! ICH LIKWIDACJĄ !!! brud , smród i ubóstwo !!! O opiece pielęgniarskiej można zapomnieć ! Lekarza też jak na lekarstwo - bo chyba za karę tam pracują !!! Modlę się żebym nigdy więcej nie trafiła na ten oddział!!!

Nigdy nie byłem (i na pewno nie będę ) pacjentem oddziału ginekologiczno-położniczego,  ale mimo to mam wiedzę całkowicie odmienną na temat tego oddziału.  Oddział choć wymaga remontu i inwestycji ,  to nie jest siedliskiem  „brudu, smrodu i ubóstwa”.  Wystawiając komuś taką nieprawdziwą, złą opinie mam przypuszczenie graniczące z pewnością iż sama jesteś osobą która aby komuś dopiec wyraziła opinie na swój obraz i podobieństwo.

#8 idsofger

idsofger

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 20 październik 2015 - 13:35:01

Jak najbardziej jestem za. Poprawa warunków w szpitalu powinna wszystkim wyjść na lepsze.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Szpital, likwidacja porodówki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych