Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

nietrzymanie moczu ! pomocy...

nietrzymanie moczu urolog

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~córka~

~córka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 22:56:50

witajcie. moja mama / po 60/ ma problem z nietrzytmaniem moczu.

nie chce tego leczyć operacyjnie. 

macie jakiś pomysł kto może jej pomóc?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 23:07:43

Lekarz?

#3 ~pomocny~

~pomocny~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 08:54:47

w Koszalinie , Uromed na Głowackiego, mają od niedawna urządzenie do bezinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu. 

94 340 00 65  dzwoń i pytaj. pzdr

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 10:05:21

w Koszalinie , Uromed na Głowackiego, mają od niedawna urządzenie do bezinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu. 

dziękuje, zgłosze sie tam

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 09:50:48

to ja też, tylko muszę poczytać o co tam chodzi

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 08:43:10

ale o co chodzi  z tą "nieinwazyjną" metodą?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:00:30

jestem w trakcie, działa, zdecydowanie polecam. 

#8 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 11:26:30

Zabiegi zabiegami, ale w międzyczasie trzeba przecież jakoś funkcjonować. Namów mamę na wizytę u lekarza - dobierze ścieżkę leczenia i opowie o ćwiczeniach. Zapytaj też o refundację, bo np. w aptece DOZ na wniosek możesz dostać nawet 70%. Jak masz gdzieś w okolicy to podejdź i tam doradzą albo sobie obejrzysz, co mają na standzie.

#9 ~ptaszyna~

~ptaszyna~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 13:28:11

A dla kogo te refundacje? Każdy może dostać?

#10 ~dziurawy pisior~

~dziurawy pisior~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 14:10:54

puszczaj jak nie trzymasz

#11 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 00:08:45

Słuchajcie, a w nieco innym temacie, któraś z Was mamusie ma problem z moczeniem nocnym u dziecka? Chodzi mi o dziecko w wieku przedszkolnym - w tym roku skończy sześć lat. Przyznaję, że mocno mnie to zaczyna niepokoić. 

#12 ~pippi2~

~pippi2~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 21:33:43

Napisz coś więcej, ile razy się to zdarzyło?? Czy do tej pory nie było takich sytuacji? Może to reakcja na jakiś stres ale też może to być po prostu jakaś infekcja, może warto jednak się wybrać do pediatry jeśli Cię to niepokoi, jakiś czas temu mój synek miał taki problem, szperałam w sieci i trafiłam na fajną stronkę suchyporanek.pl, tam dużo informacji znalazłam i to chyba mnie bardziej zmobilizowało żeby pójść do lekarza z nim, infekcja już dawno wyleczona i problem się rozwiązał

#13 ~Joasia~

~Joasia~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 01:13:37

A do jakiego lekarza pójść z takim problemem? Pediatry czy urologa/nefrologa? Może jest szansa, że dziecko po prostu z tego wyrośnie?

#14 ~pippi2~

~pippi2~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 21:54:22

myślę że na początek do pediatry, warto zajrzeć na tę stronk o której pisałam tam jest dużo porad co robić, jak się  przygotować do wizyty u lekarza, co robić żeby dziecku pomóc

#15 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 00:52:18

Dzięki, naprawdę dziękuję za odpowiedź, bo problem spędza mi sen z powiek. Dosłownie i w przenośni. Widzę, że na tej stronie jest też aplikacja do ściągnięcia, ktoś z Was z niej korzystał? Ściągnęłam sobie dzienniczek mikcji, będziemy zapisywać. 

#16 ~pippi2~

~pippi2~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 14:29:50

apka całkiem fajna, może też pomóc dziecku się oswoić z problemem, bo może zaznaczać czy noc była sucha czy mokra, wydaje mi się całkiem sympatyczna. Wybieracie się do jakiegoś specjalisty? Na stronie masz listę i możeszz znaleźć kogoś w swojej okolicy

#17 ~gaga~

~gaga~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 22:11:38

A do jakiego lekarza pójść z takim problemem? Pediatry czy urologa/nefrologa? Może jest szansa, że dziecko po prostu z tego wyrośnie?

Do nefrologa czy urologa i tak potrzebujesz skierowania, więc na początek idź do pediatry, pewnie przy okazji zleci jeszcze jakieś badania. Jeśli skieruje Was do specjalisty to własnie przez suchy poranek możesz kogoś znaleźć.

#18 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2019 - 16:52:35

Jeśli o nietrzymanie moczu chodzi to zależy od przyczyny, ale czasami można spróbować ćwiczeń, które wzmacniają dno miednicy. No a na co dzień to pozostają wkładki, pieluchomajtki, moja babcia boryka się z tym problemem, ale jest osobą leżącą, więc już ćwiczenia odpadają. Pieluchomajtki zamawiamy z doz, faktycznie na wniosek jest 70% taniej

#19 ~Milka~

~Milka~
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 12:06:24

A może mi ktoś tak po naszemu wyjaśnić co to jest ten alarm wybudzeniowy?

#20 ~Olie~

~Olie~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 09:17:29

To takie urządzenie z czujnikiem wilgoci. Budzi dziecko jak pojawiają się pierwsze kropelki. Z czasem samo nawykowo wyczuje ten moment i się obudzi do łazienki. :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nietrzymanie moczu, urolog

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych