Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Niekończąca się opowieść – czyli Zarząd znów przed Sądem Okręgowym

spółdzielnia grupa skarpa górawski okińczyć koszalin sąd jedliński

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~www.grupaskarpa.pl~

~www.grupaskarpa.pl~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 19:43:29

Grupa Skarpa to grono spółdzielców, którzy obrali sobie za cel doprowadzenie do zgodności z prawem szereg regulaminów, wpływających na prawa majątkowe wszystkich mieszkańców KSM Na Skarpie. Staramy się przy tym wykorzystywać nieszablonowe i różnorodne sposoby celem naprawienia wadliwych regulacji obowiązujących w spółdzielni.

 

Pierwszy na celownik poszedł Regulamin rozliczenia za centralne ogrzewanie i wodę użytkową wraz z aneksem. Na mocy tego Regulaminu spółdzielnia bezprawnie doliczała do ogrzewania około 1 000 000zł rocznie. Prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Koszalinie z dnia 14 lutego 2014r. (sygn. akt. IC 376/13) łącznie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 24 lipca 2014r. (sygn. akt I ACa 266/14) stwierdzano nieważność zarówno Regulaminu jak i aneksu do regulaminu.

Kolejno członkowie Grupy Skarpa  zajęli się regulaminem rozliczania kosztów zużycia wody i odprowadzenia ścieków, który w § 8 ust.3 zawierał zapis uprawniający do bezpodstawnego pobierania opłaty stałej za wykonanie rozliczenia, w wysokości ceny 1 m³ wody i odprowadzenia ścieków. Po umieszczeniu w dniu 14 czerwca 2014r. na stronie internetowej – Grupy Skarpa artykułu „Czy kolejny Regulamin w KSM Na Skarpie trafi do Sądu?” Zarząd zdając sobie sprawę z rażących naruszeń prawa w regulaminie i chcąc uniknąć porażki na drodze sądowej, w lipcu zaniechał doliczania powyższej opłaty, zaś w grudniu 2014r. wykreślił § 8 ust.3 z Regulaminu rozliczania kosztów zużycia wody i odprowadzenia ścieków. Dzięki temu rocznie spółdzielcy zaoszczędzą blisko 60 000zł rocznie.

 

 

Cd na stronie www grupyskarpa pl

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spółdzielnia, grupa skarpa, górawski, okińczyć, koszalin, sąd, jedliński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych