Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nowa Pani Burmistrz


85 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 19:24:51

Reszta musi głosować jak guru chce.

Proponuję małe szkolenie dla całego tego stowarzyszenia czym jest samorząd i czy chcą powrotu centralnego zarządzania. A nie jęczećcały czas ,że nie ma pieniędzy i rząd i ich wykańcza.

To po cholerę tam się pchaliście ?#82 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:19:53

.Nowoczesna burmistrz#83 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2019 - 12:28:49

.Nowoczesna burmistrz

I kompetentna?!#84 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:49:57

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność
Kto zyskał 99 proc. bonifikatę
Prawo do 99 proc. bonifikaty od opłaty przekształceniowej zgodnie z nowo dodanym art. 9a do tzw. ustawy przekształceniowej zyskali:
-osoby z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, oraz te, które uzyskały orzeczenie przed ukończeniem 16 roku życia, lub zamieszkującym w dniu przekształcenia z tymi osobami opiekunom prawnym lub przedstawicielom ustawowym tych osób. To oznacza, że bonifikata przysługuje tym, którzy mieli orzeczenie lub zamieszkiwali z osobą ją posiadającą w dniu 1 stycznia 2019 roku.
-członkowie rodzin wielodzietnych. Zgodnie zaś z ustawą o Karcie Dużej Rodziny są nimi:
rodzic (rodzice) - przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka;
małżonek rodzica;
dziecko.
-inwalidzi wojenni i wojskowi w rozumieniu ustawy z 29 maja 1974 r. o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin.
-kombatanci oraz ofiary represji wojennych i okresu powojennego w rozumieniu ustawy z 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego
świadczeniobiorcy do ukończenia 18 roku życia, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, o których mowa w art. 47 ust. 1a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych lub ich opiekunom prawnym
W tym przypadku prawo zadziałało wstecz. Choć przepisy weszły w życie, bonifikata przysługuje więc już od 1 stycznia 2019 r. Jeżeli jednak doszłoby do zbiegu bonifikat, to stosuje się jedną bonifikatę korzystniejszą dla właściciela gruntu. Co to oznacza w praktyce?
Warto złożyć wniosek o zwrot nadpłaty
- Opłaty wniesione za użytkowanie będą zaliczane automatycznie na poczet opłaty przekształceniowej i jednorazowej, a zwrot nadpłaty będzie „z urzędu”. Nowela zapewni uprawnienia do bonifikat według preferencyjnych stawek niezależnie od terminu wydania zaświadczenia o przekształceniu – wyjaśnia Artur Soboń, wiceminister inwestycji.
Nieco inaczej uważa Mirosław Gdesz, sędzia specjalizujący się w prawie nieruchomości. – Skoro bonifikata jest przyznawana na wniosek – a tak mówi dodany nowy art. 9a, to trzeba go złożyć. Przede wszystkim urząd nie ma danych, że danej osobie ona przysługuje – tłumaczy sędzia Gdesz. Dlatego osoby, którym przysługuje wyższa bonifikata niż wynikałoby to z uchwały rady gminy w tej sprawie czy ustawy w przypadku dawnych gruntów Skarbu Państwa - powinny wystąpić z wnioskiem o przyznanie jej w wysokości 99 proc. jednorazowej opłaty. Te zaś , które już wpłaciły opłatę do wniosku powinny dodać prośbę o zwrot nadpłaty.
Opłata za przekształcenie prawa użytkowania we własność
Od 1 stycznia 2019 r. dotychczasowa opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego została zastąpiona opłatą przekształceniową - jest ona równa dotychczasowej opłacie rocznej z tytułu użytkowania wieczystego. Okres wnoszenia opłaty wynosi 20 lat, ale właściciel nieruchomości ma prawo zapłacić ją z góry jednorazowo, dzięki temu zyska bonifikatę.
Według Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju opłata przekształceniowa jednorazowa może zostać uiszczona dopiero po otrzymaniu zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie i po zgłoszeniu na piśmie zamiaru jej wniesienia. Dopiero po wydaniu zaświadczenia jest pewność, że jest ona należna, jaka jest jej wysokość oraz w jakim terminie i na jakie konto ją wnieść. I dopiero wtedy organ będzie mógł udzielić bonifikaty.
Co do zasady ustawa przewiduje obligatoryjną bonifikatę w wysokości 60 proc. dla użytkowników gruntów Skarbu Państwa – w przypadku płatności z góry dokonanej w 2019 r., w kolejnych latach bonifikata maleje o 10 proc. rocznie. Bonifikata na gruntach samorządowych zależy od decyzji lokalnych władz – a dokładnie uchwały radnych. Ci zależnie od samorządu przyznawali bonifikaty w różnej wysokości, np. w Warszawie jest to 98 proc., w Gdańsku – 95 proc., a w Poznaniu 75 proc. Z tym, że bonifikata od Skarbu Państwa nie może być niższa od tej zaproponowanej przez lokalny samorząd. Za sprawą kolejnej nowelizacji 99 proc. jednorazowej opłaty przekształceniowej zapłacą osoby w szczególnej sytuacji.
 

 #85 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:54:32

A podobno w Białogardzie nie udziela się żadnych ulg przy przekształceniu.

Czy są to konsekwencje wyboru nowych władz i nowej rady miasta?

Gdzie się podziały  ich KOMPETENCJE ?!#86 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2019 - 15:19:20

Miliardy będą cierpieć na oczach milionów | OBNAŻANIE MATRIXA

na YT

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych